Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.04.2006., 01:41   #41
Mislim da je cijena noćenja u hrvatskom domu 15 eura, tako sam bar čula, al ne znam sa sigurnošću.
zlatna ribica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 02:31   #42
Quote:
Thresholder kaže:


Usput, za one koji tvrde da u Rimu treba SVE vidjeti: cuo sam od dosta ljudi, koji su bili tamo, da je Forum Romanum u usporedbi - cijena ulaznice : zanimljivost vidjenoga - bez veze.
Meni je skroz OK bilo popeti se do one spilje - zatvora gdje je bio Sv. Petar (San Pietro in carcere - ili tako nesto) pa odande pogledati dolje na Forum...
kakva ulaznica na forumu, ja nisam platila ništa ?
i nemoj generalizirati, forum je predivan, ja sam ostala bez daha kad sam ga ugledala, puno ljepši od, recimo, navone.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2006., 23:31   #43
A picerija Baffeto?
Cohiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2006., 12:13   #44
Quote:
res publica kaže:
kakva ulaznica na forumu, ja nisam platila ništa ?
Ja jesam.

Trevi fontanu sam isla gledati u 1 iza ponoci da je vidim na miru.
Drek. Bilo je bar 5 buseva oko nje...
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2006., 00:43   #45
Quote:
Gospon Pes kaže:

Trevi fontanu sam isla gledati u 1 iza ponoci da je vidim na miru.
Drek. Bilo je bar 5 buseva oko nje...
jooj, fontana di trevi, užas jedan kolika gužva, reklo bi se da jedino to ljudi dolaze u rimu vidjeti. ali da je predivna, je.
res publica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.04.2006., 22:11   #46
Prvo ulazak u forum romanus se ne plaća a ja sam ga doživjela spektakularno, kad staneš na te ploče stare 2000 godina ne možeš ne razmislit što se tu onda zbivalo.

Obavezno pogledati katakombe.

Ostalo sve navedeno prije. Osim što bi možda dodala - zapalite svijeću u moje ime na grobu ivana pavla II - hvala

Glede hrvatskog katoličkog doma - bila i moram priznat nisam se oduševila. Ok bili su ljubazni i hrana nije bila loša, ali... 200 kn noć, soba sa bolničkim krevetima, nema kupaonice već je na katu zajednička, dom dislociran od centra cca 30 minuta tramvajem, nalazi se u dijelu grada koje glasi jednim od kriminalnijih (zamjetit ćete silne rešetke po prozorima u kvartu), i šećer na kraju - u 22:00 (ili 23:00ne sjećam se više) ključ u bravu pa ko živ ko mrtav

Uglavnom svakako bacite novčić u fontanu di trevi jer u Rim se definitivno vrijedi vratiti
leje is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2006., 15:40   #47
Glede hrvatskog katoličkog doma - bila i moram priznat nisam se oduševila. Ok bili su ljubazni i hrana nije bila loša, ali... 200 kn noć, soba sa bolničkim krevetima, nema kupaonice već je na katu zajednička, dom dislociran od centra cca 30 minuta tramvajem, nalazi se u dijelu grada koje glasi jednim od kriminalnijih (zamjetit ćete silne rešetke po prozorima u kvartu), i šećer na kraju - u 22:00 (ili 23:00ne sjećam se više) ključ u bravu pa ko živ ko mrtav

slažem se s tobom, ja i frendica smo bile tamo ravno 1 dan a odna smo ipak potražile hotel kad su nam rekli da do 22 sata moramo biti natrag.. doduše to je ok za hodočasnike koji su uglavnom natrag u domu do 22 pa na spavanac, ali ako netko hoće vidjeti noćni život rima (koji je odličan btw) onda bolje naći neki hotel. a i nije baš zgodno vraćati se u dom u 3 ujutro obzirom je bogu iza nogu i nakon tramvaja još ima i pješačenje uzbrdo. mi smo na gl.željezničkoj stanici tražili taxi do doma ali nas je frajer samo blijedo pogledao i rekao da on ne vozi tako daleko. onda smo mi u štiklicama i po kiši s velikim koferom morali "snadji se druže".
bambolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2006., 21:38   #48
Evo da napisem par dojmova o planiranju mog putovanja (ide nas 4 sredinom 7. mjeseca autom).

Prvo sam zvao Domus Croata i nazalost to je odmah otpalo - od 15.6. zatvaraju radi renoviranja, ne znam na koliko dugo. Vec sam se uplasio da ce biti uzasno tesko naci smjestaj prihvatljive cijene, ali sam se prevario.

Relativno brzo sam nasao par dobrih hotela (od hostela sam odustao jer im cijena nije puno niza od hotela a manje su pouzdani). Uglavnom, preko venera.com sam hotel koji mi se najvise svidio, ne bas blizu, ali ni predaleko od centra, za 30€ po osobi. Bukirao sobu i to je to.

30€ mi se cini sasvim ok cijena.
Roving Gambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2006., 15:20   #49
Quote:
Roving Gambler kaže:
Evo da napisem par dojmova o planiranju mog putovanja (ide nas 4 sredinom 7. mjeseca autom).

Prvo sam zvao Domus Croata i nazalost to je odmah otpalo - od 15.6. zatvaraju radi renoviranja, ne znam na koliko dugo. Vec sam se uplasio da ce biti uzasno tesko naci smjestaj prihvatljive cijene, ali sam se prevario.

Relativno brzo sam nasao par dobrih hotela (od hostela sam odustao jer im cijena nije puno niza od hotela a manje su pouzdani). Uglavnom, preko venera.com sam hotel koji mi se najvise svidio, ne bas blizu, ali ni predaleko od centra, za 30€ po osobi. Bukirao sobu i to je to.

30€ mi se cini sasvim ok cijena.
30 jura je ok cijena, no savjetovala bi vam da ne pristajete na hotele ispod 4 zvijezdice po zapadnoj europi. Što se tiče Domus Croata još vam je bolje
__________________
Ma neeemoooj
leje is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 07:42   #50
Quote:
bambolina kaže:
, dom dislociran od centra cca 30 minuta tramvajem, nalazi se u dijelu grada koje glasi jednim od kriminalnijih (zamjetit ćete silne rešetke po prozorima u kvartu),
Te resetke na prozorima su, bambolina, najnormalnija stvar u cijelom gradu, pa i u Italiji. Kvart je sve samo ne na glasu kao jedan od kriminalnijih, ali ti si vjerojatno cijeli Rim uzduz i poprijeko presla, pa kao znas iz vlastitog iskustva.
Ma sigurno kad si vidjela sve one kriminalce ispred doma kako u 8 ujutro kupuju grincajg i salatu ili one koji na pjesackom prijelazu preko puta tramvajske stanice vode male kriminalce u skolu, ostala si sokirana, jel'?

I kako si samo sirota uspjela prezivjeti taj povratak u dom u 3 u noci?
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 18:34   #51
Puno se toga vrti u ovome threadu ali jedno me stvar jos muci. Planiram u lipnju posjetiti Italiju sada ne znam dali je pametnije odabrati preko agencije ili si sam rezervirati mjesto u kakvoj guesthouse? Nekako mi se cini dobra varijanta za toskanu.

Vidim da i jedni i drugi aranzman obicno imaju u cijenu ukljucen samo dorucak (B&B) posto mi svi kazu da je klopa u italiji strasno skupa kako se vi obicno snalazite?

I druga stvar kod rezervacije preko neta uvijek se vrte iste kartice (visa i master) koje nemam, pa me zanima dali se da to kako drugacije rijesiti dali kod nas ima kakvih posrednickih agencija.
Hvala
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 19:59   #52
Quote:
Donata kaže:
I kako si samo sirota uspjela prezivjeti taj povratak u dom u 3 u noci?
a čuj nekak sam preživjela... znaš da su talijani slabi na zgodne plave hrvatice zanosnih oblina pa nismo imale nikakvih problema oko prijevoza... i ostalog
bambolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.05.2006., 20:28   #53
Quote:
bambolina kaže:
a čuj nekak sam preživjela... znaš da su talijani slabi na zgodne plave hrvatice zanosnih oblina pa nismo imale nikakvih problema oko prijevoza... i ostalog
A? Pa ti si plavusa! Sad mi je sve jasno.
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 12:54   #54
Quote:
Donata kaže:
A? Pa ti si plavusa! Sad mi je sve jasno.
a ti nisi? pa sad mi je jasno zašto si živčana i histerična. mora da ni neka vatrena crnka ili živčana crvenokosa... hehehe.. ne valja ti biti tako živčan i gnjevan, stvaraju se bore!
bambolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 19:14   #55
Quote:
bambolina kaže:
a ti nisi? pa sad mi je jasno zašto si živčana i histerična. mora da ni neka vatrena crnka ili živčana crvenokosa... hehehe.. ne valja ti biti tako živčan i gnjevan, stvaraju se bore!
No, sad cemo se poceti vrijedjati! Niti sam zivcana niti sam histericna, ali ti si plavuso iznijela u svom postu hrpu nebuloza o jednom rimskom kvartu Alessandrino, gdje se nalazi Domus Croata. Obzirom da je Rim i moj grad vec godinama, blago mi idu na zivce tako prepotentni komentari osobe koja ode u Rim na 3 dana i vec cijeli grad tako dobro poznaje da moze ocijeniti i nivo kriminala po kvartovima.

PS Naknadno sam vidjela da nisi dobro quotala LEJE koja je prva nabrljezgala sve te gluposti, pa bez obzira sto se i ti slazes s njom, moja isprika!
Donata is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 20:05   #56
Quote:
Donata kaže:
No, sad cemo se poceti vrijedjati! Niti sam zivcana niti sam histericna, ali ti si plavuso iznijela u svom postu hrpu nebuloza o jednom rimskom kvartu Alessandrino, gdje se nalazi Domus Croata. Obzirom da je Rim i moj grad vec godinama, blago mi idu na zivce tako prepotentni komentari osobe koja ode u Rim na 3 dana i vec cijeli grad tako dobro poznaje da moze ocijeniti i nivo kriminala po kvartovima.

PS Naknadno sam vidjela da nisi dobro quotala LEJE koja je prva nabrljezgala sve te gluposti, pa bez obzira sto se i ti slazes s njom, moja isprika!
ajmo ispočetka - ako si i mislila da sam nabljezgarila gluposti (a šta nisam) onda postoji fini način da se to kaže. uglavnom nema veze, ja sam samo komentirala da dom nije mjesto za nekoga ko želi okusiti noćni život rima.
isprika prihvaćena. ispričavam se i ja. neke od mojih naj frendica su crnke, prema tome
bambolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2006., 12:37   #57
Daj odustanite od gluposti i pokusajte odgovoriti na moje pitanje.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2006., 02:27   #58
Quote:
marioxp kaže:
I druga stvar kod rezervacije preko neta uvijek se vrte iste kartice (visa i master) koje nemam, pa me zanima dali se da to kako drugacije rijesiti dali kod nas ima kakvih posrednickih agencija.
Hvala
To je i mene patilo dok nisam otkrio da hoteli primaju i Amex, a hosteli ne. Jos kad sam skuzio da je cijena tu negdje, odluka je pala.
Roving Gambler is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 14:38   #59
Kako do Rima?

Kao blizu je, ali je ipak daleko.

Da li avionom?
brijem da je CA preskupa, a i cuo sam da staje u splitu pa moras torbe vuc i slicno.
Ima Wizz iz Budimpeste za cca 300 kuna, ali treba do budimpeste i do aerodroma jednog i drugog iz grada, i to kosta.
Ima iz venecije Ryan isto za cca 300 kuna.

Vlakom?
koliko sam skuzio, 40 eura od venecije do rima (to je samo jednosmjerna), a do venecije je cca 500 kuna, jedina je prednost sto stize u centar.

Busom? tko ce se vozit toliko

Autom? a gdje cu parkirat u gradu?


Jel ima netko dobar prijedlog i neko iskustvo s cijenama, sto mi se najvise isplati?
__________________
Maybe the dingo ate your baby!
I'm Nobody. Nobody is perfect, and therefore I'm Perfect!
Mandre is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2006., 14:50   #60
CA staje u Splitu ili Dubrovniku (zavisi), al ne vuces torbe sa sobom, ostaju u avionu, samo uzmes rucnu prtljagu.
froggii1 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:46.