Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.10.2015., 14:53   #61
ponedjeljkom sam na Izvol'te ... obitelj ruča od 12 - 15,30, svi u različito vrijeme ... i zato:

- šareni rižoto (smrznuto povrće za fr. salatu bacim na pirjani luk, dodam rižu i začina kako mi se svidi) - dobro je kad se podgrije u mikrovalnoj
- puretina, naglo pržena u maloj rajničici
- kupus salata


Nije neka tajna, ali me hvata jeza i - non stop nalazim kuhinjske moljce, crve i svašta živoga u žitaricama i sjemenkama, posljednje što mi je diglo tlak: neotvorena vrećica prosa.

Molim pomoć - kako sačuvati nakon otvaranja, sada sam stavila novu otvorenu vrećicu sezama i lanenih sjemenki u smrzivač. Ostalo sve moram kupiti (suncokret, bundevine sjemenke ... )
Ne pomaže presipavanje i čuvanje u zatvorenim posudama - izleže se ispod poklopca.
toj-toj-toj val '' samo u riži do sada nisam našla
wendy01 is offline  
Old 12.10.2015., 15:04   #62
odmrzla juhu iz dubokoga i uvalila riž i biž umjesto tjestenine,pureći šniceli u saftu,pire krumpir,zelena salata
__________________
Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome
alma 188 is offline  
Old 12.10.2015., 15:36   #63
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
ponedjeljkom sam na Izvol'te ... obitelj ruča od 12 - 15,30, svi u različito vrijeme ... i zato:

- šareni rižoto (smrznuto povrće za fr. salatu bacim na pirjani luk, dodam rižu i začina kako mi se svidi) - dobro je kad se podgrije u mikrovalnoj
- puretina, naglo pržena u maloj rajničici
- kupus salata


Nije neka tajna, ali me hvata jeza i - non stop nalazim kuhinjske moljce, crve i svašta živoga u žitaricama i sjemenkama, posljednje što mi je diglo tlak: neotvorena vrećica prosa.

Molim pomoć - kako sačuvati nakon otvaranja, sada sam stavila novu otvorenu vrećicu sezama i lanenih sjemenki u smrzivač. Ostalo sve moram kupiti (suncokret, bundevine sjemenke ... )Ne pomaže presipavanje i čuvanje u zatvorenim posudama - izleže se ispod poklopca.
toj-toj-toj val '' samo u riži do sada nisam našla
ja to sve držim u frižideru
Dlapek is offline  
Old 12.10.2015., 15:55   #64
Quote:
Nevka kaže: Pogledaj post
ajd dajte dobar recept za carbonaru
Ja je radim tako da pancetu stavim samu na tavu, dovoljno mi ona sama pusti masnoće, ulja ne dodavam ni kap! Na to stavim i koji komad kapule narezane na polumjesece, čisto okusa radi..u drugu posudu ugrijem malo vrhnja za kuhanje i umiješam parmezan. I kad je pašta gotova, maknem sa špahera i onda na vrelu paštu bacim 1-2 sirova jaja i miješam dok ne bude gotovo, ali ne vraćam na vatru. Jaja ne smiju biti skuhana..Onda umiješam vrhnje i taj parmezan, preko prebacim pancetu. Nama bude za prste polizati

Ontopično ništa zanimljivo. Danas radim juneći toć (ne znam kako se kaže književno Nije gulaš, nego šug..) za paštom. Sutra isto, samo s njokama..praktično


E da, koji komad govedine da kupim za raditi npr. beef tortilje ili beef curry? A da nije baš biftek Treba biti mekše meso koje ne treba kuhati, nego znači samo na tavu ide..
TheAria is offline  
Old 12.10.2015., 16:30   #65
Quote:
TotallyAria kaže: Pogledaj post
Ja je radim tako da pancetu stavim samu na tavu, dovoljno mi ona sama pusti masnoće, ulja ne dodavam ni kap! Na to stavim i koji komad kapule narezane na polumjesece, čisto okusa radi..u drugu posudu ugrijem malo vrhnja za kuhanje i umiješam parmezan. I kad je pašta gotova, maknem sa špahera i onda na vrelu paštu bacim 1-2 sirova jaja i miješam dok ne bude gotovo, ali ne vraćam na vatru. Jaja ne smiju biti skuhana..Onda umiješam vrhnje i taj parmezan, preko prebacim pancetu. Nama bude za prste polizati

Ontopično ništa zanimljivo. Danas radim juneći toć (ne znam kako se kaže književno Nije gulaš, nego šug..) za paštom. Sutra isto, samo s njokama..praktično


E da, koji komad govedine da kupim za raditi npr. beef tortilje ili beef curry? A da nije baš biftek Treba biti mekše meso koje ne treba kuhati, nego znači samo na tavu ide..
Zgodan umak ali - nije carbonara.
Dlapek is offline  
Old 12.10.2015., 19:18   #66
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Zgodan umak ali - nije carbonara.
Jeste, samo poboljšana Klasična carbonara je bacit jaje na toplu manistru, zapržit špek i dodat..plus papar i sol, of course
TheAria is offline  
Old 12.10.2015., 23:14   #67
Što se tiče karbonare (karbon = ugljen)

čitala sam da je to bilo glavno jelo talijanskih rudara: u jaja su miješali valjda vrhnje, možda i sir (ne sjećam se) i preko skuhanog tijesta ... to su si pravili za marendu jer je brzo gotovo - luk i slanina je sigurno bila za gospodu
A jelo je dobilo ime - jer je po jelu padao onaj sitni ugljen s njihove odjeće dok su jeli - i zato karbonara treba biti posipana crnim biberom.

... a što se tiče mojih "sjemenki punih života"
Danas sam kupila ječam i odmah ga zbičila ga u duboki, val će im biti dovoljno -15 stupnjeva da krepucnu jajašca i slične sačuvane gadosti na zrnju.
Što mislite?

Zadnje uređivanje wendy01 : 12.10.2015. at 23:30.
wendy01 is offline  
Old 13.10.2015., 00:54   #68
Mmmmmm lazanje
Flickaaa is offline  
Old 13.10.2015., 09:35   #69
Quote:
wendy01 kaže: Pogledaj post
Što se tiče karbonare (karbon = ugljen)

čitala sam da je to bilo glavno jelo talijanskih rudara: u jaja su miješali valjda vrhnje, možda i sir (ne sjećam se) i preko skuhanog tijesta ... to su si pravili za marendu jer je brzo gotovo - luk i slanina je sigurno bila za gospodu
A jelo je dobilo ime - jer je po jelu padao onaj sitni ugljen s njihove odjeće dok su jeli - i zato karbonara treba biti posipana crnim biberom.

... a što se tiče mojih "sjemenki punih života"
Danas sam kupila ječam i odmah ga zbičila ga u duboki, val će im biti dovoljno -15 stupnjeva da krepucnu jajašca i slične sačuvane gadosti na zrnju.
Što mislite?
Nije li carbonara osim zbog rudnika zbog toga što se zapeče špek, ja sam čula tu verziju.
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.10.2015., 09:59   #70
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Nije li carbonara osim zbog rudnika zbog toga što se zapeče špek, ja sam čula tu verziju.
Ima nekoliko verzija etimologije toga naziva.

Jedna je da su ovo jednostavno jelo od pancete jaja sira i paste pripremali carbonari - ugljenari. Ne rudari nego ljudi koji su radili drveni ugljen u posebnim "pećima".
Postoji i terorija da je naziv došao od prepržene,prepečene pancete.
I jedan prilično neuvjerljiv da su jelu ime dali pripadnici tajne udruge u Napulju koja se zvala Carboneria.
Kako god bilo spaghetti alla carbonara je uvijek isti: panceta,jaja i sir.
Dlapek is offline  
Old 13.10.2015., 10:44   #71
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ima nekoliko verzija etimologije toga naziva.

Jedna je da su ovo jednostavno jelo od pancete jaja sira i paste pripremali carbonari - ugljenari. Ne rudari nego ljudi koji su radili drveni ugljen u posebnim "pećima".
Postoji i terorija da je naziv došao od prepržene,prepečene pancete.
I jedan prilično neuvjerljiv da su jelu ime dali pripadnici tajne udruge u Napulju koja se zvala Carboneria.
Kako god bilo spaghetti alla carbonara je uvijek isti: panceta,jaja i sir.


Držimo se recepata zaštićenih akademijama ivo:

Ako krem sir u cheesecakeu mijenjam svježim sirom, trebam li mu nešto dodati?

I čime mogu zamijeniti McVities kekse, a da nisu petit?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.10.2015., 10:54   #72
s obzirom da nisam doma, kupile smo lazanje iz lidla, u pećnicu pa ćemo vidit valja li što. kaže kolegica da su ok, ja shvaćam kao jestive

jedva čekam doć doma i skuhat nešto za svoj gušt.
volim čokoladu is offline  
Old 13.10.2015., 10:56   #73
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post


Držimo se recepata zaštićenih akademijama ivo:

Ako krem sir u cheesecakeu mijenjam svježim sirom, trebam li mu nešto dodati?

I čime mogu zamijeniti McVities kekse, a da nisu petit?
Ako stavljaš svježi sir umjesto krem sira dodaj mu ili maslac ili punomasno vrhnje.
Možeš staviti koje god želiš suhe kekse.
Dlapek is offline  
Old 13.10.2015., 11:06   #74
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Ako stavljaš svježi sir umjesto krem sira dodaj mu ili maslac ili punomasno vrhnje.
Možeš staviti koje god želiš suhe kekse.
Hvala, u kojoj količini na recimo pola kg sira?
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.10.2015., 11:08   #75
ovo

http://www.coolinarika.com/recept/va...meta_refresh=1
My Name Is... is offline  
Old 13.10.2015., 11:18   #76
Quote:
Nagrišpana kaže: Pogledaj post
Hvala, u kojoj količini na recimo pola kg sira?
Nažalost nemam jednoznačan odgovor jer sve ovisi koliko je sir masan.
Iskreno - ja čizike ne volim i ne pečem ali ponekad ispečem prijateljima.
vrhnja pretpostavljam 1/3 količine sira .
Dlapek is offline  
Old 13.10.2015., 11:42   #77
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
Nažalost nemam jednoznačan odgovor jer sve ovisi koliko je sir masan.
Iskreno - ja čizike ne volim i ne pečem ali ponekad ispečem prijateljima.
vrhnja pretpostavljam 1/3 količine sira .
Ok, snaći ću se
__________________
Would you like you, if you met you?
Nagrišpana is offline  
Old 13.10.2015., 16:17   #78
bakalar(ledov) na brujet
__________________
Toliko sam propao u zivotu da sam odlucio otvoriti temu na forum.hr-u o tome
alma 188 is offline  
Old 13.10.2015., 16:41   #79
špekulas keksi su meni fina podloga za kolače.
ot: kelj kuhan na pari, tortelini, šugo od paradajza, parmezan. to sve skupa.
Orak is offline  
Old 13.10.2015., 16:47   #80
pizza
pas-garo is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:33.