Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.06.2008., 14:52   #2861
pa,kad se izliže, odneseš ga zlataru da ga opet ispjeskari. ak je znao prvi put, znati će i poslije...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 19:32   #2862
Jasno, ali po meni hebes prsten koji moras svaka 3 mjeseca na poliranje vodit. Meni se to ne da, a i s obzirom da sam prstenje kupila u Zg-u, a preko tjedna živim u Rijeci, nije mi baš ni praktično. Uostalom, ja sam osoba koja već 10 godina nosi iste naušnice iz čiste lijenosti. Plusm, samo saznanje da je tako osjetljiv bi me jako opterećivalo.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2008., 20:02   #2863
Ček' malo, pa šta nema još načina, osim pjeskarenja, za "matiranje" i tome slično, jer nešto se sjećam spomena još bar jednog načina, dugotrajnijeg??? Zlatarko!?
__________________
Sorry, but my karma just ran over your dogma.
Teta2U is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 10:09   #2864
ma curke moje, ima riješenje za sve, u zadnje vrijeme su od zlatarne celje, pa sada i kod nas drugih modeli koji su prvo izdubljeni malo, jedva primjetno, pa su zatim matirani i pjeskareni u tim udubljenim gravurama, te takvi modeli imaju zauvijek matiranje jer se to fizički ne može izlizati, a tko uspije samo neka mi se javi da mu dignemo spomenik
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2008., 15:18   #2865
Ma da? Sad si me jaaaaako razveselio, gosn. zlatar! Samo se nadam daa ce mi to moj zlatar moci/htjeti napraviti!
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2008., 00:19   #2866
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
ma curke moje, ima riješenje za sve, u zadnje vrijeme su od zlatarne celje, pa sada i kod nas drugih modeli koji su prvo izdubljeni malo, jedva primjetno, pa su zatim matirani i pjeskareni u tim udubljenim gravurama, te takvi modeli imaju zauvijek matiranje jer se to fizički ne može izlizati, a tko uspije samo neka mi se javi da mu dignemo spomenik
ja mislim da su naši tak malo udubljeni. bar mi se tak čini... bumo videli kroz neko vrijeme...
__________________
Palčica 02.04.2010.
Alka Zagreb is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 01:58   #2867
evo naših....







... al cini mi se da niije udubljeno ovo matirano....
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 12:47   #2868
mi smo jučer preuzeli naše prstenje

elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 13:05   #2869
ovo mi je dobra ideja... ovo isprepleteno, izgleda kao znak za beskonačnost! A taj znak i ja i moj dragi imamo istetovirano!
__________________
09.05.2009...There's something about the look in your eyes...
anima una
aranea is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 13:53   #2870
Quote:
elegant kaže: Pogledaj post
mi smo jučer preuzeli naše prstenje
http://i28.tinypic.com/w8279t.jpg
Jako elegantno.

Zadnje uređivanje more & dupin : 30.06.2008. at 19:25.
ivana:-) is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 15:43   #2871
Quote:
aranea kaže: Pogledaj post
ovo mi je dobra ideja... ovo isprepleteno, izgleda kao znak za beskonačnost! A taj znak i ja i moj dragi imamo istetovirano!
i nama se ta simbolika dopala ... iako nismo baš od tetovaža

a zlatar nam je poklonio graviranje imena i datuma vjenčanja ... svaka pohvala za zlatarnu Diamant (Gajeva)
elegant is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2008., 23:51   #2872
mareija, baš su lijepi prsteni, ali da, i meni se čini da matiran dio nije zaštićen, ali mat izgleda dovoljno grubo da dugo odoli zubu vremena i nošenja

elegant, super je simbolika i baš su vam lijepi prsteni!

Ništa protiv dijamanta, ali zar ima itko tko naplaćuje gravuru u prstenima? koliko ja znam baš i nema...
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 12:01   #2873
Dragi zlatar molim za svajet. Već se 2 tjedna navlačim sa svojim prstenjem i nikako na zelenu granu. Naručili smo prstenje od bijelog zlata sa matiranim dijelovima. Međutim na mom prstenu matirani dio je žućkast i na jednom mjestu čak ima i žutu pjegu. To sam dakako primjetila tek kada su prsteni preuzeti. Nazvala sam odmah zlatarnu gdje su mi rekli da je njihovo objašnjenje to da bijelo zlato ne postoji nego je to žuto sa patinskom prevlakom. Na moj upit kako to da je drugi prsten potpuno bijel, dobijem odgovor da "valjda nisu moj dobro platinirali i da donesem pa će mi popravit". Nažalost sve je već plaćeno, tako da ne mogu otić drugdje. Šta mi savjetujete? Jeste li već čuli za ovakav slućaj?
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2008., 13:45   #2874
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
mareija, baš su lijepi prsteni, ali da, i meni se čini da matiran dio nije zaštićen, ali mat izgleda dovoljno grubo da dugo odoli zubu vremena i nošenja
Hvala zlatar!!! Ajd sad si me utjesio hehehhe

pa koliko ja znam, nitko ne naplaćuje gravuru, ni nama je nisu naplatili....
uz toliku cifretinu, da ti i gravuru naplati mislim da bi bila sramota!
mareija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:26   #2875
Quote:
Lajavica kaže: Pogledaj post
Dragi zlatar molim za svajet. Već se 2 tjedna navlačim sa svojim prstenjem i nikako na zelenu granu. Naručili smo prstenje od bijelog zlata sa matiranim dijelovima. Međutim na mom prstenu matirani dio je žućkast i na jednom mjestu čak ima i žutu pjegu. To sam dakako primjetila tek kada su prsteni preuzeti. Nazvala sam odmah zlatarnu gdje su mi rekli da je njihovo objašnjenje to da bijelo zlato ne postoji nego je to žuto sa patinskom prevlakom. Na moj upit kako to da je drugi prsten potpuno bijel, dobijem odgovor da "valjda nisu moj dobro platinirali i da donesem pa će mi popravit". Nažalost sve je već plaćeno, tako da ne mogu otić drugdje. Šta mi savjetujete? Jeste li već čuli za ovakav slućaj?
bijelo zlato postoji, istina je da bijelo zlato ima blagi žučkasti ton, ali to se vidi tek kada ga usporediš s novim tek "patiniranim" zlatom, inače je na oko čisto bijelo. Ne mogu ja sada nešto pisati o toj zlatarni jer pitanje je kako si ih ti shvatila i kako su se oni izražavali da tebi budu jasni, jer to pitanje je često teško objasniti kupcima.

Trebalo bi to vidjeti da li je to baš žuta boja ili bijela s žutim tonom (ponekad se baš oko lošije pozlate zna izgledati flekavo pa se baš ta žuta intenzivira), ali ako su ti doslovno rekli da bijelo zlato ne postoji, to bi moglo upućivati na veliku neozbiljnost zlatarne, ili opet neznanje jednog djelatnika.

Nekoliko opcija:
1. Fotkaj prstene s makro opcijom pa ih uplodaj pa možemo nastaviti komentirati
2. Tražiti razgovor s gazdom neka ti on objasni o čemu se radi.
3. Nikako nemoj pristati da dobiješ žuto zlato samo pozlaćeno bijelim, ili neka te uvjere da je to bijelo i ponovno pozlate ili traži nove bijele, a ako te ne doživljavaju mislim da je najmočnije oružje da im se prijetiš novinama...

da li sam već čuo za ovakve slučajeve?, zadnje prije 10 godina kada je bijelo zlato bila novost na našem tržištu, a ako se muljalo onda jako rijetko za vjenčano prstenje, više su znali muljati s ostalim nakitom, danas je po meni tržište kod nas 100% ozbiljno! Tko radi kontra struke treba ga plasirati u javnost, iako je usmena predaja bolja o novina, novine su možda malo drastične.
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2008., 13:28   #2876
Quote:
mareija kaže: Pogledaj post
Hvala zlatar!!! Ajd sad si me utjesio hehehhe

pa koliko ja znam, nitko ne naplaćuje gravuru, ni nama je nisu naplatili....
uz toliku cifretinu, da ti i gravuru naplati mislim da bi bila sramota!
hvala i tebi, uzvraćam
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 17:20   #2877
Pozdrav svima,
imam jedno pitanjce,naime imam prsten od platine (obična, jednostavna burma) i nakon manje od 2 mjeseca mi je sav izgreban s vanjske strane, pa me zanima jel to normalno? Nije da radim poslove sa "šmirgl-papirom", pa mi je to malo čudno. Ipak je dosta koštao.
Hvala
Fuzij@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 20:09   #2878
Quote:
Quote:
registrator kaže: Pogledaj post
Zvala sam zlatarnu Vinčec Koljnrekaj (hvala Rea 123 )
imaju prstenje od titana, čovjek vrlo ljubazan dao mi je internet adresu gdje se modeli mogu pogledati a oni će izvršiti i narudžbu i dostavu traženog modela i veličine sve za nekih cca 1000 do 1500 kn (ovisno o izabranom modelu naravno). Ova cijena odnosi se na jednostavno prstenje bez dijamanata ili ukrasa druge vrste.
Pliz, jel zna tko internet adresu te zlatarnice Vinčec Koljnrekaj?
Kalimera is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2008., 22:18   #2879
Quote:
zlatar kaže: Pogledaj post
bijelo zlato postoji, istina je da bijelo zlato ima blagi žučkasti ton, ali to se vidi tek kada ga usporediš s novim tek "patiniranim" zlatom, inače je na oko čisto bijelo. Ne mogu ja sada nešto pisati o toj zlatarni jer pitanje je kako si ih ti shvatila i kako su se oni izražavali da tebi budu jasni, jer to pitanje je često teško objasniti kupcima...
...Tko radi kontra struke treba ga plasirati u javnost, iako je usmena predaja bolja o novina, novine su možda malo drastične.
Basically, prijetila sam im na sve moguće načine uključujući i bioterorizmom i konačno uspjela ishoditi da mi rade novi prstenčić. Žuti dijelovi su bili zapravo žućkasti, ali je na jednom mjestu bila i još žuća točka. Tako da nažalost prsten nije više kod mene pa ne mogu fotkati. U cijeloj priči mi je najtužnije to štop sam u toj zlatarni dosad kupila već hrpu nakita i uvijek sam bila izrazito zadovoljna, a sada ovako. Niš, thanks za dosadašnje informacije, javit ću se sa updateom.

Zadnje uređivanje more & dupin : 03.07.2008. at 09:23.
Lajavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2008., 00:42   #2880
Quote:
Fuzij@ kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
imam jedno pitanjce,naime imam prsten od platine (obična, jednostavna burma) i nakon manje od 2 mjeseca mi je sav izgreban s vanjske strane, pa me zanima jel to normalno? Nije da radim poslove sa "šmirgl-papirom", pa mi je to malo čudno. Ipak je dosta koštao.
Hvala
zapravo nemam izravna iskustva s platinom ali konstantno čujem istu (tvoju) priču, zaključak je da je podosta mekša od 14 kt zlata. Nažalost tom cijenom ne plaćate neku extra kvalitetu materijala već jako rijedak metal i s zaista jako lijepom bojom, a i izrada platine je dodatno komplicirana (u odnosu na zlato) što također malo diže cijenu (u odnosu na zlato)...

Lajavica, nadam se da ćeš se pomiriti s njima i da će ti napraviti prstene kakve si i zaslužila (čitaj: platila)
__________________
Zaista sam zlatar i odgovaram na pitanja iz struke. Anonimac sam.
zlatar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:31.