Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.02.2009., 00:20   #81
I ja se spremam za posjet u kanadu,nemam posao i nemam imovine,jedino sto imam ovdje jeste fax, treca godina,tj jos ovu i sljedecu do zavrsetka, garantno pismo imam kao i nesto kesa na racunu...znam da mi nisu bas velike sanse al nadam se da ce biti ok...trenutno sam u fazi prikupljanja svih potrebnih papira...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 16:38   #82
Quote:
Sumo kaže: Pogledaj post
Dobro bi bilo da imas razlog za posjetu, svadba, da si kuma na krstenju i tako to.
Sretno!
ovaj razlog im je dovoljan da je odbiju... jer skoro svi ilegalci tj. overstayers idu u svadbu ili na krstenje.

mislim da nece imati problema za vizu i bez posebnog muvanja.
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 17:18   #83
Quote:
red berries kaže: Pogledaj post
I ja se spremam za posjet u kanadu,nemam posao i nemam imovine,jedino sto imam ovdje jeste fax, treca godina,tj jos ovu i sljedecu do zavrsetka, garantno pismo imam kao i nesto kesa na racunu...znam da mi nisu bas velike sanse al nadam se da ce biti ok...trenutno sam u fazi prikupljanja svih potrebnih papira...
Koje sve papire moraš predati, pretpostavljam u Beč?
__________________
Stay positive!
Spring4.6. is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2009., 23:40   #84
Quote:
Spring4.6. kaže: Pogledaj post
Koje sve papire moraš predati, pretpostavljam u Beč?
Napisat cu ti ovako na pamet,ako nesto izostavim nadopisem poslije...takodjer imas na njihovim stranicama sta ti je sve potrebno..Pored putovnice saljes garantno pismo,izvadak iz banke da imas dovoljno novca tj moras otvoriti devizni racun i imati za svaki dan proveden u kanadi 100 dolara...ja sam procitala i cula da ukoliko imas garantno pismo kojim ti se garantira da netko drugi snosi troskove tvog puta i boravka tamo ne moras imati taj novac,no ja ne bih riskirala..pored toga imas na njihovoj stranici da skines potrebne formulare koje saljes sa svim tim...takodjer ukoliko si na faxu,kopija indexa, ukoliko si zaposlen-a potvrda o tome, o prihodima na poslu itd itd..papirologija je ista kao i za americku proceduru...ja mislim..takodjer ukoliko posjedujes neku imovinu,nekretninu potvrda i o tome...uglavnom sto vise stvari imas da te veze ovdje tj da ces se vratiti to bolje...
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.03.2009., 20:23   #85
nema više viza za Kanadu
__________________
vozi tangentom po točki infleksije
Bilobrkster is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2009., 04:17   #86
Jupi, vec planiram cjelomjesecno putovanje:

Toronto-Niagara Falls-London-Windsor-Saskatoon-Calgary-Edmonton-Vancouver-Vitoria

Quebec City-Montreal-Halifax-St.John's

camundongo is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2009., 10:50   #87
Quote:
camundongo kaže: Pogledaj post
Jupi, vec planiram cjelomjesecno putovanje:

Toronto-Niagara Falls-London-Windsor-Saskatoon-Calgary-Edmonton-Vancouver-Vitoria

Quebec City-Montreal-Halifax-St.John's

Već ako planiraš na St.John`s i Halifax obavezno skoči do St.Pierra i Miquelona...
Djelić EU tik do Kanade.....
conan is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:50   #88
Jel probao neko kako funkcionise bez vize?
dacha75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2009., 16:59   #89
Ja idem brzo , za nekih 20- tak dana...Pa cemo da vidimo
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2009., 15:57   #90
ljudi imate povratnu zg-toronto na airfranceu za 463 eura (sve uključeno !)
Frankie is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2009., 09:47   #91
Toronto

Supruga i ja odlazimo do Toronta u lipnju pa trazim smjestajne i prehrambene preporuke. Sreca sto postoji nekoliko praznika pa cemo izgubiti samo dva radna dana.
Zelja je CN Tower kao i Niagara, a trenutno pripremamo plan puta.
Unaprijed zahvalni.
ViTG is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 19:51   #92
Jel bio tko u Kanadi sad nakon ovog ukidanja viza? Jel bilo kakvih problema?
lostboy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 00:24   #93
Ja sam se vratila ima par dana, sve proslo ok..Pitali me kod koga idem, nosim li ovo ono i par pitanja ok i to je to..sve 5
red berries is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 00:57   #94
pitanje:

da li je tko putovao u Kanadu otkako su ukinuli vize, ne znam da li će me što ispitivati na granici pri ulasku u zemlju...? da li bih trebao ponijeti kakve dokumente o sigurnom povratku u svoju zemlju, ili tako nešto?

edit:

vidim da vas je vec bilo, i sve prošlo za 5 na ulasku, no koliko ste vremenski bili, ja imam povratnu kartu na 2 mjeseca, pa ne znam jel ce sto ispitivati...

ne nosim nista kroz carinu, osim litru i pol maslinovog ulja i 3 čokolade
i jedan autić, za kojeg ne znam dal da stavim u kofer ili u carry on.. nije baš malen...
Gabre is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 17:11   #95
Letila sam u Kanadu 1.5. bez vize i sve prošlo OK, jako su bili fini i pristoji, nisu gnjavili, standardne granične procedure....
Bilo bi dobro pri ruci imati povratnu kartu, znaju tražiti....

Posjetila Toronto, Hamilton, Niagaru, Montreal, Quebec City, Ottawu, Kingston, prolazila pokraj zemlje tisuću otoka....bila ukupno dva tjedna.....

Držala se vodiča kroz Kanadu (mislim na knjigu)....prije puta malo surfala po netu da vidim što su drugi ljudi vdjeli i preporučili....

Opći dojam jako lijepa zemlja sa smirenim i staloženim stanovništvom :
E da, i suveniri su im malo skupi, ali ne putuje se svake godine u Kanadu

Kasnije se javim sa svojim popisom što sam vidjela a što posjetila te što sam jela....
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 18:02   #96
definitivno su pristojniji nego u US kad putujesh

na koliko nam odobravaju ostanak?
miloshz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2009., 22:34   #97
Ne znam, ja sam u USA imao samo pozitivna iskustva, ni bu ni ba, poslikala, uzela otisak prsta i lupila štambilj, bez pitanja. Najgora iskustva: Njemačka, pa onda UK.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 17:01   #98
Za Kanadu ne piše kad moraš izać kao u USA, jednostavno ti lupe žig i sa tim žigom možeš biti (čini mi se) 6 mjeseci preko toga si u ilegali....

Pa ja u principu nisam imala ni sa amerima problem, jest da su me uzduž i poprijeko propitali (interesantno je to da kad iz Kanade idete u USA, onda vam je granica već na aerodromu, pa avion u Americi sleti na lokalnu isti u tamo nema zeke peke sa policijom i pitanima) koliko dugo, zašto, šta radim, čim se bavim, koliko ću potrošiti, 1000 zašto (s moje strane 1000 zato) i onda žig i dozvola za boravak na 6 mjeseci.

Kad malo razmislim nikad nisam imala nikakvih problema prilikom prelaska granica kojekakvih....
__________________
always look on the bright side of life
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 18:17   #99
A kakva je procedura kad se autom ide iz USA u Kanadu pa opet natrag u USA nakon par dana?
lajchi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 22:51   #100
Daklem Toronto:
Moram reći da sam napravila veliku kilometražu po Trorntu....nogama....po Downtown-u....
Prozujala Sveučilištem, kraljičinim parkićem, bauljala satima po Royal Ontario muzeju (ROM), kinesku četvrt, okrznula Art Gallery of Ontario (AGO), CN toranj, Casa Loma, St Lowrence maret...ne nužno tim redosljedom
Svakako otići na CN toranj....vozite se liftom na visinu od oko 500m, lift panoramski, vidite panoramu Totonta sve u krug, ima na jednom dijelu stakleni pod pa se možete slikati, to je prvi nivo, a na drugom nivou imate i onaj rotirajući kafić, to se ekstra plaća....bila na prvom nivou, popila sokić i u tom restoranu, prekrasan pogled na jezero i malu avionsku pistu i jderilice...
Casa Loma je kuća-dvorac nekog tamošnjeg tajkuna koji je imao gro love pa si gradio dvorac sa svakojakim novotarijama tog doba, tipa lifta i prvog tuša....ulupao lovu i poslije bankrotirao pa su prodavali stvari...i tako...
Kineska četvrt pod obavezno....dućani i štandovi usput su mi bili mrak...gro nekih plodovaza koje ne znam što bih sa njima....ima puno restorana pa smo nasumično ušli u jedan i jeli....

Nijagara
Došla tamo oko 6, bilo zatvoreno za sići dolje ili voziti se brodićem do samih slapova...to mi malo žao....ali što je tu je....ostali smo do 9 tamo (sjedili i ispijali starbucks) čekali da se slapovi osvjetle. Vrijeme se može pametnije utrošiti odlaskom do neke utvrde koja je u blizini, ili preći u Ameriku pa vidjeti iz bliza i njihove slapove (koji se vide i sa kanadske strane) ili otići na projekciju IMAX-a.
Zgodno je proći kroz Hamilton, na putu do slapova ili u povratku, imaju dva dijela jedan je industrijski i "šminkerski" :miga:. Ali nećete puno propustiti ako ne prođete.

Sad mi inspiracija ošla na nulu, pa prekidam dok ne krenem drobiti bezveze....
__________________
always look on the bright side of life
Nefertiti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:36.