Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 15:49   #1
Današnja doza šovinizma

Kako živimo u društvu u tranziciji i još uvijek je izražena podjela na muško i žensko, tako često bivamo počašćene ili svjedočimo različitim izjavama, stavovima ili situacijama o nejednakosti između muškaraca i žena kroz predrasude, diskriminaciju i krkanske stavove.

Zamislila sam da na ovoj temi razmjenjujemo dogodovštine od tog dana (ili nekad prije) o nejednakosti spolova.

Nadam se da će vam se tema svidjeti i da će zaživjeti i doživjeti i vol.2 i vol.3


Ja sam danas imala 2 dogodovštine.

1. U dugoj vezi sam (6 godina, živimo skupa, radimo dijete, imamo stambeni kredit, nismo vjenčani. Nismo protivnici braka, samo nije nam to neš baš važno, pa se nismo oženili, možda jednom hoćemo, možda nećemo). Danas me jedna gospođa sažalno pogledala i rekla - pa zašto te on neće oženiti?
Jer naravno, svaka neudata žena želi se odmah udati, a muškarac je taj kojeg treba hvatati u svoju mrežu.

2. Idemo na rođendan prijatelju, nas 10ak dogovara se za poklon. I kaže jedan dečko - može li neka cura donijeti škare, ukrasni papir i selotejp, pa da zamota poklon.
Eto, da bi se poklon zamotao nužno je biti žensko. Danas sam i to saznala.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc

Zadnje uređivanje cajna_mjesavina : 21.10.2016. at 16:09.
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:35   #2
hahaha koja smijadura, šovinizam je pitat curu neku da ti pomogne zamotat poklom, možda jer to on nezna, jer mu ne ide? pitam se da se nekoj ženi pokvari auto na cesti koga bi prije pitala za pomoć nekog muškog ili ženu? pitam se. Smiješno.
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:41   #3
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post
hahaha koja smijadura, šovinizam je pitat curu neku da ti pomogne zamotat poklom, možda jer to on nezna, jer mu ne ide? pitam se da se nekoj ženi pokvari auto na cesti koga bi prije pitala za pomoć nekog muškog ili ženu? pitam se. Smiješno.
Uistinu misliš da jedan muškarac prosječne inteligencije ne bi znao kupiti ukrasni papir, mašnu i seloptejp, odrezati dostatnu količinu papira za zamatanje, prilijepiti to selotejpom, te gore nakeljiti mašnu?

Znao bi svaki, nije problem u muškom neznanju, nego u predrasudama da je to ženski posao.

Da mi se pokvari auto na cesti, zvala bih vučnu službu.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:44   #4
ajde na građevinu radit, to ti je najbolji savjet od mene.
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:45   #5
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post
hahaha koja smijadura, šovinizam je pitat curu neku da ti pomogne zamotat poklom, možda jer to on nezna, jer mu ne ide? pitam se da se nekoj ženi pokvari auto na cesti koga bi prije pitala za pomoć nekog muškog ili ženu? pitam se. Smiješno.
khm. ako ne zna, onda mu je inteligencija najblaže rečeno upitna. ne cijepaju se atomi pa da ti treba neki ekstra skill, trebaš papir, škare, selotejp i donekle razvijenu percepciju prostora
predškolci to uspješno savladaju, ne znam u čemu bi bio problem s odraslim muškarcem.

al lijepo od tebe što ćeš prije priznati manjak inteligencije, nego šovinizam

na drugo pitanje čajna je već dala odgovor
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:47   #6
Šovinizam na temi o šovinzmu
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:51   #7
zvali vučnu službu? hehe. Da, vidija sam to mnogo puta, kako ih zovete, a ne pitate muške u blizini koji vam dupe spase. hehe
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:51   #8
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post
ajde na građevinu radit, to ti je najbolji savjet od mene.
Evo i trećeg šovinističkog događaja u mom današnjem danu.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:52   #9
blago vama kada vam je problem u životu to što vas muški pita da mu zamotate poklon.
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:54   #10
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Evo i trećeg šovinističkog događaja u mom današnjem danu.
hahaha. Da to je šovinizam. Ju hu! malo lopatom radit beton.
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 16:59   #11
Quote:
petrunjela84 kaže: Pogledaj post
Šovinizam na temi o šovinzmu
kako samo nanjuše
evo, da, moj prvi današnji šovinizam.
recentni šovinizam uključuje sveopću sreću i neprimjereno čestitanje od posve nebitnih ljudi jer nosim sina, a ne kćer. po onoj dobroj staroj "jel sin il dite?"
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:04   #12
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
kako samo nanjuše
evo, da, moj prvi današnji šovinizam.
recentni šovinizam uključuje sveopću sreću i neprimjereno čestitanje od posve nebitnih ljudi jer nosim sina, a ne kćer. po onoj dobroj staroj "jel sin il dite?"
Nažalost, ovo je baš čest slučaj. Čestitke na prinovi!

Jedna moja poznanica se za vrijeme trudnoće posvadila s mužem jer je, kada su saznali da će dobiti sina, on počastio ekipu s posla s obzirom da je, eto, napravio sina.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:09   #13
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Nažalost, ovo je baš čest slučaj. Čestitke na prinovi!

Jedna moja poznanica se za vrijeme trudnoće posvadila s mužem jer je, kada su saznali da će dobiti sina, on počastio ekipu s posla s obzirom da je, eto, napravio sina.
Hvala!
Mi smo se oboje pomalo nadali curici, iz nekih naših posve iracionalnih razloga, pa nas je uzv taj put na punih 10 minuta oboje malo razočarao.
Eto, bar se s njim nisam morala svađati
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:09   #14
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
kako samo nanjuše
evo, da, moj prvi današnji šovinizam.
recentni šovinizam uključuje sveopću sreću i neprimjereno čestitanje od posve nebitnih ljudi jer nosim sina, a ne kćer. po onoj dobroj staroj "jel sin il dite?"
ae, nije važno kojeg je spola, glavno da je muško.
aryna is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:17   #15
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Nažalost, ovo je baš čest slučaj. Čestitke na prinovi!

Jedna moja poznanica se za vrijeme trudnoće posvadila s mužem jer je, kada su saznali da će dobiti sina, on počastio ekipu s posla s obzirom da je, eto, napravio sina.
Da je bila curica ne bi castio il?

O ovom smo cesto pricali ovdje na temi i nekako u danjasnje vrijeme, slobodno recite da sam naivna, primjecujem da roditelji uglavnom prizeljkuju dijete istog roda. Ne znam koliko to vise ima vremena s nasljedstvom, prezimenom itd...

Ovo za ukrasni papir je kamilica, na takvu se primjedbu ne bih uvrijedila.

Vise se strecnem na primjedbe moje mame kako blago meni kad mi muz sve radi po kuci.

Izumire to polako al sigurno. Bijeli prase idi tamo mijenjaj gume il nesto
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:22   #16
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Da je bila curica ne bi castio il?

O ovom smo cesto pricali ovdje na temi i nekako u danjasnje vrijeme, slobodno recite da sam naivna, primjecujem da roditelji uglavnom prizeljkuju dijete istog roda. Ne znam koliko to vise ima vremena s nasljedstvom, prezimenom itd...

Ovo za ukrasni papir je kamilica, na takvu se primjedbu ne bih uvrijedila.

Vise se strecnem na primjedbe moje mame kako blago meni kad mi muz sve radi po kuci.

Izumire to polako al sigurno. Bijeli prase idi tamo mijenjaj gume il nesto
koji šovinizam....
bijeli prah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:25   #17
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Da je bila curica ne bi castio il?
Ne, častio je baš zato jer je sin.

Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Izumire to polako al sigurno.
Prije bih rekla polako nego sigurno.

Pretpostavljam da si iz urbanijeg dijela HR (ZG, Istra, Rijeka, Čakovec, Varaždin?)

Ovo za sudjelovanje u pospremanju mi je fantasično, osobito ta toliko česta jezična konstrukcija - ON pomaže NJOJ. Jer je NJEZINA dužnost da čisti, a njegova je dobra volja da eventualno pomogne.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:33   #18
"Ona je otišla kod svojih za godišnji umjesto da je s njim? Svašta. Pa tko će mu skuhat?"

Opraštam joj jer je stara i misli da su svi muškarci debili koji će umrijet bez stručnog nadzora žene.

Poslano sa mog Redmi Note 2 koristeći Tapatalk
Racine Carree is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:33   #19
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post

Izumire to polako al sigurno. Bijeli prase idi tamo mijenjaj gume il nesto
I ja slično znam čuti od svoje.
Još kad me pita jesam li mu sve oprala i ispeglala za radni tjedan

Neadvno sam u frizerskom slušala kako žene komentiraju gdje muževima kupuju čarape i gdje su najbolje. Baš tako treba, raditi od njih retarde.

Dođe mi bliska prokateljica vidjeti bebu (inače ju ne smatram ni po čemu zatucanom) i padne na dupe kad vidi kako ju muž nosa. Kako mi samo pomaže, koja sam sretnica...
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:42   #20
Ja svome nekad kupim carape, i gace, i basic majicu, kad shoppingiram za sebe pa naletim na neku turbo dobru ponudu. To ne znaci da on sam isto to ne kupuje

Ali da, mrzim te konstrukcije "jesi li mu...?" Nisam. Sposoban je brinuti sam za sebe. Zivio je sam prije mene pa nije okolo hodao zmazan, gladan i zguzvan. Nije retardiran, musko je.

Zgrozile su me reakcije na onu objavu neke inozemne mame u kojoj pokazuje kako njezin 8-9-10godisnji sin obavlja kucanske poslove koji su mu dio dnevnih obveza.
Medju prilicnom kolicinom normalnih reakcija, nasle su se i one/oni koji majku prozivaju da je od djeteta napravila svog roba, da je lijena, da bi joj trebalo oduzeti sina, da ga zanemaruje...

Kad je postalo nepozeljno odgajati svoju djecu, musku, zensku, nebitno?
Zamisli ti uzasa, taj mali ce jednog dana otici na faks i znat ce oprati sudje, napuniti ves masinu i, oslobodi Boze, baratati usisavacem!
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.