Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.06.2016., 14:59   #241
Samo da dodam da sam sipao u jezerce vodu iz gradskog vodovoda i sve je ok. Ali to je trosak, zato sam i stavio obicnu pumpu i na nju prikljucio hidrofor iz kojega voda tece u jezerce i ta voda pocne zutjeti.
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:15   #242
Ak ti pomaže evo par informacija iz iskustva...
Frendica je prije par godina napravila jezerce i u početku svakih par dana mijenjala vodu jer joj se zamutila, postala bi žučkasto zelenkasta. Koristila je vodu sa pumpe u dvorištu pa smo svaki vikend imali radnu akciju
E onda je otišla na more, vodu mjesec dana nitko nije dirao ... kako se zamutila tako se i razbistrila. Od onda samo povremeno dolije vodu, a jezerce prazni samo po zimi da ne smrzne.
Jezerce je betonirano i iz nutra obloženo obluticama, veliko je cca 3,5-4 kvadrata, najveća dubina 70 cm. U njemu su dvije tegle lopoča.
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 20:29   #243
Ako nisu alge onda je moguće i radi željeza i "željeznih bakterija". Možeš li prokuhati tu vodu u prozirnoj posudi i vidjeti hoće li promijeniti boju nakon što prokuha? Ako zbog kuhanja promijeni boju onda je najvjerojatnije zbog visoke koncentracije željeza u vodi.

Ja mislim da je testiranje vode oko 200-300 kuna. Provjere metale, ph, baterije...
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:16   #244
Quote:
bella11 kaže: Pogledaj post
Ak ti pomaže evo par informacija iz iskustva...
Frendica je prije par godina napravila jezerce i u početku svakih par dana mijenjala vodu jer joj se zamutila, postala bi žučkasto zelenkasta. Koristila je vodu sa pumpe u dvorištu pa smo svaki vikend imali radnu akciju
E onda je otišla na more, vodu mjesec dana nitko nije dirao ... kako se zamutila tako se i razbistrila. Od onda samo povremeno dolije vodu, a jezerce prazni samo po zimi da ne smrzne.
Jezerce je betonirano i iz nutra obloženo obluticama, veliko je cca 3,5-4 kvadrata, najveća dubina 70 cm. U njemu su dvije tegle lopoča.
Tako se i u mom jezercetu nakon nekog vremena voda poprilicno razbistri kad ne pustam vodu, narocito ako je padala kisa. Valjda se ona glina slegne kad voda stoji. Ali ,sta cu, moram opet pustati vodu i ubrzo opet pozuti.
Ne znam, pustat cu vodu svakodnevno (osim zimi) mozda ce se jednog lijepog dana dogoditi da ostane bistra
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:22   #245
Unhappy

Quote:
Barrex kaže: Pogledaj post
Ako nisu alge onda je moguće i radi željeza i "željeznih bakterija". Možeš li prokuhati tu vodu u prozirnoj posudi i vidjeti hoće li promijeniti boju nakon što prokuha? Ako zbog kuhanja promijeni boju onda je najvjerojatnije zbog visoke koncentracije željeza u vodi.

Ja mislim da je testiranje vode oko 200-300 kuna. Provjere metale, ph, baterije...
Moguce da ima zeljeza, slicne boje je i voda, kao zardjalo zeljezo.
Ne znam vrijedi li sta sad ispitivati, ako je do toga tu se ne moze nista uciniti. O premjestanju pumpe nema govora, jezerce je tu gdje jeste.....steta, tako sam se potrudio, lijepo je sve osim vode
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:32   #246
Imaju filtri ako je do željeza.

Ako središ eko-sustav u jezeru nećeš morati stalno mijenjati vodu.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2016., 21:47   #247


Evo kakva je voda. Zao mi stavljati filter za prociscavanje, pas se voli kupati u jezercetu. Nista, hvala svima na komentarima. Ako se jednom voda razbistri javim.

Zadnje uređivanje fermina-daza : 22.06.2016. at 15:50. Reason: spajanje postova - koristiti edit
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.07.2016., 15:02   #248
Kakovo je stanje sa vodom u jezercu?
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2016., 09:47   #249
Jos uvijek isto
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2016., 22:13   #250
Quote:
Sansan kaže: Pogledaj post
Jos uvijek isto
Samo malo...napunio si jezerce sa vodovodnom vodom i nakon par sati ostala je bistra tj. nije požutila?
Evo ti riješenje:
Napuni jezerce vodovodnom vodom, zajebi odvodni kanalić, nek ti bude stajaća.
Stavi pumpu u jezerce koja će ti pumpat vodu u filter, iz filtera nazad u jezerce preko nekakvog slapa. ( Trebaš kupiti pumpu za jezerce cca 400kn, 24 sata radi, 30kn na mjesec)
Jednom godišnje ako treba ćeš promjenit vodu ( To je pitanje, kod mene ne treba).
Posadi biljke i Bog te veseli...
Humana dolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 15:55   #251
Quote:
Humana dolina kaže: Pogledaj post
Samo malo...napunio si jezerce sa vodovodnom vodom i nakon par sati ostala je bistra tj. nije požutila?
Evo ti riješenje:
Napuni jezerce vodovodnom vodom, zajebi odvodni kanalić, nek ti bude stajaća.
Stavi pumpu u jezerce koja će ti pumpat vodu u filter, iz filtera nazad u jezerce preko nekakvog slapa. ( Trebaš kupiti pumpu za jezerce cca 400kn, 24 sata radi, 30kn na mjesec)
Jednom godišnje ako treba ćeš promjenit vodu ( To je pitanje, kod mene ne treba).
Posadi biljke i Bog te veseli...
Tako je, kad sam punio jezerce vodom iz vodovoda sve je bilo u redu, ali kad voda ide iz zemlje, tj. iz hidrofora onda nakon nekog vremena požuti.
Ništa, onda ću morati tako, već sam se pomirio da će se voda ikada izbistriti. Tkanks!
Sansan is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.08.2016., 17:17   #252
NEMOJ JEBAT ODVODNI KANALIĆ...OPASNOST OD INFEKCIJA JE PREVELIKA. NE ISPLATI SE.
Barrex is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 12:03   #253
Pozdrav, bilo bi mi jako drago ako mi netko može dati info, naime iskopali smo rupu za jezerce cca 4x2.5 m, 1.15 m dubine i tražimo EPDM foliju kojom bi to obložili. Međutim tu foliju nikako da nađem, a tražim već par godina.

PVC folije ne želim, jer želim nešto što stvarno može trajati 40-50 godina, a ne da idem svako toliko u ponovni trošak. Dakle, EPDM folija (još se zove gumirana geomembrana) od minimalno 1 mm debljine se preporučuje kao kvalitetno rješenje, ali ne znam gdje je kupiti.

Do sad sam zvala Bauhaus (drže samo PVC), Fundu (drže EPDM, ali samo golemih dimenzija za velike projekte i ne režu na komade), Gramu u Čakovcu (čini se da bi mogli imati EPDM, ali samo 0.5 mm, što je pretanko), MBM (nemaju ništa), i još zovem cijelo jutro Sim-gradnju i Fuxtec, ali mi se ne javljaju.

Znači, ako netko zna za još neku firmu osim ovih - može i u Sloveniji ako nema u HR- molim javite. Hvala!
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 18:58   #254
Možda da gledaš firme koje rade hidroizolacije ravnih krovova. Oni rade sa tim, a mnogi rade i obiteljske kuće, gdje se radi sa manjim dimenzijama pa možda mogu odrezati.
davorradman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:02   #255
Quote:
davorradman kaže: Pogledaj post
Možda da gledaš firme koje rade hidroizolacije ravnih krovova. Oni rade sa tim, a mnogi rade i obiteljske kuće, gdje se radi sa manjim dimenzijama pa možda mogu odrezati.
Hvala na odgovoru, imaš li možda neku konkretnu takvu firmu na umu? Može i na PM. Zvala sam neke firme koje prodaju EPDM za krovove, ali to su sve ispale gumene ploče, ne folije.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 17:23   #256
Nema veze, uspjela sam naći link jedne online firme u Njemačkoj koji su mi odgovorili da šalju foliju i u Hrvatsku. Jest da ću platiti poštarinu oko 100 Eura, ali opet ću potrošiti samo trećinu nego što bih na betoniranje.
ja-koja-jesam is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 10:51   #257
obrati se na "Beltram". oni rade sa BASF i ELBE
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2021., 11:18   #258
Ne znam šta da stavim ispod folije. Geotekstil, spužvu za laminat?
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2021., 10:34   #259
Quote:
Jimmy23 kaže: Pogledaj post
Ne znam šta da stavim ispod folije. Geotekstil, spužvu za laminat?
Stavi sloj treseta.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2021., 19:07   #260
Quote:
Biljka kaže: Pogledaj post
Stavi sloj treseta.
Uzeo sam filc za maleraj. Imali su filc za foliju ali je preskup. Stavim filc, po potrebi spužvu za laminat i pijesak i još uvijek je jeftinije nego taj filc za folije.
Jimmy23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:28.