Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 20:06   #61
Vidim da su sva dosadašnja jela sa natječaja sve neke sladkarije; keksići, boboći, kiflice.
Nekako predviđam da su današnji diskutanti u djetinjstvu živjeli u vrijeme komunističkog terora, rata 90ih ili poraća (razdoblja poslije rata), hoću
da kažem da se njihovo ili naše djetinjstvo završilo u prošlom stoljeću. Zašto se za natječaj prave sve tako neke "fine stvari", vi kao da ste živjeli u D, USA, GB, F, S ,D, NL... pa je sve bajno, dobro i slatko.

Očekujem da se pojave "ozbiljni diskutanti" sa "hranom od formata"; grahom, sarmom, svinjskim pečenjem, pašticadom, paštom, rižotom i ostalim jelima koja su bila primjerena tadašnjem puku, čitaj; radnicima, seljacima, nesretnicima, siromašnim slojevima društva.

Kada ovo pročita osoba koja se iz Argentine vratila u Hrv može pomisliti kako je nekada prije davno sve bilo super i cool.
Mačak Gaston is offline  
Old 24.12.2017., 17:42   #62
I ja sam očekivao da ti staviš upute i količine za recepte koje si stavio, da ih se ne mora micati s ove teme, pa eto ništa od toga
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 24.12.2017., 17:46   #63
jedna forumaš mi je obećao sarmu, no sad je u banu
Cats i Garga, prefino vam kolačići izgledaju
__________________
Andy Dufresne - who crawled through a river of shit and came out clean on the other side.
honeychild is offline  
Old 25.12.2017., 20:02   #64
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
I ja sam očekivao da ti staviš upute i količine za recepte koje si stavio, da ih se ne mora micati s ove teme, pa eto ništa od toga
Priznajem da sam dosta traumatiziran pisanjem raznih uputa za montažu, rukovanje, održavanje, siguran rad... ocjene rizika, moguće opasnosti, a gdje su tek razne izjave... Zato i pišem izvan konkurencije, osim toga radi se o jednostavnim jelima »0« stupnje zahtjevnosti, koje je možda i bolje da forumaši ne prave, jer su to jela namijenjena siromašnim slojevima društva; nesretnicima, radnicima, seljacima, žrtvama tranzicije i pretvorbe.

Strah me je da forumaši praveći ova jela ne postanu gore spomenuti likovi zato i ne dajem recept, mislim da je to za njihovo dobro. Neki dan sam se zaustavio u radionici, a kad tamo likovi napravili »krumpir v zevnici«, to je ono kada se krumpir skuha sa zeljem/kupusom na lešo, a na tavi se nabrzinu opale, čvarci, kobasice, suha šunka i panceta i to se sve pobaca preko krumpira i zelja. Ako su svi sastojci domaći, to je fenomenalno. Kada se ovo jelo pravi za 20ak ljudi ispadne još bolje, mislio sam to sve pofotkati pa dati na forum, ali me strah da se forumaši nebi traumatizirali od toga, jer ovdje ima dosta finih i otmjenih osoba.
Mačak Gaston is offline  
Old 25.12.2017., 20:05   #65
Quote:
honeychild kaže: Pogledaj post
jedna forumaš mi je obećao sarmu, no sad je u banu
Šteta, već sam pojeo 1/4 sarme, da sam imao vremena postavi bih par fotkica sarme...
Mačak Gaston is offline  
Old 29.12.2017., 17:02   #66
pole. totalno sam zaboravila na njih.
gargamišamel is offline  
Old 29.12.2017., 17:38   #67
Policeee!!!

Obozavam, a nisam ih jela sto godina
Magenta123 is offline  
Old 29.12.2017., 20:18   #68
Police

Polly, baš sam ovako identično napravio špinat danas (doduše s češnjakom). Slika je išla baki jer mi pretprošli vikend to nije htjela napraviti (navodno nikad ne dođem u vrijeme kad kažem da ću doći, a tko bi jeo hladan špinat)



Ali je zato radila par stvari vrijednih ove teme:

Ajnpren (s nadrobljenim kruhom )



Supita

__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 29.12.2017., 20:26   #69
Što je supita? Izgleda zanosno a gladna sam
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 29.12.2017., 20:32   #70
Kak bi baka rekla, to ti je sve otprilike

Čini mi se ona to otprilike stavlja ovako kako je ovdje navedeno: https://kuhinjaispodduge.wordpress.c...1/supita-brda/

I na kraju posipa šećerom samo
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Old 29.12.2017., 20:44   #71
Ajme meni hvala i puno pozdravi baku
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 29.12.2017., 21:14   #72
Ova supita izgleda odlično a i recept je odličan jer je jednostavan, ;kako su samo naše bake mogle od malo sastojaka napraviti čuda!.
ben2010 is offline  
Old 29.12.2017., 22:06   #73
Police i spinat

Rastiku nisam nikad jela iako sam pol dalmatinka, al to je zato kaj mi je teta dalmos a mama kontinentalka a mama kuha
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Old 29.12.2017., 22:20   #74
Ben2010, police su doista divne, jednom rječju PREKRASNE!

Običan mačak bi pojeo samo slaninu sa vrha, malo gladniji i sir, a ja sve zajedno sa krumpirom i zeljem i to bar za 2 odrasle osobe. Kod tog jela važan je pristup: »manje je više«, što jelo izgleda siromašnije i jednostavnije to ostavlja bolji dojam.

PS1
Nagradit ću vas za današnjom slikicom Rijeke, popodne sam sa djevojkom (čitajte ženom) bio u Lovranu, Rijeka sa snijegom iznad u pozadini izgleda super.



PS2
Nadam se da onaj gospodin u vojnoj uniformi, »vojno lice«, branitelj ili nešto slično tome neće obrisati ovaj post sa slikicom.
Mačak Gaston is offline  
Old 29.12.2017., 22:45   #75
Koje divote
Police relativno cesto dan danas muzek priprema i od kad smo pojeli sav domaci spek, ne jedu se dok ne stigne nova tura.
A spinat mogu ga uvijek i na sto nacina, iako je najdrazi uz pire krumpir i peceno jaje.
Ja sam se nadala da cu stici napraviti ovih dana zamisljeno, ali evo, ovu utrku s vremenom sam izgubila. Sretno svima, gust je bio podsjetiti se nekih specijaliteta!

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 30.12.2017., 15:51   #76
Ajme lego, supita
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Old 30.12.2017., 19:28   #77
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
glasati mogu samo oni forumaši koji su u proteklih godinu dana na ovom pdf-u ostavili minimalno 50 postova ili sudjeluju u natječaju bez obzira na broj postova
Vidim ja da ste Vi učen i školovan čovjek, samo kako mi obični i neiskusni forumaši poput mene možemo znati da imamo 50 postova na ovom pdfčiću? Nekidan mi jedan Vaš zemljak (moderator -izgledom nalikuje vojnom licu) obrisao hrpu postova, razumijem da je to za moje dobro... ali time se i onako skroman broj postova još više smanjio.

Što sada, postoji li neki stručnjak, znanstvenik ili poznavatelj ovog foruma koji može reći koliko imam postova? S obzirom da sam mačak možda bi se za mačke (ili osobe koje se tako osjećaju) moglo uvesti pravilo da mogu glasati neglede na broj postova -mislim nešto kao vrlo blagi oblik forumske korupcije.
Mačak Gaston is offline  
Old 30.12.2017., 19:56   #78
Mislila sam da ću stići dodati, ali tek danas su došle na red:



Moj glas je dobio L3go i naokolo žicam ima li tko spravu za vafle da mi malo posudi
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Old 31.12.2017., 09:06   #79
Ja se dvoumim i super bi mi bilo kad bih mogla za dvoje glasati. Plus, ne znam uopce imam li zahtjevanih 50 upisa, ali saznat cu valjda nekako.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
__________________
U mojim venama davni sever samuje i ja ponekad ne znam šta mu je, što luduje, od sreće tugu tka moja prosta duša slovenska.
Angelsss is offline  
Old 31.12.2017., 11:19   #80
Quote:
Mačak Gaston kaže: Pogledaj post
kako mi obični i neiskusni forumaši poput mene možemo znati da imamo 50 postova na ovom pdfčiću?
I da se gledaju postovi samo iz prosinca, imao bi dovoljno.

Quote:
Angelsss kaže: Pogledaj post
Ja se dvoumim i super bi mi bilo kad bih mogla za dvoje glasati. Plus, ne znam uopce imam li zahtjevanih 50 upisa, ali saznat cu valjda nekako.

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk
Imaš samo 8 postova u 2017. na Gastru. Slabo, Angelsss, slabo
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.