Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Dionice

Dionice Ne zaboravi na stop-loss

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2015., 19:37   #2221
a to ti je kao i kod nas neki vele da rizo-r-a ide na 250-300, ali naravno ne kažu kad (možda i postigne tu cijenu) pa je jučer u drugom dijelu dana i danas doživio trežnjenje zar ne.

recimo ako bi ga promatrali samostalno od zbivanja u svijetu, prvo mu slijedi malo hlađenje (ili padom ili stabilizacijom u rasponu od 123-129 u blažoj formi ili oštrije u rasponu 119-129) a onda možda ide prema cca 135 i više. Naravno postoji mogućnost da je ovotjedna svijeća to hlađenje, pa da idućeg tjedna nastavi prema gore do cca 136. Na intraday-u ima na skoro svim oscilatorima medveđu divergenciju, tako da bi ga moglo i jače 'oladiti' nego što je sadašnja tjedna svijeća.

Ako bude hlađenja do 119 kako daleko nije ni gap na 113-116 pa možda posjeti i to područje (recimo sa par svijeća na satnom grafu)

A ako se Grci i europćani ne dogovore nemam pojma kako će reagirati burze a kako pojedine dionice. Recimo po meni to bi Apple trebalo još malo lansirati (bijeg u sigurnu luku i tako to ) ili će ga tržište ipak povući za sobom (bilo u plus ili u minus)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2015., 16:49   #2222
Ja ga mislim prodati slijedeci tjedan ..... :ziherasostajeziheras:
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 10:19   #2223
naravno i dok sam to pisao ovi su kao nešto dogovorili (e sad da vidimo što to grci misle napraviti ) i odma apple polijeće.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2015., 10:50   #2224
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
naravno i dok sam to pisao ovi su kao nešto dogovorili (e sad da vidimo što to grci misle napraviti ) i odma apple polijeće.
Da, vidim u Pre-marketu .... hebemu, trebao bi otići u dozvoljeni minus u kupiti AAPL jer ovo ne misli stati samo tako ....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 21:18   #2225
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Da, vidim u Pre-marketu .... hebemu, trebao bi otići u dozvoljeni minus u kupiti AAPL jer ovo ne misli stati samo tako ....
Ipak prodao AAPL 131,60 danas u Pre-marketu.

Više sreće nego pameti ....

Kupio malo BRK.B 149,10 ... neka dio bude tamo na sigurnom ....
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:00   #2226
Nakon prodaje INP po 3,18 cad ( 30.03. ), jučer ponovo ušao na 2,76 cad..........

btw fer vrijednost s&p500 je između 920-940 ( trenutno na 2.108,92 )
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:18   #2227
fiju zar misliš da su ga toliko prepumpali ili je to točka na kojoj bi ga kupio , dobro jest da mu je u sastavu par realnih tvornica novca (Apple, Microsoft...) ali ove ostale imaju zanimljive pokazatelje prepumpanosti (mislim da ih samo par ima P/E ispod 10), od svih mi je najbolji slučaj Amazona (jest da ima prihode blizu 100 milijardi godišnje i da recimo 1% veća marža znači zaradu ali isto tako znači i mogući značajni gubitak ako 1% bude manje, uglavnom vrlo rubna kompanija i onakva bjesomučna kupnja naprosto ulijeva strah u kosti)
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 11:34   #2228
O prenapumpanosti mi već drobimo godinama ....zato treba kao naš, nikad prežaljeni, dobregore,:"Trguj kao da tržišta sutra neće biti ...."

dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:15   #2229
Oprostite ako se ponavljam ali nisam uspio naci odgovor na pitanje:

"Na kojoj online trading platformi u usa (za dionice) mogu otvoriti account?"

Probao sam ameritrade i nisu mi dozvolili.
Bodyandsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 08:36   #2230
probaj IB (Interactive Brokers), minimum 10000 dolara za otvoriti račun i dugotrajna procedura otvaranja (jedna 'rudimentarna' stvar traže kopije (slike) komunalnih računa te izvode od banaka koje kao dobivaš na prijavljenu adresu poštom, ne e-mailom, naravno da možeš zaobići tako da sam isprintaš i fotografiraš, te jedad poduži razgovor telefon na njihov račun), ali jednom kad otvoriš rade ko urica.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:27   #2231
amerima sve gori trgovinski balans od kad je dolar ojačao

mislim da oni ovo budu brzo vratili na niže recimo uskoro eur/usd vjerojatno 1.15-1.20
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2015., 15:46   #2232
- MSFT (+7,8% i više nego dovoljno) ... za ostalo se čekam ...
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:34   #2233
ceha,

jel' ovo korekcija ili bježanija ???
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 10:40   #2234
još uvijek se nemože reći sa sigurnošću mada većina stvari upućuje da bi trebala početi korekcija (a o bježaniji ćemo poslije )
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 19:01   #2235
Bolje prije nego kasnije .... još sam u nekim dionicama ...... ti?
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 19:26   #2236
Izaša danas iz input capitala +22%. Nekako mi "vonja" da će dionice na malo jaču korekcijicu Hvala indijanac još jednom na skretanju pažnje.
__________________
" I only know of two men who really understand the value of gold - an obscure clerk in the basement vault of the Banque De Paris and one of the directors of the Bank of England. Unfortunately, they disagree".
mkovac67 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 20:53   #2237
Quote:
mkovac67 kaže: Pogledaj post
Izaša danas iz input capitala +22%. Nekako mi "vonja" da će dionice na malo jaču korekcijicu Hvala indijanac još jednom na skretanju pažnje.
Nema na čemu........drago mi je da si zaradio......


I meni malo miriši na korekciju, ali Input Capital bi trebao biti imun na to, obzirom da je njemu srpanj i kolovoz udarno razdoblje.......ali imaš pravo bolje kapitalizirani vrabac nego nekapitalizirani golub.......:klap:
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:03   #2238
Quote:
dante-1 kaže: Pogledaj post
Bolje prije nego kasnije .... još sam u nekim dionicama ...... ti?
Već odavno (mislim jedno 6-7 mjeseci) nisam duže od 3-4 dana u bilo kojoj (nesigurna vremena ), pa mi nema smisla prijavljivat ni kupnju ni prodaju.
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2015., 21:21   #2239
Quote:
ceha kaže: Pogledaj post
Već odavno (mislim jedno 6-7 mjeseci) nisam duže od 3-4 dana u bilo kojoj (nesigurna vremena ), pa mi nema smisla prijavljivat ni kupnju ni prodaju.
Pametno ....

"Trguj kao da tržišta sutra nema ...." by dobregore
dante-1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2015., 13:09   #2240
onak malo švrljao po netu i naletio na par članaka o Kini

pa mi je palo na pamet hoće li Kina biti prva zemlja osim USA u modernoj eri koja će izazvati krizu svjetskih razmjera, podloge ima naravno e sad kako bi kineska kriza odrazila na ostale tko zna, ostale su zemlje obično sebe samo usosile ili su određene regije bile u govnima nikad cijeli svijet osim kad su ameri kihnuli
__________________
"When investing", "Timing" is everything. - Fred McAllen
ceha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:28.