Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.06.2017., 16:43   #1761
Ja planiram po prvi put na Rab ove godine pa imam par pitanja.

Čitala sam ranije u temi da se može naći dnevni parking za 20 kn, postoji li mjesečni parking?
Jer bila sam na jednom drugom otoku i tamo je postojao mjesečni parking za 60 kn, može se doći i otići po volji.

Gdje je najbolje probati rapsku tortu (za normalnu cijenu)?
Kajika is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2017., 15:40   #1762
Imali bismo nekoliko pitanja vezanih uz ljetovanje na otoku Rabu:

1. Preporuka najbolje slastičarne s finim kolačima, tortama, palačinkama i sladoledom, kupovima (bilo koje mjesto na Rabu)?
2. Koje su još lijepe pješćane plaže za kupanje a da nisu nudističke u Loparu, osim Livačine? Ili u drugim mjestima?
3. Što obavezno posjetiti po pojedinim mjestima? Ima li kakvih lijepih šetnica u Loparu? Ili kojem drugom mjestu? Nešto što ne smijemo propustiti?
4. Preporuka restorana? Za pojesti fine čevape, pizzu, pohani sir, palačinke, nešto povrtno, hamburger?
5. Najljepši parkovi za šetnje?
6. Nudi li koja agencija izlet do Cresa, Lošinja, Silbe, Oliba, Suska? Čini mi se da prevladavaju izleti do Krka i Paga.
7. Ima li koja pivnica još osim pivnice Šime?
8. Ima li dovoljno raznih parkinga u Rabu, Loparu i ostalim mjestima?

Toliko za sad, svaka dodatna preporuka ili savjet, ideja što vidjeti, sve je dobro došlo .
Aria95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 16:05   #1763
Rab

Quote:
Aria95 kaže: Pogledaj post
Imali bismo nekoliko pitanja vezanih uz ljetovanje na otoku Rabu:

1. Preporuka najbolje slastičarne s finim kolačima, tortama, palačinkama i sladoledom, kupovima (bilo koje mjesto na Rabu)?

Conte nero, najbolji i najukusniji sladoled al 10 kn kuglica.

2. Koje su još lijepe pješćane plaže za kupanje a da nisu nudističke u Loparu, osim Livačine? Ili u drugim mjestima?

Ciganka je super i dolazi puno obitelji s djecom iako je nudisticka, ima svega i nitko na nikoga ne obraca paznju.

3. Što obavezno posjetiti po pojedinim mjestima? Ima li kakvih lijepih šetnica u Loparu? Ili kojem drugom mjestu? Nešto što ne smijemo propustiti?

Nama je Suha punta lijepa, a i Lopar ima lijepe setnice uz rajsku plazu, grad Rab je divan...

4. Preporuka restorana? Za pojesti fine čevape, pizzu, pohani sir, palačinke, nešto povrtno, hamburger?

To ne bih znala jer si takve stvari sami spremamo, al sto se tice ribe dobra je Gozinka.

5. Najljepši parkovi za šetnje?
6. Nudi li koja agencija izlet do Cresa, Lošinja, Silbe, Oliba, Suska? Čini mi se da prevladavaju izleti do Krka i Paga.

Eros i Eufemija idu do Losinja, Eufemija Losinj i Ilovik. Nekad su isli do Suska, ali to je bilo davno. Nema interesa nema izleta..

7. Ima li koja pivnica još osim pivnice Šime?

Ovo ne znam

8. Ima li dovoljno raznih parkinga u Rabu, Loparu i ostalim mjestima?

Naravno! Kad prodjete autobusni imate parking lijevo i desno, ogromni. A do grada presjecete preko brda uz hotel imperial.
Mi smo trenutno na Rabu.
Uzivajte!

Ne zamjwrite sa greske, velika i mala slova.

Toliko za sad, svaka dodatna preporuka ili savjet, ideja što vidjeti, sve je dobro došlo .
.
A.L.I.C.E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2017., 00:08   #1764
Povoljan cjelodnevni parking u Loparu, postoji li takva opcija?
i-heartofgold is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2017., 22:50   #1765
Aria95
1.Conte Nero na trgu Municipium Arba u starom gradu,Biser na pocetku srednje ulice na trgu sv.Kristofora,caffe bar Kristofor u Sarengradu
2.poput Livacine,sa takvim pjeskom,imas u Gonaru jednu malu plazicu. Pjesak tj mel imate jos na drugom kraju Lopara,u Kamporu,Banjolu...
3.svako mjesto ima nesto svoje.Lopar ima svoju setnicu uz rajsku plazu ali meni osobno to nije nista atraktivno. Rade bi isla prosetati ispod grada,stanes odmah na koktelcicu ili pivi na Banovoj vili. Ili 1.,2. i 3. Padova.
4.za hamburgere bi preporucila Bužu u srednjoj ulici. Najbolja pizza je u Creshendu(Lopar)
5.park Komrcar u centru,veeeeliki park ima za setat koliko oces po stazicama. Imate jos sumu Dundo pa mozda sretnete srnu ili muflona. Imate i Frugu pa Premuzicevu stazu do Lopara
6.na rivi u Rabu imate svaku vecer brodove koji vode posvuda,uzemete prospekt pa izaberete di bi
7.pivnica booo,mozda Forum u donjoj ulici
8.u Rabu(centru) je najbolje parkirati van centra,tj blizu policije i Konzuma di ima vise vecih parkiralista,platis sms-om i mirni ste. U Loparu takoder ima par privatnih parkiralista uz glavnu cestu odmah nasuprot plazi koji se placaju

Poslano sa mog SM-T535 koristeći Tapatalk
__________________
Under the motteld shell of the old tortoise beats the heart of a young dancer. She dreams of twirlin on the table-tops,turning cartwheels,kickin up her heels at the Carnival Ball. "Oh,who will kiss my cold and wrinkled lips,and set my dreaming spirit free?"
bambi05 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2017., 15:22   #1766
Kakav je noćni život na Rabu u zadnje vrijeme, ima nekih posjećenih noćnih klubova / barova?
frANZi50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2017., 16:42   #1767
Evo upravo se vratih s Raba (Donja Supetarska Draga) pa samo kao usputna opaska, pripazite se ježeva Ne znam je li i drugdje na Jadranu ove godine tako, ali ja takvu gomilu i najezdu ježeva još nikad nisam vidio
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2017., 10:48   #1768
Quote:
KLCCLK kaže: Pogledaj post
Evo upravo se vratih s Raba (Donja Supetarska Draga) pa samo kao usputna opaska, pripazite se ježeva Ne znam je li i drugdje na Jadranu ove godine tako, ali ja takvu gomilu i najezdu ježeva još nikad nisam vidio
Gdje si ti bio u DSDragi?
Ja vec godinama ljetujem tamo (Dumici) i vidio sam 3 jeza u 5 godina.

DSD ima samo pjescano dno, a tamo jezevi ne mogu obitavati.

Zna ih biti oko onih otocica na sjevernom rtu, ali do tamo se moze samo brodicom.
kyosaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 01:35   #1769
Kod Gonara. Ako znaš onu malu uzvisinu nakon "Marende" (bivšeg Snoopyja) koja s obje strane ima plaže - jedna manja prema Boljkovcu, a druga veća na drugoj strani. E na toj većoj i plićoj je bome ove godine kolonija od stotina ježeva bez pretjerivanja. Glavnina je naravno na jednom podvodnom dijelu s kamenjem, ali "razbacali" su se malo i po pijesku.

Na onoj prema otočiću ih je manje, ali i tamo ih je ekipa pronašla nekoliko i izbacila na plažu. Di god je kamen pod vodom nađu se -.-
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 09:02   #1770
100 mu ježova Vratili su nam se ježovi.

Judi, ima već neko vrijeme da se oporavlja, i to dosta dobro, populacija ježova na Jadranu. Na jugu su se vrnuli već davnih dana, a evo i na sj. dijelu (kasnije njvj zbog plićeg mora) ima već 7-8 godina da ih je svake godine sve više što nas posebno veseli. Svih naravno osim zlih turista.

Pobjedit pobjedit će ježić!
črni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2017., 09:34   #1771
Ma mene isto veseli da su se oni vratili, ali za kupanje treba upozorit ljude, pogotovo ove kao ja koji odbijaju imat šlapice na nogama kad idu u more
KLCCLK is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2017., 12:23   #1772
Thumbs up

Prvi put na Rabu, nasli smjestaj u Banjolu. Sad zanimaju me jos jednom iskustva sa ovih "moze a ne mora" plaza tipa Sahara i Ciganka. Koliko sam jos upoznat tu su Stolac i Kandarola s tim da je Kandarola iskljucivo nudisticka plaza. Pa me zanima kakva je zapravo situacija na tim plazama. Npr na prve dvije koliki je realan omjer odjevenih i neodjevenih i ukoliko bismo se mi skinuli da li bi bilo previse zainteresiranih pogleda? I sto se tice npr Kandarole, kakva publika tu pretezito ide? pretpostavit cu obicno stariji pretezito muski? hvala unaprijed
Gavroo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2018., 13:28   #1773
Ciao idemo na Rab ove godine na ljetovanje i smješteni smo u Palitu. Pošto ne volimo baš betobake plaže, zanima nas gdje na otoku su najbliže prirodne plaže. I zna li netko smije li se na ovoj nudističkoj plaži na poluotoku Frkanj kupati obucen i kako doći do tamo iz Palita. Hvalaa 😊
Snješkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2018., 14:32   #1774
Pomoć

Dakle, ove godine odabrali smo Rab.

Dvoumimo se između Hotela Internacional i Hotela Istra, a na bookingu imaju istu ocjenu.

Pa možda je netko bio ili zna iz prve ruke što odabrati. Svaki savjet je dobrodošao
mala28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2018., 19:21   #1775
Privatni stacionar za kamp kucicu

Trazim privatni stacionar za kamp kucicu za cijelu godinu (da nije kamp) na otoku Rabu.
Slada is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2018., 09:28   #1776
Pozdrav ljudovi

Evo, uskoro putujem na Rab, smještaj na Palitu, 7 dana, i imamo auto

E sad...ja ne znam od kuda počet obilazit

Hrpetinu lijepih mjesta i plaža sam našla, ne znam hoće li biti uopće vremena za vidjeti sve..

Ljubazno molim neke smjernice i prijedloge što biste istaknuli kao top
(Rajsku plažu bih isključila i druga napućena djecom mjesta)
Red Stella is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 16:19   #1777
jesu konačno napravili rasvjetu uz šetnicu (s vansjke strane grada) i na Komrčaru ?
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2018., 16:38   #1778
Quote:
Red Stella kaže: Pogledaj post
Pozdrav ljudovi

Evo, uskoro putujem na Rab, smještaj na Palitu, 7 dana, i imamo auto

E sad...ja ne znam od kuda počet obilazit

Hrpetinu lijepih mjesta i plaža sam našla, ne znam hoće li biti uopće vremena za vidjeti sve..

Ljubazno molim neke smjernice i prijedloge što biste istaknuli kao top
(Rajsku plažu bih isključila i druga napućena djecom mjesta)
Vrh Kamenjak obavezno.
Kalifront (šuma Dundo) do nekog dijela se može autom a onda u najveću šumu hrasta medunca na Sredozemlju (jedino je Mljet zeleniji otok od Raba)
Suha Punta (na Kalifrontu)
s autom se može doći i do
Lopar isto ima (uglavnom FKK ali nije uvjet) hrpu fantastičnih plaža do kojih se može doći blizu s autom. pri tom mislim na manje od 500 m pješačenja. iznad Lopara je fantastičan pogled na okolne otoke i sam Lopar, odn. plaže. Premužićeva staza.


fak, post ima mjesec dana već
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2018., 10:17   #1779
Quote:
cici mici kaže: Pogledaj post
jesu konačno napravili rasvjetu uz šetnicu (s vansjke strane grada) i na Komrčaru ?
nisu. al sjesti na Komrčaru na klupicu je nemoguće. tigrasti komarci ordiniraju i po najgoroj žegi. ni na nekoj terasi, dalje od drveća, nemate mira. jebeno.

s obzirom na zalijevanje nekih vrtova, nema govora o smanjenju maltretiranja.
__________________
samo jednom se živi, svi ostali pokušaji su reinkarnacija.
kulturna asimilacija, jer nijedna druga ne postoji.
poliglot: s gospodom gospodski, s ciganima ciganski.
cici mici is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2021., 22:39   #1780
Jel na Rabu ima divljih plaza sa sto manje ljudi?Negdje gdje mogu doci relativno blizu s autom i da mogu leci u hlad?Nisam nikada bio na Rabu.Hvala
Mr.Bean is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:08.