Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.10.2010., 18:27   #2181
Koliko je dana dovoljno ra razgledati pariz, otprilike?
vrtlog is offline  
Old 06.10.2010., 18:37   #2182
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
Koliko je dana dovoljno ra razgledati pariz, otprilike?
Nekome je dovoljan vikend, a nekome nije dovoljan ni cijeli zivot.
__________________
Stephen Colbert: "Beauty isn't in the eye of the beholder; I've checked. There's nothing in there but veins and goo."
colbert is offline  
Old 06.10.2010., 18:55   #2183
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Nekome je dovoljan vikend, a nekome nije dovoljan ni cijeli zivot.
A ti su mi najjaci sta grad od 10ak miljuna ljudi mogu vidit u jedan vikend...
__________________
Tack Sverige! Land of the free! Home of the brave!

#nijegrip
kolerik is offline  
Old 06.10.2010., 21:36   #2184
Ja sam bio 10 dana. Vidio dovoljno, moglo bi se i još. Ali nekom drugom prilikom.
nukac is offline  
Old 06.10.2010., 22:26   #2185
pozz ljudi..
ja i dečko (tada već muž) idemo na medeni u pariz 5 dana, hotel 2300 (i to 50% pousta), avionska karta 3000. jel to maloo puuunooo?
e da, koliko ste vi novaca potrošili za 5 dana? malo razgledavanja malo shopping (ak nije skupo), hrana po dučanima ili restoranima?
iva_4 is offline  
Old 06.10.2010., 22:39   #2186
Avionska karta 3000 ? To mi je puno, s obzirom na ove današne cijene.
nukac is offline  
Old 06.10.2010., 22:40   #2187
ovaj tren našla preko easy jet-a povratne karte za 170€... presretnaaaa
iva_4 is offline  
Old 06.10.2010., 23:02   #2188
Pogledaj još i AirFrance, oni imaju po 100 EUR na osobu, malo bolji red letenja, jer se možeš vračati navečer.
nukac is offline  
Old 06.10.2010., 23:06   #2189
HOSTELI

Jako bi mi značilo ako neko ima iskustva sa jeftinim smještajem !

hostel i nešto tipa toga za 20-30 eura noć...viđa san po netu i nalazim takve hostele al me zanima iskustvo iz prve ruke !
cromilan is offline  
Old 06.10.2010., 23:57   #2190
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
pozz ljudi..
ja i dečko (tada već muž) idemo na medeni u pariz 5 dana, hotel 2300 (i to 50% pousta), avionska karta 3000. jel to maloo puuunooo?
e da, koliko ste vi novaca potrošili za 5 dana? malo razgledavanja malo shopping (ak nije skupo), hrana po dučanima ili restoranima?
Imas akciju od Air France za 98eura po osobi, ili easyjet za sličnu cijenu. Ja sam letio s Air Franceom i mogu reći da su samo malo bolji od low cost. 3000 kn je puno ako možeš jeftinije naći ali smatram da cca 200 eura/osobi za euro destincije nije previše.

Paris ti je skup, ne kao Zurcih ali jako blizu. Za naše poimanje sve je jako skupo hrana, pivo, vino, kava, metro, ulazi na atrakcije i muzeje, i sve ostalo, ali se nekako snađeš.

Pazi na novce brzo se troše!
marioxp is offline  
Old 07.10.2010., 00:13   #2191
Ima li itko iskustva s ovim:
http://www.myapartmentparis.com/

Koliko je dana dovoljno za razgledati najvažnije znamenitosti Pariza? 4-5?
vrtlog is offline  
Old 07.10.2010., 00:13   #2192
Quote:
cromilan kaže: Pogledaj post
Jako bi mi značilo ako neko ima iskustva sa jeftinim smještajem !

hostel i nešto tipa toga za 20-30 eura noć...viđa san po netu i nalazim takve hostele al me zanima iskustvo iz prve ruke !

Odeš na stranicu Hostelworld i tamo si pročitaj reviewe pojedinaca koji su u istome već boravili.
Većinom što ljudi pišu, uzmi sredinu i otprilike će vam tako doista i biti osim ako i sami niste radikalni tipovi...
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.10.2010., 00:16   #2193
Quote:
vrtlog kaže: Pogledaj post
Ima li itko iskustva s ovim:
http://www.myapartmentparis.com/

Koliko je dana dovoljno za razgledati najvažnije znamenitosti Pariza? 4-5?

Još čekamo prve dojmove ljudi koji nsu se odlučili za ovu varijantu.
Prošla sam sve dostupne stanove i velika većina stanova zadovoljavala je osnovne kriterije - imaju široku paletu usluga za cijenu koju niti jedan hotel ne može ponuditi.

Što se tiče boravka spadam u one koji su bili više puta i dalje me zanima kao i prvi put.
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.10.2010., 00:19   #2194
Quote:
iva_4 kaže: Pogledaj post
pozz ljudi..
ja i dečko (tada već muž) idemo na medeni u pariz 5 dana, hotel 2300 (i to 50% pousta), avionska karta 3000. jel to maloo puuunooo?
e da, koliko ste vi novaca potrošili za 5 dana? malo razgledavanja malo shopping (ak nije skupo), hrana po dučanima ili restoranima?

Hoteli se plačaju po noćenju, pa ako je to 5 dana cijena je jako dobra, ako je i 4 dana i dalje je vrlo dobra.
By the way, o kojem se hotelu radi?

Što se shoppinga tiče, u Parizu koupuješ da bi se pohvalio da je to iz grada zaljubljenih a ne da si dobro prošao. To je tako.
Ipak, isplati se kad se pogode rasprodaje pa još upikneš između sveg monog blaga čime si okružen....;D
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.10.2010., 00:22   #2195
Quote:
colbert kaže: Pogledaj post
Nekome je dovoljan vikend, a nekome nije dovoljan ni cijeli zivot.

Heja!
__________________
--------------------------------------------------
You may have a heart of gold, but so does a hard-boiled egg...
--------------------------------------------------
UglyKidJoe is offline  
Old 07.10.2010., 09:29   #2196
Quote:
UglyKidJoe kaže: Pogledaj post
Hoteli se plačaju po noćenju, pa ako je to 5 dana cijena je jako dobra, ako je i 4 dana i dalje je vrlo dobra.
By the way, o kojem se hotelu radi?

Što se shoppinga tiče, u Parizu koupuješ da bi se pohvalio da je to iz grada zaljubljenih a ne da si dobro prošao. To je tako.
Ipak, isplati se kad se pogode rasprodaje pa još upikneš između sveg monog blaga čime si okružen....;D
http://www.hotels-paris.fr/en/hotel/...nce-Europe.htm na ovoj stranici sam ga našla. a ovo je njihova službena http://www.bookinnfrance.com/fr/fran...ope-paris.html
iva_4 is offline  
Old 07.10.2010., 10:10   #2197
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Imas akciju od Air France za 98eura po osobi, ili easyjet za sličnu cijenu. Ja sam letio s Air Franceom i mogu reći da su samo malo bolji od low cost. 3000 kn je puno ako možeš jeftinije naći ali smatram da cca 200 eura/osobi za euro destincije nije previše.

Paris ti je skup, ne kao Zurcih ali jako blizu. Za naše poimanje sve je jako skupo hrana, pivo, vino, kava, metro, ulazi na atrakcije i muzeje, i sve ostalo, ali se nekako snađeš.

Pazi na novce brzo se troše!
Po kojem je kriteriju metro skup?
Ako se dobro sjećam, kartnet s 10 karata je 11 ili 12 eura. Uz euro od 7,xx kn, jedna karta ispadne oko 8 kuna. Koliko je u Zagrebu karta? 8 ili 9 kuna?

Air France, uz akcijske cijene, prvi mi je izbor zbog reda letenja.
Jutarnji let za Pariz u 7 znači da ću stvari ostaviti u stanu i izaći na licu oko pola jedanaest. A večernji let, da zadnji dan tek nakon kasnijeg ručka krećem u zrakoplovnu luku.
Coco_Nut is offline  
Old 07.10.2010., 10:50   #2198
Quote:
marioxp kaže: Pogledaj post
Imas akciju od Air France za 98eura po osobi, ili easyjet za sličnu cijenu. Ja sam letio s Air Franceom i mogu reći da su samo malo bolji od low cost. 3000 kn je puno ako možeš jeftinije naći ali smatram da cca 200 eura/osobi za euro destincije nije previše.

Paris ti je skup, ne kao Zurcih ali jako blizu. Za naše poimanje sve je jako skupo hrana, pivo, vino, kava, metro, ulazi na atrakcije i muzeje, i sve ostalo, ali se nekako snađeš.

Pazi na novce brzo se troše!
ne bih se složila.
hrana u marketima je jeftinija nego kod nas ili kao kod nas.
Po restoranima srednje klase dobiješ pola litre vrlo dobrog vina za 10-15 e,a po kojem je kriteriju metro skup zbilja ne shvaćam.
Dlapek is offline  
Old 07.10.2010., 10:51   #2199
ej ugly , trebam savjet za stan i tvoje preporuke. elem, jel se može nać za 7 noći stan za cca 900 eura za četvero. onako dvi sobe al da nije jedna od tih living room. ako može iz osobnog iskustva.
bruker is offline  
Old 07.10.2010., 12:00   #2200
..možda malo blesavo pitanje , al bolje da sada provjerim...iznajmili smo stan preko agencije i dobili broj moba od vlasnika koji mi je rekao da ga nazovem kad sletimo pa da nas on čeka pred stanom.....e sad mene zanima..br. tel je 06 03....jer moram ukucati i pozivni za francusku,znaći 0033 603... ili ne.. mislim , s obzirom da kad dođem tamo se prebacim na njihovu mrežu... stvarno to ne kužim...
dama19 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:23.