Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.02.2007., 14:56   #1
Otvaranje doma za starije i nemoćne

Šta mislite o tome i imate li kakvih iskustava?
 
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 20:40   #2
dobra ideja ak imaš prostor i kapital te obučene ljude
i još u blizini doma zdravlja ili toplica di ćeš bolje
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2007., 20:41   #3
nikad i nikako.

mislim da je to najtezi posao na svijetu, ako ce ga covjek raditi kako treba.
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 13:28   #4
Wink

Znam za dva slučaja i koliko mi je poznato - jakooo dobro im ide! čak toliko da sam i sama zagrijana za tu ideju.
No ne bi sama. Više vidim to kao obiteljski posao. Ili s zaista dobrim posl. partnerom.
tko zna, možda uskoro....
__________________
nismo savršeni.... sve dok se netko ne zaljubi u nas....
flaum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:00   #5
2030 30% njemaca bit ce starije od 60 godina.. u Hrvatskoj jedno 25%.. pa ti vidi
 
Odgovori s citatom
Old 16.02.2007., 16:01   #6
jedino mi nije jasno kakva je pravna regulacija? jel treba posebna licenca, netko tko je zavrsio neku strucnu skolu? sestra, doktor.. tko to smije otvoriti?
 
Odgovori s citatom
Old 17.02.2007., 23:14   #7
Eto ja gledam par tih privatnih domova, jednu osobu koja to drži i poznam i mogu ti reći da to fino ide.
Baš razmišljam kako je to zanimljivo, treba samo počet biznis gdje su pelene u igri, bilo mala djeca-vrtić ili starci-domovi. I jednoga i drugoga je nedostatak u skoro svim mjestima i svugdje se čeka.
OldOneGambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2007., 12:09   #8
Šema ti je ova.....domove otvaraju vec registrirane ustanove za kučnu njegu..

- drzava placa rehabilitaciju i njegu kucnim ustanovama koje tu lovu koriste za place radnika...

S obzirom da se u domovima nalazi vecena ljudi koji se nemogu brinuti o sebi te im je potrebna zdrastvena njega i fizikalna rehabilitacija.

evo kako funkcionira jedan dom..

ima 23 člana i u od toga ih ima 15 svakodnevnu njegu 10 ih ima fizikalnu, i s tom lovom se financiraju radnici - sestre, fizioterapeut spremacica i kuharica

- 1 sat fizikalne i njege drzava placa 60 kn pa pomnozi...otprilike drzava toj ustanovi placa 50 000 kn mjesecno .....

ako nemas mogucnost fizikalne i njege nevjerujem da je toliko isplativ s obzirom na veliko ulaganje u smjestaj..
antest is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 10:39   #9
Dom za starije

Kakve su mogućnosti mene kao fizičke osobe za otvaranje doma za starije. Koje sve uvjete bi moral ispunjavat, otvoril bi dom za oko 50-60 ljudi. Jer ima kakvih poticaja za financiranje, i u koju to granu spada (obrt, doo, poduzetništvo?) Novi sam u tome pa najte zamerit ak pišem gluposti.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 15:20   #10
To bi otvorio baš sam ili sa partnerima?
Da sam na tvome mjestu, najprije bih potražio svoju pravnu literaturu o otvaranju takve jedne ustanove, jer ona mora zadovoljvati brojne propise i ostalo, a onda dolazi ono najgore: birkoracija...
Imaš već prostor za to ili bi gradio?
Lenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 20:53   #11
Pa razmišljal sam o verziji s partnerom, a isto tak i da bi probal sam. Nemam gotov prostor, trebal bi gradit prvo.
Boticus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2008., 21:51   #12
Ako bi išao s partnerom, možda je najbolje registirati na d.o.o...
Što se tiče doma za starije treba znati da je veoma teško uhodati taj posao (čak mislim da je i teže od jedne prehrambene trgovine)
Ipak ti bi i gradio, a češ trebati dobiti lokacijsku, građevinsku i onda uporabnu dozvolu, a sve to traži zaista mnogo troškova...
Također osobno znam jednog čovjeka koje je u Dalmaciji otvorio dom za starije, ali nije mogao pokriti ni osnovno troškove, jer nije bilo dovoljno stanara. Naime cijene im je bila previsoka, a zbog troškova je nije mogao spustiti...
I na kraju svega, to je izvrstan posao, ako već imaš potencijalne stanare, a ako misliš najprije sve izgarditi, a onda tek tražiti stanare, velika je vjerojatnost da ćeš propasti...
Lenz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 03:45   #13
Quote:
Lenz kaže: Pogledaj post
Ako bi išao s partnerom, možda je najbolje registirati na d.o.o...
Što se tiče doma za starije treba znati da je veoma teško uhodati taj posao (čak mislim da je i teže od jedne prehrambene trgovine)
Ipak ti bi i gradio, a češ trebati dobiti lokacijsku, građevinsku i onda uporabnu dozvolu, a sve to traži zaista mnogo troškova...
Također osobno znam jednog čovjeka koje je u Dalmaciji otvorio dom za starije, ali nije mogao pokriti ni osnovno troškove, jer nije bilo dovoljno stanara. Naime cijene im je bila previsoka, a zbog troškova je nije mogao spustiti...I na kraju svega, to je izvrstan posao, ako već imaš potencijalne stanare, a ako misliš najprije sve izgarditi, a onda tek tražiti stanare, velika je vjerojatnost da ćeš propasti...
eto, to se zove pohlepa... karikiram, privukao je 3 ljudi koji su placali po 5000 kn mjesecno a mogao ih je imati 10 koji bi placali po 4300 kn, pa sad toliko o tome kako nije mogao spustiti cijenu... ovako nije dobio ni ovce ni novce...
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2008., 15:53   #14
Cijene takvih ustanova (kao i dječjih vrtića npr.) nisu ekonomske i ne možeš sa njima opstat bez subvencija općine, države...
Mislim da nema smisla graditi nove objekte kada postoji bezbroj napuštenih vojarni, škola... koje bi se mogle preurediti za tu namjenu. Također zbog poreznih olakšica takvi objekti trebali bi se nalaziti na područjima pod posebnom državnom skrbi. Koliko ja znam, za takve ustanove ima puno više zainteresiranih nego što ima kapaciteta.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 14:24   #15
Quote:
little_devil kaže: Pogledaj post
eto, to se zove pohlepa... karikiram, privukao je 3 ljudi koji su placali po 5000 kn mjesecno a mogao ih je imati 10 koji bi placali po 4300 kn, pa sad toliko o tome kako nije mogao spustiti cijenu... ovako nije dobio ni ovce ni novce...
a što ako mu je točka pokrića za jednog stanovnika bila 4800 kn mjesečno? jel i ti spustio cijenu na 4300 ako znaš da te svaki stanar košta 4800?
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 18:54   #16
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
a što ako mu je točka pokrića za jednog stanovnika bila 4800 kn mjesečno? jel i ti spustio cijenu na 4300 ako znaš da te svaki stanar košta 4800?
ne, al ne bi ni ulazila u takav projekt.... rizik je prevelik
to je posao gdje u startu moras imati novac i naravno da ces u pocetku poslovati s minusom... do tocke pokrica i dobiti
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2008., 21:51   #17
onda nemožeš reći da je za njegov neuspjeh zaslužna pohlepa

na ovom projektu su potencijalno veliki nofci ali kao i za sve ostalo potrebno je stpljenje, i svjesnost da ćeš u početnom periodu poslovati s gubitkom ili u najboljem slučaju pozitivnom nulom
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 09:12   #18
To je ogroman projekt i treba dosta novaca iako mislim da nije toliko rizično jer postoji potražnja veća od ponude. Stvar je samo u cijeni smještaja koja kao što rekoh bez nekih subvencija ne može biti prihvatljiva.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 11:55   #19
Quote:
neno1966 kaže: Pogledaj post
To je ogroman projekt i treba dosta novaca iako mislim da nije toliko rizično jer postoji potražnja veća od ponude. Stvar je samo u cijeni smještaja koja kao što rekoh bez nekih subvencija ne može biti prihvatljiva.
potraznje je veca od ponude ali nemaju svi za platiti 5 ili vise tisuca svaki mjesec.... koliko u prosjeku po nekom mom saznanju kosta mjesec dana
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 14:10   #20
Dokle god je potražnja veća od ponude takav projekat se isplati (ili bilo koji drugi) bez obzira što si svi to neće moći priuštiti. Naravno treba ako je ikako moguće izboriti se i za subvencije.
neno1966 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:42.