Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.10.2017., 23:16   #481
Uh, prosla sam te sokove.. Dermatolog mi mrtav hladan kaze da ova izraslina na bikini zoni nije fibrom vec kondilom uzrokovan hpv-om. Igrom slucaja par mjeseci prije toga sam napravila papu i sve ok. Tako da, moguce da su kondilomi a da je papa test cist. Nakon sto sam se doslovno srusila pred dr. Od soka, objasnio mi je da svi mi imamo u sebi hpv virus i da se ponekad lokalno aktivira i ne siri se dalje, pa zato se i ne vidi na papi. Ginekolog potvrdio istu teoriju kad sam ga pitala o tome na sljedecem pregledu. Odi dermatologu, terapija je ista kao kod fibroma, meni su ga 'ledili', i nakon par dana je otpao i srecom nije se vratio.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Bad Hair Life is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 23:26   #482
Ali bas guglam i nailazim da se hpv prenosi iskljucivo spolnim putem....
__________________
Ma daj okreni taj ringišpil u mojoj glavi...
zara01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 22:18   #483
Možda vam je to mollusca contagiosa. Probajte to guglati. 2 put sam ih skidala s prepona i vratila se. Onda otpadnu i opet se vrate. Nešto slično herpesu. Ružno izgleda ali to struganje užasno boli. I nema bas previše smisla kad se opet vraćaju. Muž također nema nista ni po spolovilu ni na preponama. Ne varamo se, bar koliko ja znam.
Moja teorija je pad imuniteta i stres. Zato se vraćaju non-stop.
Pulank is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 12:14   #484
Pozdrav, pocetkom ovog ljeta pojavile su mi se nekakve reakcije na podrucju gdje kosarice grudnjaka "drze sve na mjestu). Mislila sam da je do znojenja i zice iz grudnjaka, krenula lijeciti kremicama i cekala da prodje.. Imam te crvene plikove na podrucju dekoltea, ispod grudi, oko rebara, na preponama i par na gornjem dijelu nogu (krene crvena faza a zavrsi s ljuskicama kada svrbi jako i kad ljuskice nestanu idemo ispocetka) Nije prolazilo pa sam pocela mazati pavlovicevom kremom i nekako pomaze ali ne dovoljno. Planiram ovaj tjedan kod doktorice ali me zanima jel netko imao nesto slicno?
CurlyCurl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2017., 00:02   #485
POMOĆ - koji bi mogao biti zdravstveni razlog??

Pozdrav.

Ponekad mi se upali nos znači sastrane, onak upaljeno bude i crveno, ali ne cijeli nos, nego nosnice znači one crtice koje nos ima to zna bit upaljeno i crveno, peče na dodir.
Danas sam jel jaja pio sirutke, pomfri s pohanom piletinom, tjesteninu s umakom, i danas se ponovno to dogodilo. Alergičan nisam kolko znam na niš. Pijem whey proteine u zadnje vrijeme jer idem u gym. Možda jedino to. Ali mene ipak zanima nekakva dubinska analiza i jako je moguće da je to simptom nekakve boleščuge.

Zadnje uređivanje Lebron77 : 04.11.2017. at 00:34.
Lebron77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2017., 15:49   #486
Cudne linije na kozi

Pre oko 5-6 dana sam primetila da mi je koza iritirana na par mesta na rukama i nogama. Videla sam i nekoliko crvenih tacaka i mislila sam da me je nesto ujelo. Stavila sam Sinopen, kremu koja se obicno koristi kada vas ubode komarac. Nije pomoglo. Namazala sam se i kremom sa kamilicom, da to malo smiri, donekle je pomogla.

A onda jutros! Dobila sam strafte po nogama i rukama, kao udubljenja, plitka! Neke su same linije, neke su kratke poprecne, kao kada stavite na duze obraz na reljefnu navlaku za jastuk, pa vam to ostane na njemu. Ili guma od kratkih carapa, oko zgloba! Nestale su posle nekoliko sati i sad su se opet pojavile na levoj ruci, njih 4! Nemam druge simptome.
Nisam nista promenila u ishrani, kozmetici, higijeni. Nisam bila na tropskom putovanju, niti dozivela veliki stres. Nista mi se nije promenilo poslednjih meseci.

Da li se nekome desilo slicno?
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 08:14   #487
Perutanje kože na rukama

Pozdrav,očito sam shvatio da imam problem sa perutanje kože na rukama nikako da zaraste i da bude kao prije.... Prije nisam obazirao toliko pažnje ali sada već pola godine je tako .... Pokušao sam svakakve kreme ali to ne djeluje,dali netko zna o čemu je riječ i kako izliječiti?

Hvala

Poslano sa mog BV8000Pro koristeći Tapatalk
Maverick05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 13:18   #488
Promjene nalikuju dishidrozi odnosno dishidrotičnom ekcemu. U načelu radi se o promjenama kojima točan uzrok nije poznat, no određenu ulogu ima nasljedna komponenta, a pojavu promjena na koži mogu isprovocirati različiti čimbenici - od lokalnih (najčešće kontakt s metalima poput nikla, kobalta, kroma ali i deterdženti i različite druge kemikalije) preko sistemskih (unijetih na usta), a može se javiti i kao posljedica gljivične ili bakterijske infekcije na drugom mjestu na koži (npr. između prstiju stopala). Ukoliko se uzrok ne nađe, bolest ima kroničan tijek odnosno dugotrajna je i ponavljajuća, a liječenje baš i nije uspješno. Vjerojatno pod "svakakve kreme" niste iskušali lokalne kortikosteroide jer su to receptni preparati i ne bi se trebali primjenjivati bez prethodnog liječničkog pregleda. U svakom slučaju, potreban je pregled dermatologa. Sretno!
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2018., 19:43   #489
Angry cudno lice

Pozdrav! Jel netko imao sitne crvene "bubuljice" po licu. Djeluje kao nekakav osip. Bila sam kod doktora dobila sam tablete za alergiju nista bolje 😣 lice svrbi i pece.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	27479128_10214769377972028_1404028199_o.jpg‎
Views:	97
Size:	8.6 KB
ID:	19525  
In one is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2018., 11:52   #490
Oprostite sto upadam,nisam znala otvoriti novu temu Imam neke crvene flekice na potkoljenicama,pa bi mi dobro doslo misljenje dermatologa buduci da se sada iste te flekice grupisu u vece fleke koje su crvene,ravne na dodir i malo se perutaju.
Mila188 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2018., 22:53   #491
Jednostavno pitanje za stručnjake i poznavatelje noseva:

Već 2 mjeseca na vrhu nosa mi obitava tvorba sa sličica, osnova ove tvorbe je crvenkasta dok gornji dio katkad promijeni boju od žućkaste do bjelkaste, ponekad gornji dio nalikuje bubuljici, prištiću ili akni (kako li se već tome kaže). Vremenom taj gornji dio se oljuštri ili sam odpadne, dok je donji dio crvenkaste boje u nivou kože uvijek prisutan.

U zadnjem mjesecu se ova izraslina povećala za nekih 20%
Ima li smisla ovo preventivno odstraniti -izrezati dok je još ovako malih dimenzija?











free img
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 10:50   #492
Skroz si na krivoj temi
eyecon is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 11:28   #493
Quote:
eyecon kaže: Pogledaj post
Skroz si na krivoj temi
Hm... razumijem , ali ako negdje postoje stručnjaci i forumaši znanstvenici koji pokrivaju područje noseva, nosića i nosurdi -onda je to sigurno ovo mjesto.

Priznaj si sam da boljih i većih poznavatelja noseva nema na drugim dijelovima foruma; ovo je zasigurno pravo mjesto.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2018., 21:22   #494
u što se ova tema pretvorila? ovo je tema za OPERACIJE nosa, a ne kožne probleme na nosu. Obrati se dermatovenerologu i bok. Admin će nadam se maknuti te slike koje fakat ne pripadaju ovdje.
brysontiller is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2019., 14:52   #495
https://ibb.co/sHfyc6z
Imam ovo vec 2 dana. Zna jako zasvrbjeti. Ako ne diram, brzo se smiri.
Zna li netko sto je to?
Elmer Fudd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 14:56   #496
Evo kako se završila zgodba s mojim nosićem.
Prvo me je žena htjela naručiti preko veze na dermatološki pregled, poznajući neučinkovotost zdravstvenog sustava u Slovenijastanu to sam odlučno odbio i odlučio da odem kod privatnog dermatologa. Pogooglam i nađem jednog dermatologa u LJ sa +50, iskusan, sa dosta prakse i znanja.

Naručim se i stvar je bila sitnica: aktinična ili solarna keratoza, ništa posebno ni opasno, barem ne u početnoj fazi. Ako to čovjek ima godinama i ne odstrani postoji mogućnost nastanka ozbiljnijeg problema.
Zamrznuto sa tekučim dušikom, klasična stvar, poslije se stvorila mala krastica pa mjehurić, koža se nekoliko puta oljuštrila... i sada je nosić kao nov.
Evo slikice. Ako primjetite nešto slično djelujte odmah i uzmite stvar u svoje ruke.
Mačak Gaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2019., 15:28   #497
Quote:
Elmer Fudd kaže: Pogledaj post
https://ibb.co/sHfyc6z
Imam ovo vec 2 dana. Zna jako zasvrbjeti. Ako ne diram, brzo se smiri.
Zna li netko sto je to?
U ovoj fazi može biti svašta
Čak i herpetične elforescence.

Samo nemoj čačkati po tom i onda čačkati po očima.

Ako ne prođe i/ili se počne širiti, odi liječniku u ponedjeljak.
__________________
Apsolutni Pobjednik
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2019., 20:52   #498
Koža mi uopće nema temperaturni senzor za hladnoću i toplinu. Jel se može to liječiti kako? Za 5-10 minuta ispod 0°C ili iznad 27°C budem zaleđen ili pečen ko na ražnju.
ModusQuo is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2019., 00:33   #499
Imam problema sa hladnocom. Koza mi bude crvena, suh, na ljuskice.. doslo je dotle da mi je kapak na sitne ljuskice i celo na toj strani lica.
Nzm da se nastavit mazat kremama ( a ne mazem se puno moram priznat ) ili da odem do dermatologa i pitam sto oni misle.
Ljeti kad je more i sunce nemam tih problema, cim zahladi eto ga nzad. Vec godinama imam taj problem, ali nikad kao ove.
Hvala unaprijed .
__________________
~The world is big and I want to have a good look before it gets dark. ~
Chem is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2019., 18:36   #500
Pozdrav!

Ova izraslina na potkoljenici mi se pojavila prošlo ljeto. Najprije sam mislila da je nešto gnojno, pa sam pokušala istisnuti, ali nije (izašla bi samo voda). Dermatologinja mi je rekla da misli da je urasla dlaka.

Ima li tko iskustva sa sličnim? Promjer je 2-3 mm i ne raste otkako se pojavila. Bi li trebala ovo ukloniti?





Edit: ne znam zašto ne prikazuje slike, pa evo link sa slikama
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:27.