Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Na rubu znanosti

Na rubu znanosti Istraživanja bez granica

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2018., 20:37   #1081
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ne kužim što dokazuje fotografija sa zvijezdama i dilerom koju si ponovio već 100 puta
Što dokazuje ta fotografija?

Samo ovo, ništa više
eqinor is offline  
Old 08.01.2018., 20:51   #1082
Evo jednog koji dokazuje da u vakuumu nije moguć potisak. Čime dokazuje? Ventilatorom u vakuumu.

https://www.youtube.com/watch?v=jYfwlzWOYCE

Blago nama. Dokazao je da raketa koja radi na ventilator nema potiska u vakuumu. Točnije, dokazao je da helikopter ne bi imao potiska u vakuumu, sve i kad bi koristio vlastiti kisik za izgaranje goriva u turbini.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 08.01.2018., 20:53   #1083
ne znam cemu tolika kolicina uvjeravnja tipa koji ne shvaca osnove fizike? ici pojasnjavati tipu koji tvrdi da je napravio perpetuum mobile, negira fotoefekt, tvrdi da svemir ne postoji, tvrdi da je Mars zvijezda i da Sunce ne radi na principu termonuklearne fuzije... nema smisla.
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Dakle, nisam jedini kojem je to palo na pamet?

https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=3947



inace u ovom ovdje slucaju ne radi se o istom
__________________
1.) Sunce je kristal---lun
2.) "Ako uopće ne unesemo C vitamin, tijelo će ga također dobiti, ukoliko ima na raspolaganju dovoljan broj atoma ugljika, vodika i kisika (prema formuli)"---Ibrahim
3.) jebes forum bez harama
zecopas is offline  
Old 08.01.2018., 20:57   #1084
Ovo i dalje ništa? Nema komentara?

Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Ako sam dobro shvatio ravnaše, zemlja bi trebala izgledati otprilike ovako:



Promjer putanje sunca oko ekvatora cca 20.000km, visina sunca cca 5000km, odnosno 3000 milja kako kažu uglavnom svi flat izvori (fora su im te milje, ne znam zašto kao jedinicu koriste milje ili čak kilometre, obje jedinice su izvedene iz okrugle zemlje). Samo sam sunce nacrtao 10 puta veće jer kad je promjera 50km, jedva se vidi pa je za pokaznu vježbu promjer 500km

Kad je ponoć, a mi smo na ekvatoru, trebali bismo vidjeti sunce prilično visoko na horizontu, a ne vidimo ga. Detaljnije sam već to opisao, ali po običaju, što se ne uklapa u flat teoriju, to se ignorira. To je u stvari jedino u čemu su flatašari doslijedni. U ignoriranju svega što im ne paše.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 08.01.2018., 21:03   #1085
Meni su od flatera zanimljiviji kuglaši koji brane kuglu a da o kugli baš i ne znaju puno, nego su baš ono, dogmatici, kako bi to flateri rekli. Onda ih flateri hvataju u nedosljednostima i vrte u krug. Nedovoljno informirani kuglaš vs informirani flater bi generirali zanimljivu diskusiju. Nažalost nema informiranih flatera nego samo par likova koji umjesto argumenata koriste birokratski jezik saveznog izvršnog vijeća sfrj iz godine 1980. Puno nadrobe a ništa ne kažu.
BolajiBadejo is offline  
Old 08.01.2018., 21:04   #1086
Quote:
zecopas kaže: Pogledaj post
ne znam cemu tolika kolicina uvjeravnja tipa koji ne shvaca osnove fizike? ici pojasnjavati tipu koji tvrdi da je napravio perpetuum mobile, negira fotoefekt, tvrdi da svemir ne postoji, tvrdi da je Mars zvijezda i da Sunce ne radi na principu termonuklearne fuzije... nema smisla.
Ima smisla, ne zbog njega, nego zbog publike. Nevjerojatna je količina ljudi koji su počeli pušit fore o ravnoj zemlji, onda uguglaju "ravna remlja forum", dođu ovdje i imaju što vidjeti.

Eto, zato.

Usput, bilo je i na PZ pokušaja :

https://www.forum.hr/showthread.php?t=888771

Jedan ozbiljniji koji se bavio misaonim procesom, a ne miđlju da je stvarno ravna:

https://www.forum.hr/showthread.php?t=913198

A ima i ova tema.

Fantastično je što sve izbaci google kad se upiše "ravna zemlja" ili "ravna zemlja forum"

Eto, zato treba pisati.
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 08.01.2018., 21:08   #1087
Quote:
BolajiBadejo kaže: Pogledaj post
Meni su od flatera zanimljiviji kuglaši koji brane kuglu a da o kugli baš i ne znaju puno, nego su baš ono, dogmatici, kako bi to flateri rekli. Onda ih flateri hvataju u nedosljednostima i vrte u krug. Nedovoljno informirani kuglaš vs informirani flater bi generirali zanimljivu diskusiju. Nažalost nema informiranih flatera nego samo par likova koji umjesto argumenata koriste birokratski jezik saveznog izvršnog vijeća sfrj iz godine 1980. Puno nadrobe a ništa ne kažu.
Pa i zbog toga je dobro sudjelovati na ovakvoj temi. Evo, osobno se ne bavim astronomijom i nije me briga za astronomiju (osim kad ugledam orion navečer dok pušim na balkonu), no ovdje sam sâm sebe natjerao da se pozabavim i nekim aspektima astronimije. Uvijek se nešto nauči.

Iz sociologije se također puno nauči na ovakvim temama, čak i više nego što se moglo naučiti kad bi se s fakulteta (akademska zajednica) došlo na odsluženje vojsnog roka (prosjek - gauss)
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 08.01.2018., 21:30   #1088
@Sonata

Jako sličan crtež sam već postavljao ovdje, naškrabao ga u Paint-u, ti si to radio u Catia kako mi se čini, no isti vrag i isti zaključak do kojeg si došao. Smatram izrazito dubokom tragedijom to što je obrazovni sistem na Balkanu (ovdje su uglavnom forumaši iz te šire regije) propao do te mjere da neki ljudi (mnogi čak) nisu u stanju razumjeti neke od najbanalnijih činjenica iz fizike kao što su potisak pa čak ni kako radi libela ili kako je ovdje poznata, "vaser vaga". Npr., imao sam prilike čuti da je neki vrsni stručnjak pokušao dokazati da je Zemlja ravna upravo uz pomoć libele i to tako što ju je ponio u avion i pokazao kako ona pokazuje ravno sve dok avion leti na istoj visini jer bi, naime, ona trebala pokazivati "uzbrdo" ili "nizbrdo" da avion leti oko okrugle Zemlje. Vidio sam i rasprave na nekim domaćim forumima koje su stvarno žalosne a na kojima se raspravlja o navednom primjeru.

Moram primijetiti neobičnu regresiju naučne misli i razuma uopšte u široj populaciji. Prije više hiljada godina naši preci pravili su mostove, akvadukte, složene građevine, plovili hiljadama kilometara preko okeana korištenjem sekstanta, postigli nevjerovatna dostignuća u svim granama nauke a danas, uz ovakvu dostupnost informacija, šire mase nisu u stanju koristiti tako prost alat kao što je libela pa čak ni razumjeti ni kako ona radi.

Grčki učenjaci su bolje razumjeli potisak prije zamalo 2300 godina kada su se igrali sa aeolipilom nego što su to danas mnogi u stanju.
__________________
" In March the apparent position of Gamma Draconis is in one direction wrt the datum line (+20 arc sec), and in September the apparent position of Gamma Draconis is in the opposite direction wrt the datum line (-20 arc sec). So, the difference is ZERO (20 - 20 = 0)."
Lik tvrdi da je razlika izmedju 20 i -20 nula.
Zombie_666 is offline  
Old 08.01.2018., 23:53   #1089
https://www.google.com/maps/place/Tahiti/

Quote:
In Tahitian mythology, the supreme creator deity was Ta'aroa, also called Rua-i-tupra (source of growth). Ta'aroa emerged from a cosmic egg and started the process of creation. To fill the emptiness around him, he used part of the egg to make the sky and the other part to create the earth. Satisfied with his accomplishment, he filled the world with all the creatures and things that are now found in it.
BolajiBadejo is offline  
Old 09.01.2018., 00:39   #1090
Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Izbjegavanje, odgovora, ne treba rotirati ništa, zvijezde se tako same kreću.
A i napraviti držač koji bi tako u centru rotirao kameru bilo bi teško.

Dakle što više hoćeš kad ne želiš ni pod očitim dokazom priznati da si u krivu?
Radije se malo smiri i posloži si neke stvari u glavi...
Aj ti čekićar nemoj meni izbjegavat odgovor na pitanje nego se posloži da odgovoriš na ovo:

Quote:
Alatnicar kaže: Pogledaj post
Što god oni bili "čak bi i onima sa platfusom mozga moglo biti jasno" da na kuglaškoj karti nešto ne valja.
Vidi ovo, između Novog Zelanda i Havaja je navodna udaljenost od preko 7k km, a vremenska razlika između ta dva mjesta je samo 1h.
Kako sam već više od 2g u temi ravne Zemlje puno sam puta čuo "argument" da avioni lete i oko kugle.

Znači lete preko 30k km iza preko južne hemisfere ili što?

Pogledaj bilo koji od prekrasno prešpricanih globusa pa se pitaj da li su kontinenti rađeni u pravilnom odnosu na veličinu navodne zemaljske kugle?
"Čak bi i onima sa platfusom mozga moglo biti jasno".

[/url]
Quote:
Hloyge kaže: Pogledaj post
Oho! Dakle tamo je rub Zemlje!

Pa čuj, ako tebi ZNANOST znači jedna slikica sa interneta, onda evo:

https://pbs.twimg.com/media/DSZQqz9UQAAUKv6.jpg:large

A imaš i brdo drugih direktnih dokaza koji ti proturječe, kao na primjer podvodni Pacifički telekomunikacijski kablovi:
https://www.submarinecablemap.com/#/...-cable/hawaiki
o čijem polaganju postoje tone dokumenata i očevidaca, da ne spominjemo milione korisnika.
Pitanje je: kako deseci miliona ljudi svojim telekomunikacijama (da ne spominjemo putničke zračne i brodske linije koje "u rikverc" sijeku različite vremenske zone pa to u tvom dječjem neshvaćanju ispada da se voze čitav dan a ne nekoliko sati) svjedoče o postojanju kablova koji prolaze kroz tvoj hipotetički rub svijeta?

Zadnje uređivanje Hloyge : 09.01.2018. at 00:49.
Hloyge is offline  
Old 09.01.2018., 17:26   #1091
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Evo, osobno se ne bavim astronomijom i nije me briga za astronomiju (osim kad ugledam orion navečer dok pušim na balkonu), no ovdje sam sâm sebe natjerao da se pozabavim i nekim aspektima astronimije. Uvijek se nešto nauči.
Točno, ona ravničarska knjiga je i mene potakla na isto, i malo sam se češće počeo zagledavati u nebo.
jednoumlje is offline  
Old 09.01.2018., 23:27   #1092
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Pa i zbog toga je dobro sudjelovati na ovakvoj temi. Evo, osobno se ne bavim astronomijom i nije me briga za astronomiju (osim kad ugledam orion navečer dok pušim na balkonu), no ovdje sam sâm sebe natjerao da se pozabavim i nekim aspektima astronimije. Uvijek se nešto nauči.
Pogrešno si napisao "astrologije"


-Stipe
Stipe23 is offline  
Old 10.01.2018., 22:12   #1093
Nije Zemlja ravna nego su ravne neke crte na njoj, ko 16ti meridijan, meni najsimpatičniji jerbo ne davi dugo i ne gnjavi široko , šta mu fali.
Znate li da taj 16ti upravo prolazi gradom Zagrebom? Da da, označen je kamenom na negdašnjem križanju Držićeve smjerom četiri strane svijeta.
Pravi Život is offline  
Old 18.01.2018., 06:51   #1094
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post

Betelgeuse ima deklinaciju od +07° 24′ 25.4304″ što bi značilo da Betelgeuse postaje cikumpolarna zvijezda na 82° 35′ 34.5696″

Bellatrix ima deklinaciju od +06° 20′ 58.9318″ što bi značilo da Bellatrix postaje cikumpolarna zvijezda na 83° 39′ 1.0682″

Znači ako bi se npr. nalazili na 82° 41′ Betelgeuse bi bila cikumpolarna zvijezda, ali Bellatrix ne bi.

Ako bi mi na toj paraleli promatrali prividnu udaljenost na nebeskoj sferi između Betelgeuse i Bellatrix, mi bi primjetili da je ta udaljenost drugačija negoli tu na našim paralelama, s obzirom da se na paraleli 82° 41′ Betelgeuse prividno kreće oko Sjevernjače, dok se sa druge strane Bellatrix prividno ne kreće oko Sjevernjače.

Zar ne?
To sam pitanje postavio na Astronomiji, te to isto pitanje postavljam ovdje.

Što mislite?
Sjeverno Sunce is offline  
Old 18.01.2018., 07:36   #1095
Kad pamet sole oni koji ne znaju fiziku..
Raketa nosi svoj oksidans, zato mu ne treba atmosfera da bi došlo do izgaranja.
Također vidim da ljudi stvarno ne kuže Newtonov zakon, akciji uvijek postoji reakcija, to što mi imamo zrak oko sebe znači da i zrak sudjeluje u tome, tako su i razvijeni prvi pogoni na taj princip(avioni itd)
Kada se radi o mlaznom pogonu, tu zrak sudjeluje malo dok imamo atmosferu.
Krivom slikom o Newtonovom zakon ljudi su došli do toga da mora biti zraka za odgurivanje(lol).
Stanite na board, i uzmite nešto teže(5kg) i bacite to dok ste na boardu pa gledajte što se dešava sa vašim kretanjem.
Masite rukama po zraku pa probajte osjetiti koliko vas zrak odguruje. A onda zamolite vašeg spretnog pomočnika da sa svojom rukom stisce vašu kako bi vas pokrenuo (na boardu) tada će te primjetiti da silu koja je potrebna da vas pokrene niste dobili zrakom jer biste tu silu ionako osjetili na ruci.
Hmh hmh, pa kako se onda pokrenete dok bacate nešto teško s boarda.?
master_dju is offline  
Old 18.01.2018., 09:04   #1096
Dvije medijske teme, jedna potvrđuje mogućnost dolaska do južnog pola (bez da se bude eliminiran od strašnih čuvara ledenog zida), druga budi sumnju u postojanje južnog pola

https://vijesti.rtl.hr/polarni-san/2...jvece-izazove/

https://narod.hr/hrvatska/hrvoje-pen...cija-juzni-pol
__________________
Nullius addictus iurare in verba magistri... In a name of science, question everything
sonata-LPG is offline  
Old 18.01.2018., 15:32   #1097
Hajde ljudi, Betelgeuse i Bellatrix na paraleli 82° 41′.

Da li je to što sam rekao točno ili nije?

A ako nije točno, obrazložite zašto mislite da nije točno.
Sjeverno Sunce is offline  
Old 18.01.2018., 17:23   #1098
Quote:
sonata-LPG kaže: Pogledaj post
Dvije medijske teme, jedna potvrđuje mogućnost dolaska do južnog pola (bez da se bude eliminiran od strašnih čuvara ledenog zida), druga budi sumnju u postojanje južnog pola

https://vijesti.rtl.hr/polarni-san/2...jvece-izazove/

https://narod.hr/hrvatska/hrvoje-pen...cija-juzni-pol
Ja sam zapravo razočaran mlohavo-nikakvom reakcijom tih plosnatopametnjakovića ravnozemljaša na ovu vijest o osvajanju južnog pola.
Mali_Mirko is offline  
Old 18.01.2018., 17:27   #1099
Quote:
Sjeverno Sunce kaže: Pogledaj post
Hajde ljudi, Betelgeuse i Bellatrix na paraleli 82° 41′.

Da li je to što sam rekao točno ili nije?

A ako nije točno, obrazložite zašto mislite da nije točno.
Možda nam se neda je pojam cikumpolarno ne postoji...

Da si barem koristio c/p metodu.
Mali_Mirko is offline  
Old 18.01.2018., 17:31   #1100
Quote:
Mali_Mirko kaže: Pogledaj post
Možda nam se neda je pojam cikumpolarno ne postoji...

Da si barem koristio c/p metodu.
O čemu govoriš?

Ti misliš da cikumpolarne zvijezde ne postoje?
Sjeverno Sunce is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:50.