Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.12.2012., 18:18   #61
Tema za mene.
Šta je to Instagram?

Mislim, znam kako izgledaju fotke, fora su mi, ali kako se to koristi, tj. kako fotka postane instragamovska? Jel to nekakva aplikacija koju skineš pa slikaš nešto i fotka odmah bude takva ili se normalna fotla upload-a na nešto?



Da, sram me jako.
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:20   #62
Quote:
lavida kaže: Pogledaj post
Tema za mene.
Šta je to Instagram?

Mislim, znam kako izgledaju fotke, fora su mi, ali kako se to koristi, tj. kako fotka postane instragamovska? Jel to nekakva aplikacija koju skineš pa slikaš nešto i fotka odmah bude takva ili se normalna fotla upload-a na nešto?
Imaš aplikaciju za smartphone, s aplikacijom ufotkaš ili odabereš sliku koju si već ufotkala, odabereš filter (ima ih nekoliko) koji zakeljiš na fotku i onda tu fotku uploadaš na svoj Instagram profil.
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:21   #63
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
nu Table of C.
zapravo je vrlo jednostavno
izabereš heading i podesiš nutra šta oćeš: daklem veličinu font itd.

Heading jedan 1 je najveći tu idu najveći naslovi
Heading 2 podnaslovi
Heading 3 pod podnaslovi

moš složit i numeraciju u naslovima automaCki

na kraju sam klikneš Generate TOC
veoma korisno
ima i generator popisa slika i literature i citata i svašta nešto mnogo korisno sliĆno ovom

stoti edit: ne znam pisat danas skužajte
još će mi Tupelo zakeljit karton kad vidi koliko puta sam editirala
101 edit: imala sam sto grešaka u editu kako ne znam pisat danas :retaj:
Hvala, ali opet ne znam hoće li mi uspjeti Javim za nekoliko tjedana kad mi bude trebalo
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:21   #64
aplikacija u koju turneš sliku i onda stavljaš filtere na nju
fotošop u malom
kad si gotova uploadaš sliku na fejzbuk ili kud već hoćeš
:nekoristiminstagram:
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:23   #65
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
Hvala, ali opet ne znam hoće li mi uspjeti Javim za nekoliko tjedana kad mi bude trebalo
meni se do sad pokazalo najbolje
prvo napisat sve šta mislim sa headinzima i svim ostalim
i tek na kraju umetnut ToC
malo treba vremena na podešavanju sadržaja headinga ako ne koristiš TNR 16 za naslove recimo, ali se na kraju isplati kad se sve generira samo
i šta god promijeniš, ubaciš samo refrešaš ToC i etogac
milina
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:25   #66
evo, sjetila sam se necega sta sam pokusavala nedavno.
dakle, kako da promjenim izgled sata na taskbaru?
cini mi se da se zajedno s tim mijenja izgled i kucica () desno gore (minimize, restore, close)
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:25   #67
Došlo mi je da si kupim neki e čitač za Požić. Gledam neku ponudu kod t đavola, planet 9 za nekih 400kn. Valja li to šta?
I zbunjuje me ova njihova vezanost za servise, podržavaju onda samo neki svoj format, kako to ide
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:26   #68
Aha, hvala

biti će tih pitanja još
__________________
20.06.2009.
lavida is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:30   #69
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
meni se do sad pokazalo najbolje
prvo napisat sve šta mislim sa headinzima i svim ostalim
i tek na kraju umetnut ToC
malo treba vremena na podešavanju sadržaja headinga ako ne koristiš TNR 16 za naslove recimo, ali se na kraju isplati kad se sve generira samo
i šta god promijeniš, ubaciš samo refrešaš ToC i etogac
milina
Znači, sad ja pišem rad o forum.hr. Prvi Heading mi je O povijesti foruma, a podnaslovi su mi Rimski forum, Grčki forum i forum.hr. Podnaslovi podnaslova su mi LJES, ŽK, Gastronomija. Znači, svaki put kad napišem neki od tih naslova/podnaslova, moram ga označiti kao Heading 1, bla bla? I onda na kraju samo nešto nemam pojma što? Sorry, inače nisam baš informatički nepismena, ali ovo mi je ko zaleđe u nogometu
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:34   #70
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Došlo mi je da si kupim neki e čitač za Požić. Gledam neku ponudu kod t đavola, planet 9 za nekih 400kn. Valja li to šta?
I zbunjuje me ova njihova vezanost za servise, podržavaju onda samo neki svoj format, kako to ide
Ja sam kupila Prestigio (mislim da je to ovaj) za 600 kunića.

Ne spaja se na net i nema nikakve dodatne funkcije, osim mp3 plejera, ali za ono što mi treba (hrpu knjiga na e-inku) je odličan, za te pare.
I nema nikakvih ograničenja.
Sabaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:35   #71
pa prije nego kreneš pisat naslov klikneš gore Heading1 i to je to, kad završiš vratiš se na normalno i tipkaš

dođeš do toga moraš napisat Rimski forum, klikneš heading 2 i napišeš vratiš se na normalno

pod podnaslov heading 3

na kraju samo na tabu koji se zove References ( odijam radit na hrvaCkom wordu) klikneš Table of C. ( skroz lijevo) - instert TOC
dobiješ sve naslove i podnaslove lijepo napisane u Sadržaj sa stranicama i svime

nu vam još jedan link, objašnjeno za više verzija Worda
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:45   #72
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
pa prije nego kreneš pisat naslov klikneš gore Heading1 i to je to, kad završiš vratiš se na normalno i tipkaš

dođeš do toga moraš napisat Rimski forum, klikneš heading 2 i napišeš vratiš se na normalno

pod podnaslov heading 3

na kraju samo na tabu koji se zove References ( odijam radit na hrvaCkom wordu) klikneš Table of C. ( skroz lijevo) - instert TOC
dobiješ sve naslove i podnaslove lijepo napisane u Sadržaj sa stranicama i svime

nu vam još jedan link, objašnjeno za više verzija Worda
Hvala, išla bih i sad isprobati, ali me strah I ja odbijam raditi s wordom na hrvatskome
__________________
Ruše se zvijezde u prostor svijeta bez ravnoteže.
nebeskoplava is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:47   #73
Quote:
susannah kaže: Pogledaj post
evo, sjetila sam se necega sta sam pokusavala nedavno.
dakle, kako da promjenim izgled sata na taskbaru?
cini mi se da se zajedno s tim mijenja izgled i kucica () desno gore (minimize, restore, close)
Pojasni malo više što želiš i što ti se događa

Ja sam Mac korisnik pa ti vjerojatno ne mogu pomoći, ali naći će se netko valjda
Sadie G. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:49   #74
Quote:
sadie_g kaže: Pogledaj post
Pojasni malo više što želiš i što ti se događa

Ja sam Mac korisnik pa ti vjerojatno ne mogu pomoći, ali naći će se netko valjda
zvucis k'o doktor.

ma, ne desava mi se nista, nego sam vidjela kod frendice da joj sat i to gore drugacije izgleda, i meni se bas jakojako svidja, pa bih i ja.
u propertisima nisam srela nesto takvo.
eto.
__________________
...but all the clocks in the city began to whirr and chime: o let not Time deceive you, you cannot conquer Time...
susannah is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 18:55   #75
Quote:
nebeskoplava kaže: Pogledaj post
Hvala, išla bih i sad isprobati, ali me strah I ja odbijam raditi s wordom na hrvatskome
pa ne moraš na nečem bitnom
odi u word

napiši
A
B
C
redom primjeni H1,H2,H3 i generiraj tek tolko da vidiš


@ susa to je vjerojatno jedna od onih aplikacija koja ima i vrijeme i sve to
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj

Zadnje uređivanje Ange ou Demon : 10.12.2012. at 20:07.
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:02   #76
Je ovo tema na kojoj se natječemo koja je gluplja

Juhuu


MS Word
Verzija: nisam sigurna (jer naravno ne pitam za sebe. Najozbiljnije)
Problem: wordovi dokumenti ne mogu se otvoriti nego se odmah (neželjeno) printaju, znači npr. nakon klikanja open na link u wordu ili na ikonicu dokumenta se samo na sekundu otvori word prozor, ali samo toliko da usput pokaže i onu malu obavijest "printing page x of y" i odmah se zatvori (samo počne printanje)

tj. ništa se u wordu ne može čitati, samo printati.


Imam osjećaj da je nešto jako banalno u pitanju
Samo - šta
marit za is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:12   #77
Možda na ovakvoj temi nije loše ponoviti sitnicu vezano za anonimnost na forumu:

ako ste se na forum registrirali mail adresom koja sadrži ime i prezime usprkos tomu što ste u profilu kliknuli na ne prikazuj moju mail adresu svejedno je ta adresa nešto što vidi jako puno ljudi.

Npr. kad god prijavite neki post to je isto kao da ste s te mail adrese poslali mail moderaciji i administraciji.

Disklejmer: već su me uvjeravali da je ovo bedasto pisati ljudima i onda se našlo par ljudi koji su išli promijeniti adresu registracije. Ne znaju svi što ona kvačica u profilu znači.
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:14   #78
Quote:
darkić kaže: Pogledaj post
Možda na ovakvoj temi nije loše ponoviti sitnicu vezano za anonimnost na forumu:

ako ste se na forum registrirali mail adresom koja sadrži ime i prezime usprkos tomu što ste u profilu kliknuli na ne prikazuj moju mail adresu svejedno je ta adresa nešto što vidi jako puno ljudi.

Npr. kad god prijavite neki post to je isto kao da ste s te mail adrese poslali mail moderaciji i administraciji.

Disklejmer: već su me uvjeravali da je ovo bedasto pisati ljudima i onda se našlo par ljudi koji su išli promijeniti adresu registracije. Ne znaju svi što ona kvačica u profilu znači.
nemam imeprezime adresu, ali je svejedno privatna.

meni se jednostavno ne da pratiti subscriptionse s drugog mejla
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:17   #79
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
nemam imeprezime adresu, ali je svejedno privatna.

meni se jednostavno ne da pratiti subscriptionse s drugog mejla
Pa ni ne moraš. Ja nemam ništa protiv ni da ljudi imaju imeprezime adrese za registraciju ako je to njima OK. Nisam to napisala da širim neku paniku i da kažem da se to ne smije, samo da ponovimo gradivo što to znači
darkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2012., 20:18   #80
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
meni se jednostavno ne da pratiti subscriptionse s drugog mejla
zato ja ne volim pratiti subscriptionse s maila nego iz opcija. Iovak mi mail furt mail zvonca.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:35.