Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.03.2007., 21:41   #21
Da,istina,djeluje ko gadna pljacka,ja sam imao u planu ic prije 2 godine u zabavni park u Minnesotu,cak sam i poslodavca kontaktirao ali zbog prevelike cijene i nekih osobnih problema sam odustao. Iz onog ugovora sa njihove stranice izaslo me da moram racunat na 2 milje eura(oni preporucuju da se ponese od milju do milju i po americkih dolara za troskove tamo ne racunajuci put do poslodavca!)
Sad mi je jos teze nac priliku za takvo sto jer uskoro sam apsolvent a imam brdo nepolozenih ispita...
Sto se tice tog Grand Canyona,to mi se cini dosta stedljivo zbog koliko sam vidio,najnize cijene smjestaja,ali kontam da je psihicki tesko,treba bit spreman ipak na tu izolaciju.I mislim da bas nije pogodna destinacija za neke obilaske u sred te sezone,bas zbog te izoliranosti,ali to je samo moje misljenje
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 00:00   #22
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
pripremam se za grand canyon za iduce ljeto..vecinu tog kuzim..osim para koje ccusa trazi!!! 550eura za radnu vizu??wtf??pa 100eu intervju..+osiguranje.. lagana pljacka...
planiram ic na 3 mj i vecinu para doma donjet,bez puno putovanja tam.
e sad..zanima me dal se ima tam koji slobodan dan za otic nes vidit ovak busom,vlakom,u blizini nes il se bas non stop radi pa se nemices iz parka..znaci usput dok radim da se zaletim negdi malo..vikend il tak nes..

Upravo to-agencija traži previše a za niš.
Ti imaš slobodne dane, naravno. Imaš 40 sati tjedno regularnog rada, a sve extra dobivaš kao prekovremeno (koje se računa kao satnica i pol). E sad-mi smo ti kad smo tek došli dobivali samo po jedan slobodan dan jer je bilo malo zaposlenika (tj. izmjena azijata za europljane), ali je nakon nekog vremena toliko ljudi došlo da su neki dobivali (a da to nisu ni htjeli) i po 3 čak i 4 dana slobodno. Nekima je to pasalo pa bi negdje otišli na tih par dana, dok su ostali tražili po ostalim namještenjima da bi natukli koji extra sat.
Znači, moći ćeš putovat, ali računaj na to da ti npr. do Los Angelesa treba nekih 11 sati vožnje busom ili vlakom, tako da se mi, iskreno, u tih 4 mjeseca osim do jednog bližeg većeg grada Flagstaffa nismo ni micali. Zato imaš prekrasne mogućnosti izleta do indijanskog rezervata, hikinga do dna kanjona (za to uzmi makar 2 slobodna dana, prespavaj dolje i...čuvaj se čegrtuša hehe) ili odlaska do nevjerojatno prelijepih Havasupai vodopada. Jest da si u izolaciji, ali ova sitna čuda prirode nadoknade nedostatak civilizacije.
Uostalom, mi smo zato i izabrale GC, ali ako te zanima grad, vreva, događanja, onda ovo definitivno nije solucija za tebe.
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2007., 02:27   #23
aha znaci moglo bi se izvest...super..
kolko sam svatila smjestaj je u flagstaffu...znam da je to totalno selo..al bas zato i hocu..priroda,izleti i minimalan nocni zivot da mi sto vise para ostane
i smjestaj je tam najjeftiniji..ici cu na meeting sad 8.3.pa se jos raspitat itd...fala na info.ak kaj trebam,bum vikala
arabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2007., 14:10   #24
CCUSA uzima puno novaca, to se slazem, nije jedina, ali je nasigurnija opcija za posjet i rad u SAD na duze vrijeme za studente. I meni je izgledalo puno, ali nakon ljeta provedenog tamo nije mi zao. Sve se da zaraditi i vratiti i jos putovati, a k tome i super zabaviti. Sto se tice Grand Canyona to je najljepse nesto sto sam vidio u SAD-u, ali bio sam samo jedan dan. Za raditi tamo nisam bas siguran da je tako zanimljivo, cuo sam da je prvi mjesec super, ali kasnije, 2 i 3 da vec postaje pomalo monotono i dosadno. Ne uzimajte me za rijec, nisam to prozivio, tako sam samo cuo od decka koji je pobjegao iz canyona u vegas jer mu je dosadilo. Sto se tice zarade tamo isto sam cuo da nije bas bajno jer nije tamo bas tako lako naci dodatni posao i zaraditi neki extra dzeparac.
Evo, moj savjet, Ocean City u Marylandu, gradovi Washington, New York, Philalphia nekoliko sati voznje, a o samom mjestu preko ljeta sve najbolje.
__________________
Alles ist relativische!
Josh is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:32   #25
ako nekog zanima moze da pogleda na ovom sajtu www.workandtravelforum.com/forums

iskustva onih koji su bili i pitanja i odgovori onih koji idu...
GospodjicaEn is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 19:34   #26
Quote:
richipa kaže: Pogledaj post
evo i ja razmisljam o tome da bi isla tako negdje radit. Dali se moze ici npr.na 2 mjeseca ? svuda se spominje samo 4 pa neznam. I kako se uopce moze rezervirati posao preko neta ako nemaju tu neku agenciju u koju mozemo doc ?
www.beachboardwalk.com

poslovi u zabavnom parku radi se od jula-septembra
GospodjicaEn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 14:37   #27
Quote:
arabela kaže: Pogledaj post
pripremam se za grand canyon za iduce ljeto..vecinu tog kuzim..osim para koje ccusa trazi!!! 550eura za radnu vizu??wtf??pa 100eu intervju..+osiguranje.. lagana pljacka...
planiram ic na 3 mj i vecinu para doma donjet,bez puno putovanja tam.
e sad..zanima me dal se ima tam koji slobodan dan za otic nes vidit ovak busom,vlakom,u blizini nes il se bas non stop radi pa se nemices iz parka..znaci usput dok radim da se zaletim negdi malo..vikend il tak nes..
Ma gle, taj CCUSA ti je generalno pljacka, ali cinjenica je da oni mogu derat kolko hoce jer bez njih nema ni J-1 vize. Posao u USA mozes dobit relativno lagano i to pogotovo ako mislis radit na par mjeseci, uvijek se nadje nekakva sljaka.
Latenight is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2007., 16:27   #28
hitno smještaj!

Ima li itko ko ide ove godine u Ocean city,preko CCUSA-a treba mi smještaj!!
jeca is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2007., 20:40   #29
Ima li tko od momaka a da je bio prošle ili predprošlih godina u Dorney Parku? Trebale bi mi neke informacije vezane za smještaj!
Enigma Gazoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 12:36   #30
Vi koji ste bili, jeste li išli sami ili s prijateljima/poznanicima?
__________________
Roweeeena!
game is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2007., 22:38   #31
S frendicom. Nekako ti je lakše kad nisi sam.
__________________
chop them all up, put them in a pot,
add some potatoes, and look what you've got!
C.G.B. Spender is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2007., 23:03   #32
je išao ko sa ccusa odradit onaj pripravnički godinu dana??kažu da bilo di u americi možeš odradit pripravnički sa ekonomskim faxom ili srodnim??ako ima ko kakvih informacija molim vas!!!!
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2007., 12:18   #33
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
je išao ko sa ccusa odradit onaj pripravnički godinu dana??kažu da bilo di u americi možeš odradit pripravnički sa ekonomskim faxom ili srodnim??ako ima ko kakvih informacija molim vas!!!!
e ovo i mene zanima...ali mislim da su ove iz CCUSA na onom "informativnom" sastanku rekle da oni to ne rade..nisam baš sigurna
 
Odgovori s citatom
Old 21.05.2007., 14:26   #34
rade..imaš na njihovoj stranici,a isla sam i pitat kod njih-rade..samo zanimaju me iskustva jer će oni uvik reć da je sve super
vedra is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 20:00   #35
Quote:
vedra kaže: Pogledaj post
rade..imaš na njihovoj stranici,a isla sam i pitat kod njih-rade..samo zanimaju me iskustva jer će oni uvik reć da je sve super
da..sad sam pročitala u onom njihovom "sve o programima" ali nisam čula za nikog tko je išao
 
Odgovori s citatom
Old 08.08.2007., 02:01   #36
meni je frendica ove godine isla..tj tamo je sad..u point pleasant beach vrlo blizu ocean citya i poslala mi je mail nakon nekoliko dana..ugl posao joj je kaze smijesno lagan..lova stize na kraju svakog tjedna..u nekoj je kuci sa vise ljudi al kaze da su svi super i mislim da ih ima i iz hrvatske nekoliko u toj kuci jer koliko sam skuzio ova agencija salje gore i cehe, slovence, poljake..

uglavnom ona mi je pricala kako je uopce saznala za mogucnost odlaska gore..upoznala je ovdje neku ekipu od 5-6 ljudi koja je ljeto ranije bila i oni su se dogovorili da ce nakon sto odrade 3 mjeseca ostat jos mjesec dana potrosit lovu koju su zaradili i obici sto vise stignu od amerike.
znam da su na kraju iznajmili kombi u new yorku i proputovali u tih mjesec dana ameriku "from east coast to west coast" doslovno ziveci u tom kombiju..a navodno im je kombi crkao taman kad su stigli u LA.
al siguran sam da su se proveli ko nikad u zivotu..ja nazalost cu bit gore "samo" 3 mjeseca dok budem radio..
i racunam da ce mi ostat kad se vratim u hrvatsku nekih 13 000kn a buduci da mislim da ce mi za ovo sveukupno sa dzeparcem trebat oko 16 000kn zadovoljan sam...jer te 3000 cu lako tu nadoknadit i otic opet gore..
btw. racunao sam satnicu 8$ i 40h tjedno rada..znaci minimum bez napojnica i prekovremenih..valjda ce ispast dobro
pit..i to je amerika is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2007., 23:35   #37
jel planira ko ići ove godine,tj 2008???
lap_dance is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 14:33   #38
evo ja se nabrijala totalno, moram se dobro raspitati koje su opcije najbolje, di da radim sta da obiđem... al to su slatke muke
zao mi je sta se nisam prije sitila, valjda me bilo trta. nego sad uz puste ispite i sve... Ali nema veze. Od danas se počinjem raspitivati i nagovarati ljude da idu sa mnom.
SuZi KjU is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2007., 11:39   #39
Da li netko zna hoće li ove godine biti još u Zagrebu predorijentacijski sastanci? Ili možda sljedeće?
karamba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2007., 01:08   #40
23.10. u jurišićevoj
DaKid is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:32.