Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2016., 22:42   #81
Opasno je feminizam smatrati neaktualnim u Hrvatskoj danas. Davno ostvarena prava uzimamo zdravo za gotovo i onda smo svi šokirani kad se desi zlo. Na primjer, nekakav referendum.

Feminizam je, po mom mišljenju, stalna borba za pravedniji svijet, uključuje empatiju i istinsku dobronamjernost, te sve oblike želje za ravnopravnošću. Ako je to ekstremno, onda treba srušit ovaj svijet i sagradit novi.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:45   #82
Quote:
Sloppy kaže: Pogledaj post
Edit: Eto, warpedcat me preduhitrila.
Nema veze, ti si dopunila primjerima. Mada se slažem i sa Carmelom da je dovoljno okrenuti se oko sebe u Hrvatskoj.

Ali dobro, već sam rekla da baš i ne vjerujem da te ekstremne nešto dobro uspijevaju na ovim prostorima, tako da off.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:46   #83
Quote:
Molly K Darling kaže: Pogledaj post
Opet ne čitaš.
Napisala sam da je pravi feminizam stvar prošlosti i da kao takav za mene danas de facto ne postoji i da su ovo njegove isfurane, dekonstruizirane inačice. Dakle, ne mogu se smatrati ekstremnom ili bilo kakvom drugom feministicom uopće jer za mene feminizam ne postoji.

Imaš problema sa najjednostavnijim silogizmima, a meni predbacuješ neobrazovanost, really? Ma bravo.
Ma krivo briješ. Ako si zaposelena sigurno smatraš da imaš pravo na rad kao što je smtrala i Klara Zetkin. Ti si Klara Zetkin. Ako tako ne misliš psihički si bolesna.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:49   #84
Quote:
nalij pero kaže: Pogledaj post
Ma krivo briješ. Ako si zaposelena sigurno smatraš da imaš pravo na rad kao što je smtrala i Klara Zetkin. Ti si Klara Zetkin. Ako tako ne misliš psihički si bolesna.
Ma imaš i onu drugu opciju da si, štajaznam, Laci Green, Sarkeesian ili Big Red. Što isto nije baš fer zaključiti.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:49   #85
Koliko puta moram ponovit da je feminizam i pokret I STAV?

Mladih mu macaka.

Odustajem, jebe mi se.



Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:50   #86
Quote:
Nica kaže: Pogledaj post
Feminizam je u principu dobrim dijelom humanizam, a ja sam humanistica, pa i feministica. S obzirom na razdoblje i razloge kad i zašto je nastao, razumijem potrebu za naglašavanjem femine u samom nazivu. Ako je netko za ravnopravnost spolova, onda je i feminist, volio tu riječ ili ne. Neki pokreti su bacili ljagu na feminizam, spominje se nekakav treći val, ne znam što je od toga službeno, ali ne bih nikakvu mržnju prema muškarcima izjednačila s feminizmom, to mi je zloupotrebljavanje termina. A kao društvo u cjelini još nismo dosegli točku ravnopravnosti. Kod nas možda jesmo na papiru, ali u praksi je i dalje vidljivo da ima prostora i potrebe za napretkom.
Jedno je 'imati razumijevanja', a drugo 'razumjeti' - stvar frazema. Ovdje je malo što ostalo samorazumljivim. Feminizam svoje ime može temeljiti na prvotnim pokretima od strane žena, dakle, realnim uzrocima nastanka, ali danas se često, zbog tek takve samorazumljivosti tu unosi idealni element i zadaci koji se pred 'pokretom' postavljaju. Postavljeni od koga? Za što? Kako ih definirati i verbalizirati?

Naziv je preopterećen, uzak, i utoliko neprimjeren. Apelira na emocije. S jedne strane privlači (najčešće žene, razumljivo), a odbija mnoge muškarce (razumljivo). Ime je znak, oduvijek je tako. Ukoliko se ovdje stvari ne pročiste prijeti nam nerazumijevanje, čemu je posljedica animozitet. Ovaj naziv, filološki gledano, pretendira borbi u kreiranju isključivo ženskih prava. Možda je dobro da je tako, time mu ne bih oduzeo humanističkih elemenata. Ali znajmo, uvelike je emotivan.

Edit: Je li moguć ekstremni feminizam? Jest. Je li moguć ekstremni humanizam? Nije.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.

Zadnje uređivanje mirandola : 27.10.2016. at 23:03.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:52   #87
Meni se događa kad sam u većoj mjeri izložena feminističkim idejama da počinjem vidjeti problem na svim razinama, a tada se pitam gdje završava neravnopravnost, a počinje nejednakost.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 22:58   #88
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Koliko puta moram ponovit da je feminizam i pokret I STAV?

Mladih mu macaka.

Odustajem, jebe mi se.



Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
Niti jednom. Oni koji su ti istomišljenici su napisali da su feministi, a druge nećeš uvjeriti ponavljanjem. Posebno ne pozivajući se na literaturu (i to ni pet ni šest, nego wikipediu) koja također piše o pokretima i ideologijama. Kakav mrtvi stav :Tajna:.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:02   #89
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Koliko puta moram ponovit da je feminizam i pokret I STAV?
Pa i dalje je podložan kritikama i skepticizmu. Da ne napominjem da je moguće ne deklarirati se kao feminist(ica), a u isto vrijeme vjerovati u jednakopravnost. Mindblown, znam.

Ne stvarno, zvučiš kao Jehovin svjedok po ovoj temi. Zašto je feministicama toliko bitno da se svi nazivaju tim imenom? Zbog definicije? Shvaćaš li da je to pogreška u zaključivanju?
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:05   #90
Uuuu so grown up much smart.
Nisam doslovno pretipkala belief blablabla, ni prevela, vec napisala stav, kako glupo, mogla sam pretpostaviti da ces se uhvatit sitnice ko pijan plota.
I wikipedia, uuuh, vidim vade se ozbiljna oruzja

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:07   #91
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
Pa i dalje je podložan kritikama i skepticizmu. Da ne napominjem da je moguće ne deklarirati se kao feminist(ica), a u isto vrijeme vjerovati u jednakopravnost. Mindblown, znam.

Ne stvarno, zvučiš kao Jehovin svjedok po ovoj temi. Zašto je feministicama toliko bitno da se svi nazivaju tim imenom? Zbog definicije? Shvaćaš li da je to pogreška u zaključivanju?
A dobro, onda super. Moguce je.
Ja po novom odbijam deklarirat se ko covjek.

Doduse to me ne sprecava da budem Jehovin svjedok

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:10   #92
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
A dobro, onda super. Moguce je.
Ja po novom odbijam deklarirat se ko covjek.

Doduse to me ne sprecava da budem Jehovin svjedok

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
OK, doista ne razumiješ. Pogrešna analogija, usput.
__________________
Komm damit klar Kite dancing in a hurricane. 2+2=0 After all this time? Always. ♡
Nije nego
warpedcat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:12   #93
Mindblown je da je do potrebe za feminizmom uopće trebalo doći. Ajmo ne omalovažavati postignuća naših baka, pogotovo zato što ih vrlo lako i brzo možemo izgubiti.
Ay Carmela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2016., 23:24   #94
Quote:
warpedcat kaže: Pogledaj post
OK, doista ne razumiješ. Pogrešna analogija, usput.
Vec sam krenula pisat da mi se ne da ali ajmo po zadnji put: moze se i ne zvat feminizam. Moze se zvat ekvalizam. Evo proglasavam u ovom trenu: ekvalizam je vjerovanje da je zena jednako vrijedna kao muskarac. Ekvalist je covjek ili zena koji vjeruje da je stav "zena i muskarac jednako vrijede" tocni.

I sad ti meni kazes "vjerujem u jednakovrijednost zena i muskaraca". Ja tebi kazem ti si ekvalist. Ti kazes nisam.

Ko je u pravu?

Ako je a istina onda je b istina.
A je istina.
Onda je b istina.
QED.

Ako kazes da ne razumijem da nije b, onda da, ne razumijem. Ogranicena sam logikom.



Sent from my SM-A300FU using Tapatalk
__________________
A life-sentence sweeping confetti from the floor of a concrete hole..
Absolutely* is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 00:05   #95
Quote:
Absolutely* kaže: Pogledaj post
Uuuu so grown up much smart.
Nisam doslovno pretipkala belief blablabla, ni prevela, vec napisala stav, kako glupo, mogla sam pretpostaviti da ces se uhvatit sitnice ko pijan plota.
I wikipedia, uuuh, vidim vade se ozbiljna oruzja

Sent from my SM-A300FU using Tapatalk

Ti si nam citirala wiki i pri tom pozivala na našu neupućenost koju bi mogli nadoknaditi s wikipediom.

Napisala sam nekoliko svojih misli o feminizmu (ne o svojim osjećajima). Na to se nisi referirala. Ovo nije kajlanje, nego ako je nešto tema i ako netko nastupi na temi kao gorljivi pobornik ideologije onda bih očekivala da će se baviti i samom biti teme. Mene zanima kako druge žene doživljavaju granicu između neravnopravnosti i nejednakosti?
No, to pomalo izlazi iz domene ja imam stav, ja jesam .
Hajde prosvijetli i po konkretnom pitanju, a ne oko najnebitnijeg detalja.
nalij pero is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:04   #96
Razliku? Ravnopravni jesmo ili bi barem trebali biti, a jednaki nismo niti bi trebali biti.
Gzena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 15:39   #97
Quote:
Gzena kaže: Pogledaj post
Razliku? Ravnopravni jesmo ili bi barem trebali biti, a jednaki nismo niti bi trebali biti.
Ukoliko se 'uzme' da nismo jednaki, onda, nužno, nismo ni ravno-pravni.
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:25   #98
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Ukoliko se 'uzme' da nismo jednaki, onda, nužno, nismo ni ravno-pravni.
Svi smo jednaki u smislu da imamo jednaka ljudska prava, ali su nam biologije u nekim segmentima različite. Koji dio toga ti nije jasan?
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:46   #99
Quote:
Alexa kaže: Pogledaj post
Svi smo jednaki u smislu da imamo jednaka ljudska prava, ali su nam biologije u nekim segmentima različite. Koji dio toga ti nije jasan?
Pa kad tako kažeš onda je jasnije što se htjelo reći. Ipak, sad je samo jasnije da je, opet, krivo. To što si izrazila je tipična ulično-kategorička mantra. Stvari tako ne funkcioniraju i dobro je da je tako. Koji dio tebi nije jasan?
__________________
Non piu andrai, farfallone amoroso.
mirandola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 16:50   #100
Quote:
mirandola kaže: Pogledaj post
Pa kad tako kažeš onda je jasnije što se htjelo reći. Ipak, sad je samo jasnije da je, opet, krivo. To što si izrazila je tipična ulično-kategorička mantra. Stvari tako ne funkcioniraju i dobro je da je tako. Koji dio tebi nije jasan?
Meni je sve jasno. Ti slobodno i dalje dopuštaj da ti semantika komplicira život i uvjerenja.
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:42.