Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2017., 21:35   #2561
Situacija u kojoj shvatiš da te uzima zdravo za gotovo i da ona jednostavno podrazumijeva da moraš biti uz nju i pomoći joj bez da mora reagirati na to. I kako Splićankaa kaze...to je obrazac ponašanja jos od malih nogu, a roditelji su očito malo zakazali.

Meni ako sestra samo čašu doda automatski kažem hvala, a gdje da se tek ne zahvalim frendici i njenom dečku jer su me vozili.
JustSpicy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 10:12   #2562
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Možda je bila pod stresom :/
je, sigurno je bila pod stresom ko i svi ostali, al neobzir se vidi sa Mjesec i stresom ga se ne smije opravdavati.
ak joj cijeli aranzman nije pasao, trebala je platiti taksi i sama sve obaviti,
a ne ignorirati prisutnog čovjeka .
__________________
to nisam ja
bijelatama is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:59   #2563
Ok možda bi i mene malo zasmetalo, ali stvari vezane uz zdravlje mi nisu deal breaker..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 17:50   #2564
Quote:
bliss kaže: Pogledaj post
Možda si se trebal riješiti i nekulturne i nezahvalne frendice, ne samo dečka.

Na neki način i jesam.

Ovo je jedna od stvari koje mi nije bed reć javno, ali neke druge zbog kojih me izgubila, a da nije toga ni svjesna ipak neću pisat .

Quote:
bijelatama kaže: Pogledaj post
je, sigurno je bila pod stresom ko i svi ostali, al neobzir se vidi sa Mjesec i stresom ga se ne smije opravdavati.
ak joj cijeli aranzman nije pasao, trebala je platiti taksi i sama sve obaviti,
a ne ignorirati prisutnog čovjeka .
Ustvari nije imala para za taksi ("nije imala"), pa je planirala ić tramvajem. Kad sam predložila da nas on odveze (njegova ideja, al ja sam ju pitala jel) bila je poprilično sretna jer neće morat hodat po kiši u sandalama...

Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Ok možda bi i mene malo zasmetalo, ali stvari vezane uz zdravlje mi nisu deal breaker..
Ne razumijem.

Otišla je tamo, dobila je termin za kad će joj maknut taj urasli nokat, on ju je odvezao doma i onda smo on i ja ostatak dana drkali po kavama.
Stres zbog čega točno?

No oke, stekla si o njoj dojam kao o osobi kojoj je zdravlje bitno?
Pa to opravdava bezobrazluk?

Kad sam joj rekla da mi je nalaz PAPA testa loš i da su pronašli abnormalne stanice i rak nije isključen (H-SIL), njena reakcija je bila "jebiga".
To je to.
Ništa više, ništa manje.
Nakon toga me nijednom nije pitala jesam bila na kakvoj detaljnijoj pretrazi, jel trebam uopće šta ni išta slično.

No da, bila je pod stresom, pa je zato bila bezobrazna .
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 20:28   #2565
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Kad sam joj rekla da mi je nalaz PAPA testa loš i da su pronašli abnormalne stanice i rak nije isključen (H-SIL), njena reakcija je bila "jebiga".
To je to.
Ništa više, ništa manje.
Nakon toga me nijednom nije pitala jesam bila na kakvoj detaljnijoj pretrazi, jel trebam uopće šta ni išta slično.
Hm. To su većinom ljudi kojima na jedno uho uđe, a na drugo izađe. Gdje oni sami nisu svjesni tuđih problema nego su sebi u centru pažnje i pozornosti. I danas sam tog razmišljanja da takve kvazi frendove treba izbjegavat. Ako se nekome povjeriš za delikatnu situaciju a on ima samo jednu riječ i to jbg, nije vrijedan tvoje pažnje i sekiracije.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2017., 22:05   #2566
Imam frenda koji je takav, nije baš empativan, ali zato je tu uvijek kad ga zovem, što god treba pomogne.. jbg prihvatila sam da on prijateljstvo izražava na neki drugi način..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 00:55   #2567
Ak nije empativan, kak je onda tu?
Zbog čega je netko uz tebe ako nema prema tebi empatije?
Koji je motiv toga da ti pomogne?

dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:43   #2568
Ok ima valjda empatije samo ne te verbalne.. Nema "motiva", ima ženu i dijete i sve fajn s te strane.
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 10:45   #2569
javljaju se samo kad me trebaju za nesto, otici s njima u shoping ili slicno. Kad predlozim neku kavu, vidjanje onda nista
miss Minnie is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 12:12   #2570
Što vas najviše živcira kod vaših frendica?

Krivi post


No kad sam vec tu i kad se prica o empatiji frendica, takoder sam u vise navrata dozivjela da ju bas briga za moje zdravlje i zdravlje meni bliznjih.
Mislim ne ocekujem da razbija glavu s time, ali ako je upucena i vidi da sam ja zabrinuta/tuzna/u kurcu...valjda bi normalno bilo da kao najbolja prijateljica ima zelje saznati nastavak storije i pitati me kako sam te rec par utjesnih
__________________
Sreća, ljubav i toliko više...
SashaFierce is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2017., 14:16   #2571
Mene živcira kad non stop pi*de o dečku kako im ne pridonosi dovoljno pažnje, pa kak se svađaju non stop. Ponudiš joj savjet, ali ne ona će uvijek nešto uraditi po svom. I tako u nedogled. I onda se zna žaliti kako ju nitko ne razumije da će prekinuti. Daš joj podršku u svemu, i ona opet, odustane. Pa šlušaš već po 90. put istu priču.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:21   #2572
..kad ima decka i onda zaboravi na sve nas..

Mrzim to..ispada ko da samo ceka kad ce nas decka a mi frendice smo joj nuzno zlo dok ga ne nadje..
znaci totalna blokada..kad on nije tu, onda je dosadna sa porukama i pozivima, a kad je on tu..onda totalno ignore ..


Sent from my iPhone using Tapatalk
bougedefunkk is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 12:53   #2573
Sve te frendice po ovim upisima vas ne poštuju, zašto biste onda vi njih poštovali? Poštovanje treba biti uzajamno, obostrano. Riješite se takvih odnosa, ne vode ama baš nigdje. I ja sam stajala u nekim takvim odnosima, osjećala se ponekad jadno, ali onda sam prekinula sve "niti" koje su me držale u tim odnosima, nisam ja manje vrijedna da bi se netko tako odnosio prema meni, tako da ili ćemo zajedno ulagati u odnos i poštovati se ili se nećemo družiti.

Tek kad sam se riješila toga postalo mi je kristalno jasno koliko sam puta bila ponižena, osjećala se manje vrijedno, a sve zato što na vrijeme nisam to srezala. Tko ne poštuje mene ne poštujem ni ja njega.
kosjenka- is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:34   #2574
Quote:
kosjenka- kaže: Pogledaj post
Sve te frendice po ovim upisima vas ne poštuju, zašto biste onda vi njih poštovali? Poštovanje treba biti uzajamno, obostrano. Riješite se takvih odnosa, ne vode ama baš nigdje. I ja sam stajala u nekim takvim odnosima, osjećala se ponekad jadno, ali onda sam prekinula sve "niti" koje su me držale u tim odnosima, nisam ja manje vrijedna da bi se netko tako odnosio prema meni, tako da ili ćemo zajedno ulagati u odnos i poštovati se ili se nećemo družiti.

Tek kad sam se riješila toga postalo mi je kristalno jasno koliko sam puta bila ponižena, osjećala se manje vrijedno, a sve zato što na vrijeme nisam to srezala. Tko ne poštuje mene ne poštujem ni ja njega.
Ja sam to riješila tako da prijateljica postane u "poznanica". Odeš na kavu jednom eventualno, popričaš kao sa svakom osobom, ništa emotivno više. Pitaš kakvo je stanje, pa okreneš na neku zezanciju. Dosta njih se praktički i naljuti ako im to napraviš - okreneš ozbljnu temu u zezanciju, jer vole biti u centru pažnje. To je dio narcisoidnosti. Ako pukne i "poznanstvo", jbg. Ne cijene dobru zezanciju.
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 14:57   #2575
Niej frendica nego frend, prije dva mj smo imali razgovor kak se on nikad ne javlja i ispričavao se da teško balansira kuća-posao-djeca bla bla i kao potruditi će se. Nakon toga prošlo dva mjeseca ne javlja se. Javio se kaj ima, kako je prošlo presenje, sori nisam se javljao htio sam al bi mi bio bed tvoje reakcije jer se opet nisam javio (?) Rehok, ajde bok, nemam vremena ni volje - završila tu priču, osim što sam na 58. mjestu očito bi još na mene svalio i razlog ne javljanja
Takvi se jave kad se posvađaju sa ženom ili trebaju nešto.. muško/ženski, isti princip..
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:06   #2576
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Niej frendica nego frend, prije dva mj smo imali razgovor kak se on nikad ne javlja i ispričavao se da teško balansira kuća-posao-djeca bla bla i kao potruditi će se. Nakon toga prošlo dva mjeseca ne javlja se. Javio se kaj ima, kako je prošlo presenje, sori nisam se javljao htio sam al bi mi bio bed tvoje reakcije jer se opet nisam javio (?) Rehok, ajde bok, nemam vremena ni volje - završila tu priču, osim što sam na 58. mjestu očito bi još na mene svalio i razlog ne javljanja
Takvi se jave kad se posvađaju sa ženom ili trebaju nešto.. muško/ženski, isti princip..
Slažem se, zvučat će djetinjasto ali kad te zove otpili ga s tim da "imaš nekog bitnijeg posla".
krypteria is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:25   #2577
Već sam otpilila.. nakon što sam nekoliko puta dala do znanja da mi je bitno da mi se pošalje SMS, poruka bilokaj bar povremeno, a pogotovo ako znaš da su neke veće stvari u tijeku tipa selidba, put i slično.. i on niš.. poruka primljena! Inače, alegična sam na ljude koji se izvlače da ne stižu radi djece (a imaju manje od tri komada barem i funkcionalno kućanstvo.. Jbt ne tražim da se svidimo svaki dan niti svaki tjedan, niti čujemo čak, al dva mjeseca - bye bye!
__________________
Candy Candy Candy I Can't Let You Go
Hard Candy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:46   #2578
Quote:
Hard Candy kaže: Pogledaj post
Jbt ne tražim da se svidimo svaki dan niti svaki tjedan, niti čujemo čak, al dva mjeseca - bye bye!
a mozda ta osoba to isto misli i za tebe nije da se samo on tebi nije javio dva mjeseca, nisi se ni ti javila njemu u tom periodu

kazes nije se javio jer se bojao tvoje reakcije jer se nije javio a ono, pasivna agresija nikad nije dobra. meni bi isto bio problem javiti se nekome ako osjecam da se taj ljuti jer se nisam javila prije, toliko da bi otezala to sto dulje.
c.c. is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:50   #2579
hard candy, jel imaš ti djece?
zašto je toliko nevjerojatno da se ne stiže zbog djece?
evo ja imam jedno, pa ne stignem pola toga što sam ranije stizala

i nije stvar samo u stizanju, stvar je u tome što roditelji često ono malo vremena što imaju žele provest s djetetom kojeg nisu vidjeli cijeli dan
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 15:53   #2580
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
hard candy, jel imaš ti djece?
zašto je toliko nevjerojatno da se ne stiže zbog djece?
evo ja imam jedno, pa ne stignem pola toga što sam ranije stizala

i nije stvar samo u stizanju, stvar je u tome što roditelji često ono malo vremena što imaju žele provest s djetetom kojeg nisu vidjeli cijeli dan
A ono malo još ako ostane jedno s drugim nasamo ili sami sa sobom

Ali ozbiljno, nekad i kad bi se moglo naći vremena čovjek bude zna biti totalno iscijeđen za bilo kakvu suvislu komunikaciju.

Svejedno nastojim da se podružim jednom-dva put mjesečno i ako bude tako, čisto sam zadovoljna.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:08.