Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.05.2015., 23:34   #2021
Quote:
Poluplave okice kaže: Pogledaj post
moji su full kratki, tu i tamo ga osjetim na sedimici i pomaknem jezikom.

Joj Nadam se da me nisu izmasakrirali Začudo ništa ne boli, evo to moram priznati. Samo na dodir. Ali vizualno mi svakim danom sve gore djeluje ta situacija s koncima i komadićima zubnog mesa koje otpada prilično daleko od mjesta gdje je bio umnjak
Victoria_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 14:11   #2022
bio danas u dubravi...gužva nenormalna - 2 sata sam čekao da bi mi pogledali zube i snimku te dali termin za vađenje umnjaka 15.09!? , pa zatim 2 tjedna poslije i drugi
ko živ , ko mrtav do tad
aka47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 19:52   #2023
Na Stomatološkom faksu naručuju za mjesec dana ako je kirurško vađenje, ako je ambulantno, vade odmah

Čeka se oko pola sata, ne više
Lua is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 20:46   #2024
moja agonija je gotova izvadila konce danas, malo još natečena izvana, dovršiti ću antibiotik i gotova sam sa umnjacima :klap:
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2015., 21:32   #2025
Sad sam se tek sjetio nečega kaj sam zaboravio pitat u ambulanti.
Naime, nemam dopunsko pa sam platio pregled 25kn.
Da li prilikom sljedećeg dolaska kad budem vadio umnjak moram platit opet tih 25kn ili je tarifa za kirurški zahvat (alveotomija) skuplja...?
aka47 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2015., 13:55   #2026
Quote:
aka47 kaže: Pogledaj post
Sad sam se tek sjetio nečega kaj sam zaboravio pitat u ambulanti.
Naime, nemam dopunsko pa sam platio pregled 25kn.
Da li prilikom sljedećeg dolaska kad budem vadio umnjak moram platit opet tih 25kn ili je tarifa za kirurški zahvat (alveotomija) skuplja...?
ja sam privatno platila 800kn. Sumnjam da će ti 25 biti dosta
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 23:00   #2027
Ljudi moji pomagajte! Znači danas sam bila na vađenju končića nakon alveotomije umnjaka i ,začuđujuće, bolilo je više nego sam postoperativni oporavak. Ugl, kad sam izašla van i pogledala-to je rupetiiinaaaa! Ja sam mislila da će to biti spojeno meso, zaraslo. Kad ono rupa, prilično duboka i unutra se nazire nešto bijelo. Nadam se da je to bijelo kost, a ne zaostali komadi umnjaka . Moje pitanje bi ustvari bilo da li je to normalno?? I kako da sad izbjegnem infekciju te rupe hranom, da li se trebam brinuti? Oni su tamo totalno cool odreagirali, dvojica mladih dečki, jako simpa. Stalno se tješim da znaju što rade, ali ova mrvica sumnje me izjedaaaa
Victoria_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 02:05   #2028
Quote:
Victoria_888 kaže: Pogledaj post
Ljudi moji pomagajte! Znači danas sam bila na vađenju končića nakon alveotomije umnjaka i ,začuđujuće, bolilo je više nego sam postoperativni oporavak. Ugl, kad sam izašla van i pogledala-to je rupetiiinaaaa! Ja sam mislila da će to biti spojeno meso, zaraslo. Kad ono rupa, prilično duboka i unutra se nazire nešto bijelo. Nadam se da je to bijelo kost, a ne zaostali komadi umnjaka . Moje pitanje bi ustvari bilo da li je to normalno?? I kako da sad izbjegnem infekciju te rupe hranom, da li se trebam brinuti? Oni su tamo totalno cool odreagirali, dvojica mladih dečki, jako simpa. Stalno se tješim da znaju što rade, ali ova mrvica sumnje me izjedaaaa
Evo da odgovorim sama sebi na pitanje, a i ako nekoga bude zanimalo isto ubuduće- NORMALNO JE imati rupu čak i do nekoliko mjeseci ponekad (tako barem pročitah)
Victoria_888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2015., 12:54   #2029
Quote:
Victoria_888 kaže: Pogledaj post
Evo da odgovorim sama sebi na pitanje, a i ako nekoga bude zanimalo isto ubuduće- NORMALNO JE imati rupu čak i do nekoliko mjeseci ponekad (tako barem pročitah)
o da, normalno je
ja svaki dan sa interdentalnom čistim tu rupu u slučaju zalutale hrane
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 22:04   #2030
Dali je normalno da par dana nakon operacije bude bijelo oko šavova.
se1993 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 09:48   #2031
ja sam izvadila i svoj drugi donji umnjak ovaj tjedan u Gundulićevoj.
termin su mi dali za oko mjesec dana od kad sam se naručivala, a kad sam došla tamo primili su me u roku od 5 min.
moja sestra koja je vadila svoj u Perkovčevoj je dobila termin za mjesec i pol, a na red je čekala sat-dva.
tako da, što se toga tiče, Gundulićeva mi je super.
ja sam opet prošla bez operacije, natečenosti i šavova što se ovog vađenja tiče.
umnjak se jako teško izvadio, vadio ga je barem 20 min.
jako se držao, pomicao se van milimetar po milimetar, ali eto, nakon svog tog natezanja i ponovnog pokušavanja, ipak je na kraju tako izvađen
malo boli, ali ništa strašno.
jedino mi je od svog tog natezanja popucao rub usnice, pa mi je sad malo problem jesti jer ne mogu otvoriti usta kako spada. valjda će to brzo zarasti.
anđeo tame is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2015., 22:13   #2032
Quote:
se1993 kaže: Pogledaj post
Dali je normalno da par dana nakon operacije bude bijelo oko šavova.
Meni je tako bilo, pretpostavljam da je normalno..
__________________
this baby got a temper, you'll never tame her
Poluplave okice is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2015., 19:47   #2033
Evo ja imala super iskustvo. Inače se bojim zubara, ono drama uvijek prije nego se uopće trebam naručit i narastao mi umnjak ali krivo tako da mi je smetao dok jedem. Odem kod zubara nenaručena jer danima nisam nešto normalno pojela, on odmah rekao da nema ništa drugo nego izvadit što sam i pretpostavljala ali nisam se nadala da će mi ga odmah tamo vadit. Dao mi dvije injekcije, nakon par minuta nešto malo promrdo oko njega i za manje od minutu već je bio u mojim rukama Nisam se ni snašala jer dok ga je vadio ja sam mislila da se on samo priprema. Rana također super, ništa ne boli, krv je samo malo curila. Zub više ne smeta, normalno jedem ja presretna, došlo mi da ga tamo izljubim
__________________
You better check yourself before you wreck yourself.
Ethan Tremblay is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2015., 21:00   #2034
Prije 4 dana sam vadila donji umnjak.
Lice mi je prvi i drugi dan bilo jako natečeno s vanjske strane, sad se to evo malo smirilo, ali još uvijek je sve natečeno s unutarnje, pretpostavljam da je to normalno.
Ali ono što me zabrinjava je što mi se s unutarnje strane obraza pojavio nekakav podljev, sivkaste/ljubičaste boje i ne nalazi se tamo gdje je bio umnjak nego više prema naprijed, odma ispod usne.
Da li je to normalno?

P.S. Kirurg mi nije propisao nikakve antibiotike poslije vađenja umnjaka iako vidim da neki pišu da ih piju.
Da li mi je trebao dati antibiotike nakon što mi je izvadio umnjak i o čemu to ovisi?
Čini mi se da bi mi ta upala usta brže prošla da nešto pijem, ovako ne znam koliko će to još trajati jer boli na dodir.
milankaZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2015., 03:19   #2035
da se potpuno oporaviš trebat će ti 7-8 dana
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 03:13   #2036
ok, citam komentare i zakljucujem da sam najgori pacijent ikada valjda!

inace, jucer (prosla je ponoc, pa moze i prekjucer) sam vadila impaktiranu lijevu osmicu. dosla kod doktorice, dobila dvije injekcije anestezije (koje nisam ni osjetila) i ravno na stol. krenula je rezati i piliti i sve je bilo ok do trenutka kad je pocela ici sve dublje i rekla da ga ne moze izvaditi jer je zakrenut na nezgodnu stranu (ne znam tocno sto je to znacilo jer sam imala prekrivene oci).... narednih 20 minuta se sastojalo od piljenja kosti, rasklimavanja zuba, pa jos malo piljenje, pa lomljenja na komade i tako u krug! i da, anestezija ocito nije djelovala toliko duboko jer sam osjetila dosta toga.... pred kraj sam je htjela pitati treba li joj pomoc jer nisam vise mogla izdrzati od muke. no dobre, umnjak je uspjesno izvaden i da, osjetila sam sivanje mesa nakon toga (zubarka je rekla da je vjerojatno bilo vec blago naoteceno i da izdrzim tih 5 minuta). U trenutku kad sam se podigla sa stola, primjetila sam da je cijeli mokar koliko sam se iznojila (sto od muke, sto od 30 stupnjav vani). Moram ih pohvaliti da su bile super, a i sestra koja me u jednom trenutku pocela drzati za ruku tim postupkom nije odmogla (i zbilja joj hvala). nakon toga sam dobila upute kojih se pola ne mogu sjetiti od soka zbog svega. uglavnom, prvi brufen sam popila odmah!

odmah sam otisla doma i stavila led.... sto se naotecenosti tice, prvi dan je bio odlican, gotovo nista se nije vidjelo! dovoljno govori cinjenica da sam rucala (3h nakon operacije) lignje (žar) sa krumpirom i blitvom i pojela pola litre sladoleda (to sam jedino upamtila da je doktorica rekla da moram jesti ), a vecerala piletinu i spagete (zato i kazem najgori pacijent ikad.... sad sam procitala da ljudi zive po 3 dana na cokolinu! ).... onda je dosla noc.... samo sam se jednom probudila i uzela led da hladim, ali i zaspala pokraj njega .... ujutro se budim kao bumbar! znaci naotecena skroz, usta jedva otvaram i da, bolno je.... cijeli taj dio koji je naotecen kao da nije moj! i da, kao svaki dobar pacijent doruckovala sam kruh i pastetu jer moram jesti uz antibiotike (korica je zbilja kurva) i rucala menu u mc'donaldsu (onu novu tortilju jer ne mogu otvoriti usta dovoljno za hamburger). takoder, znam da nije najbolje zbog antibiotika, ali kome je casa vina ikada nastetila

eto, to je skoro sve od mene....pokusala sam biti sto detaljnija i nadam se da mi oteklina nece proporcionalno rasti jer se vec sada ne mogu prepoznati u ogledalu!

apdejtam nekada uskoro!
zdjela is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 19:12   #2037
iskustva s vađenjem umnjaka u rijeci? može li netko preporučiti nekog?
dudemaster is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.06.2015., 11:31   #2038
Jaaaao, jutros sam vadila umnjak gore desno Tak moram pohvaliti doktora s repićem u Gundulićevoj. Bilo je baš simpatično, baš sam se nasmijala Meni je dosta urasao u obrazovo meso () i to me prilično boljelo dok je raslo. Doktor mi je rekao da je nastao kubitus ili što već Zaboravila sam! Uglavnom, ništa me nije boljelo i osjećam se neopisivo lakše bez tog umnjaka. Predivan je osjećaj kada te nešto ne pritišće


Imam još jedan I nisam znala da tamo radi časna Predobro!
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:58   #2039
koliko traje ta bol nakon vađenja umnjaka? naime, ja sad više ne znam jel me boli zbog tog što sam izvadila zub ili me možda boli i neki drugi zub u blizini ? prije 20h mi je izvađen i kako me anestezija popuštala tako me počinjalo boljeti pa sam uzela tbl protiv bolova i stanje se smirilo, ali stalno osjetim "nešto" e sad kako je i tbl popustila i ja nešto malo pojela (na drugoj strani sam jela, jako malo nešto, u stvari pojela sam 3-4 bobiflipsa (ne vrećice, nego baš doslovno to što stane u jednu šaku) i malo instant juhe) opet me sve boli, valjda samim micanjem čeljusti izazovem tu bol

uglavnom, sve se više bojim da je još koji zub u pitanju, ali nisam sigurna koji, no na toj je čeljusti di je i vađeno
i uho me malo boli
jel ima netko da mi kaže da je to normalno i da je to sve u stvari zbog same traume vađenja zuba i da se nemam šta bojati !?
moćna carica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2015., 01:50   #2040
I mene boli. Ne sad kada sam mirna, ali kada jedem, tj. žvačem, osjetim blago zatezanje. Mislim da je to sasvim normalna stvar Ja jedva čekam vaditi drugi iako njega ne osjetim, ALI predivan je osjećaj ne imati ih Rekao je da bih četiri dana mogla imatii sukrvicu, ali ja nemam ništa Ali da, valjda to zarasta pa i boli.
Depeche E. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:48.