Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.11.2005., 20:19   #241
Quote:
tilla kaže:
pa ima 3 ujaka.
svi psorijatičari i to izliječeni nonijem.
mislim da su samo 2, jedan ujak i Ujak. kod potonjeg se potpuno povukla nakon 2 boce sokića, a za prvog (koji se piše malim slovom) još ne znamo koliko je boca sokića popio
magriz is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 11:47   #242
Čitam sve ovo od početka i nemrem bolivit.

Quote:
kem kaže:
Psorijaza je neizljeciva bolest.
I ja tvrdim da lupetaš gluposti.

Quote:
kem kaže:

talia kaže:
u hrani vise nema dovoljno tih sastojaka potrebnih za zdravlje.

Ovo jednostavno NIJE TOCNO. Ljudi, zasto svi padate na propagandu?
Evo ti "propaganda":

http://www.nahrungsergaenzung.de/dow..._1986_2002.pdf

http://www.wolframkober.de/Interesse...htvitamine.htm

Svaka nepismena baba danas kuži da je hrana osiromašena i da u njoj više nema hranjivih sastojaka kao prije 10-20 god., žalosno je što tebi (visoko obrazovanoj) trebaju neki dokazi.

Quote:
kem kaže:
Moji argumenti su argumenti osobe koja zna malo vise o prehrani nego sto pise u kojekakvim brosurama.
Koja je to osoba ?
Navedi baren jedan argument o kojem pričaš ? ..

Osoba kojoj ja najviše vjerujem je dr. David Heber, čovjek koji 26 god. intenzivno proučava biljke i prehranu, koji je Direktor centra za ljudsku prehranu (UCLA), Direktor Nacionalnog instituta za tumore (UCLA), Direktor centra za istraživanje biljaka kao dodataka prehrani (UCLA) .... i dr. Louisu Ignarru, nobelovcu iz medicine ('98 ), velikom čovjeku koji je svoj život posvetio zdravlju ljudi i koji je svoje znanje nije ustupio farmaceutskoj kompaniji nego upravo onoj koja proizvodi prirodne nutricionističke proizvode (sa čime je jako ponosan).

Quote:
kem kaže:
Npr., ako jedes ribu, omega-3 kapsule ti ne trebaju, jer su omega-3 masne kiseline prirodni sastojak sjevernomorskih riba.
Potrebno je jesti ribu 3x tjedno da bi dobili potrebnu količinu omege 3 za naš organizam, tko to čini ?
(i još "sjeveromorskih" ? .. )

ps: moje tvrdnje potvrđuju i največi svjetski stručnjaci ..

Quote:
kem kaže:
Da, da, svijet je pun cudotvornih lijekova...zasto li onda 10 % Evropljana boluje od psorijaze?
Zato što su ograničeni i nedokazani.

Quote:
Karmela kaže:
Odlican post mac . Osobito mi je drago sto si napomenuo omega 3 kiseline jer cini se da pomazu i vise nego se mislilo.
Koliko sam se ovdje imao priliku uvjeriti, jedini su MacGregor i talia napisali nešto konkretno, sve ostalo su samo nagađanja i teoretiziranja ... i ja poznajem osobno onu gospođu sa slike koja je riješila psorijazu, i uvjeren sam da je to istina, i da je MacGregor u pravu.
spectacular is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 13:33   #243
Ovo vapi za jednim lijepim banom.
Pa se pridruzi svojim klonovima.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2005., 13:42   #244
Quote:
spectacular kaže:

i ja poznajem osobno onu gospođu sa slike koja je riješila psorijazu, i uvjeren sam da je to istina, i da je MacGregor u pravu.
dok ne poznaš braninog ujaka niš ti ne vjerujem.
tilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 01:20   #245
Quote:
spectacular kaže:
Čitam sve ovo od početka i nemrem bolivit.



I ja tvrdim da lupetaš gluposti.



Evo ti "propaganda":

http://www.nahrungsergaenzung.de/dow..._1986_2002.pdf

http://www.wolframkober.de/Interesse...htvitamine.htm

Svaka nepismena baba danas kuži da je hrana osiromašena i da u njoj više nema hranjivih sastojaka kao prije 10-20 god., žalosno je što tebi (visoko obrazovanoj) trebaju neki dokazi.



Koja je to osoba ?
Navedi baren jedan argument o kojem pričaš ? ..

Osoba kojoj ja najviše vjerujem je dr. David Heber, čovjek koji 26 god. intenzivno proučava biljke i prehranu, koji je Direktor centra za ljudsku prehranu (UCLA), Direktor Nacionalnog instituta za tumore (UCLA), Direktor centra za istraživanje biljaka kao dodataka prehrani (UCLA) .... i dr. Louisu Ignarru, nobelovcu iz medicine ('98 ), velikom čovjeku koji je svoj život posvetio zdravlju ljudi i koji je svoje znanje nije ustupio farmaceutskoj kompaniji nego upravo onoj koja proizvodi prirodne nutricionističke proizvode (sa čime je jako ponosan).



Potrebno je jesti ribu 3x tjedno da bi dobili potrebnu količinu omege 3 za naš organizam, tko to čini ?
(i još "sjeveromorskih" ? .. )

ps: moje tvrdnje potvrđuju i največi svjetski stručnjaci ..



Zato što su ograničeni i nedokazani.



Koliko sam se ovdje imao priliku uvjeriti, jedini su MacGregor i talia napisali nešto konkretno, sve ostalo su samo nagađanja i teoretiziranja ... i ja poznajem osobno onu gospođu sa slike koja je riješila psorijazu, i uvjeren sam da je to istina, i da je MacGregor u pravu.
Ja stvarno ne znam kako još imaš volje, ali ja je uvijek imam više. Popio si ne znam koji po redu ban.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 10:30   #246
Quote:
lahor kaže:
Ja stvarno ne znam kako još imaš volje, ali ja je uvijek imam više. Popio si ne znam koji po redu ban.
što će ga stvarno spriječiti

mogli bi kaldionicu otvorit
koliko će mu trebat za novi klon?
koji od ne baniranih klonova će aktivirati?

pobjednik dobiva fotku MacGregora u rustikalnom zlatnom okviru
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 11:46   #247
Quote:
lahor kaže:
Ja stvarno ne znam kako još imaš volje, ali ja je uvijek imam više. Popio si ne znam koji po redu ban.
Kako ne bi imao volje.

Ajde, objasni razlog ovog baniranja ..
da li imaš neko logično objašnjenje koje možeš poduprijeti nekom činjenicom ili je to samo stvar tvojeg osobnog stava, ili volje ... ili rezultat "klanovskog udruženja" onih koji samo trabunjaju ???

Čekam ..

ps: pritužba je otišla i na druge adrese, bilo je fakat dosta !!!
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 11:51   #248
Quote:
Calimero2 kaže:


Čekam ..



izgleda da slika ostaje meni
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 12:16   #249
Makar mi je uopće glupo odgovarati jer je razlog za brisanje tvojim postova uvijek isti, kao i za bananje, evo još jednom: bezobrazno se reklamiraš i uvaljuješ svoje proizvode.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 13:04   #250
Quote:
lahor kaže:
Makar mi je uopće glupo odgovarati jer je razlog za brisanje tvojim postova uvijek isti, kao i za bananje, evo još jednom: bezobrazno se reklamiraš i uvaljuješ svoje proizvode.
Navedi mi je jedan primjer u ovom topicu (ili bilo gdje) gdje ja (ex spectacular) nekome nešto uvaljujem ili reklamiram neke proizvode ???

To što govorim o zdravlju na način koji tebi (ili nekome drugome) ne odgovara o tom bi se dalo raspravljati .. ili nebi ?

Žalosno je što se ovaj forum zove "zdravlje" a zdravlje vam uopće nije u interesu, nego je (izgleda) bitnije što vi (neki) mislite i ne dozvoljavate drugima da (bez obzira na činjenice i argumente) iznesu svoje mišljenje i dokažu svoje tvrdnje.

Dakle, čekam .. gdje je u ovom topicu spomenut (ili reklamiran) neki proizvod ???

Ustvari, gdje sam ja (ex spectacular) naveo ili reklamirao neki proizvod, ako je kao što tvrdiš, to razlog mojeg bananja ????

Za tvoju samovolju ima lijeka (nije reklama za lijekove ) i zaista te MOLIM da se počneš ponašati kao što se to očekuje od jednog moderatora, a to što si ti buduća liječnica ne daje ti za pravo da vrijeđaš i omalovažavaš one koji ne razmišljaju u tvojem pravcu, i koji se ne slažu sa "službenim stavom medicine" jer na kraju krajeva, ZDRAVLJE je odsusnost bolesti a medicina i vi se bavite upravo sa time, sa bolestima.

Dakle, očekujem da povučeš ban za nick SPECTACULAR jer tvoji argumenti, i objašnjenja, nemaju nikakve veze sa tvojom odlukom da banaš onoga tko ti se ne svidi, a vjeruj mi da neću stati na ovoj MOLBI.

Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 13:50   #251
Em krši pravila, em je bahat
__________________
Zli zeleni kefir
Ego is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 14:10   #252
Quote:
Ego kaže:
Em krši pravila, em je bahat
Ne radi se tu o bahatosti nego o jednakom pravu da o nečemu razgovaramo i iznosimo mišljenja bez obzira tko otkuda dolazi, kakvog je obrazovanja, kakve je rase, vjeroispovjesti i spola .. i tko zna čega još .. tu se jednostavno radi o demokraciji i slobodi govora jer je više nego očito da netko ima veća prava nešto izjaviti a netko manja.

Quote:
Ego kaže:
Vele da oko 2% populacije, među koju i ja spadam (weee... ) boluje od ove prokleto dosadne boleštine...

S toga sam mislio da bi bilo korisno imati ovdje na forumu temu na kojoj bi nas 2% "sretnih" dobitnika mogli izmjenjivati iskustva, savjete, ili jednostavno virtualno plakati drugima na ramenu.

Dakle, ima li ovdje koga tko ima ovu dosadnu boleštinu? Kako se nosite s njom, imate li kakav pametan savjet, ili nešto...
Ako je cilj ovoga topica PLAKANJE NA RAMENU, onda sam pogriješio što sam se uopće i javljao .. ali ako je cilj IZMJENJIVATI ISKUSTVA, SAVJETE ... onda sa potpunim pravom mogu iznositi svoje iskustvo, svoje viđenje i svoj zaključak .. i tko god mi to pokuša osporiti ima pravnog lijeka da tome izađem na kraj ...

Ti imaš apsolutno pravo imati psorijazu i plakati sa svojim istomišljenicima jedni drugima na ramenu .. ali imaš i mogućnost provjeriti činjenice i upoznati osobe koje su se te (dosadne) psorijaze riješili, to ti JA mogu omogučiti, i ako želiš možeš dobiti IME I PREZIME osobe za koju sam siguran da se rješila psorijaze, i BROJ TELEFONA kako bi sa tom osobom stupio u kontakt (i bez mojeg prisustva), posavjetovao se iz prve ruke i kako bi eventualno (svojom voljom) krenuo na put potpunog ozdravljenja.

No, mnogima i nije cilj ozdravljenje nego sam kukanje i jadikovanje .. a u tom slučaju mi je žao što sam se uopće među takve i umješao, sorry.

"Put u pakao popločen je dobrim namjerama"
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 14:24   #253
Kaj ti misliš da ja nemam pametnijeg posla u životu nego nedokazanome nešto dokazivati?

Možeš se žaliti i upravi vodovoda što se mene tiče.

I imaš sreće što imam previše poslovnih obaveza pa nemam vremena motriti i reagirati na svaki tvoj marketinški ispad.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2005., 15:20   #254
Quote:
lahor kaže:
Kaj ti misliš da ja nemam pametnijeg posla u životu nego nedokazanome nešto dokazivati?

Možeš se žaliti i upravi vodovoda što se mene tiče.

I imaš sreće što imam previše poslovnih obaveza pa nemam vremena motriti i reagirati na svaki tvoj marketinški ispad.
Budi uvjerena da će i "Uprava vodovoda" biti obavještena o tvojim postupcima.

Žalosno je što ovakve neobjektivne osobe kroje "pravdu" i određuju tko što smije reći ... i ono najžalosnije, bez ikakvog povoda to pravo uskračuju onima koji im se ne "svide".

Idemo dalje ...
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 15:14   #255
..evo da se i ja javim na ovu temu. Psorijazu ima od treće godine. Prvi put kad mi je zahvaćeno bilo cijelo tijelo i nakon obilaska "milijun" doktora moji su se starci odlučili na alternativno rješenje - otišli smo u Bosnu ka Babi Spasi (ono malo stariji se možda i zmisle njenog imena). Uglavnom - Baba smiksala neki biljni pripravak (bio je na bazi sumpora i smrdio je ko sam vrag) i meni se psorijaza povukla nakon tjedan dana. Kasnije se pojavila opet u šestom razredu kada su doktori "zaključili" da je žarište iste u mojim mandulama. Ja ih izvadio i psorijaza se povukla - ali ne zadugo. I sad dolazimo do nečega što je mene zaprepastilo čitajući vaše postove. Naime, nitko od Vas nije spomenuo ViPsoGal - mast. Proizvodi je Galenika iz Zemuna i koliko znam dugo je vremena bio priznat kao jedini pravi lijek, odnosno mast protiv psorijaze na svijetu. Nakon tretmana (10 dnevnog) psorijaza se povukla (osim sa laktova i malo na vlasištu) i više se nikada nije pojavila u obliku u kojima mi se pojavljivala do tretmana ViPsoGalom,a od tada je prošlo 20 godina (isitna je da se pričalo da Vipsogal uzrokuje neke negativne nuspojave, no ja ih nisam osjetio - za sada , a koliko sam shvatio i liječnici se baš tu ne slažu). Ove ostatke ostataka sam pokušavao riješiti Belosalicom, ali ne baš uspješno. Sada sam dobio jednu mast iz Švedske Daivonex koja daje odlične rezultate i samo me moja lijenost (ne mažem se baš često) dijeli do potpunog nestanka iste.
Uglavnom, ViPsoGal Vam nije regestriran na HR tržištu, ali ga možete naručiti u privatniom ljekarnama ili u Sloveniji, ili odite i kupite ga u Srbiji.
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2005., 20:39   #256
mirrorball, bas mi je drago da si se izlijecio.
Moja sestra je isprobala sve moguce (da, sjecam se babe Spase i nepodnosljivog smrada u kuci ), ali u vecini slucajeva pomoci nema. Psorijaza je kronicna bolest i s tim se treba pomiriti. Zdrava hrana (zdrav zivot, zapravo) moze ojacati organizam, ali izlijeciti psorijazu nece.
__________________
veslam u prazno
kem is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 11:32   #257
Quote:
kem kaže:
... Zdrava hrana (zdrav zivot, zapravo) moze ojacati organizam, ali izlijeciti psorijazu nece.
Može oklada da može ?
Calimero2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 11:51   #258
Dali je netko imao probleme sa noktima,i kako je to riješio ?
Monica. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 12:11   #259
Quote:
Calimero2 kaže:
Može oklada da može ?
jedva čekam odgovor
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2005., 12:42   #260
Quote:
kem kaže:

Moja sestra je isprobala sve moguce (da, sjecam se babe Spase i nepodnosljivog smrada u kuci )...
...dobro je - nisam tako star još se neko zmisli babe Spase mali oftopic: (mi ka smo išli kod nje u Jugi je bila nestašica kave. E sad, moja je stara bila med.sestra pa smo kavu uvijek imali. I dođemo mi gore kod babe, a tamo sve puno Američana, Švaba, Engleza i svi je čekaju i nude devize. A moja stara izvadi kilu Alvorade - čovječe, nikad neću zaboraviti reakciju babe - "jebeš devize, dođi kčeri da popijemo kahvu..."
__________________
"All these worlds are yours except Europa. Attempt no landing there."
mirrorball is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:14.