Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 11:28   #41
8. rođendan je moja kćer proslavila u kinu, gledali su neki 3D crtić, poslije se jela torta i pili su se sokovi po izboru i bili su prezadovoljni.
Svaki rođendan slave na drugom mjestu, u McDonaldsu nisu nikad jer im se nije svidjelo.
Bile su na par rođendana tamo i kažu da je to dosadno.
Prve rođendane smo slavili doma, nemamo baš nešto veliku obitelj, stan nam je velik pa je bilo kući.
Svaki sljedeći se slavio u igraonicama.
__________________
المقابر مليئة الرجال لا غنى عنه. سيد رامشتين
Carla B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:29   #42
Kome njima? Moji žele ponija u dvorištu za rođendan i svaki dan.
Moji ne žele niti živjeti u gradu. Mislim da bi svisnuli od tuge u stanu i onda još da im i ročkas priredim u boxu MCD-a.
Carla, ovo je isto super! Roditelji se malo više angažiraju, ne očekuju instant rođendan, a djeca to itekako osjete.

Zadnje uređivanje Vodenna : 23.01.2013. at 11:35.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:34   #43
Pa djeci koja nisu tvoja ima razne djece i raznih želja.

Moja prijateljica je otvorila igraonicu sa disco kuglom, pozornicom, karaokama i dimnim aparatom. Nije bilo nikakvih igračaka. One su tete u vrtiću i uglavnom su organizirale igre od ribanja jabuka do prenošenja smokića slamkama. Na kraju karaoke i disco.
Toliko im je to svima bilo novo i nezaboravno da se održalo preko 10 godina.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:35   #44
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Pa valjda negdje postoji neka livada gdje bi se moglo dovesti djecu.
Bundek?
Doma pojedu tortu, poneseš sendviče i vodu, sokove na Bundek npr. i tamo se istrče i ispenjaju u dva sata. Onda ih razvezeš kućama.
Nema neke igraonice koja ima veliko dvorište?

Bože, morala bih organizirati proslavu ročkasa za novce. Nešto kao seosko dječji turizam.

Osobno mislim da je za djecu predškolarce i manje školarce zanimljiviji izlet po obližnjem šumarku u gumenim čizmama nego sjedilački ročkasi u MCD. Možete promatrati prirodu, ptice, insekte, a sve to zabadava. Treba vam samo auto i benzina u njemu. A šume i jaraka ima posvuda.
Super ideja!

Osim ako kojim slučajem imaš dijete koje je rođeno bilo kad između listopada i travnja.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:35   #45
Gilda-To je za svaku pohvalu. Ja bi svoje odvela u takvu igraonicu. Iako, da ti budem iskrena, nabavila sam mikrofone i onaj uređaj za karaoke, a kuglu ću sama napravit. Gledala sam i cijene dimnih uređaja, lasera i onih bubble aparata. Recimo da planiram unaprijed.



Morticia, listopad zna biti zbilja topao, ja imam ročkas u listopadu i uvijek smo vani u to vrijeme. Čak i početak studenoga može biti ok. Ne mora se biti u kratkim rukavima.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:35   #46
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
...
i da ti iskreno kažem, da me netko tada odvezao u šumu da gledam ptice i prirodu, ja bih vjerovatno opalila u plač
a šišmiše?

mi smo prošli proslavili u prirodi, a posjetili smo i špilju, odnosno šišmiše, i bilo im je jako kuuul što su dobili kacige
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:37   #47
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Kome njima? Moji žele ponija u dvorištu za rođendan i svaki dan.
Moji ne žele niti živjeti u gradu.
pa djeci nekoj općenitoj koja žele slaviti u mdonaldsu ili kinu (ne vidim neku pretjeranu razliku).

super, meni je to sve slatko, poniji i livade, ali nemaju sva djeca iste želje.
i naravno da sam mcdonalds više nije toliko poželjan i da je meni to danas dosadno, ali ja nisam više dijete.

nemam ništa protiv igraonica, super riješenje, ali ne vidim gdje je tu veliki angažman roditelja

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
a šišmiše?

mi smo prošli proslavili u prirodi, a posjetili smo i špilju, odnosno šišmiše, i bilo im je jako kuuul što su dobili kacige
a to je kul

to bih i danas
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:39   #48
Šišmiša imamo na terasi. Živi sa nama već više godina.

Inače špilja je prekul ideja!

Quote:
super, meni je to sve slatko, poniji i livade, ali nemaju sva djeca iste želje.
Znam, ni iste roditelje.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:49   #49
Nije mi jasno kakve veze s pitanjem 'bi li dopustila to-i-to djetetu da pozeli?' ima odgovor 'ali, oni to nikad nisu pozeljeli'.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 11:57   #50
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Moji ne žele niti živjeti u gradu. Mislim da bi svisnuli od tuge u stanu i onda još da im i ročkas priredim u boxu MCD-a.
.
Ni moji ne žele živjeti u gradu. Doduše bilo je pubertetskih želja kad su krenuli u grad u školu ali ih je prošlo.
No to ne znači da ih nije interesiralo sve pa i kako je živjeti u gradu, kako je slaviti rođendan u Meku, u igraonici, na livadi, u tolicama, u kinu, doma, kod bake na selu, na moru...
Bitno je što oni žele. Ukoliko im ti stalno sugeriraš nešto i rogoboriš protiv nečeg sigurno je da će slijediti samo tvoje želje. To je dosta osjetljivo područje.
Jer...
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Znam, ni iste roditelje.
...jesi li ovime željela reči da su roditelji krivi ako dijete ne želi livadu, ponija, trčanje po šumi i slično jer je to jedino ispunjeno i normalno? Ja bi se prije zabrinula da mi dijete ne želi probati nešto novo.
A naš angažman...u kontekstu dječjeg rođendana on mora biti takav da dijete bude zadovoljno. Jel to pečenje kolača cijeli dan, rađenje pizza i roštilja ili istresanje parsto kuna za igraonicu, sasvim je svejedno.

Zadnje uređivanje Gilda. : 23.01.2013. at 12:04.
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:07   #51
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije mi jasno kakve veze s pitanjem 'bi li dopustila to-i-to djetetu da pozeli?' ima odgovor 'ali, oni to nikad nisu pozeljeli'.
Niti meni nije jasno što tebi nije jasno ako sam napisala da srećom da oni to nisu nikada poželjeli.
Ne volim si razbijati glavu nepostavljenim pitanjima.

Na stranu sad igraonice i MCD-i. Ja ništa manje ne sugeriram djeci od onih roditelja koji vode svoju djecu tamo. Da li su im ponudili izlet kao opciju nasuprot MCD-a?
Samo sam htjela reći da bi i roditelji trebali biti maštovitiji u smislu organiziranja rođendana i više utjecati na djecu u smislu organiziranja kvalitetnog vremena, a posebno na njihov dan. Svima su puna usta zdrave prehrane, te kako se treba više kretati, manje sjediti, a kako ćete poticati djecu na takve aktivnosti ako za drugo ne znaju. Moji su vidjeli jednom kako netko slavi ročkas tamo i zbilja, ali zbilja nisu bili oduševljeni. Kada sam pitala kćer da li bi radije izabrala tamo slaviti dva sata ili doma pola dana sa prijateljima pogledala me pogledom punim čuđenja. I ne, nisam joj ništa sugerirala.

Gilda-ja govorim o djeci od 5-11 godina. I ne mogu ja reći što je normalnije. Meni nije normalno da mi dijete po cijele dane bulji u Tv i komp ili mobitel. I meni je normalno da mu ja odredim mjeru ako samo već ne zna.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:14   #52
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Niti meni nije jasno što tebi nije jasno ako sam napisala da srećom da oni to nisu nikada poželjeli.
Ne volim si razbijati glavu nepostavljenim pitanjima.
Uletila si s kategoričkom tvrdnjom "Meni su najžalosniji oni dječji rođendani u McD. Jadno.". Nastavila si detaljnim opisom što i kako ti radiš svojima, što tvoji vole, ovo ono... Završila s otvorenom aluzijom "nemaju sva djeca iste roditelje", iz koje u celofanu, ali ipak slijedi da je roditelj koji odvede dijete na rođendan u McD ratni zločinac.

Kao prvo, ako djeca vrište od zadovoljstva u McD, takav rođendani nije najžalosniji. Kao drugo, ako dijete poželi rođendan u McD, to ne mora značiti da su roditelji dva pizdasta truta zalijepljena za ekran - nisi li i sâma rekla da djeca vole promjene? Što ako je djeci rođendan u McD upravo promjena?
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:16   #53
Ti voliš analizirati i secirati u detalje što i kako je netko mislio. Prerasla sam opravdavanja i ne pada mi na pamet išta objašnjavat. Misli si što god hoćeš.
Opiši jednom svoj primjer kuda si ti vodio svoje klince umjesto da prebireš po postovima.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:36   #54
Quote:
isadora w. kaže: Pogledaj post
...
a to je kul

to bih i danas
odlično, baš sam razmišljala kako ću idućom zgodom nekom platiti da ih vodi jer me počela prati paranoja kad smo se spustili:
jest da je voda tuda tekla prije 2 milijuna godina ali možda je baš sad trenutak da opet grune... a potres... kojim redom da ih krenemo spašavati

Quote:
Čive kaže:
i još manje 7
kupit ću ti pikule
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:45   #55
Sve je to lijepo dok čovjeka realnost ne lupi u facu.
Lijepo je mantrati o cvjetnim livadama i graji djece koja trče poljem dok majka reže tortu, a otac okreće meso na roštilju.
No ima ljudi koji žive u stanu nebodera a dijete im ima rođendan 1.11. ili 15.12. ili 20.1. ili 15.3.
I kaj tad?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:47   #56
Ma treba osluškivati djetetove želje i prilagoditi ih svojim mogućnostima.
Kraj priče.
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 12:52   #57
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Ma treba osluškivati djetetove želje i prilagoditi ih svojim mogućnostima.
Kraj priče.
Tako nekako.

:6. kat:
:dvoje zimske djece:
__________________
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Bios is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:00   #58
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Sve je to lijepo dok čovjeka realnost ne lupi u facu.
Lijepo je mantrati o cvjetnim livadama i graji djece koja trče poljem dok majka reže tortu, a otac okreće meso na roštilju.

No ima ljudi koji žive u stanu nebodera a dijete im ima rođendan 1.11. ili 15.12. ili 20.1. ili 15.3.
I kaj tad?
Quote:
Lijepo je mantrati o cvjetnim livadama i graji djece koja trče poljem dok majka reže tortu, a otac okreće meso na roštilju.
A nemoj mi reći da poneki nemaju baku na selu? Ili da ne postoje prostori za iznajmljivanje?

Mogućnost neke druge opcije koje uključuje parstotinjak kvadrata prostora?


Quote:
dijete im ima rođendan 1.11. ili 15.12. ili 20.1. ili 15.3.
Postoje i zimske jakne, čizme, skafanderi, poneko brdo i park. Ili se u stanovima ne izlazi dok ne dođe toplo vrijeme.

Pa i psa se izvede van, neovisno o vremenu. Ili mu se kaže nek pričeka do travnja.

Uostalom, rekla sam da mi je jadno jer to i mislim. Svatko se bori sa svojom realnošću i želi najbolje za svoje dijete. Nekako ne smatram MCD kao opciju koja ulazi u bilo kakve kategorije.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:01   #59
Joj Vodena dječji rođendan, rođendan, slavlje, puno djece, sjećaš se...o tome pričamo. Ne o redovnim aktivnostima. Jel ti misliš da djeca ne idu van ako ne dođu kod tebe ili kaj pobogu?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:03   #60
Zato kad ja buden pravia dite u obzir će ući samo znakovi od ovna pa do lava
Čive is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:25.