Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Pogledaj rezultate ankete: Kad putujem jedem:
samo ono što odlično poznajem i prepoznajem 3 4.62%
što i lokalni, to i ja, no ne idem u krajnosti 38 58.46%
sve, ali baš sve 14 21.54%
sve osim posebno dragih kreatura (npr. kućnih ljubimaca) 10 15.38%
Glasovatelji: 65. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.12.2017., 13:52   #521
Lobster claw, dumpling with Ossetra Caviar & Edamame sauce
Double boiled Teapot Kurobuta pork and Mushroom Consommé, Fish Maw and Burdock
Steamed Garoupa with Black Bean sauce
Smoked Whole Chicken with Crispy Garlic
Empress "Pi Feng Tang" Fried Rice
Osmanthus Snow Lotus Almond Jelly, Flaky Juzu Red Bean Dumpling
Raspberry Mochi Ice Cream

Zanimljiv mix raznih kuhinja, mahom azijskih ali s daškom francuske. Ukusno, nisam plaćao, bili smo gosti...
Taipei







__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 14:15   #522
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Ja volim te perzijske kebabe također, ima kod nas u Miamiu jako dobar i dosta jeftin restoran koji se zove Rice, i imaju i Kubideh i Chenjeh i druge perzijske kebabe, i onu odličnu zereshk rižu. Ova slika nije moja nego posuđena s neta (imam negdje i svoju ali tko će to naći...).

Evo ga, od prije dva dana...

Rice, Doral, Miami
Perzijska klopa
Chenjeh (tenderloin beef cubes), Kubideh kebab, Zereshk Polow (Basmati riža), salate. Fantastično i ne skupo.

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2018., 01:00   #523
Kebab i pomfrit
Cafe Isekener
Oskemen, Kazakhstan

shadowgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 08:08   #524
Da se ne ponavljam na dva podforuma evo link posta s gastronomije

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...1&postcount=42

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...5&postcount=43

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...7&postcount=44

Hrana iz Andaluzije
spic is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2018., 08:21   #525
Quote:
spic kaže: Pogledaj post
Uh, izgleda jako dobro, a vjerujem da je bilo i vrlo fino!
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:43   #526
Dubai - burek, balkanska hrana - ovo na linku nije moje...

http://dblog.telegram.hr/featured/zn...dubaiju-burek/
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 16:59   #527
Bila sam tamo u tom "21 gram" pred par dana, ali nismo jeli burek nego ćevape i pašticadu s njokima....
Btw, ima još takvih mjesta s našim hranom tamo, i skoro sve sam ih obišla...
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2018., 08:25   #528
Shrimp tacos
CKF Jacksonville, FL
$12, dobro...

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2018., 13:40   #529
Bugis Junction food court - Singapore

Lignja na žaru s soya-sosom, riža sa kokosovim mlijekom i dodatkom zelene boje za hranu, omlet od jaja, svježi krastavac
S$ 9 (oko 40 kuna)





ZOO food court - Singapore

"Nasi Lemak with baked chicken"
Pečeni pileći batak sa zabatkom, dinstane mahune sa lukom, riža sa kokosovim mlijekom i dodatkom zelene boje za hranu, kikiriki sa sušenim slanim ribicama, kuhano jaje, svježi krastavac
S$ 9,90 (oko 45 kuna)

AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2018., 15:53   #530
Dobila sam na poklon ove marmelade, a mogu se ovdje u Singapuru kupiti online preko Redmart-a (još nisam otkrila da li ih ima i u nekom od dućana).
Svaka staklenka (od 220 gr) košta S$ 15 (oko 68 kuna).




Tropical Calamansi
Šećer od šećerne trske, Calamansi (azijska citrusna voćka dobivena križanjem mandarine i kumquata), ananas, voćni pektin
(nije nas nešto dojmilo, vrlo je kiseo i "žuvak")



Singapore Sling
Šećer, naranča, ananas, limeta, limun, prirodan okus višnje, pektin, prirodne boje
(Singapore Sling je najpoznatiji singapurski koktel s okusom višnje, ali uz dodatak gina i Cointreau što nema u ovoj marmeladi)
Ovaj nam se najviše sviđa !!



Spice Island
Šećer od šećerne trske, ananas, limeta, naranča, razni začini, voćni pektin
(Vrlo je "spicy", kao da ima papra i jakih začina, a opet je slatkast.... nije nam se baš sviđao)



Ginger Garden
Šećer od šećerne trske, đinđer/đumbir (3 vrste), limeta, grejp, voćni pektin
(onako... ok je na malo, ali je žustar ako ga se više pojede... ugl., nismo baš oduševljeni)
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 08:41   #531
Neki zanimljivi deserti i voće iz jugoistočne Azije, sve je bilo vrlo fino i ne skupo.

Prvo - desert koji dolazi iz Malezije a zove se Gula Melaka Sago. Predobro, osvježavajuće i ukusno!

Gula Melaka Sago (Sago Pudding with Palm Sugar) is a typical Malaysian dessert. Simplicity best describes this dessert because you just need 3 simple ingredients and it can be prepared in 15 minutes. The insipid sago pearls when drenched with creamy coconut milk and rich sweet flavour of palm sugar syrup becomes a wonderfully rich dessert you want to tuck into over and over again.

Both sago pearls and gula melaka (palm sugar) are common ingredients in making Malaysian dessert. Sago is a form of starch extracted from the pith of sago palm stems which are commercially produced in the shape of ‘pearls’. These pearls take the form of dry opaque balls not more than 2 mm in diameter and are commonly used in desserts.




Potom iz Singapura predivan Honeymoon Dessert - Coconut Egg White with Mango and Coconut Jelly in Vanilla Sauce and Vanilla ice-cream! Meni je ovaj desert bio savršen!



Neobično voće iz Indonezije, Snake Fruit (zmijsko voće), znano i kao salacca ili salak. Voće ima tanku koru koja vizualno liči na zmijsku kožu. Nije loše, fino je, ali nisam baš lud za njim... slatkasto, ne baš jak ukus, malo mi je aroma vukla na rogač i ananas. Ovo je bio salak pondoh iz okolice Yogyakarte, i teksturom blizak našoj jabuci. Na Bali-u je ovo voće malo drugačijeg ukusa.


__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 08:56   #532
Još toga slatkoga... jeftino i ukusno!

Prvo - Schwarzwälder Kirschtorte iliti Black Forest cake... hmm, moj favorit odavno...



Potom, azerbejdžanski sutlač s izmrvljenim pistacijama. Riža kuhana u mlijeku, slatko i jako fino.

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 10:28   #533
Yusheng, Singapore.(također znano kao Lo Hei, Prosperity Toss, 魚生, Pe̍h-ōe-jī ili 撈起 or 捞起)
Tradicionalna "salata" s ribom, povrćem, voćem, začinima i sosovima koja se jede za Kinesku Novu Godinu, uglavnom po jugoistočoj Aziji. Ovog voćno-povrćnog "koker spanijela" s lososom, smo izmješali i dovršili uz tradicionalnu molitvu na kineskom jeziku. I tako je počela Godina Psa.
Besplatno mi bilo. Vrlo fino!



(šta li će biti kad bude godina štakora, ili zmije?)
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2018., 12:21   #534
Australska klopa...
Watercrest Salad with Coppa, Manchego, s bademima i dressingom od dunja
Meso klokanovog buta dimljeno u čaju s pireom od slatkog krumpira, kompotom od kumquata i začinima
$70 za set, dobro, ali ništa pretjerano posebno. Klokanovo meso je OK, negdje teksturom slično govedini, malo jačeg i specifičnog mirisa...


__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2018., 12:34   #535
Restaurant Nest @ Siem Reap (Kambodža)

Bili smo tamo 2011.... došli smo navečer i htjeli nešto lagano pojesti, pa pitali na recepciji hotela da nam preporuče neki restač i tako nam tip preporučio ovaj restoran.... nemam pojma da li je tip imao neki deal s njima ili mu jednostavno svi bijelci liče na 'vreće novaca', ali ova večera nas je flegma koštala oko 150 USD - što je za Kambodžu basnoslovno i bezobrazno puno!!!!!
Svaka roba nađe kupca i tu ne dvojim, i bilo je sve jako ukusno i to isto ne mogu poreći..... no, da smo znali, sigurno ne bismo išli tamo jer ipak to toliko novčano ne vrijedi (osim što je usluga i ambijent restorana na fensi-šmensi nivou), a u gradu ima masa drugih zgodnih restača sa gotovo istom hranom a za 3-4x manje novaca....


Mješano povrće sa žara sa mljevenom svinjetinom i friganim rižinim rezancima, služeno na kokosovoj kori



Piletina sa mješanim povrćem u 'lemongrass' umaku sa kokosovim mlijekom



Slozenac od govedine' lok-lak' sa paprikom i 'water cress', služeno sa krumpirom i 'jasmine' rižom



Przeni škampi u woku sa umakom od limete i povrća, služeno uz 'jasmine' rižu
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2018., 17:53   #536
Food court "Food Republic" @ shopping centar Vivo City (Singapore)

Ne znam više cijene, ali kao i sva druga hrana u food courtovima to nije skuplje od 10-ak S$ (cca 45 kuna) po obroku. S time da je ovakva punjena "roti prata" obično između 3-5 S$, ovisno o tome da li je food court u centru grada ili na periferiji.


"Roti Prata"
Preklopljeno vučeno tijesto, punjeno jajem, sirom i gljivama, te pečeno na ploči. "Dhal" umak - od leće i indijskih začina (zna biti vrlo 'spicy', ovisno koliko tih začina stave unutra)
Može biti punjena samo jednim sastojkom, a od izbora nude i sa bananama, što je onda kao slatka jer ju kod služenja pospu sa šećerom. A može biti i prazna (bez ikakvog punjenja), ali u tom slučaju se dobije 2 komada u jednoj porciji.



"Dim Sum"
Zamotuljci od tijesta sa gljivama te rolice punjene rižom i škampima, kuhano na pari u tim istim bambusovim košaricama.



"Biryani rice set"
Riža sa indijskim začinima i povrćem (mrkva, grašak), dinstani mladi krumpir, 'papati', 'dhal' umak od leće, pečena piletina u umaku od chilija
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:18   #537
Mali dašak Hrvatske na policama u dalekoj Aziji.
Karlić Tartufi / The Adriatic Pantry - razni proizvodi s istarskim tartufima
The Providore, Mandarin Gallery, Orchard Road, SG



__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:42   #538
The Adriatic Pantry nema samo to s tartufima u ponudi, nego i Paški sir, razna naša vina, maslinovo ulje....
Samo što nemaju svoj prodajni prostor, nego ovako po malo po raznim dućančićima, i online.....
A cijene su im "udarne"....
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.03.2018., 16:53   #539
Njih sam prvo vidio na redmartu.

__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2018., 11:08   #540
Imaju onu svoju web stranicu gdje imaju online prodaju https://adriaticpantry.com/
Isto imaju i FB stranici, gdje oglašavaju ako sudjeluju na nekom kao sajmu ili slično https://www.facebook.com/adriaticpantry/
AndrejaB. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.