Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2015., 08:46   #281
Quote:
Sekhmet kaže: Pogledaj post
Pozdrav, mi isto tražimo fotografa, ali da bude foto i video zajedno (1 fotograf i 1 snimatelj) za svadbu u 9 mjesecu u Zagrebu... Imate li ideje za dobre a cijenovno pristupačne ekipe koje dobro odrade posao?
Moraš biti malo preciznija kod cjenovno pristupačnih ekipa Koliki budžet imate na raspolaganju? Tako će vam ljudi lakše moći dati preporuku. Nekima je i 10.000 kn puno za fotografiranje i snimanje, a nekima je sve ispod 15.000 kn sumnjivo malo.

Quote:
ninoG kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

trebao bih preporuku za snimanje i fotografiranje vjenčanja u Zagrebu. Što više čitam po forumu imam osjećaj da manje znam .
Koliko sam gledao najviše nam se sviđaju Best man studio, ali čitam različita iskustva ovdje s foruma, pa vas molim za savjet i preporuku ako imate. Puno bi mi olakšali posao.

Lijep pozdrav.
Pa sve što ti je napisano na ovoj temi su savjeti i iskustva. Veliš da ti nisu pomogla, kako će ti onda pomoći ako netko ponovno napiše istu stvar?

Nitko ti ne može sa sigurnošću preporučiti, vi morate odlučiti kakav stil fotografija želite, koliko ste novaca spremni odvojiti, koliko vremena vam fotograf i snimatelj trebaju biti na raspolaganju, kakav paket usluge vam treba... Ima dosta toga na što treba pripaziti i uzeti u obzir.

Imaš na ovoj temi brdo studija s kojima su ljudi bili zadovoljni, pogledaj malo njihove stranice i radove, odaberite nekoliko studija koji vam se po tome sviđaju, pošaljite svima isti upit i zatražite ponudu za iste stavke kako biste mogli usporediti cijene i onda napravite uži odabir. Nakon toga dogovorite sastanke s odabranim studijima, odite k njima da ih upoznate i vidite kakav dojam ostavljaju na vas, tad zatražite da pogledate jedan ili više albuma jednog cijelog vjenčanja (dakle, ne odabir najboljih fotki s više vjenčanja, nego sve odabrane fotke s jednog vjenčanja) i onda razmislite o svim faktorima i odaberite onaj studio koji vam najviše odgovara.

Nije strašno, samo zahtijeva malo vremena
__________________
It isn't what they say about you, it's what they whisper.
- Errol Flynn -
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 10:23   #282
Jel kome od vas svadba snimana fotoaparatima (a ne kamerom)?
Ne mislim na strica sa boljim fotićem, već baš foto studio?

Jeste zadovoljni s kvalitetom videa?
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 13:44   #283
vecinom ti se ovi skuplji paketi snimaju samo s foticima, a kavaliteta je neusporediva s kamerom
susjeda s kata is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 15:26   #284
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Jel kome od vas svadba snimana fotoaparatima (a ne kamerom)?
Ne mislim na strica sa boljim fotićem, već baš foto studio?

Jeste zadovoljni s kvalitetom videa?
Kvaliteta snimke sa fotićem je bolja nego sa kamerom, ali je i takvo snimanje u pravilu skuplje. Prilično je teško snimiti cijelu svadbu sa jednim fotićem, pa zbog toga uglavnom snimaju dva snimatelja koji se međusobno "pokrivaju" različitim objektivima i pozicijama. Zbog te činjenice je i montaža puno zahtjevnija, pa i to nešto diže cijenu. Kod nekih studija se može birati između snimanja kamerom (koje nije loše, jer su i kamere danas odlične) i fotićem, pa svatko treba za sebe odlučiti što mu više odgovara.
Torbousti is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:01   #285
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Jel kome od vas svadba snimana fotoaparatima (a ne kamerom)?
Ne mislim na strica sa boljim fotićem, već baš foto studio?

Jeste zadovoljni s kvalitetom videa?
Da meni je tako bilo,i prezadovoljna sam...
crnaruza is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:02   #286
Evo nekih fotografa i snimatelja koji se meni sviđaju, za ovoga koji je tražio preporuku

Sanja Lydia Kulušić
Donald Jedvaj
Mihoci (Ena i David, oni imaju i snimanje i fotografiranje)
Hrvoje Golubić
Maja Jokić
Nikola Matić (mislim da je samo fotografiranje)
NinaPhoto
Vladimir Mudrovčić
Amas Films (po meni odlični video uradci, bar ono što sam vidjela)
Marinković
M. Klasan
Leon produkcija

Imaš ih sve na fejsu
Dorota is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 16:09   #287
Hvala svima koju su odgovorili!
Ja sam bila isto uvjerena da je kvaliteta tip top, međutim moju mladenku i mladoženju su u jednoj posjeti jednom studiju uvjerili u to da snimanje fotićima ne valja, da je snimka puno lošija u odnosu na kamere, itd.
Mene to uopće nije uvjerilo, ali morala sam pitat zbog njih.
Hvala!
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 18:54   #288
Ponuda

Tražimo nekoliko parova na području Zagreba za besplatno fotografiranje vjenčanja.
Radi se o iskusnim fotografima koji mjenjaju stil i kojima treba novi Portfolio.

Više informacija preko poruka.

Pozdrav !
fotostudio is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:20   #289
Quote:
HepiHipo kaže: Pogledaj post
Hvala svima koju su odgovorili!
Ja sam bila isto uvjerena da je kvaliteta tip top, međutim moju mladenku i mladoženju su u jednoj posjeti jednom studiju uvjerili u to da snimanje fotićima ne valja, da je snimka puno lošija u odnosu na kamere, itd.
Mene to uopće nije uvjerilo, ali morala sam pitat zbog njih.
Hvala!

Lažu vas.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2015., 22:29   #290
I mislila sam si
Oni vjerojatno snimaju kamerama pa kažu da je to bolje, jasno
__________________
“Gossip is the devil's telephone. Best to just hang up!”
HepiHipo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 13:47   #291
Quote:
mya_7920 kaže: Pogledaj post
Studio4u i Forever.
Evo i ja da se pohvalim, svadba je prošla 26.09. prošle godine, nakon otprilike dva mjeseca čekanja smo dobili fotke i DVD, sve je super napravljeno, a DVD smo gledali valjda već 20 puta. Nas je snimao Forever studio - stvarno je za svaku preporuku
A ono čega smo se najviše bojali - photosession- je prošao super, baš smo se lijepo zabavljali. Nećete pogriješiti ako uzmete Forever
pogaciceva is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2015., 21:02   #292
potaknut negativnih iskustvim od više ljudi odlučio sam inzistirati na ugovoru pri odabiru foto studija. Smatram da sve dogovoreno usmeno treba staviti i na papir, te odrediti određene penale ukoliko se isporuka ne obavi u dogovorenom roku.
Da li je netko od vas nešto tako tražio, i da li posjeduje šprancu ugovora?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 07:38   #293
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
potaknut negativnih iskustvim od više ljudi odlučio sam inzistirati na ugovoru pri odabiru foto studija. Smatram da sve dogovoreno usmeno treba staviti i na papir, te odrediti određene penale ukoliko se isporuka ne obavi u dogovorenom roku.
Da li je netko od vas nešto tako tražio, i da li posjeduje šprancu ugovora?
Mi imamo ugovor, ja sam mislila da se to podrazumijeva sa svim fotografima
rose90 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 09:31   #294
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
potaknut negativnih iskustvim od više ljudi odlučio sam inzistirati na ugovoru pri odabiru foto studija. Smatram da sve dogovoreno usmeno treba staviti i na papir, te odrediti određene penale ukoliko se isporuka ne obavi u dogovorenom roku.
Da li je netko od vas nešto tako tražio, i da li posjeduje šprancu ugovora?
Uvijek kod primanja avansa za fotografiranje izdajemo (fiskaliziran) račun za predujam na kojem je napisano na što se odnosi, kada i gdje će se odraditi usluga. Također se može napraviti i ugovor. Međutim uz njega treba u račun za predujam, da porezna dobije informaciju o primljenom novcu

Bilo bi normalno da svi tako rade, ali ipak živimo u Hrvatskoj, pametnom dosta...
__________________
web
Davor B is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2015., 15:25   #295
a što bi to trebalo značiti da uz njega treba račun za predujam? Pa zar se to ne podrazumijeva? Ili si to naglasio iz razloga što onda cijena ide gore za porez?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 07:55   #296
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a što bi to trebalo značiti da uz njega treba račun za predujam? Pa zar se to ne podrazumijeva? Ili si to naglasio iz razloga što onda cijena ide gore za porez?
Naravno se se podrazumijeva!
Nejde cijena gore. Nema cijene sa i bez računa!
Račun za predujam je dokument na temelju kojega firma primi novac za predujam.
Ako netko da samo ugovor bez računa za predujam, u prekršaju je.
Ako netko primi novac bez da izda fiskalni račun, u prekršaju je.
Ako ne može izdavati fiskalni račun, mora izdati račun gdje je navedeno plaćanje na transakcijski račun i mladenci moraju direktno platiti na žiro račun firme.
__________________
web
Davor B is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 10:48   #297
Joj, ne znam zašto se svi uvijek obrušavaju na fotografe i dal izdaju račun ili ne, dal imaju firmu ili ne itd. Dobro je poznato da fotograf pojedinac u Hrvatskoj ne možeš bit jer to u sustavu nije sređeno kak treba. A ne može si svako otvarat firmu ili obrt prije neg ima osigurane svadbe, ili zato što će u početku odraditi svega 2 ili 3 svadbe u cijeloj sezoni. Neki to rješavaju tako da potpisuju autorske ili ugovore o djelu s mladencima, što je diskutabilno. ALI fotografi nisu jedini u wedding branši koji rade bez izdavanja računa. Bila sam mladenka prošle godine i znam o čemu pričam. Vecina na neki način gleda da prođu bez izdavanja računa.

Osim toga,postoji li fotograf koji može reći da nije odradio nijedno vjenčanje bez izdavanja računa i bez naplaćivanjem PDV-a? Iskreno sumnjam.
ancica985 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 11:27   #298
Quote:
Davor B kaže: Pogledaj post
Naravno se se podrazumijeva!

Nejde cijena gore. Nema cijene sa i bez računa!

Račun za predujam je dokument na temelju kojega firma primi novac za predujam.

Ako netko da samo ugovor bez računa za predujam, u prekršaju je.

Ako netko primi novac bez da izda fiskalni račun, u prekršaju je.

Ako ne može izdavati fiskalni račun, mora izdati račun gdje je navedeno plaćanje na transakcijski račun i mladenci moraju direktno platiti na žiro račun firme.

Ne treba račun, može i ugovor o autorskom djelu.
__________________
"Nije mazohizam, nego autoagresija, sa razlogom, jel'da..."
Shine on Rick.
Vinkovci Staljingrad flickr
Anton is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 12:12   #299
trebao bih preporuku za fotografiranje vjenčanja u Zagrebu do 3000kn
Znaci par sat prije crkve po gradu, u crkvi i sali.
Našao sam par na internetu tipa , foto kaligula, blic, pekas, format, avi studio
Unaprijed Hvala
domagoj2101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2015., 20:43   #300
Mene zanimaju fotografi koji mogu snimati i fotografirati vjencanje u istocnoj Slavoniji... Ne znam imaju li ovi iz Zg praksu dolaziti na istok.
Cijena nije toliko bitna (u smislu da necu praviti strku oko 2000, 3000 kn ako je razlika u kvaliteti velika), ali ne treba ni pretjerivati. Pi meni je sve preko 20 000 kn previse.

Oduvijek mi se svidala Leon produkcija, a pronasla sam jos i Marinkovica, Maju Jokic te Mihoci... Nisam ih jos kontaktirala, cekam prvo komentare s foruma.

Tko vam je od njih najbolji? Imate jos neke prijedloge?
BlueOrange is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:12.