Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.09.2015., 12:22   #21
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
nemam viška, imam manjka :/

sad imam ravno tri jesenske majice koje su OK za posao

bila sam tri godine bez posla pa sam kupovala samo trenirke i tenisice tako da se sad moram obnoviti s dolaskom svake sezone. ljeto sam malo popunila, sad imam više od tri majice

sad je na redu jesen
čestitam na poslu


Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
naprosto mi je nezamislivo da danas itko bude toliko fasciniran bilo čime da bi to trebao kompulzivno kupovati i gomilati. strah od siromaštva? koji kurac?
ja bih ovo potpisala po pitanju knjiga. koji kurac netko kupuje knjige da mu stoje na polici? čemu služe divne knjižnice? e readeri? internet?

što se tiče odjeće i obuće, nije mi svaka osoba, koja ima puno toga, kompulzivna kupovačica.
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:31   #22
ajde, još mi je jasno (uvjetno rečeno ) kupovanje, ali istovremena nesposobnost odvajanja od viška nenosive robe mi je potpuno neshvatljiva
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:38   #23
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
ajde, još mi je jasno (uvjetno rečeno ) kupovanje, ali istovremena nesposobnost odvajanja od viška nenosive robe mi je potpuno neshvatljiva
Moj otac je hrčak. To ti je jednostavno u prirodi čovjeka, sve mu je šteta da da ili nedajbože baci jer će kao trebati i onda samo krpa i popravlja prastare stvari (ali stvarno prastare, nije u pitanju 10-20 godina )
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:43   #24
ja bih umrla da mi je ormar po principu wardrobe capsule.
razmišljala sam o tome, al zajebi ti 30 komada koje kombiniraš cijelu sezonu. pod tim mislim i obuću i odjeću.
impulzivno kupovanje bilo čega mi je bezveze, od hrane u kauflandu do nekretnina.
sve je to lijepo s kupovanjem samo kvalitenih par komada odjeće, ali iskreno, meni paše imati i odjeću za koju mi neće biti žao kad sjednem na travu ili na parket i kad mi se polijepe životinjske dlake i hrana koja mi padne. nešto što će ići na pranje a ne na kemijsko, i za što neću krizirati jer imam fleku a to mi je staple komad.

super ako netko može i zna samo s jednim parom čizama i jednim kaputom i jednim hlačama
ja sam previše sretna u kombiniranju svega toga i veseli me.
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:50   #25
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Moj otac je hrčak. To ti je jednostavno u prirodi čovjeka, sve mu je šteta da da ili nedajbože baci jer će kao trebati i onda samo krpa i popravlja prastare stvari (ali stvarno prastare, nije u pitanju 10-20 godina )
to nije nista... moja draga tetka zivi za rasprodaje i to vise nije normalno... zena ima 10ak kaffee masina, po 10-20 godina stare, na ormaru, nove, neotvorene - bile na rasprodaji, x sivacih masina, nekoliko mini pecnica (a u stanu ima normalnu ugradbenu kuhinju)... ma e, koje god elektro naprave da se sjetite - ona to ima i to minimalno jednu... u kuhinji tava, lonaca, plehova more... u spavacoj ima ogromni petokrilni ormar u kojeg ne stane vise nista jer je pun... zivi sama... ima jednu sobu koju koristi ekstra kao odlagaliste svega sto kupi

sve ovo o cemu vi pricate je macji kasalj naspram toga to je vec psihicki poremecaj, bolest i potreba da skuplja, nagomilava i jednostavno IMA i POSJEDUJE jer su nekad davno, prije 50-60 godina njeni roditelji bili siromasni i nisu joj mogli priustit neke recimo osnovne stvari...

Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
ja sam previše sretna u kombiniranju svega toga i veseli me.
tako mene vesele mojih 20ak knjiga na polici
__________________
Ehre die Alten, verspotte sie nie. Sie waren wie du und du wirst wie sie.
ruzy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:55   #26
Jebem vam , sad ste me natjerali da provjeravam stanje u ormaru
Uglavnom, dobra sam kakva sam bila. Jedno vrijeme sam imala fazu mahnitog shopingiranja i popravljanja raspoloženja krpama, no onda sam stala na loptu i shvatila da mi stanje na računu nikako ne poguduje raspoloženju i da mi je muka od prenatrpanog ormara.

Otada redovno pregledavam ormare, ono što nisam nosila unatrag godinu dana prosljeđujem dalje ili bacam (ovisno o stanju), kupovine su se znatno prorjedile i postale su uglavnom planske. Primjerice, ako sam pošla kupiti hlače, fokusirana sam na hlače po dućanima i druge stvari ni ne primjećujem.

No i u fazi gomilanja stvari uvijek sam imala jedan-dva kaputa, ista mi je stvar mi je uvijek bila i sa obućom. Te krupnije stvari su mi nešto što uvijek gledam da kupim kvalitetno i prilično klasično.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 12:56   #27
Quote:
ruzy kaže: Pogledaj post
to nije nista... moja draga tetka zivi za rasprodaje i to vise nije normalno... zena ima 10ak kaffee masina, po 10-20 godina stare, na ormaru, nove, neotvorene - bile na rasprodaji, x sivacih masina, nekoliko mini pecnica (a u stanu ima normalnu ugradbenu kuhinju)... ma e, koje god elektro naprave da se sjetite - ona to ima i to minimalno jednu... u kuhinji tava, lonaca, plehova more... u spavacoj ima ogromni petokrilni ormar u kojeg ne stane vise nista jer je pun... zivi sama... ima jednu sobu koju koristi ekstra kao odlagaliste svega sto kupi

sve ovo o cemu vi pricate je macji kasalj naspram toga to je vec psihicki poremecaj, bolest i potreba da skuplja, nagomilava i jednostavno IMA i POSJEDUJE jer su nekad davno, prije 50-60 godina njeni roditelji bili siromasni i nisu joj mogli priustit neke recimo osnovne stvari...
Naravno da je poremećaj, samo kod mog oca je više to što ne želi bacati ništa nego što voli kupovati nove stvari. Zapravo on i ne voli nove stvari, samo stare
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:09   #28
po čemu je godina dana tako bitna vremenska jedinica, da nešto, ako se ne nosi nosi godinu dana, treba letiti van?
__________________
...dok se eto, jadni ksenofobi uvrijede kad im kažeš da su ksenofobi i fašisti. Jeste, FAŠISTI ste. Može karton. by moderator klonka

klik
Reljef is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:18   #29
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
po čemu je godina dana tako bitna vremenska jedinica, da nešto, ako se ne nosi nosi godinu dana, treba letiti van?
Ako neki džemper (sad kad ih nemam tako puno) nisam obukla jednu zimu, sigurno je bilo razloga zašto sam ga zaobilazila (osim ako je taj razlog bio pretopla zima). Ili se ofucao previše ili se negdje rastegao ili mi nešto na njemu smeta kad ga obučem...tako da ću sigurno iste razloge za nenošenje imati i iduću zimu. Prema tome, samo mi zauzima mjesto u ormaru.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:24   #30
Mislite li da bi mi se žena uvrijedila kad bih sve one stvari koje ispadnu iz ormara jer su u njega nagruvane i ne stanu jednostavno paušalno uzeo, stavio u vreću, i bacio kroz prozor?
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:27   #31
Imam suknju koju nisam nosila godinama, sad me odjednom zveknulo da ju nosim... ništa ne bacam osim ako uvidim da je nesto krajnje demode i nenosivo. Inače kupujem stihijski i terapijski. Srećom nije često da osjećam loše
MARIJA0077 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:33   #32
Quote:
Reljef kaže: Pogledaj post
po čemu je godina dana tako bitna vremenska jedinica, da nešto, ako se ne nosi nosi godinu dana, treba letiti van?
pa vratiš se iz jeseni u jesen npr.
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:45   #33
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Mislite li da bi mi se žena uvrijedila kad bih sve one stvari koje ispadnu iz ormara jer su u njega nagruvane i ne stanu jednostavno paušalno uzeo, stavio u vreću, i bacio kroz prozor?
Ne. Pa ionako treba nešto novo, jer u ormaru nema šta za obuć.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:48   #34
bila tema već, ne? i dalje uniforma, odnosno uvijek isto. tak i tak je od silnih kombinacija sezonski jedna najdraža, e pa ta * n, kao mr monk.
to mi je ideal
a stvarnost je slična al tuga jer se nisam skroz prepustila; nosim valjda 5% stvari, po tom monkovskom principu. ne kupujem više dok se ne raspadne. MRZIM kupovati.

e: krenula sam rješavati ormare. zaustavio me napad tjeskobe. ne mogu ja to u ovoj fazi sjebanosti, nek stoji tako. do daljnjeg vadim samo ono što je napred.
Orak is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:50   #35
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Moj otac je hrčak. To ti je jednostavno u prirodi čovjeka, sve mu je šteta da da ili nedajbože baci jer će kao trebati i onda samo krpa i popravlja prastare stvari (ali stvarno prastare, nije u pitanju 10-20 godina )
Vidim da si presvukla avatar,jel to specijalno za ovu temu ?
(.......)

ot.
Klasika,ormar pun,a nemam šta za obuć.
RAzmišlja sam da se riješim puno toga,ali svaki put kad se to odlučim i počnem diobu,ona hrpa koju "dajem" spadne na jednu-dvije strane.

Ushit ( ) zbog kupljene nove krpice mi traje dan,dan i pol.
__________________
.
She said is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:51   #36
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Ne. Pa ionako treba nešto novo, jer u ormaru nema šta za obuć.
Zapravo, najbolje bi bilo da bacim sve. Onda će morat gola, a to je ok.
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:54   #37
Frendici sam poklonila kozmetiku koju ne koristim, a odjeće ni nemam toliko puno.
Afro Dita is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 13:56   #38
Quote:
Gazda kaže: Pogledaj post
Zapravo, najbolje bi bilo da bacim sve. Onda će morat gola, a to je ok.
Naravno.

Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:14   #39
Quote:
She said kaže: Pogledaj post
Vidim da si presvukla avatar,jel to specijalno za ovu temu ?
(.......)
Mhm čekala sam dvije godine da ne pomisliš da te kopiram
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego

Zadnje uređivanje warpedcat : 27.09.2015. at 14:38. Reason: greška u računu
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2015., 14:36   #40
Jao teme...đe me nađe.

Imam previše svega - odjeće, cipela, knjiga (preko 300 knjiga + još toliko na Kindleu), kozmetike, a pogotovo odjeće iz H&M-a i SHS-a koju kupim brutalno jeftino, pa mi se isplati i nakon kemijskog čišćenja (obožavam vintage odjeću).

Ili uopće ne kupujem ili me uhvati totalni YOLO raspašoj. Uglavnom ne kupujem skupe stvari, nemam kreditnu karticu i nikad nisam bila u minusu te uspijem nešto uštedjeti svaki mjesec, pa se stoga nisam ozbiljnije posvetila svom hrčkitisu.

Ovo ljeto smo farbali stan i pobacala sam ili poklonila 10-15 vreća stvari. Mogla bih još toliko i svejedno bi mi ostalo dovoljno. Imam šestokrilni ormar s 3 ladice, moje stvari (uz posteljinu, ručnike i extra jastuke) zauzimaju 5 krila i 2,5 ladice, muž ima samo ovo preostalo popunjeno.

Još jedan veliki problem je što se emotivno vežem za stvari, a posebno za odjeću koju sam uzela od pokojne bake uz koju sam bila jako vezana. Svaki put kad se nakanim da nešto od tih stvari poklonim ili bacim, sjetim se bake, počnem plakati i onda na kraju muž kaže "ajde ljubavi, nema veze, spremi to natrag".

Ipak, ima nade! Skužila sam u zadnjih 6 mjeseci da puno manje kupujem i da dobro razmislim prije nego nešto kupim (to je valjda došlo nakon ovog velikog spremanja prije farbanja kad sam skužila koliko zapravo stvari imam u 50 kvadrata stana. Ok, i dalje ponekad posrnem, ali imam osjećaj da puno manje nego prije. Također, prije sam bila nepopravljivo kreativno neuredna (sve je čisto, ali se uživim u nešto, ostavim to posvuda po stolu i onda odgađam pospremanje), ali otkad smo napravili to generalno čišćenje, zbilja se trudimo i uspijevamo održati stan urednim.

Velim, jedino za što se nikako ne mogu prisiliti da poklonim dalje su bakina odjeća (koja mi zapravo i pristaje), tatine stvari (preminuo je početkom ove godine) i knjige.

Da imam djecu, vjerojatno bih se totalno drugačije ponašala.

Koji je razlog tome? Kad sam bila klinka, doslovno smo ostali bez svega i morali krenuti ispočetka, a bili smo dosta siromašni i to je završilo tako da sad kad nismo tako siromašni, gomilamo. Mama ima još veći stan od mene i isti taj problem. Muž, recimo, nije imao takvo djetinjstvo i ne veže se toliko za stvari.
Carla Marx is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:37.