Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.10.2016., 17:43   #21
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post

Ja sam danas imala 2 dogodovštine.

1. U dugoj vezi sam (6 godina, živimo skupa, radimo dijete, imamo stambeni kredit, nismo vjenčani. Nismo protivnici braka, samo nije nam to neš baš važno, pa se nismo oženili, možda jednom hoćemo, možda nećemo). Danas me jedna gospođa sažalno pogledala i rekla - pa zašto te on neće oženiti?
Jer naravno, svaka neudata žena želi se odmah udati, a muškarac je taj kojeg treba hvatati u svoju mrežu.
I odgovor na to: Jbg već ima ženu u drugom gradu


Quote:
2. Idemo na rođendan prijatelju, nas 10ak dogovara se za poklon. I kaže jedan dečko - može li neka cura donijeti škare, ukrasni papir i selotejp, pa da zamota poklon.
Eto, da bi se poklon zamotao nužno je biti žensko. Danas sam i to saznala.
Da bi se zamotalo lijepo nužno je biti žensko.
Da bi se ekstra lijepo zamotalo treba imati talenta ili odnijeti na zamatanje, 15- 20 kn gore, i u cvjećarni ili poklon galeriji zamotaju tak da poklon izgleda ko avion.
__________________
I can turn a gray sky blue
SubSV is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:47   #22
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Ja svome nekad kupim carape, i gace, i basic majicu, kad shoppingiram za sebe pa naletim na neku turbo dobru ponudu. To ne znaci da on sam isto to ne kupuje
Da, i ja svom znam nešto odjevno kupiti, mada se rijetko sjetim, iskreno

Meni je ovo od njih zvučalo kao da su isključivo one zadužene za to. Onda gospon muž neke od tih čarapa prihvati, dok za neke kaže šta si mi kupila ove pederske.
petrunjela84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:51   #23
Quote:
makake kaže: Pogledaj post
Zgrozile su me reakcije na onu objavu neke inozemne mame u kojoj pokazuje kako njezin 8-9-10godisnji sin obavlja kucanske poslove koji su mu dio dnevnih obveza. ...

Kad je postalo nepozeljno odgajati svoju djecu, musku, zensku, nebitno?
Ma daj molim te. Ja od svog dvopipolgodisnjaka ocekujem da spremi igracke na mjesto. Radi to otkad fizicki moze. Reakcije su bile svakakve. Moja omiljena je da sam dresirala dijete. Ma mrs.

Ja isto mousu kupim donju robu bez beda kad naletim. Problem bih u tome vidjela samo kad bi on od mene ocekivao da mu kupim tu robu, ne znam jel jasno di ciljam.

Inace, fun fact, mous mi sprema rucak za na posao svaki dan. Najcesce pasta, al od srca srcu.

Al vidis makake, napisala si da ste bili malko razocarani kad ste skuzili da vam kcer ima pinpek pa nitko nije raazocaran, al ne daj boze da se jedan tata raduje pisulincu. Ne znam, dok got covjek ne radi razliku medju djecom na temelju spola (ili inih stvari) meni je to sve okej
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 17:56   #24
#onokad ti dođe majstor i pita 'a di ti je gazda?'.



il' je žena il' je pas.
isadora w. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:01   #25
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post

Al vidis makake, napisala si da ste bili malko razocarani kad ste skuzili da vam kcer ima pinpek pa nitko nije raazocaran, al ne daj boze da se jedan tata raduje pisulincu. Ne znam, dok got covjek ne radi razliku medju djecom na temelju spola (ili inih stvari) meni je to sve okej

Cekaj prvo da malo umrem na ovu konstrukciju da mi kcer ima pimpek

Ja nemam problem s tim. Ko sto kazes, ako se ne bi radile razlike na temelju spola, to mi je ok. Ipak, nije mi ok raditi festu jer je kcer/sin, a ne raditi jer je sin/kcer. Vec to mi je razlika
Zal za kcerkom bez pimpeka je jako brzo prosla i radujemo mu se sve da na kraju ispadne gremlin. A jos ima onih koji bi se bitno manje radovali kceri nego sinu, pa mislim da iz toga proizlazi i to nekakvo zamjeranje na veselju oceva zbog sina.
Relikt proslosti, i guess

Mene samo zivciraju ti slucajni usputnici s komentarima koji velicaju nerodjeni pimpek. Nemos rec da to nije sovinizam.
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:03   #26
Sastanak stanara, ja predstavnica... zgrada u plusu, zgrada čista, popravlja se stalno nešto, majstori me se boje...

Ali, ALI, ne može ona to raditi. Ona je ŽENA!!!!1111!!
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:06   #27
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Sastanak stanara, ja predstavnica... zgrada u plusu, zgrada čista, popravlja se stalno nešto, majstori me se boje...

Ali, ALI, ne može ona to raditi. Ona je ŽENA!!!!1111!!

Ovo je vec hardcore sovinizam.
Uzas
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:10   #28
Quote:
atlantis kaže: Pogledaj post
Sastanak stanara, ja predstavnica... zgrada u plusu, zgrada čista, popravlja se stalno nešto, majstori me se boje...

Ali, ALI, ne može ona to raditi. Ona je ŽENA!!!!1111!!
Pretpostavljam da smo u nekoj mjeri i tijekom studiranja i tijekom posla sve mi koje smo završile neki tehnički fakultet prošle barem nekoliko puta ovakav scenarij.
__________________
"Ja ovdje djelim iskustvo a ne vrijedam,i to je poanta ovoga foruma da razmjenimo mišljenja i iskustva na jednoj kulturnoj razini a ne da se vrijedamo i omalavažavamo zato jer su nam iskustva različita .Pa ebote da su ista pa ne bi ni imali o čemu piskarat ovdje." Spalatina-nyc
cajna_mjesavina is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:13   #29
u pičku materinu hani, danas u petak nakon posla ja moram čistit kuhinju i pospremat suđe u suđericu.
: pijevinčekoismijuljisenakauču:
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:14   #30
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da smo u nekoj mjeri i tijekom studiranja i tijekom posla sve mi koje smo završile neki tehnički fakultet prošle barem nekoliko puta ovakav scenarij.
Ja taj scenarij živim već desetljećima u svojoj struci za koju se voli reći da je pretežno muška.

A to što u njoj radi jedno 50+% žena je lako zanemariv podatak

Naša evropska organizacija je stara preko 70 godina. Aj pogodite koliko žena joj je do sada predsjedavalo (mijenjaju se na 2 godine a nekoć na 4) i koje je godina prva žena postala predsjednica.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:21   #31
Quote:
SubSV kaže: Pogledaj post
Da bi se zamotalo lijepo nužno je biti žensko.
Da bi se ekstra lijepo zamotalo treba imati talenta ili odnijeti na zamatanje, 15- 20 kn gore, i u cvjećarni ili poklon galeriji zamotaju tak da poklon izgleda ko avion.
Moja tata ljepše zamota poklone nego mama i ja. Barem jest prije moždanog. Uvijek smo njemu davale da zamata.
Scarlett_O_Hara is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:27   #32
Quote:
makake kaže: Pogledaj post

Mene samo zivciraju ti slucajni usputnici s komentarima koji velicaju nerodjeni pimpek. Nemos rec da to nije sovinizam.
Ma je, al to je vise folklor ako mene pitas. I ako lik ne bi pocastio jer zena nosi kcer onda je supcina zesca i nek se ljuti na sebe jer zasto je imala snosaj sa supcinom

kod mene je bilo ovako za prvorodjenog mous je htio deska jer je zadnji od loze i jer je mislio da ce se bolje snaci s istim rodom. Ja htjedoh djevojcicu jer je zenska robica neusporedivo ljepsa. Sad ciji je razlog gluplji?

Za drugo dijete kad su me pilali da oce li sad curica stvarno mi nije bilo bitno. jebote to je moje dijete, pa makar bio koala sto ti kazes. al je curica. svekar i svekrva vristali od srece na zensko pa ti vidi. mi samo mantramo da sve prodje ok i da nas je uskoro cetvero, s pinpecima il bez

edit: za one koji komentiraju da kako zena tehnicke poslove i struke, kako?!!!111 a i obrnuto (zato me i strecnuo mamin komentar) smatram da me mogu zvat tovarom dok me got ne tovare.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:31   #33
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Ma je, al to je vise folklor ako mene pitas. I ako lik ne bi pocastio jer zena nosi kcer onda je supcina zesca i nek se ljuti na sebe jer zasto je imala snosaj sa supcinom

kod mene je bilo ovako za prvorodjenog mous je htio deska jer je zadnji od loze i jer je mislio da ce se bolje snaci s istim rodom. Ja htjedoh djevojcicu jer je zenska robica neusporedivo ljepsa. Sad ciji je razlog gluplji?

Za drugo dijete kad su me pilali da oce li sad curica stvarno mi nije bilo bitno. jebote to je moje dijete, pa makar bio koala sto ti kazes. al je curica. svekar i svekrva vristali od srece na zensko pa ti vidi. mi samo mantramo da sve prodje ok i da nas je uskoro cetvero, s pinpecima il bez
nema šanse da bi bila s takvim likom.npr.
tvoj razlog je daleko banalniji od njegovog i nije za usporedbu.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:31   #34
Quote:
bijeli prah kaže: Pogledaj post
zvali vučnu službu? hehe. Da, vidija sam to mnogo puta, kako ih zovete, a ne pitate muške u blizini koji vam dupe spase. hehe
Nego šta? Pa neću nepoznate ljude na cesti molit pomoć.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:33   #35
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post
Ma je, al to je vise folklor ako mene pitas. I ako lik ne bi pocastio jer zena nosi kcer onda je supcina zesca i nek se ljuti na sebe jer zasto je imala snosaj sa supcinom

kod mene je bilo ovako za prvorodjenog mous je htio deska jer je zadnji od loze i jer je mislio da ce se bolje snaci s istim rodom. Ja htjedoh djevojcicu jer je zenska robica neusporedivo ljepsa. Sad ciji je razlog gluplji?

Za drugo dijete kad su me pilali da oce li sad curica stvarno mi nije bilo bitno. jebote to je moje dijete, pa makar bio koala sto ti kazes. al je curica. svekar i svekrva vristali od srece na zensko pa ti vidi. mi samo mantramo da sve prodje ok i da nas je uskoro cetvero, s pinpecima il bez
Slazemo se
Mi smo htjeli curicu jer je svo potomstvo u obiteljima u nasoj generaciji musko. Htjeli smo malo girl powera, ono, saraj malo brate
Svi razlozi za preferirani spol na kraju su smijesni u danasnje doba.

(Ipak, za sljedece cu opet navijati za curicu, ovaj put jer bi htjela dozivjeti iskustvo odgoja oba spola. Ne jer sam zenski sovinist)
__________________
ivoo20: Zbog takvih kao ti ljeto će se vratiti u 10. mjesecu.
makake is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:39   #36
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
nema šanse da bi bila s takvim likom.npr.
tvoj razlog je daleko banalniji od njegovog i nije za usporedbu.


Zasto? Covjek ima staro prezime i i meni je drago da se nastavlja. Ja sam npr ostavila svoje prezime udajom jer mi se vise svidja i cijeli se zivot tako zovem i ne da mi se mijenjat dokumente.

Ne radim od toga problem. Bio bi problem da je bila curica pa da ju zanemariva jer nije sin. Al ovo su pizdarije.

Makake, ovaj, neugodno mi je i glupo napisat al vidjet ces kad se klinjo rodi. To ce tebi bit puno vise od deckica, to je tvoje dijete i jedna mala osobica puno kompleksnija od tjelesnih spolnih obiljezja.
Blentava is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:42   #37
Quote:
Blentava kaže: Pogledaj post


Zasto? Covjek ima staro prezime i i meni je drago da se nastavlja. Ja sam npr ostavila svoje prezime udajom jer mi se vise svidja i cijeli se zivot tako zovem i ne da mi se mijenjat dokumente.

Ne radim od toga problem. Bio bi problem da je bila curica pa da ju zanemariva jer nije sin. Al ovo su pizdarije.

nedavno sam bila na svadbi čovjeka koji je uzeo mamino prezime.
nemoj se ljutit al to su primitivne gluposti.
__________________
stop hissing in my ear
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:50   #38
Baba koja živi u istom ulazu mi je jednom rekla kako pogotovo mi žene moramo paziti na čistoću hodnika i stubišta. Odgovorila sam joj da ni muški stanari ne lebde do izlaza, pa ne vidim zašto ne bi mogli uzeti koji put metlu i močo krpu u ruke

Mama jednog bivšeg mi je svaki, ali baš svaki put na rastanku govorila: "Pazi na njega!" Njoj sam odgovarala da može on sasvim dobro paziti na sebe. Taj si pak nikad u životu nije kupio par gaća jer "dok si mlađi to radi mama, kasnije cura/žena." S obzirom na to da nisam imala namjeru šopingirati u potrazi za muškim donjim rubljem, mama je to radila do u kasne dvadesete (moguće i dan-danas).

Jednom prilikom se neka dalja rodbina (žena) iščuđavala da kako sam to ja, cura!, odlučila doći iz svojeg mjesta u Zg na studij, kad je opće poznato da se dečki uvijek bolje snađu od cura Apsolutno ne znam otkud joj ta ideja u vrijeme kad ljudi prelaze na drugi kontinent zbog posla/faksa. Nema žensku djecu, pa valjda ih promatra kao nježne ciklame koje ne znaju ništa same
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:53   #39
Quote:
cajna_mjesavina kaže: Pogledaj post
Pretpostavljam da smo u nekoj mjeri i tijekom studiranja i tijekom posla sve mi koje smo završile neki tehnički fakultet prošle barem nekoliko puta ovakav scenarij.
Da samo na tehničkim fakultetima...
Na mom odsjeku (prirodoslovnog smjera) su žene u većini (što studentice, što profesorice) i jedan se profesor nađe objašnjavat na predavanju kako ženama nije mjesto u znanosti
__________________
Give yourself over to absolute pleasure.
Ginny B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 18:55   #40
Quote:
Ginny B. kaže: Pogledaj post
Da samo na tehničkim fakultetima...
Na mom odsjeku (prirodoslovnog smjera) su žene u većini (što studentice, što profesorice) i jedan se profesor nađe objašnjavat na predavanju kako ženama nije mjesto u znanosti

Nedavno sam od prijateljice čula kako je njen profesor na nekom predavanju ustvrdio kako su žene ulaskom na tržište rada oborile cijenu rada i da bi bilo bolje da nisu, jer onda bi muškarci zarađivali više.
violent_violet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:05.