Natrag   Forum.hr > Društvo > Ženski kutak

Ženski kutak Mi smo babe. Otpor je đžabe.
Podforumi: Kokošinjac, Slikovnica

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.02.2017., 18:32   #41
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
ja bi voljela zasaditi sibirski drijen, fora su mi njegove crvene šibe zimi
http://s6.pik.ba/galerija/2016-04/19...4f-default.jpg
divan!
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 18:44   #42
Joj fina temica
Ja sam u novom stanu s vecim.balkonom i mislim da cu se raskalasit. Od prosle godine imam dobra iskustva sa cherry paradajzicima na balkonu tako da sigurni cu njih jedno 5-6 staviti. Od ostalog, u dugacke pitare duz cijele ograde ici ce crveni muškatli u kombinaciji sa tamjanom.
Mozda koja saksija stogod zacinskog i mirialjavog, ruzmarin, lavanda, kadulja pa ko prezivi
Od sobnog bilja planiram par maleckih zamioculcasa i scheflera uzeti, mozda benjamina, pa ih gajit od malena da narastu veliki

Jooooj fali mi moja velika basta jako
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:17   #43
E da, da se nadovezem na kradu....krade se da, zna se da ukradeno bolje uspijeva, pa to je starobalkanska poslovica.
Kad kazem "krađa" mislim na ono, otkinut grancicu-dvije nekog cvijeta-grma iz komsiluka pa probat sam zakorijenit, nekakavu posebnu car ima tako
Ps:ne ubrajam ovdje krađu zrelog voća, smatram ju ozbiljnim prekrsajem dobrosusjedskih odnosa sa samo jednom presudom - uzvratiti istom mjerom
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 19:21   #44
Da, to i moja mama prakticira. Da će joj se grančica primit samo ako ukrade. Samo na ogromnom grmu oleandra nije neka šteta ako otkineš grančicu Ako otkine moj teško zasađeni tulipan, nek mu otpadne ruka.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:20   #45
Boze tebe pa za tulipane se kradu gomolji kad ocvatu
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:28   #46
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Boze tebe pa za tulipane se kradu gomolji kad ocvatu
lukovice.


prošlo proljeće prvi put sam posijala suncokrete. divni su bili. pčele su ih voljele.
ogromni
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:32   #47
No, lukovice, gomolji
Od tih lukovicasto gomoljastig najdraze su mi svijetloplave perunike vulgaris, steta sto tako kratko traju
Imam ih u Os u basci, oko jednog drveta jabuke, to je divota kad se rascvijetaju, ogromne su
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 20:35   #48
Quote:
sonja:) kaže: Pogledaj post
Boze tebe pa za tulipane se kradu gomolji kad ocvatu
Dobro da si me upozorila.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:22   #49
sonja, benjamin je otrovan za mačke
http://www.macke.hr/otrovne-sobne-bi...za-vasu-macku/
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:43   #50
@Catst znam, al imala sam.dva doma, moje nisu nesto zainteresurane za te trave opcenito. Jedino su mi neki sukulent poćopale proslo ljeto, ono nesto sto raste po zardinjerama.u dalmaciji, cvijeta sitno žuto u proljeće a inace ima sitne zelene listice s eventualno crvenim rubovima....siri se ko korov i superizdrzljivo je, neznam kak se zove....e to su mi pojele skroz

Ps: nije im nista
__________________
"Yin needs a Yang,not another Yin.Yin Yang is harmony, Yin Yin is...a name for a panda"
sonja:) is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:44   #51
Samo nemoj računati na mačji zdravi razum u tim stvarima
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 21:47   #52
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
maćuhice stanu sa cvatnjom kad zahladi
kukurijeci cvatu cijelu zimu

ja bi voljela zasaditi sibirski drijen, fora su mi njegove crvene šibe zimi
http://s6.pik.ba/galerija/2016-04/19...4f-default.jpg

Imam ga već godinama, doduše nešto sporo raste, al se crveni.
Vodenna is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:02   #53
Molim vas savjetujte me za neke lijepe (može i veće) biljke za balkon koje mogu podnijet da su na južnoj strani (vrućina) i pokoju buru (u relativnom zaklonu).
Hvala!
Alexa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:06   #54
negdje sam pročitala da je jednoj forumašici krepala čuvarkuća (Sempervivum, samo da se zna). e, pa i meni je. dobila 4 komada, još jedna se nekako drži. rečeno mi je da ju stavim vani. kud vani, ni balkon nemam.
enivej, stara napuštena kuća se skoro srušila, ali tulipani i zumbuli još cvjetaju svake godine. stoga pitam iskusne vrtlarice - kad da izvadim lukovice i prenesem ih na slobodni teritorij? ima i jagoda, ali mislim da će se one primiti bilo gdje. (zasad kod strica a dogodine možda i u mom vrtu)
Drvo života (yucca nešto) raste k'o blesavo. mislim da će do Božića biti kod susjeda iznad. i menta i bosiljak.
samo čuvarkuća neće.
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:06   #55
Velike trajne biljke? Hoćeš da naraste baš velika? Ili hoćeš u vazicama / kadicama?
Ako hoćeš veliku trajnu u velikoj vazi onda bugenvilija. mojoj mami uspjeva u vazamana balkonu i terasi. Zimi ako se baš jako snize temperature onda ju unese u kuću.

Kad ti ocvatu i kad mu povenu listovi onda ih možeš izvuć. Nije dobro da se odmah porežu listovi čim krenu žutit, jer iz listova lukovica uzima hranu. Dakle, kad lišće skroz propadne onda počerupaš lišće, izvučeš lukovice, staviš na suho, prohladno, mračno... i na jesen ih ubaciš u zemlju. Inače bi ih kao trebalo svake godine vadit van i pustit da se odmore. Ne znam baš da li ću se držat toga. Bilo mi je dosta lani prekopat dva puta cijeli vrt da povadim stare pa da ubacim stare i nove.
__________________
Reciklirajmo zajedno! :)
Ariana B. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 22:27   #56
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
joooj kaj mi to ide na živce..
Kaj mi imaš poklanjati biljku?
ne želim biljku.
Ne želim kožaste listove u stanu, ni tegle zemlje...
Nikad nisam vidjela neki zeleniš u stanu a da mi se svidio.
I meni. Još sam rekla da NE ŽELIM biljke.
Ovi kaktusi još nekak
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:04   #57
kako se kaktus održavA? jel treba tu i tamo zaliti ili to samo tako stoji di staviš i bude?
ima onih lijepih ko s "cvjetićima"
tram01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:49   #58
Treba tu i tamo zalit.
Ove sam prvo morala presadit jer su dosli u kronicno premalim posudama.
Na kraju sam napravila mini terarij u staklenoj posudi. Dobro nadam se .
Prvo sam stavila veliko kamenje da višak vode ima kud. Na njih manje ukrasne kamencice i zemlju za kaktuse. Posipala gore ukrasnim opet po povrsini.

Saznat cemo
edit: Ovako nesto. Moj je otvoren, četvrta posuda odozgo tip.
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:50   #59
Quote:
kem kaže: Pogledaj post
negdje sam pročitala da je jednoj forumašici krepala čuvarkuća (Sempervivum, samo da se zna). e, pa i meni je. dobila 4 komada, još jedna se nekako drži. rečeno mi je da ju stavim vani. kud vani, ni balkon nemam.
enivej, stara napuštena kuća se skoro srušila, ali tulipani i zumbuli još cvjetaju svake godine. stoga pitam iskusne vrtlarice - kad da izvadim lukovice i prenesem ih na slobodni teritorij? ima i jagoda, ali mislim da će se one primiti bilo gdje. (zasad kod strica a dogodine možda i u mom vrtu)
Drvo života (yucca nešto) raste k'o blesavo. mislim da će do Božića biti kod susjeda iznad. i menta i bosiljak.
samo čuvarkuća neće.

tulipani su vjerojatno duboko u zemlji. iskopaj ih nakon cvjetanja i spremi u tamno, i posadi na novo mjesto u jesen.
__________________
Men have two emotions: Hungry and Horny. If you see him without an erection, make him a sandwich.
Pješčani sat is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2017., 23:53   #60
Quote:
Ange ou Demon kaže: Pogledaj post
Treba tu i tamo zalit.
Ove sam prvo morala presadit jer su dosli u kronicno premalim posudama.
Na kraju sam napravila mini terarij u staklenoj posudi. Dobro nadam se .
Prvo sam stavila veliko kamenje da višak vode ima kud. Na njih manje ukrasne kamencice i zemlju za kaktuse. Posipala gore ukrasnim opet po povrsini.

Saznat cemo
ajao a ja bi baš onu malu posudicu i ne bih presađivala. sad si me pokolebala jer ne znam hoće to htjeti živjeti u tako malome

ne otvara mi link
tram01 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:48.