Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2017., 12:29   #801
Quote:
Robertdeniro kaže: Pogledaj post
ajvan & joni123 ... hvala vam na komentarima. Mislim, doista mislim da je odluka pala za siječanj. Kuala Lumpur 3 noći - Borneo 2 noći (tam gdje su majmuni - žena zapela ) - Borneo (na drugom kraju) 3 noći - negdje gdje je samo plaža - Filipini Palawan (Sandakan - Kota Kinablu) 7 noći (samo kupanje i pivica) - Manila 2 noći (šoping) - Singapur (+šoping) 4 noći.
Quote:
Robertdeniro kaže: Pogledaj post
Kaj tu ne valja?
ne valja boldano i KK i Sandakan su na borneu, a ne palawanu
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 12:36   #802
Ok je raspored. Ja volim započeti sa KUL, recimo da su tri noći tamo taman.
Borneo ne poznajem, a moje mišljenje od Palawanu je napisano nešto prije.
Što se šopinga tiče, ako ideš u Manilu, preporučam Greenhills shoping center, tamo kupuju domaći i najbolje su cijene.
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:26   #803
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
ne valja boldano i KK i Sandakan su na borneu, a ne palawanu
Ma big deal hehehe .... Šalim se, malo sam pomiješao. Draga se ovoga puta više bavi planiranjem putovanja, a to baš ne mogu jasno isčitati.

Quote:
joni123 kaže: Pogledaj post
Ok je raspored. Ja volim započeti sa KUL, recimo da su tri noći tamo taman. Borneo ne poznajem, a moje mišljenje od Palawanu je napisano nešto prije. Što se šopinga tiče, ako ideš u Manilu, preporučam Greenhills shoping center, tamo kupuju domaći i najbolje su cijene.
Što misliš da treba duže ostati u KUL? Na Borneo idemo jer ne vjerujem da ćemo imati prilike opet. Bili smo na Krabiju i jako smo razočarani ... nadam se da ćemo naći neki lijep i povoljan resort uz more na Plawanu. Mislimo da je bolji izbor nego Boracay? Isto tako Manila, mislimo da je nemoguće zaobići a draga će uživati u šopingu kao i u Singapuru kojeg smo upoznali prije par godina.
Robertdeniro is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 13:30   #804
Manilu, ako možeš, zaobiđi u širokom luku.

Malezija ima fantastičnih otoka, ne samo Pulau Langkawi nego i Pulau Perhentian, Redang, Tioman itd...

Pulau Perhentian

Pulau Redang

Pulau Tioman
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2017., 15:47   #805
Quote:
Robertdeniro kaže: Pogledaj post


Što misliš da treba duže ostati u KUL? Na Borneo idemo jer ne vjerujem da ćemo imati prilike opet. Bili smo na Krabiju i jako smo razočarani ... nadam se da ćemo naći neki lijep i povoljan resort uz more na Plawanu. Mislimo da je bolji izbor nego Boracay? Isto tako Manila, mislimo da je nemoguće zaobići a draga će uživati u šopingu kao i u Singapuru kojeg smo upoznali prije par godina.
Ja sam odavno rekao da je Krabi teži bulšit kao neki hub za ici na okolne otoke/izlete koji su super da, ali za biti na toj kopnenoj obali s ciljem bungalova i plaža mi je u najmanju ruku
Kakvi su resorti na palawanu uz more, ali ima lijepih i na Boracayu. samo treba kese

Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Manilu, ako možeš, zaobiđi u širokom luku.

Malezija ima fantastičnih otoka, ne samo Pulau Langkawi nego i Pulau Perhentian, Redang, Tioman itd...

Pulau Perhentian

Pulau Redang

Pulau Tioman
ide u 1. mjesecu tako da navedeni otpadaju iako su svi redom space shuttle na prema Langkawiu
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:55   #806
Bio u cetvrtak i petak u Manili. U cetvrtak bio praznik. od 5 popodne do 8 taksija ni za lijek, Uber nula bodova, Grab od Makatija do Greenfielda 641peso. To sam inace placao oko 150....
U petak oko 10 navecer od Chino Rocesa do krizanja Ayala/Makati ave Grab 470pesosa. Do tamo sam dosao za 120pesosa od Kalayaan avenuea

Treba stvarno strateski razmisliti gdje se uzima smjestaj
qwert79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2018., 23:59   #807
Evo da se i ja uključim malo u ovu temu....

Naime karte su u džepu i 25/02 sliječem u Manilu pa odmah lovim airasiu za Cebu...evo me nakon tri godine muvanja po Južnoj Americi i Australiji opet u Aziji...yeah...ipak je to taj dio svijeta gdje se dobro zeza i uziva...

Dakle ostajem na Filipinima do 21/03...valjda će biti dosta...nakon Cebu mislim ići do Plawana i Corona....imaće sam ronioc i to je primarno za raditi na Filipinima...ako ima još netko da se bavi ronjenjem svaka ideja je više nego dobrodošla....

..btw...koliko mi vremenski treba od terminala 3 do terminala 4 aerodrom Ninoy Aquino...
keyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2018., 07:10   #808
Ja sam isto ronilac, preporuka definitivno apo island u blizini dumagete. Jedna od najboljih ronjenja ikada. A dosta ronim, šta doma šta na putu. Moguće je organizirano s kopna ici na dnevne zrone na otok ili baš stat na otoku i ronit. Ima par smještaja, a mario homestay ako se ne varam ima smještaj, mali restoran i Ronilacki. S tim da je to sve basic, struje na apo ima par sati dnevno, skuplja se kišnica za vodu i tamo.. . Ali ronjenje vrh
rambla is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 21:35   #809
Bila sam na Filipinima 12/1 mjesec 2017. Tura: Manilla, vulkan Pinatubo, terase riže Banaue-Hapao, Batad, Bohol, Pangao, Palawan- El Nido , Port Barton. Volim putovati i cesto putujem. Ali ovo putovanje bih voljela da nisam bila. Jako sam razočarana. I nisam jedina. Nikome ne bih preporučila da potroši novce i vrijeme za ovakvo putovanje. Ovo je jedino putovanje na kojem sam se razboljela, zatrovala( a bila sam i u Indiji) . Higijenski uvjeti su katastrofa. A i vrijeme nam nije išlo na ruku, kišilo je. Vidim da ovdje spominjete El Nido- to je sramota za filipinski turizam. Taj nazovi gradić je uzas, nečist, bez kanalizacije, pojam higijene ne postoji, sve nastambe nazivaju resort a u stvarnosti je to ispod razine prihvatljivosti za osobu normalnih higijenskih navika. Tu smo se zarazili nekakvim virusom, dijareja,vodič nam je rekao da se tih dana, 70% turista zarazilo. Arhipelag oko El Nida je ok, ali ništa posebno, prekrcano turistima... totalno razočarenje. Pola nase grupe se vratilo bolesno.I jako razočarano. Ukoliko koga još nešto zanima a mogu mu dati info, pitajte.
EatPrayLove is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 04:49   #810
Jedan od razloga zasto sam odustao od putovanja El Nido. Sve koje sam sreo su imali iste rijeci overcrowded, expensive and i got sick. Bas sta ti kazes 7 od 10 ljudi je imalo proljev, povracanje itd. Iako je većina hvalila te izlete naokolo.
S druge strane ja sam tad bio Cebu, Bohol, Panglao i Boracay bez problema i ponovio bi to sutra.
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 06:27   #811
Žalosno koliko se nekad predivni El Nido srozao, mass turizam će ga uništiti.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 06:39   #812
Quote:
InterMezzo kaže: Pogledaj post
Žalosno koliko se nekad predivni El Nido srozao, mass turizam će ga uništiti.


A svugdje gdje je hot spot je tako. Kad sam bio na Panglao svugdje Alona beach, alona beach . Dodem tamo, a ono zrće za korejce. Prekrcano ljudima i brodovima u plicaku. Ne možeš pošteno zaplivati. Odeš 5km dalje predivne plaže i uglavnom lolalna ekipa u onim bambus kucicama uz plažu.
Još uz najljepše plaže filipinci pricaju daleko najbolji english
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 07:05   #813
Quote:
ajvan kaže: Pogledaj post
A svugdje gdje je hot spot je tako. Kad sam bio na Panglao svugdje Alona beach, alona beach . Dodem tamo, a ono zrće za korejce. Prekrcano ljudima i brodovima u plicaku. Ne možeš pošteno zaplivati. Odeš 5km dalje predivne plaže i uglavnom lolalna ekipa u onim bambus kucicama uz plažu.
Još uz najljepše plaže filipinci pricaju daleko najbolji english
Ma naravno, no meni je žao baš. Vidio sam El Nido kad je još bio u skoro "djevičanskom" izdanju (1996., savršeno lijepo!), no već 10-15 godina kasnije vidjelo se kuda ide. S druge strane onoj sirotinji tamo trebalo je kakvih takvih poslova...
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 11:46   #814
meni to što filipinci pričaju dobar engleski, nije plus. samo umanjuje osjećaj egzotike.
Nije to JI Azija ako nema pidgina
joni123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 21:08   #815
Palawan je super. Samo dobro proucite koje mjesto(selo) ima najvece sarm. Nama se svidio Port Barton i sela koja se vezu uz njega. Pure nature
Upoznali lokalca koji nas je fural na ribolov,vodopade,kod svojih doma...pekli nam ribu na plazi. Nigdje turista...
I da,moj prijatelj se isto razbolio. Pokupio neki virus vec u dolasku....jedva se izvukao. Cak u Zg na Epidemioloskom nisu znali sta mu je.(glava boljela,tijelo malaksalo)
Bili i na Cebu,cisti promasaj oni kitovi. Ne isplati se,los otok,preizgraden(prepuno betonskih kuca-a na Palawanu vise prirodno sve!)
Culi smo za Bohol da je super...to mozda u drugom posjetu
Filipini,Palawan je za svaku preporuku.
ElNido-ne preporucujem ako vam smeta masovni turizam....

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
__________________
Do you feel real
genes is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2018., 05:23   #816
Meni je whaleshark na oslobu bio super. Pretpostavljam da ste bi dosli kasnije s hordom ljudi. Mi smo spavali odmah do mjesta gdje dolaze kitovi. Doslovno 50m pjeske. Samim time smo bili prvi ujutro u vodi bez drugih ljudi. Tu je tumalog waterfall koji je dobar, al vrhunac je sigurno Kawasan falls koji mi je naljepsi vodopad u SEA iako ima onih trgovackih lešinara.
Cebu kao grad je sranje u kaosu. Bohol je super za uzet skuter ili rentat ono trokolicasto sranje. Kad si vec na boholu samo predes most i na panglao si
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 10:50   #817
Quote:
genes kaže: Pogledaj post
Nama se svidio Port Barton i sela koja se vezu uz njega. Pure nature

Imaš neku preporuku smještaja? Poslije svega što ste napisali odustajem od El Nida, ali baš bih htio posjetiti Palawan, po mogučnosti neko selo, ne volim gužve...
Ivan is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2018., 14:20   #818
ajde da se malo ukljucim i na kratko prekinem samobaniranje na forumu.

djeco moja hrabri zatocnici! prvo da vam kazem, a to ide svima koji se bune za el nido: platili ste cijenu losem informiranju i neodradjenoj domacoj zadaci prije puta. na ovoj podtemi (filipini) bilo je dostatno prelistati, evo, zadnjih 4-5 stranica. o svemu razglabasmo nasiroko, nadaleko i nadebelo. el nido je jos prije nekih 7-8 godina bio raj na zemlji, izmedju 2 turista bilo je min 300 m pijeska/škrapa/mora. a onda se dogodilo isto ono sta se dogodilo svakom malom mistu od savudrije do cavtata. prvo horde korejanaca, pa svih raznoraznih, a sada navalise i oni najgori tj. kinezi. a lokalcima stalo samo do zarade naravno. pa sta ocekivati?

oni koji se razbolise od virusa zaboravili kuda idu. nalazite se, djeco u tropima i na mjestima di je higijena nepoznata zivotinja. ko ne pazi, govna gazi. btw, ako se ne radi o nekakvoj epidemiji, izgleda mi nemoguce da se 70% posjetilaca na istom mjestu u isto vrijeme razboli od sracke. sta su svi pili vodu iz iste spine? na filipinima????

port barton je el nido u malom prije 10 god. to ce trajati jos kratko, pisah pred koju stranicu zasto. ako neko zeli jos uvijek uzivati u koliko toliko lijepoj prirodi i bez gomile turista, pravac port barton. iz puerto princese bus (neklimatizirani) vozi 3-4 puta/dan za nekih 250 pesa.

tvrdim da je palawan zakon. u odnosu na ono sta se desilo sa ostatkom filipina, palawan je s razlogom i dalje d last frontir of filipins. ali nece to biti jos dugo. dovoljno usporedit puerto princesu sada i prije 5 god. novi aerodrom. 2 moderna šoping mola (uz robinsons mall, evo nam naseg dragog SM-a sa super cityjem). prometne guzve. hoteli. cijene. da dalje ne nabrajam.

manila. mjesto za izbjegavat OSIM (boldano i podcrtano) za šoping. i naravno ne, kako neko savjetova, u greenbeltu koji je najskuplje mjesto u vascelom gradu nego ortigas, bonifacio, mall of ejža itd isl.

na palawanu se moze jos uvijek zivit, vidit puno lipih stvari, jesti frisku ribu i svjeze ubrani buko (a bogami i kalamansi), naci cisto more i plaze kakve se vidjaju jednom u zivotu (naravno ako na palawanu nisi 6 mj godisnje. jerbo onda ces ih vidjat cesce).
obi wan kenobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 13:00   #819
Boracay se zatvara za turiste od 26. travnja.

Link na vijest - CNN

Quote:
The Philippines has announced a six-month closure of the popular tourist destination of Boracay over concerns the island's famous beaches and clear blue waters have been transformed into a "cesspool" due to sustained environmental damage.

The closure, which will begin April 26, was announced following a cabinet meeting Wednesday, and would be a "total closure" to tourists, Presidential Spokesman Harry Roque said. No other information was made available, CNN Philippines reported.

The decision ends weeks of speculation on the fate of the popular tourist destination, after Philippines President Rodrigo Duterte complained about the state of the island in February.
__________________
Sing, baby, sing!
InterMezzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2018., 14:51   #820
Ionako je tad low season nek se oporavi da kad se vratim opet bude fin
__________________
Sve informacije za put u Tajland
http://thaimer.net/
https://www.facebook.com/thaimerr
ajvan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:55.