Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.06.2017., 21:12   #241
Quote:
marta 29 kaže: Pogledaj post
Kada sam se išla prijaviti na burzu prvi put baba na šalteru me tražila OIB, nisam ga znala napamet i nigdje u dokumentima. Kažem joj imam JMBG pa možete možda vidjeti OIB na kompu, ona meni kaže da ne može i moram doći ponovno. Kada sam došla drugi put, druga žena na šalteru nije me pitala ni JMBG ni OIB i najnormalnije me upisala kao nezaposlenu.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
Super, preknjižavanje nekretnina i prijava nezaposlenog na burzu sa baš ono e isto:klap::klap::klap:
__________________
----
Novi233 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:45   #242
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Super, preknjižavanje nekretnina i prijava nezaposlenog na burzu sa baš ono e isto:klap::klap::klap:
Išao ja jednog dana dignuti mreže sa mojim većim (manje praktičnim) čamcem. I evo policije na mene. I vide sve dokumente , mreže i sve ostalo.
I onda mi kaže da mi drugi čamac nije upisan u dozvolu. A ja mu kažem da ribarim sa manjim čamcem, ali sam ujutro uzeo većeg jer mi nije upalio motor.
Ja mislio da je sve dobro prošlo, a ono šipak: nakon mjesec dan stiže poziv kod suca za prekršaje. Normalno razlog je bio da sam dizao mreže sa čamcem koji nije upisan u dozvolu. A ja lijepo objasnm sudkinji da mi motor nije htio upaliti na manjem čamcu pa sam išao većim. A ZAKONSKI MORAM IZVADITI MREŽE IZ MORA do 9 UJUTRO !!!
I na kraju sam platio 100 kuna troškova. I onda otišao u kancelarije županijske ispostave za ribarske dozvole. Jer imam pravo imati 2 čamca u dozvoli.
A šef lijepo uzme moju dozvolu i upiše kemijskom pored starog broja još jedan broj čamca. A ja pitam a "gde je pečat". A on kaže da ne treba.
To znači da sam ja trebao samo tijekom kontrole zamoliti policajca da mi date kemijsku i da upišem ovaj još jedan broj registracije čamca. I uštedio bih 100 kuna.
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2017., 22:55   #243
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Super, preknjižavanje nekretnina i prijava nezaposlenog na burzu sa baš ono e isto:klap::klap::klap:
Naravno da nije isto, nisam ni mislila ali je apsurd. To je i naslov teme a ima veze s povezanosti odnosno nepovezanosti OIB-a i JMBG-a.
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
Super, preknjižavanje nekretnina i prijava nezaposlenog na burzu sa baš ono e isto:klap::klap::klap:

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:45   #244
Quote:
Novi233 kaže: Pogledaj post
A vidim da je tebi Indexić lijepo napunio glavicu idiotarijama koje prolaze samo na Indexu (i u Babićevoj glavi) ali na vašu žalost ne u stvarnosti
Tako je, plavojko s kikicama, ja živim za Index, niš drugo ne čitam...

Aj sad svojima, igrajte se trike ili lastiša, votever...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2017., 00:48   #245
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Išao ja jednog dana dignuti mreže sa mojim većim (manje praktičnim) čamcem. I evo policije na mene. I vide sve dokumente , mreže i sve ostalo.
I onda mi kaže da mi drugi čamac nije upisan u dozvolu. A ja mu kažem da ribarim sa manjim čamcem, ali sam ujutro uzeo većeg jer mi nije upalio motor.
Ja mislio da je sve dobro prošlo, a ono šipak: nakon mjesec dan stiže poziv kod suca za prekršaje. Normalno razlog je bio da sam dizao mreže sa čamcem koji nije upisan u dozvolu. A ja lijepo objasnm sudkinji da mi motor nije htio upaliti na manjem čamcu pa sam išao većim. A ZAKONSKI MORAM IZVADITI MREŽE IZ MORA do 9 UJUTRO !!!
I na kraju sam platio 100 kuna troškova. I onda otišao u kancelarije županijske ispostave za ribarske dozvole. Jer imam pravo imati 2 čamca u dozvoli.
A šef lijepo uzme moju dozvolu i upiše kemijskom pored starog broja još jedan broj čamca. A ja pitam a "gde je pečat". A on kaže da ne treba.
To znači da sam ja trebao samo tijekom kontrole zamoliti policajca da mi date kemijsku i da upišem ovaj još jedan broj registracije čamca. I uštedio bih 100 kuna.
Daj, buraz, kad ti dopizdi, izvućemo slamke ko će bit Klint Istvud a ko Čarls Bronson.

Friško olovo, friško...
__________________
I nerođena djeca su pederi!
judolino is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2017., 21:04   #246
Prije nekih mjesec dana nećakinja dobila od pošte onaj papirić za podizanje paketa na pošti.
Pošto nije bila u gradu i nije mogla podići paket prije isteka roka, skoknuh do pošte i pitah ih može li se rok za podizanje paketa produljiti.
Kaže mi teta na šalteru, može ali samo osoba na koju papirić glasi to može zatražiti. Ili osoba koja ima punomoć.
Ok, kako to može zatražiti, može li koga nazvati ili se to može napraviti preko interneta putem nekakvog obrasca na hrvackoj pošti, pitam ja.
Ne, kaže teta na šalteru, to može nosioc papirića učiniti isključivo osobno(!)
Pa dobro, ako se osoba na koju paket glasi može osobno pojaviti na šalteru, zašto bi tražila odgodu i produljenje roka za podizanje paketa?
Teta samo slegnu ramenima.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2017., 15:05   #247
Ono o čemu ozbiljni ljudi već davno razmišljaju:

https://www.express.hr/znanost/uzas-...jun-auta-11210

Naravno za automobil se plaća ekološka renta!

A za brodove ne!

Ista stvar je i sa putničkim avionima, gorivo je jeftino jer nema poreza, a zagađenje je maksimalno, naravno sve to plaćaju obični mali porezni obveznici. Njih se primorava na sve i svašta u me ekologije, dok se na drugoj strani žmiri na oba oka. I nije to samo kod nas tako je svugdje.

Kada bi se isitm metrom mjerilo sve, onda bi mnoge propulzivne grane privrede otišle pod led, a one koje su danas nerentabilne, pokazalo bi se da su i te kako rentabilne.

Naravno o svemu odlučuje politika i lobiji.

Ono što se gura pod politiku održivog razvoja, najmanje ima veze s održivim razvojem, a više je stvar kako su razne interesne grupe uspjele izlobirati i progurati svoje interese.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 07:50   #248
Hrvatska - zemlja znanja

Ovako Hrvatska brine o svojim najboljim učenicima: Zbog dekanove nagrade od 2.000 kn država mi je naplatila 5.000 kn poreza.

Quote:
– U Hrvatskoj se više isplati gurati dijete u nogomet nego prema knjizi... Moja kćerka je, naime, od početka studija odlična, svaku godinu je završila s prosjekom 5,0. Slijedom toga, zaslužila je i stipendiju Splitskog sveučilišta u iznosu od 800 kuna mjesečno. Lani nas je vrlo obradovala dekanova nagrada i novac kojim se stimuliraju najbolji studenti, a riječ je o svoti od 2000 kuna – počinje priču majka koja je inzistirala na zaštiti svih podataka čijim bi iznošenjem njezina kći bila ugrožena u nastavku studija. Na fakultetu koji studira treba provesti još dvije godine.

Priča je, naravno, potpuno vjerodostojna, a čitateljica nam ju je odlučila ispričati, odnosno obratiti se "Slobodnoj", kad je prije nekoliko dana dobila porezno rješenje koje ju je, blago rečeno, šokiralo.

– U njemu je stajalo kako državi moram vratiti više od 5000 kuna, i to s osnova osobnog odbitka djeteta koje nije smjelo primiti dekanovu nagradu! Naime, kćerku sam prijavila kao poreznu olakšicu, a ona, u godini dana, ne smije "zaraditi" više od 13.000 kuna. Taj smo limit, zbog stipendija i primljene dekanove nagrade, prešli za nekih osamdesetak kuna i ja sad trebam platiti više od pet tisuća!
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2017., 09:48   #249
ovoj zadnjoj ne štima matematika.
800 kn mjesečno plus 2000 je 11600, ne 13000.
Sad jel to bruto neto...bla bla...
SwissChoco is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2017., 05:05   #250
Quote:
SwissChoco kaže: Pogledaj post
ovoj zadnjoj ne štima matematika.
800 kn mjesečno plus 2000 je 11600, ne 13000.
Sad jel to bruto neto...bla bla...
i nek je zaradila prreko student servisa 1480 kuna...?

Itekako štima matematika.

U državi u kojoj lopov koji ukrade 30 mil kuna za pokoru dobije kaznu mjesec dana guljenja krumpira i poticaje za poljoprivredu (i još se ide buniti na visinu presude), a dobro dijete za "nagradu" dobije uplatnicu na 5000 kuna.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 14:15   #251
Quote:
U državi u kojoj lopov koji ukrade 30 mil kuna za pokoru dobije kaznu mjesec dana guljenja krumpira i poticaje za poljoprivredu
Evo govore da če se čobankovič debil bez vrata i mozga vratiti u politiku. lol
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2017., 19:12   #252
Quote:
VDCOTO kaže: Pogledaj post
Evo govore da če se čobankovič debil bez vrata i mozga vratiti u politiku. lol
debil koji je palio svijeće za poginule lipicance....
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2017., 09:39   #253
Ne znam šta si htio reči. Onaj ko je "sagriješio" dok je bio u politici nema više šta raditi u politici. Otkaz i AMEN.
Ja te šalabajzere plačam kroz poreze i popriličnu svotu odvojim godišnje iako znam da mirovine kad dođu vrijeme za moju neče postojati.
Nek se oni zajebaju pa ču ključ u bravu i odjebati odavde i otiči tamo gdje se više cijeni rad i poštenje.
VDCOTO is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 05:28   #254
Apsurd 230229304449.
Dečko moje kćeri kupuje auto.
Dijelom gotovina, dijelom kredit.
I odmah problemi.
Za kredit, sva sila dokumentacije koju banka traži. IP obrazac, kojeg dobijaš jedino preko e građana, "sjajna" je novost.
Konačno, sakupio je svu dokumentaciju (dečko radi i na terenu pa to nije tako jednostavno, u Sisku u banci rekli su da je sve ok i da će idući dan uplatiti novac.
Popodne, istog dana, zove gospođa iz banke u Zagrebu i kaže da potvrda o stalnom radnom odnosu nije u redu jer je potpisana crnom kemijskom! i da će oni uplatiti nocac, ali on neće moći podići auto dok ne donese potvrdu o stalnom radnom odnosu potpisanu plavom kemijskom.



Dečko radi u Osijeku, sjedište firme je u Zagrebu.
Banka ne priznaje faksiranu ili mailiranu potvrdu. Samo original potpisan plavom kemijskom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2017., 13:20   #255
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Apsurd 230229304449.
Dečko moje kćeri kupuje auto.
Dijelom gotovina, dijelom kredit.
I odmah problemi.
Za kredit, sva sila dokumentacije koju banka traži. IP obrazac, kojeg dobijaš jedino preko e građana, "sjajna" je novost.
Konačno, sakupio je svu dokumentaciju (dečko radi i na terenu pa to nije tako jednostavno, u Sisku u banci rekli su da je sve ok i da će idući dan uplatiti novac.
Popodne, istog dana, zove gospođa iz banke u Zagrebu i kaže da potvrda o stalnom radnom odnosu nije u redu jer je potpisana crnom kemijskom! i da će oni uplatiti nocac, ali on neće moći podići auto dok ne donese potvrdu o stalnom radnom odnosu potpisanu plavom kemijskom.



Dečko radi u Osijeku, sjedište firme je u Zagrebu.
Banka ne priznaje faksiranu ili mailiranu potvrdu. Samo original potpisan plavom kemijskom.
A čuj može biti više razloga za tako nešto. Poznato je da stari strojevi za fotokopiranje nisu mogli kopirati neke boje. A također ima ljudi koji su slijepi na boje, ali ima i ljudi koji ne vide pojedinu boju, možda kontrolor ovih papira ne vidi potpis ako je potisan crnom kemijskom bojom. Ja bih takvu banku zaobišao u širokom luku.:klap:
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 04:27   #256
Quote:
krekre kaže: Pogledaj post
A čuj može biti više razloga za tako nešto. Poznato je da stari strojevi za fotokopiranje nisu mogli kopirati neke boje. A također ima ljudi koji su slijepi na boje, ali ima i ljudi koji ne vide pojedinu boju, možda kontrolor ovih papira ne vidi potpis ako je potisan crnom kemijskom bojom. Ja bih takvu banku zaobišao u širokom luku.:klap:
I onda, vrhunac priče.
Sjedište firme mu je u Zagrebu, dakle, po novu potvrdu mora u Zagreb.
Sjedište banke je u Zagrebu, također, ali potvrdu mora nositi u podružnicu banke u Sisak, a onda je oni u Zagreb šalju. Poštom.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 11:32   #257
Naravno. Zašto bi bilo jednostavno kad može biti komplicirano.

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
marta 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 09:57   #258
Čovjeka kojemu je nedavno amputirana noga iznad koljena i koji je došao u invalidskim kolicima, tražili su (ne znam sad točno u kojoj ustanovi, mislim HZZOu) da donese potvrdu od svoga liječnika da nema nogu. Groteskno!
Martian7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:12   #259
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Čovjeka kojemu je nedavno amputirana noga iznad koljena i koji je došao u invalidskim kolicima, tražili su (ne znam sad točno u kojoj ustanovi, mislim HZZOu) da donese potvrdu od svoga liječnika da nema nogu. Groteskno!
Imaš jedan problem kod administracije, jer za svaku odluku koju donesu mora postojati dokument na osnovu kojeg je donosena, a za izdavanje takvog dokumenta nije nadležan činovnik koji sjedi u komisiji nego liječnik opće prakse kod kojeg se vodiš, na žalost takva je praksa i pozitivni zakonski propisi.

Da bi bilo drugačije potrebno je mijenjati zakonsku regulativu. Ono što me čudi da kod takvih apsurda, ljudi koji su svjesni toga ne odreagiraju tako da upute dopis nadležnom ministarstvu s prijedlogom izmjene zakona i da se to riješi u Saboru po kratkom postupku amandmanom ili izmjenom zakona.

Na kraju krajeva sve što se pokaže loše u praksi može se uvijek promijeniti i mislim da bi Sabor RH trebao imati uz aktualni sat i sat za rješavanje zakonskih apsurda, gdje bi došle na red sve ovakve stvari koje bi se raspravljale i tražilo najbolje rješenje da se to riješi na zadovoljavajući način izmjenom zakona ili dodavanjem amandmana na zakon.

Morali bi imati stalni tjedni sat za rješavanje zakonskih apsurda hrvatske zbiljnosti.
krekre is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 12:13   #260
Quote:
Martian7 kaže: Pogledaj post
Čovjeka kojemu je nedavno amputirana noga iznad koljena i koji je došao u invalidskim kolicima, tražili su (ne znam sad točno u kojoj ustanovi, mislim HZZOu) da donese potvrdu od svoga liječnika da nema nogu. Groteskno!
Prije par godina je izbio skandal kad su čovjeku tražili ortopedski pregled da bi mogao dobiti nova kolica, jer su na postojećima bile ćelave gume.
JohnDoe-25 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 03:17.