Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.10.2017., 20:58   #541
O Biljka, Biljka pa nisi valjda opet u banani.

Ako se vratiš molim te napiši mi mogu li sad bezazleno drstičnije porezati lingstrum (kalinu)? I je li sigurno sad ošišati šimšir ili da to uradim na proljeće?

I budi više jednom dobar.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 22:55   #542
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
O Biljka, Biljka pa nisi valjda opet u banani.

Ako se vratiš molim te napiši mi mogu li sad bezazleno drstičnije porezati lingstrum (kalinu)? I je li sigurno sad ošišati šimšir ili da to uradim na proljeće?

I budi više jednom dobar.
Ništa ne rezati sada.
Pravilo rezidbe grmova vrlo je jednostavno: prvi puta se oreže u proljeće, drugi pota se dotjera u lipnju.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 15:13   #543
Lijep pozdrav, trebam pomoć vezano za zimzelenu živicu. Potrebna mi je živica koja brzo raste visine cca-1,5-2 i može rasti na zapadnom dijelu zemljišta na kojem je od podne hlad u Dalmaciji.
Hvala
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2018., 17:45   #544
Quote:
ponekadslaba2 kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav, trebam pomoć vezano za zimzelenu živicu. Potrebna mi je živica koja brzo raste visine cca-1,5-2 i može rasti na zapadnom dijelu zemljišta na kojem je od podne hlad u Dalmaciji.
Hvala
Pitospora na primjer.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 12:46   #545
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Pitospora na primjer.
hvala...pokušat ću
__________________
I zauvijek sam ostao gladan ljubavi i pažnje: niko me u životu nije mogao iznenaditi grubošću, uvijek sam je očekivao, a svako me mogao pridobiti pa i prevariti pitomošću, nježnošću, prijateljstvom; pa i kad bih se prevario, opet sam uvijek bio spreman da naletim na isti mamac."
ponekadslaba2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:11   #546
Pozdrav!
Dakle imamo ooogromnu okucnicu i htjeli bi posaditi neku zivicu, da se zastitimo od nepozeljnih i znatizeljnih pogleda.. Nesto brzorastuce a financijski prihvatljivo, i ne previse zahtjevno(mm, ja i beba zivimo tu pa smo igraniceni vremenom).. Zivimo uz rijeku, sz HR, dakle ima i magle,mraza, suse, vjetra... Juzna je strana i izlozenost suncu je od jutra do noci... Razmatram lovor-visnju i kalinu.. Ali kalina minje cjenovno prihvatljivija.. Svaki savjet/prijedlog za sadnju,gnojidbu, orezivanje, odrzavanje je dobrodosao
Bruna257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 13:44   #547
Quote:
Bruna257 kaže: Pogledaj post
Pozdrav!
Dakle imamo ooogromnu okucnicu i htjeli bi posaditi neku zivicu, da se zastitimo od nepozeljnih i znatizeljnih pogleda.. Nesto brzorastuce a financijski prihvatljivo, i ne previse zahtjevno(mm, ja i beba zivimo tu pa smo igraniceni vremenom).. Zivimo uz rijeku, sz HR, dakle ima i magle,mraza, suse, vjetra... Juzna je strana i izlozenost suncu je od jutra do noci... Razmatram lovor-visnju i kalinu.. Ali kalina minje cjenovno prihvatljivija.. Svaki savjet/prijedlog za sadnju,gnojidbu, orezivanje, odrzavanje je dobrodosao
Lovorvišnja bi bila najprihvatljivija opcija.
Ne raste tako brzo kao kalina ali traži manje njege, dovoljno je jednom do dva puta godišnje orezati ju na želejnu visinu.
Sadi se 2 do 3 komada na dužni metar.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 18:38   #548
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Lovorvišnja bi bila najprihvatljivija opcija.
Ne raste tako brzo kao kalina ali traži manje njege, dovoljno je jednom do dva puta godišnje orezati ju na želejnu visinu.
Sadi se 2 do 3 komada na dužni metar.


Koliko zahtjevnije je kalina u odnosu na lovorvisnju? Jer nam je kalina cjenovno prihvatljivija...
Bruna257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:02   #549
Quote:
Bruna257 kaže: Pogledaj post
Koliko zahtjevnije je kalina u odnosu na lovorvisnju? Jer nam je kalina cjenovno prihvatljivija...
Zapravo nije posebno zahtjevna, dvije rezidbe godišnje.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2018., 19:32   #550
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Zapravo nije posebno zahtjevna, dvije rezidbe godišnje.


Odlicno znam da je lovorvisnja ljepsa, ima susjed ali su mu se pojedini dijelovi poceli susit, zato sam malo skepticna...

Hvala na odgovorima!
Bruna257 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 11:35   #551
prije 2 god. sam posadila 3 lemprike. kakve sam ih posadila takve su i danas s tim da su ostale samo dvije . jedna je propala, a ove druge ni za milimetar nisu narasle. sad se nazire neki pup kao da će procvjetati. zbog čega ne rastu, šta da radim? dali da ih isčupam i da posadim nove?
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2018., 12:51   #552
Quote:
novka kaže: Pogledaj post
prije 2 god. sam posadila 3 lemprike. kakve sam ih posadila takve su i danas s tim da su ostale samo dvije . jedna je propala, a ove druge ni za milimetar nisu narasle. sad se nazire neki pup kao da će procvjetati. zbog čega ne rastu, šta da radim? dali da ih isčupam i da posadim nove?
Gdje su posađene? Obala ili kontinent?
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 11:29   #553
Quote:
Biljka112 kaže: Pogledaj post
Gdje su posađene? Obala ili kontinent?
300 m od obale blizu splita.
novka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2018., 16:14   #554
Nebi znao u čemu je problem.
Možda su imale premalo vode nakon sadnje. Moguće da im nedostaje dušika pa slabije rastu. Pognoji nekim dušičnim gnojivom, može i tekuće gnojivo za lisnate biljke. Za sušnog vremena obavezno zalijevati.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 13:44   #555
Biljka postoji li način da spriječim cvjetanje recimo lingstruma ili da tisa stvara crvene plodove. Znam da mehanički mogu, ali dodavanjem hranjiva ili sl? Mučim muku sa pticama i pčelama (a i osama).

Ako se sjećam savjetovao si mi da u 6.mjesecu pelcam lingstrum, zar to nije prekasno tad kreću paklene vrućine?
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 16:18   #556
Quote:
petra00 kaže: Pogledaj post
Biljka postoji li način da spriječim cvjetanje recimo lingstruma ili da tisa stvara crvene plodove. Znam da mehanički mogu, ali dodavanjem hranjiva ili sl? Mučim muku sa pticama i pčelama (a i osama).

Ako se sjećam savjetovao si mi da u 6.mjesecu pelcam lingstrum, zar to nije prekasno tad kreću paklene vrućine?
Cvatnju možeš spriječiti mehanički, rezom, ali samo kod ligustruma.
Tisa sporo raste i nema smisla rezati je. A crveni plodovi dodatni su ukras.
Ptice probaj hraniti pa neće pojesti plodove dok su ščele poželjne u vrtu.

Nije kasno za reznice, što je viša temperatura bolje je ukorjenjavanje.
Samo ih drži u hladu i redovito ih prskaj vodom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2018., 12:53   #557
Ma problem mi je pas. Ptice rasipaju te crvene bobice od tise svukuda, a pas mi to ide jesti. Sjemenka je u crvenom omotu otrovna. Na žalost od 10-tak bar 7 stvara te bobice crvene.
A te ptičurine u jatima nalete i pobrste sve, i aronije. Za nahranit bi mi trebao kredit.
A možda stavim tise u mreže.

A pčele me dovode do ludila, onaj tko nema košnice uz kuću ne zna kako to izgleda.Ulaze mi u kuću, u wc se nekad ne može ući čuje se zujanje, na vani je nemoguće od njih nekada sjediti.
Od proljeća po autu mi vrše nuždu, auto je do jeseni pun žutih fleka.
Uz pčele dolazi i neka invazija osa. Trava je krcata i jednim i drugim. Na žalost raširila mi se bjela djetelina i to ih privlači.
Otprilike kvare mi dan, previše ih je, skoro su mi psa ubile. Veterinar nije blizu i pitanje radi li kad se nesreća desi.

Ne znam koja budala propisuje da se pčele drže u naselju. I to nisu jedine, na svakom koraku su shvatili da mogi doći do zarade. Mislim da se krše i zakoni, ali kad je bezakone tako svak radi što želi.

To se roji na stablima i livadama uz kuću. Milijun insekata zuji, ne možeš van. Onda kreten ih ganja svako malo po naselju i skida sa drveta.

U biti sam zatvorenik, i treba cijelu kuću u mrežu staviti. Ljudi u susjedstvu su izbodeni i po licu i bosim nogama . Nekad su i agresivne, a baš ne vidim da im drži vodu u blizini košnica.
Svo cvijeće sam maknula od kuće i izbacila većinu zbog tih vražjih insekata.
To je rat. Nisu to miroljubivi insekti, već su jako agresivne.

Divlje pčele su super, ali ih ove istiskuju.
Nabavila sam kućicu za divlje pčele, upravo je planiram staviti. One su vrlo nenametljive.

------


Od lingstruma pretpostavljam da grana mora imati listove da bi se ukorjenila??
Sad ću nešto polmljenih grana zapiknuti, a čekati onda tamo kraj 5. tog mjeseca.
__________________
http://www.index.hr/lajk/poster/151946/the-truth

“Bez obzira koliko si talentiran, inteligentan ili bogat, način na koji se odnosiš prema životinjama govori sve što treba znati o tebi.”
petra00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 09:25   #558
posadio sam proslu jesen Lingstruma, visine cca. 60 cm, fino se primila i ukorjenila, ali je problem što raste u visinu a ne dobiva na gustoći.
Na koliko cm od zemlje bih je trebao orezati (dali je sad prekasno ili prerano) kako bih počeo dobivati na gustoći ???
double_g2000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 15:43   #559
Quote:
double_g2000 kaže: Pogledaj post
posadio sam proslu jesen Lingstruma, visine cca. 60 cm, fino se primila i ukorjenila, ali je problem što raste u visinu a ne dobiva na gustoći.
Na koliko cm od zemlje bih je trebao orezati (dali je sad prekasno ili prerano) kako bih počeo dobivati na gustoći ???
Nije prerano. Skrati sve na 10 do 15 cm visine. U lipnju prikrati vrhove.
Zagustit će se s vremenom.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is online now  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2018., 17:26   #560
Zahvaljujem na brzom odgovoru
double_g2000 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:47.