Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2003., 10:54   #1
Glavobolje

vec mi mjesec dana traju katastrofalne glavobolje. boli ko vrag, mucno mi je, vrti mi se, a ponekad mi bude i toliko lose da budem u nekoj polunesvijesti. doktorica me otkantala pricom da je to od stresa, medjutim to ne prestaje a ja ne mislim da sam pod ikakvim stresom.

ima li netko slicna iskustva? kako se boriti protiv toga?
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 11:28   #2
može biti od pritiska,može biti od stresa,a možda je i nekaj malo teže.

traži ju uputnice za neurologa,mora ti ih napisati.
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 11:32   #3
tnx.
bas idem opet kozi, nek smisli nekaj
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 11:51   #4
Ova koja ti je odmah izrekla dijagnozu jest glupacha.

MORASH uchiniti sve preglede.

Nazhalost i mladim se osobama dogadjaju ozbiljne bolesti. Sestra moje kolegice (28 godina) imala je tjednima takve glavobolje, pila je tablete, muchila se i dobivala objashnjenja kako je to od promjene vremena, stresa, blabla neznam chega.

Na kraju su nastupile dvoslike, zavrshila na neurologiji i ispalo da ima mozhdani udar.

Shvati to ozbiljno i trazhi specijalistichki pregled kod neurologa.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 11:57   #5
ona ti mora napisati uputnicu.
pišu se i za manje stvari,za paljenje bradavica i čupanje nokta iz mesa.
sa glavom se nije za zajebavati.

i da nije nekaj ozbiljno,kaj se iskreno nadam,možeš se od tlaka onesvjestiti,lupiti glavom,pasti pod auto...

shvati ozbiljno i natjeraj gusku da ti napiše uputnicu.
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 13:44   #6
Quote:
Drums In The Deep kaže:
shvati ozbiljno i natjeraj gusku da ti napiše uputnicu.
Točno -
ne mora bit ništa strašno, najvjerojatnije nije - ali nemoj se zahebavat bez potrebe.
Koristi blagodati zdravstvene skrbi 21. stoljeća...
NikaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2003., 22:43   #7
Re: glavobolja

Quote:
plavva kaže:
kako se boriti protiv toga?
Pa plomba. Ne amalgan, već ovo novo, bijelo, da se ne primjeti ...


Šala, šala ... sad ozbiljno. Obavezno idi neurologu, s time se nije igrati. Može biti migrena, napetost ... ili sto drugih stvari. EEG, CT, i ine pretrage će već otkriti što bi moglo biti.

I brzo nam ozdravi

Sretno
el Torro is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 00:16   #8
obavezno napravi sve pretrage koje su ti naveli ali s obzirom da kažeš da ti je muno i vrti ti se možda je problem i u centru za ravnotežu pa provjeri sve i po tom pitanju..nemoj se zezat,traži uputnice i kreni..
alemka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 02:13   #9
Naravno, obavezno neurolog...

Evo, baš sam nedavno čula da kod glavobolja pomaže crna kava sa limunom.... nisam probala tako da ne znam ima li efekta ...
Sachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 09:15   #10
kod glavobolja najbolje pomaže seks.
kad smo već kod lijekova...
Drums In The Deep is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 10:02   #11
A kad smo već kod sexa, to je jedna od mnogih stvari koja ti ne pada na pamet kad te zaboli glava.

Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 10:05   #12
Kava pomaže kod pojave glavobolje jer steže krvne žilice u predjelu glave (čije opuštanje tj. mlohavost i uzrokuje bol). Za limun nisam siguran (možda ako se primjeni intravenski jer i limunov sok dovodi do stezanja tkiva).
Martin is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2003., 17:32   #13
Kada sam procitala simptome koje si navela prvo mi je pala na pamet migrena. Razlog je taj sto ja patim od nje i imam sve te simptome. Bas za migrenu se i preporuca kava sa limunom, ali to je tako ogavno i ja ipak uzmem tabletu bez obzira na ono prirodno-neprirodno,nuspojave...
Ipak, da bi se zakljucilo kako se radi samo o migreni, stresu i sl. nuzno je napraviti pretrage i nije mi jasna ta tvoja lijecnica koja jednostavno zakljucuje da je stres i nikom nista. Cak i da se radi o stresu ako on izaziva takve posljedice onda treba nesto poduzeti.
Trazi svakako uputnicu za specijalistu (neurologa) i neka on kaze koje pretrage trebas napraviti.

Zadnje uređivanje viky : 01.05.2003. at 17:33.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2003., 16:21   #14
Re: glavobolja

Quote:
plavva kaže:
vec mi mjesec dana traju katastrofalne glavobolje. boli ko vrag, mucno mi je, vrti mi se, a ponekad mi bude i toliko lose da budem u nekoj polunesvijesti. doktorica me otkantala pricom da je to od stresa, medjutim to ne prestaje a ja ne mislim da sam pod ikakvim stresom.

ima li netko slicna iskustva? kako se boriti protiv toga?
plavva jesam ja nesto pobrkala ili si ti prosla AT ?

U slucaju da jesi, mislim da si ti nama postavila vise onako retoricko pitanje
Winona2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 18:21   #15
"Boriti" se tako da svojoj ludjakinji od lijechnice,sorry, kazesh da ti da uputnice za neurologa i napravish sve potrebne pretrage.

Napravi to.
Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 20:07   #16
winona, prosla sam AT, ali doista ne postoji psihicki razlog tih glavobolja. vjeruj, sve sam probala da ih se rijesim i nije uspjelo. nemam se obicaj zavaravati kad su takve stvari u pitanju, bas zato me pomalo strah.
plavva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 21:24   #17
Ako se radi o migreni onda se ne radi o psihickom problemu. Migrena ima fizicku pozadinu, iako njeno pojavljivanje moze biti potencirano stresom. Kod mene je uglavnom javljanje migrene povezano sa tlakom zraka, spavanjem, temperaturom u sobi (ne mogu se sjetiti ali ima jos toga). Dakle, ne panici, ali trazi uputnicu za neurologa.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 23:09   #18
Quote:
plavva kaže:
winona, prosla sam AT, ali doista ne postoji psihicki razlog tih glavobolja. vjeruj, sve sam probala da ih se rijesim i nije uspjelo. nemam se obicaj zavaravati kad su takve stvari u pitanju, bas zato me pomalo strah.
pisem ti zato jer sam ja pocela sa tvojim simptomima a zavrsila na hitnoj odjel neurologije

asd ti mogu reci ( kad je sve proslo ) da je pocetak i kraj bio isti i da ti ljecnici nazalost ne mogu uvijek dati odgovore na sve

( meni je moj rekao a bio je tad sef odjela, to sto ste sad zdravi ne znaci da necete tumor dobiti jos, mladi ste nikad se ne zna
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2003., 23:11   #19
Quote:
viky kaže:
Ako se radi o migreni onda se ne radi o psihickom problemu. Migrena ima fizicku pozadinu, iako njeno pojavljivanje moze biti potencirano stresom. Kod mene je uglavnom javljanje migrene povezano sa tlakom zraka, spavanjem, temperaturom u sobi (ne mogu se sjetiti ali ima jos toga). Dakle, ne panici, ali trazi uputnicu za neurologa.
viky ne kuzimo se...

osobno vjerujem da u vecini slucajeva migrena ima psihicki uzrok ( moja majka ju je godinama bezuspjesno ljecila ) kad se rastala - konacno migrena je nestala preko noci
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2003., 00:01   #20
Nisi u pravu Winona. Naime, da bi netko znao da je u pitanju bas migrena, a ne neka druga vrsta glavobolje, mora mu migrena biti dijagnosticirana. Uglavnom ljudi koji pate od glavobolje kazu da imaju migrenu, a da nisu nikada ni napravili pretrage.
Migrena ima fizicki uzrok, a stres, pusenje, nedovoljno sna i sl. je potenciraju, odnosno izazivaju napadaje, sto znaci da te migrena moze uhvatiti i bez ovih poticaja.
Da ne bude zabune, govorim o dijagnosticiranoj migreni.
viky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:22.