Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 17:48   #81
Zimske gume i lanci su obavezna oprema već u Sloveniji, tako da to moraš nabaviti a i zna biti jako korisno! Mi smo jednom na povratku iz Zermatta vozili 4 sata sa lancima, bez njih bi ostali u jarku. Neiskusnima preporučujem da doma izvježbaju stavljanje lanaca jer kad počne snijeg na hladnoći nije baš ugodno prčkati sa smrznutim prstima. Još jedan savjet -kupiti dobre lance, modernije izrade koji se lakse stavljaju i manje tresu dok voziš - skuplji su ali mislim da se za sigurnost i lakše rukovanje isplati. Pazi da kupiš veličinu primjerenu gumama na automobilu!
Gusarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 19:19   #82
gusarica, nisu zimske gume obavezne u sloveniji! mozes imati i kombinaciju ljetne + lanci
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 18:27   #83
Ako su ljetne moraju imati minimum 3mm dubine profila, ja nisam imala lance pa me policajac oglobio 120 eura! Plaćanje u roku 8 dana mi je smanjilo kaznu na 60 eur.
Gusarica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 19:53   #84
Najlakše je provjeriti s kovanicom od 2 EUR. Ako guma prelazi srebrni rub - OK je, možete ići.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 17:31   #85
evo informacije iz prve ruke za brzu voznju..
dobih tri kazne jedna oko 100e,druga 80,treca 40...jednu sam vido kad su slikali druge dve ne...jedna je bila samo razlika od deset km
imo sam nemacki broj
pozvah nekog advokata da pitam dal in bogu bacati....rece da mogu jel me nemogu zakonski juriti...ime i broj kola se belezi pa ako se desi da vas kontrolisu tamo mogu vas strpati u zatvor dok neplatite kaznu
posto vise ni nemam nameru da idem tamo znaci da ih mogu ignorirati...ili ako idem imati drugi broj kola ili isi i imati u steku lovu ako me kontrolisu...to je to
svajcarska vas nemoze juriti kuci za kazne....dobijacete neka ozbiljna pisma ko ja al je sve to bleff
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 18:18   #86
cesto idem u Svicarsku, nikad me na granici nisu provjeravali, cak ni Slovenci, a i ne nosim nista osim odjece u jednom koferu, samo sam u Svici popusio kaznu od 400€ na autoputu kad sam prvi put bio, radari su im posvuda, pas mater
__________________
more
marko356 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 14:59   #87
planiram otići prek ljeta malo do švicarske, pa me zanimaju najosnovnije stvari: prijevoz i smještaj. Idem u Bern, pa sam za info o prijevozu našla ovu str http://www.sbb.ch/, recite mi kak ste vi do tam putovali (samo me vlak zanima), kak dugo, kolko love i sl.
I smještaj; treba mi neki motel blizu kolodvora u Bernu, bilo kaj, samo da je blizu... svi komentari dobrodošli.
Alexeya is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:05   #88
Quote:
Alexeya kaže: Pogledaj post
planiram otići prek ljeta malo do švicarske, pa me zanimaju najosnovnije stvari: prijevoz i smještaj. Idem u Bern, pa sam za info o prijevozu našla ovu str http://www.sbb.ch/, recite mi kak ste vi do tam putovali (samo me vlak zanima), kak dugo, kolko love i sl.
I smještaj; treba mi neki motel blizu kolodvora u Bernu, bilo kaj, samo da je blizu... svi komentari dobrodošli.
pripremi se na skupocu i po mogucnosti imaj dosta novaca na kartici. sbb je skup, a motele mozes i online bookirati. najjeftinija opcija it je auto, ali kako ga nemas-otpada. sretno!
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2009., 20:07   #89
Quote:
Robierre kaže: Pogledaj post
1.Kako ste doživjeli Švicarsku? (uzbudljivo, opušteno, zanimljivo...?)
.
Inače, jako puno sam se vozio vlakovima i sjećam se da je samo jednom vlak kasniju dvije-tri minute.
to je bilo prije 20 godina kao sto je bilo da nije bilo papirica na cesti. danas je to samo jedna lijepa uspomena. SBB i te kako kasni. srecom pa ga ne moram koristiti.
__________________
Insomnia
FFE is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2009., 00:24   #90
Thumbs up

Bok svima...

Zanimalo bi me kako funkcionira potvrđivanje poreza kupljene robe u Švicarskoj pošto ona nije dio EU-a? Potvrđuje li se to na ulazu u EU tj. izlazu iz Švice ili na izlasku iz EU na slovenskoj granici?

Idem sa autom.

Naime, spremam se spojiti ugodno s korisnim (navodno - poslom) te mi se učinilo da ima povoljne foto opreme.

Hvala....
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2009., 09:01   #91
Ej ekipa,idem sutra u zurich na jedan dan i prognoza je da ce biti kise cijeli dan,pa me zanima jel se ima kaj vidjet pametno kad je ovak losa prognoza,ali ne neki dosadni muzej sa slikama
Chelo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 10:27   #92
Quote:
Chelo kaže: Pogledaj post
Ej ekipa,idem sutra u zurich na jedan dan i prognoza je da ce biti kise cijeli dan,pa me zanima jel se ima kaj vidjet pametno kad je ovak losa prognoza,ali ne neki dosadni muzej sa slikama

Nažalost nisam stigla ti odgovoriti, no u ovakvim slučajevima uvijek UVIJEK prepororučam upiti okoliš u kojem ciljana populacija živi. Od toga ćeš više naučiti u paketu negoli da te se sad pošalje u neku UAAAAUUU.... građevinu. Nažalost, ne znam jesi li tamo pješke ali ono što je u Švicarskoj nenadmašno - iznajmiti bajk pa s njime protamburati po gradu. Bajkovi imaju svoje rezervirano mjesto pod suncem i najefikasniji su način za kretanje švicarskim gradovima: puno vidiš u relativno kratko vrijeme.

Moram naći cajta da istresem svoje doživljaje - bila sam malo duže tamo od tebe i stvarno me ta zemljica prožela svojim pristupom uklapljanja društva u prirodu u savršenoj harmoniji održivog razvoja. Jesam ga sada...
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 13:18   #93
a kolko je parking? jel ima mjesta da se može negdje ostavit auto na cijeli dan (besplatno) ili je sve po par sati...
C.C.C.P.agent001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.07.2009., 23:42   #94
ta zemlja je zesce sranje..bih tamo mesec dana i u nemogucnosti da nesto obavim ubijo sam vreme tumarajuci tamo vamo
uglavnom je ovako
sve je nekako previse cisto tako da vas hvata jeza od toga..ko neka slika..plasticno,vestacko i perfektno
na onom sent moritzu su sve neki zesci debili kojima je valjda glavni fazon pokazivanje opreme....a i ako skijate glavna fora je izbegavati krda debila
na jos kojekakvim planinama sam cim sam stigo pobego posto nisam mogo vise gledati u ta perfektna turisticka naselja puna kojekakvih debila preplanulih lica iz solarijuma
jedino je voznja zanimljiva kroz planine al i to pokvare masa kamera protiv brze voznje
u Genevi se treba ubijati za parking nit legalno nit ilegalno je moguce u kratkom vremenu
preporucujem da ako je neko juzno da bolje skokne do italije i francuske u tom delu...em bolja atmosfra em i zanimljiviji ljudi...mante se te sterilne i vestacke zemlje
superpera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 08:36   #95
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
ta zemlja je zesce sranje..
Švicarska je prekrasna samo ti ne znaš živjeti u njoj... U Genevi bez problema nađeš parking i to uz samu zgradu UN-a, a u Zagrebu nemreš nać parking ni u Zvonimirovoj. Hrana u dućanu jeftinija nego u Hrvatskoj!
__________________
"You have to be happy with what you have to be happy with", KC
Ilium is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 12:00   #96
Quote:
superpera kaže: Pogledaj post
ta zemlja je zesce sranje..bih tamo mesec dana i u nemogucnosti da nesto obavim ubijo sam vreme tumarajuci tamo vamo
uglavnom je ovako
sve je nekako previse cisto tako da vas hvata jeza od toga..ko neka slika..plasticno,vestacko i perfektno
na onom sent moritzu su sve neki zesci debili kojima je valjda glavni fazon pokazivanje opreme....a i ako skijate glavna fora je izbegavati krda debila
na jos kojekakvim planinama sam cim sam stigo pobego posto nisam mogo vise gledati u ta perfektna turisticka naselja puna kojekakvih debila preplanulih lica iz solarijuma
jedino je voznja zanimljiva kroz planine al i to pokvare masa kamera protiv brze voznje
u Genevi se treba ubijati za parking nit legalno nit ilegalno je moguce u kratkom vremenu
preporucujem da ako je neko juzno da bolje skokne do italije i francuske u tom delu...em bolja atmosfra em i zanimljiviji ljudi...mante se te sterilne i vestacke zemlje

Po tvom postu pretpostavljam da dolaziš iz Bosne ili tako neke prljavije sredine. Jednostavno nisam mogao a da ne odgovorim na ovaj debilski post gdje netko kritizira čistoču šta bi trebala biti imperativ svugdije a ne samo u Švicarskoj. Ta zemlja ti je meni uzor za sve ostale europske zemlje i po čistoči i po standardu i po kvaliteti života . Nije slučajno izabrana za najpoželjniju europsku zemlju ........
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:33   #97
Quote:
C.C.C.P.agent001 kaže: Pogledaj post
a kolko je parking? jel ima mjesta da se može negdje ostavit auto na cijeli dan (besplatno) ili je sve po par sati...

Parking je vrlo zeznuta stvar - na ulici zaboravi na nešto tako jer oni i u zadnjem selu grade podzemne garaže, a ono što ima pored ceste je više-manje privat-grund
Čak i kad postoji na cesti parking - ubaciš kovanice i označiš mjestu na displayu ali nisi nikad siguran jesi li doista i dobro napravio jer ti ne izdaju papirić ili sl. već ti - pazi.

Uglavnom, to je malo zeznuto i nešto što je mene više iživciralo (zbog kazni dakako) ali zato imaš parking garaža gdje se mogu i dalje ostaviti auti a odmah do su tramvaji, pa nema problema sa ograničenjem parkinga.

Besplatno nema nigdje. Ali doista nigdje. Još je najbolje kad si zakupiš uz hotel, onda su cijene pristojne.
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 00:37   #98
Quote:
conan kaže: Pogledaj post
Po tvom postu pretpostavljam da dolaziš iz Bosne ili tako neke prljavije sredine. Jednostavno nisam mogao a da ne odgovorim na ovaj debilski post gdje netko kritizira čistoču šta bi trebala biti imperativ svugdije a ne samo u Švicarskoj. Ta zemlja ti je meni uzor za sve ostale europske zemlje i po čistoči i po standardu i po kvaliteti života . Nije slučajno izabrana za najpoželjniju europsku zemlju ........

Ne bih o porijeklu, ali osobno sam izrazito uživala u toj zemlji. Milina jedna kako se pazi na prometne propise i nema - po gasu niti kršenje propisa.
Meni je taj smisao za detalje baš oduševljavao, a s druge strane njihovo konstantno podsjećanje na red, rad i disciplinu je nešto što je predivno gledati osobito ako ima takvih rezultata kao tamo.
Šečući po Bernu usred 5. mjeseca tamo je bilo više turista negoli što sam prošli tjedan vidjela u Dubrovniku...
UglyKidJoe is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 15:55   #99
Tražim neku jeftinu opciju kako doći do Švicarske, ali ne mogu naći ništa ispod 200 E. Ako zna tko nesto jeftinije (moze vlak, bus, avion) bila bih zahvalna, Hvala. =)
*Mary Jane* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2009., 21:03   #100
Quote:
*Mary Jane* kaže: Pogledaj post
Tražim neku jeftinu opciju kako doći do Švicarske, ali ne mogu naći ništa ispod 200 E. Ako zna tko nesto jeftinije (moze vlak, bus, avion) bila bih zahvalna, Hvala. =)
Odgovorio sam ti pod temom Putovanja željeznicom =)
Druga opcija ti je bus. Povratne karte Zagreb - Zürich su 936 kn, ali mislim da ti je najjeftinija opcija vlak.
music_man is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.