Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.01.2013., 13:33   #81
Ispada da su jadna gradska djeca cijelu zimu vezana za radijatore.

Ponekad kad šetam psa izvedem i njih.
__________________
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Bios is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:34   #82
Gdje sam ja to napisala, molim te?

Žao mi je ako si to i pomislila. Barem me ti osobno poznaješ.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:34   #83
Quote:
baja kaže: Pogledaj post


eto, znala sam ja da moje paranoje nisu neutemeljene
Nisu.

Jednom sam doživjela napadaj panike od strane jedne rođakinje. Cijeli život sam odrasla sa životinjama, pas ide svuda s nama. Pas ima 60 kg.

Dotična je po izlasku iz auta počela vrištati i urlati da se boji (pas je u isto vrijeme s nekim drugim klincem naganjao loptu i nije ni obraćao pažnju na nju). I što sad? Pas ne može biti svezan zbog nje, ne voli sam biti u kući, voli društvo i naviknut je. Ona se boji, iako je do prije samo godinu dana po Bosni jurišala na vukove i medvjede (preuveličavam, ali shvaćaš poantu - psi joj nisu bili strani, kao ni bilo koja domaća životinja).

S druge strane, na bratovom rođendanu (proljetno dijete koje otvara sezonu roštilja) je jedan klinjo dobio loptom u glavu i razbile su mu se naočale, njegova mama je napravila scenu i mi smo te naočale platili, iako nismo ni znali tko je puknuo loptu.

Pizdarija...

Naravno da je bilo i lijepih rođendana, ali sve u svemu - nije ni ta proslava vani nešto ekstra. Rođendan kao rođendan. Postoje djeca koja se ne vole igrati vani i kojima je pun kufer toga. Treba ići na ruku djetetovim željama, a ne onome što je roditelju lakše bez obzira radi li se o MD ili dvorištu.

Osim toga, nisu sva djeca u velikim gradovima da imaju MD pri ruci svaki dan. Živim 20 km od ZG i ovdašnjim klincima je baš fora otići na taj junk jer inače nemaju prigodu. Onda jednom u tih par mjeseci stvarno i odu tamo.
__________________
Čitajte naš blog Bunch of Girls! Imamo i Facebook!
doriana gray is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:35   #84
kaj vas muči s dječjim rođendanima ?
ja sam zimsko dijete i ročkasi su se znali itekako proslaviti vani, na sanjkanju ili klizanju u domu sportova
poslije bi svi došli kod nas doma na neke tople sendviče i tortu
nisam baš za proslave u mc donaldsu , ali dovoljno sam se već izjasnila po tom pitanju tak da neću opet pokrenuti lavinu
__________________
..generally an egocentric introvert with masses of self love and self loathing in equal measure..trying to stay sane is like a full time hobby.
electric_barbarella is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:36   #85
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Samo sam htjela reći da bi i roditelji trebali biti maštovitiji u smislu organiziranja rođendana i više utjecati na djecu u smislu organiziranja kvalitetnog vremena, a posebno na njihov dan. Svima su puna usta zdrave prehrane, te kako se treba više kretati, manje sjediti, a kako ćete poticati djecu na takve aktivnosti ako za drugo ne znaju.
Ako recimo imam samo jedno dijete koje ide u razded sa samo dvadeset petero djece, to mi je jedno trinaest rođendana godišnje. A imam više djece i više ih je u razredu. Nemam trideset slobodnih subota za potrošiti na rođendane na livadi. Bilo da ih sama organiziram bilo da dijete vodim na tuđi rođendan. Roditelji kad dovode dijete na rođendan pitaju koliko će trajati. Ako kažeš, eh, ko će ga znati, dok se najašu na poniju i naberu gljiva, i dok napečemo roštilj...Rijetko ko će dovesti dijete. Ako kažeš sat i pol, odahnu. O super, još stignemo i na krstitke, turnir teakwondoa, natjecanje iz matematike, posjet baki u bolnicu, peć rakiju na grunt....
Kumis is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:37   #86
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja to napisala, molim te?

Žao mi je ako si to i pomislila. Barem me ti osobno poznaješ.
ovdje
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:38   #87
Quote:
Čive kaže: Pogledaj post
Rak ili račica?
Račica.
Kao i mater joj.
I otac, uostalom.
Ok, on je rak, al' svejedno.

Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Djetetu od 2 godine desetoro djece ne znači apsolutno baš ništa.
Dobro, kad ja mogu počet računat da mom djetetu išta znači proslava/druga djeca/išta?!
__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:39   #88
Samo za prvi ne, ostale možeš
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:41   #89
Ako djeca ni za svoj rođendan, jednom godišnje, ne smiju jesti u McDonaldsu, onda stvarno...ne znam što bih rekla. Poanta rođendana i jest da se slavi i da se jede torta i grickalice i sve nezdravo. Naravno, ako je to ono što dijete želi.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:41   #90
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Gilda, upoznala sam i nju i njenu djecu i ovdje ne impliciram na nju. Ako se ona u tome našla, žao mi je. Nema potrebe. Njezina djeca imaju mogućnosti boravka u prirodi skoro isto kao i moji. Pogotovo praznicima. Ne znam zašto si se ti osjetila potrebitom ukazivat mi na to. I nigdje nisam napisala da su gradska ili ičija djeca vezana za radijator.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:42   #91
Quote:
doriana gray kaže: Pogledaj post
Nisu.

Jednom sam doživjela napadaj panike od strane jedne rođakinje. ...


S druge strane, na bratovom rođendanu (proljetno dijete koje otvara sezonu roštilja) je jedan klinjo dobio loptom u glavu i razbile su mu se naočale, ....

Pizdarija...
e, to
s tim da me pizdarije, kad su roditelji prisutni, ne zabrinjavaju jer znaju i roditelji koji su rizici igranja vani
prošli rođendan smo prvi put slavili vani, u prirodi, bez roditelja i tek u špilji sam shvatila kolika mi odgovornost leži na leđima

Quote:
Živim 20 km od ZG i ovdašnjim klincima je baš fora otići na taj junk jer inače nemaju prigodu. Onda jednom u tih par mjeseci stvarno i odu tamo
ja svojoj tupim, od rođenja, da je to smeće ali svejedno povremeno odemo na hRamburger

Zadnje uređivanje baja : 23.01.2013. at 13:47.
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:43   #92
Quote:
Vodenna kaže: Pogledaj post
Gilda, upoznala sam i Bios i njenu djecu i ovdje ne impliciram na nju. Ako se ona u tome našla, žao mi je. Nema potrebe. Njezina djeca imaju mogućnosti boravka u prirodi skoro isto kao i moji. Pogotovo praznicima. Ne znam zašto si se ti osjetila potrebitom ukazivat mi na to.
Kakve veze sad ona osobno ima s tim?
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:44   #93
Quote:
Gilda. kaže: Pogledaj post
Kakve veze sad ona osobno ima s tim?
Ono je bio odgovor na njezin komentar. Ona osobno je meni osobno uputila onaj komentar o radijatorima. Nema potrebe za daljnjim frustracijama.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:45   #94
odustajem
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:48   #95
Nisam ni mislila da si mislila () na mene.

Zvučalo je kao da se odnosi na sve one koji su u gradu.

Morti je dobro napisala da treba slušati želje djece i prilagoditi ih mogućnostima.
__________________
Jebeš čovika koji nije reka i poreka.
Bios is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:51   #96
Quote:
Morticia Addams kaže: Pogledaj post
Račica.
Kao i mater joj.
I otac, uostalom.
Ok, on je rak, al' svejedno.
Bolje to nego sina raka

Nego, kad već imaš blizu jednog raka da te pitan jel poveći i jel ima velike ruke, noge, penise i tako to

Samo istraživan

Čive is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:53   #97
Quote:
Čive kaže: Pogledaj post
Bolje to nego sina raka

Nego, kad već imaš blizu jednog raka da te pitan jel poveći i jel ima velike ruke, noge, penise i tako to

Samo istraživan



__________________
After this we have to rewrite all definitions of what awesome stands for.
Morticia Addams is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:53   #98
Quote:
Bios kaže: Pogledaj post
Ispada da su jadna gradska djeca cijelu zimu vezana za radijatore.

Ponekad kad šetam psa izvedem i njih.
Na lancu?


Gradsko ljetno dijete. Rođendani su mi bili na plaži. Cijelo moje društvo (djeca prijatelja mojih roditelja i ostatka rodbine) se ionako kupalo na istoj plaži tako da nije nikoga trebalo posebno pozivati. I najbolji su bili, nismo bili sputani prostorom i uvijek je moglo doći još djece sa strane.


Ali sestra mi je zimsko dijete. I sjećam se dok smo bili klinci da bi roditelji natrpali svu pustu dječurliju iz njenog vrtića i škole u stan i rekli njihovim roditeljima da se vrate poslije. Ne vidim da je ikad ikome išta falilo, a bilo je sigurno tridesetak djece u izrazito malom stanu.
klonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 13:58   #99
Daj si zamislite da jadni klinci imaju 20-30 prijatelja što iz razreda što iz zgrade/kvarta i da znaju da će se svaki rođendan na koji će biti pozvani slaviti na isti način
Gilda. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2013., 14:00   #100
Bios-Djelomično si krivo mislila. U onom drugom dijelu.

Ako se impliciralo da se u gradu "ne izlazi van" u zimskim mjesecima, pa je moj komentar i bio takvog tipa.



Žao mi je ako ne shvaćate.

I svjesna sam da djeca imaju želje. I da roditelji imaju mogućnosti. I da djeca mogu poželjeti rođendan u mcd, svadbu za 500 ljudi, kuću na dvije etaže, novi auto......a na roditelju je da se potrga dok im to ne priušti. Nije bitno kako. Jer oni to žele.

Neka djeca nemaju niti tortu.

Ovo za Mcd ne razumijem i umrijet ću u tom neznanju.

Morticia, reći ću ti par crtica nakon 25 doma proslavljenih rođendana moje djece. Dvoje kasnoljetnih i jedno zimsko.

Ograniči broj djece na rođendanima. (I tebi će biti lakše)
Pozivati cijele razrede nemoj niti u ludilu.
Sve ono što će dobiti na poklon možeš im i sama priuštiti.
Ne kupuj skupe darove. Roditelji to ne mogu uvijek vratiti, stavljaš ih u neugodan položaj.
Ne kupuj poklone u kineskom dućanu.
Njima je bitan sadržaj, najbitnija je torta, da je fina i ostalo, pokloni baš i ne. Možda dok su manji, kad odrastu bitna im je samo zabava.

Mislim da će njoj postat važno kroz koju godinu.

Quote:
Daj si zamislite da jadni klinci imaju 20-30 prijatelja što iz razreda što iz zgrade/kvarta i da znaju da će se svaki rođendan na koji će biti pozvani slaviti na isti način
Jep, MCD! Trebali bi grupno slavit.

Klonka, ovo je zbilja savršeno! Nek mi netko ne kaže nije stvar i u komoditetu. Gdje čeljad nije bijesna.....
Ipak je to samo jedan rođendan.

Zadnje uređivanje Vodenna : 23.01.2013. at 14:06.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.