Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2007., 00:15   #81
Idealna pizza:
- domaće tijesto, tanko, hrskavo
- tanko narezana domaća rajčica i malo kuhane ispod
- svježi kozji sir
- mladi vrganji deblje narezani
- jedna tanka kriškica pršuta na sredini
- svježi listići bosiljka na kraju kad je pečena
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 16:40   #82
Quote:
bond007 kaže: Pogledaj post
pa i bolje da ti ispadne ko kruh...i da je deblje tijesto.....
meni ono iz pizzerie ne valja jer ispada da je previše materijala,a malo
tijesta...
ma meni je ono tijesto iz pizzerije zakon... zato i pitam ako netko zna kako dobiti tu vrstu tijesta...

a ovo deblje tijesto sto se radi za kucnu pizzu ne kazem da nije dobro, ali to jednostavno nije ista vrsta jela kao pizza iz pizzerije... a i ne volim na pizzi osjetiti vise kruha nego nego sastojaka... ja kad radim i kucne verzije pizze, moje tijesto je uvijek tanko i malo hrskavije dolje i stavim hrpu sastojaka gore (sunka, kulen, luk, svjeza rajcica, dvije vrste sira ako imam, gljive, jaje, itd)...
st4rbuck is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 09:40   #83
Quote:
st4rbuck kaže: Pogledaj post
probala sam zaprziti svoju rernu na 275 (maximum!) i peci pizzu samo 5 minuta (opet je ispala kao kruh!)...
Ja bih rekao da je stvar u pećnici, mislim da se u običnoj pećnici onakvo tijesto nemre ispeći. Ak se ne varam, u krušnoj peći je temperatura ipak veća od 275 stupnjeva, a i čini mi se bitno to kaj se tijesto stavlja direktno na užarenu podlogu (nekakav šamotni kamen ili kaj). Druga stvar, ljudi kad doma peku pizzu obično premažu protvan uljem prije nego kaj stave tijesto, a u pizzeriji toga nema... Probaj ugrijat mramornu ploču u pećnici pa baci pizzu na nju
lambuel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 11:06   #84
Quote:
lambuel kaže: Pogledaj post
Ja bih rekao da je stvar u pećnici, mislim da se u običnoj pećnici onakvo tijesto nemre ispeći. Ak se ne varam, u krušnoj peći je temperatura ipak veća od 275 stupnjeva,
A ima li ko od nazocnih ove nove pecnice s "pizza" funkcijom. Pretpostavljam da su ti grijaci sposobni jace dignut temperaturu ili sto li. Jel upucen ko u to?
__________________
ne kradi, drzava ne voli konkurenciju !!
jappa is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2007., 15:30   #85
a sta se moze stavit na foccacio osim maslina i zelenih zacinai pomidora? ili ni ne moze nis drugo?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 18:55   #86
ja sam nedavno probala taj mutti za pizzu pa je ovaj moj popizdio da nista ne valja, opet natrag na ljuti ketchup ...


2CosmaShiva
i moja stara stavlja jogurt u tijesto, ali obicno kad radi lepinje i ustipke,kao onda manje masnoce tijesto upija ...
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 19:14   #87
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
a sta se moze stavit na foccacio osim maslina i zelenih zacinai pomidora? ili ni ne moze nis drugo?
a gle, ak staviš previše ...to više nije foccacia (jer prava je tek namašćeno tijesto i krupna morska sol, ostalo je već razmetanje)...al' možeš slane filete inčuna ili srdela, možeš naribati kakav jaki sir (ovčji ili kozji) ali na rijetko, ne debelo ko na pizzu
__________________
Broomstick operator level A1
Madame Hooch is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 19:20   #88
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Puno ih žena radi dobre, al šuti o receptu (ili bar ne kaže one sitne detalje koji čine srž dobre pizze). Zanima me ima li ovdje pravih znalaca voljnih podijeliti male tajne kuhinje.

Unaprijed hvala
ja cesto radi picu doma.ja volim tanko tijesto.sa pica sosem.onda stavim sunke.luka,paprike,paradajza(u kocke narezanog)gljiva,mocarele nareckane(shredane)i zalijem sa vrhnjem ali ne previse,tek toko da dobi gesmaht po kapuciner pici..i specem-to mi je nabolja kaj postoji!
AFRODITA69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 20:53   #89
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
a sta se moze stavit na foccacio osim maslina i zelenih zacinai pomidora? ili ni ne moze nis drugo?
ružmarin, slane srdele, crvena kapula, parmezan, kapari, suve pome... mozes stavit sta god oces.
__________________
kuvanje i kuzinavanje
njasa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2007., 20:54   #90
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
a sta se moze stavit na foccacio osim maslina i zelenih zacinai pomidora? ili ni ne moze nis drugo?
ja recimo uopce ne stavljam masline i paradajze kao Madame H. vec iskljucivo sireve i rikulu (u velikim kolicinama). npr. stavim jedan budjavi (npr gorgonzola) jedan koji se lako topi (gauda ili chedar - preferiram chedar jer mi je finiji) i parmezan. na sve to raspodijelim par saka rikule i stavim zacine, najbolje bi bilo staviti svjeze ako ih imas, a ima jedna super fora - svjezi zacini u malim paketicima duboko smrznuti - kad ih zatrebas uzmes malo i rastopis
od tog tijesta napravim i pizzu ako mi bude viska a obicno bude.

kad radim pizzu rijetko kad pravim tijesto sama, obicno ga kupim u pekari. brze je i prakticnije a uopce nije skupo.

evo focaccie koju sam pravila prekjucer

__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2007., 14:35   #91
gljive

Mene zamima kak su na pizzi iz pizzerije šampinjoni onak fino tanki i super ispeceni? Kaj oni imaju neke vec narezane i dehidrirane/poluosusene sampinjone koje stavljaju na pizzu? Ja uvijek stavljam friske, i kolko god ih tanko narezem, nikad mi nisu ko u pizzeriji....
Stari Zeke is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 10:50   #92
Quote:
Stari Zeke kaže: Pogledaj post
Mene zamima kak su na pizzi iz pizzerije šampinjoni onak fino tanki i super ispeceni? Kaj oni imaju neke vec narezane i dehidrirane/poluosusene sampinjone koje stavljaju na pizzu? Ja uvijek stavljam friske, i kolko god ih tanko narezem, nikad mi nisu ko u pizzeriji....
meni su takvi sampinjoni grozni vise volim kad su deblji, socni i kad ih osjetim u ustima, ovo mi je kao komadici bezukusnog papira.
ne znam kako to dobe, uvijek sam mislila da su to taaanko narezane snitice koje vruci zrak totalno unisti
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 13:59   #93
Uhvatila me želja da napravim pizzu s povrćem i sirom sad me zanima kad stavljate povrće npr. tikvice dali ih prije ispečete ili ih stavljate sirove i koliko debele trebaju biti??
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:01   #94
sirove, tanko narezane
poriluk
paprika
paradajz
kukuruz
shampinjoni

__________________
Hormonella de Rum
atlantis is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:03   #95
Quote:
darin kaže: Pogledaj post
vec iskljucivo sireve i rikulu (u velikim kolicinama). ..... na sve to raspodijelim par saka rikule i stavim zacine,

DA li stavljaš rikulu nakon pečenja ili je zajedno pečeš
Adunjanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:08   #96
Quote:
Adunjanik kaže: Pogledaj post
DA li stavljaš rikulu nakon pečenja ili je zajedno pečeš
Pece se zajendo sa sirevima. Sirevi i rikula nalaze se u sredini, kao svojevrsni nadjev.
__________________
"Having sex is like playing bridge. If you don't have a good partner, you'd better have a good hand."
--Woody Allen
darin is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 14:13   #97
Quote:
gotterdamerung kaže: Pogledaj post
Puno ih žena radi dobre, al šuti o receptu (ili bar ne kaže one sitne detalje koji čine srž dobre pizze). Zanima me ima li ovdje pravih znalaca voljnih podijeliti male tajne kuhinje.

Unaprijed hvala
dugo se bavim kuhanjem. iako sam do nedavno kupovao tijesto u pekari odlucio sam ipak sam raditi isto.

Buduci je tajna vrhunskog tijesta u dugom mijesanju kupih multipraktik i mogu Vam reci da sam odusevljen.

naime smatram da je tijesto najbitnije, a tek onda fila.

dakle nista posebno. Brasno za dizana tijesta (ima cak i specijalizirano za Pizzu) i uz dodatak suhe germe (iako je svjeza najbolja) soli i vode u multipraktiku miksanje oko 40 mminuta

Tad pustiti da odstoji oko sat vremena pa valjanje

Fila: pelati ili domace napravljen sos, i sve sto se pozeli gore.

malo ulja u protvan (neka je sto tanji) maximalno ugrijana pecnica i voila

Vjerujte mi, fantazija
kundalini is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 15:31   #98
u subotu sam pravila pizzu.. prijatelj je bio odusevljen


dakle, kako.. pisala sam to manje vise sto puta na forumu, al eto, opet cu..


u malo mlakog mlijeka rastopila sam kasicicu meda i dr oetker suhu germu..
za nekih pola sata sam u to dodala soli,brasna i maslinovog ulja.. i mjesala varjacom do trenutka kad je tjesto bilo pretvrdo za varjacu.. onda sam dodala jos malo brasna i rukom napravila loptu..

nakon pola sata, prekuhala sam loptu.. i opet ostavila da tijesto stoji..

kad se volumen udvostrucio razvaljala sam tijesto i stavila u tepsiju...


fil..
premazala sam tijesto sa kasikom maslinovog ulja.. i posula sa malo ruzmarina.. preko sam stavila snitice svjezeg paradajza i svjeze paprike (2 velika paradajza i 2 paprike na onu tepsiju sto dode u rerni)... saku svjezeg bosioka(i opet soli po svjezem povrcu) i stavila peci oko 20tak minuta na 200 stepeni..

u meduvremenu sam naribala mozzarele, dodala malo parmezana i malo gaude, pa to troje onako medu rukama promjesala.. izvadila pizzu iz rerne.. stavila sir, posula origanom i vratila u rernu na jos oko 5-6 minuta ...


pizza je bila.. mmmmmm.. nikad bolja

ponovo je pravim u srijedu
__________________
Bil'in, my love...
heureka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:35   #99
[QUOTE=heureka;9707230]u subotu sam pravila pizzu.. prijatelj je bio odusevljen


dakle, kako.. pisala sam to manje vise sto puta na forumu, al eto, opet cu..



nakon pola sata, prekuhala sam loptu.. i opet ostavila da tijesto stoji..



Oprosti, Heureka, sve mi je jasno osim ovog "prekuhavanje lopte" -kaj ti to znači?
zunzara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 21:56   #100
Radio pizzu u subotu po prvi put,i imam jedno pitanje. Sto je bolje staviti na pizzu, ketchup ili one umake od pomidora ?
Jedina mana pizze je bila sto sam pretjerao sa sastojcima,tako da sam stavio 40 dkg sira i šunke u jednu tepsiju
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:29.