Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.09.2011., 08:15   #81
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
@anna: puz nije nikakav problem. Zamiju bi trebala presaditi u posudu jedan broj vecu od ove sada. Zamija brzo raste i grana se i jako je zahvalna biljka, dosta dobro podnosi nebrigu.
Zuti list koji je pri dnu mozes slobodno maknuti

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
list sam maknula! a kakvu zemlju da kupim za presađivanje?
anna bananna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 17:48   #82
Pa imaš "zemlje" tj. supstrata za biljke kupiti čak i u Konzumu. Imaš u svim većim trgovačkim centrima. Pakiranja su ti najčešće po 5 i po 10 litara zemlje

Kupi najobičniji supstrat za biljke.
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 18:57   #83
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Pa imaš "zemlje" tj. supstrata za biljke kupiti čak i u Konzumu. Imaš u svim većim trgovačkim centrima. Pakiranja su ti najčešće po 5 i po 10 litara zemlje

Kupi najobičniji supstrat za biljke.
hvala! kupit ću onda u konzumu, to mi je i najbliže!
anna bananna is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 21:06   #84
Kad presadiš biljkicu u novi lonac i zemlju, postaj koju slikicu da vidimo kako je prošlo presađivanje
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 22:03   #85
Zamio

Eto, da se i ja priključim temi...

Prije 5-6 godina prijateljica mi je dala jednu stabljiku zamija koju sam ja uredno posadila, zalijevala i razgledavala u očekivanju novih stabljiki... Ništa se nije dešavalo sigurno godinu dana. Stabljika je bila na mjestu, čvrsto ukorijenjena... Onda je bacio mali list, narasla niska stabljika... i na tome ostalo opet cca godinu dana... Onda sam ja poludila i otišla u cvjetarnu i pitala cvjećarku što da radim s njime... A ona mi je rekla da ne radim ništa, nego da budem STRPLJIVA, jer da zamio PRVO NAPUNI TEGLICU LUKOVICAMA, A ONDA BACA LISTOVE! (možete zamisliti moje oduševljenje - moj je zamio bio u teglici od 2 l...). No, onda je u obitelj došao drugi, pa i treći, i sada svi sretno i veselo rastu... (cvali još nisu). Trećeg koji je došao presadila sam jer su lukovice toliko izobličile teglicu da definitivno više nisu mogle rasti (dio sam stavila kod onog usamljenog jahača i sada su sve tegle lijepo popunjene).

Držim ih na oko 17stupnjeva C, u svijetloj prostoriji, ali ih ne zalijevam, nego otuširam jednom mjesečno (od vrha listova do korijenja). Mislim da su zadovoljni...

Eto, toliko.

Puno pozdrava,


D.
Davorka West is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2012., 19:59   #86
pitanjce; novih izdanaka ima podosta ali su im vrhovi počeli smeđiti
zalijevam minimalno; jednom mjesečno...
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2012., 18:40   #87
Pazi da ih možda sunce ne prži ili da nisu blizu radijatora (suhi zrak). Znači što dalje od radijatora i direktnog sunca i Zamia će biti jako zadovoljna i zdrava
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2012., 15:53   #88
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Pazi da ih možda sunce ne prži ili da nisu blizu radijatora (suhi zrak). Znači što dalje od radijatora i direktnog sunca i Zamia će biti jako zadovoljna i zdrava
__________________
look at us but do not touch
gnjil is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2012., 16:12   #89
Ja sam svoju kupila prije nekoliko dana. Lijepa je, tamnih listova, nije prevelika....
Držim je u hodniku gdje nema puno svjetla, sunca nikako, dosta je u sjeni pa ju tu i tamo stavim na hladni radijator blizu prozora gdje opet nije na direktnom suncetu nego na malo više svjetla.
Veselim se da naraste velika ogromna.

Nisam primjetila da gospodin Mačak pokazuje neki veliki interes za nju, dapače...Boli ga ona stvar.
Što je odlično ako je biljka otrovna.

Nisam još aploudala ljepoticu jer nisam stigla napavit dobru i zadovoljavajuću fotku, pa ću vam zato pokazati mog Mačka koji ne voli moju zamiju.

__________________
🎄 Dear Santa.... I tried.
House`s Mistres is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 20:39   #90
Evo da malo dignem temu... Moja požutjela zamija... vjerojatno zato što sam ju jednom previše zalila...
Prije presađivanja...



Ovako sada izgleda:
(otpale listiće sam piknula u zemlju, možda se neki od njih i primi...)



držite palčeve da se oporavi...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2012., 22:37   #91
Gdje drzis zamiju (svjetlije/tamnije mjesto)? Da li je prihranjujes tu i tamo s tekucim gnojivom za zelene biljke?
Zasto mislis da otpali zuti listovi bi se mogli ukorijeniti? Ne vidim tu nikakvu logiku biologije. Otpale listove slobodno baci u smece.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2012., 22:04   #92
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Gdje drzis zamiju (svjetlije/tamnije mjesto)? Da li je prihranjujes tu i tamo s tekucim gnojivom za zelene biljke?
Zasto mislis da otpali zuti listovi bi se mogli ukorijeniti? Ne vidim tu nikakvu logiku biologije. Otpale listove slobodno baci u smece.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Držim ju na savršenom mjestu za nju, svjetla ima, ali ju sunce ni ne takne...
Nisam ju prihranjivala jer sam ju dobila tek pred par mjeseci...
Mislim da bi se listovi mogli ukorijeniti jer nisu sami otpali, (ok, trebala sam u prethodnom postu umjesto otpale napisati otrgute) nego sam ih ja odlomila (vidiš sliku) a budući da zamija pušta korjenčiće slično afričkoj ljubičici, (a kod nje mi je slična situacija uspjela) nema razloga zašto nebih probala, izgubit nemam šta, a možda nešto dobijem...

Imaš li još koje pitanje?
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 17:29   #93
Pozdrav svima zamijoljupcima!
Evo i ja imam problem sa svojom jedinom biljčicom u kući jer ni jedna druga nije preživjela zimu zbog presuhog zraka od grijanja.
Dakle, moja zamija je nakon godinu dana što je lijepo uspijevala i tjerala nove mladice postala beživotna, tankih grana i ne više lijepih tamnozelenih listova, već su svijetli i ne mesnati, a tanke grane su se objesile i nisu više uspravne
u njezi nisam ništa mjenjala, na istom je mjestu i jednako je zaljevam, jednom mjesečno po 3-4 žlice vode, tako mi je savjetovano u trgovini.
pomozite mi!
dudulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2012., 21:31   #94
Mislim da tvojoj zamiji kronicno nedostaje vode. Za pocetak, zalij je al ono posteno. Kad biljka nema vode, slab je turgor i onda se grane spustaju i klonule su.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 18:36   #95
Wink

Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Mislim da tvojoj zamiji kronicno nedostaje vode. Za pocetak, zalij je al ono posteno. Kad biljka nema vode, slab je turgor i onda se grane spustaju i klonule su.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Hvala! To sam i ja pomislila, ali kako mi je jedna biljka prije ove uginula zbog previše vode bojala sam se ovu više zaliti. U trgovini su mi rekli kkako ova biljka traži 3-4 žlice vode mjesečno pa sam se toga držala. Ni stručne osobe očito ne znaju baš sve
dudulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2012., 21:44   #96
Ne znam tko ti je dao taj savjet- trgovac ili agronom? Uostalom, uvijek se mozes prosetati bespucima interneta i saznat ama bas sve sto te zanima. Vjeruj svojoj intuiciji i biljci ispred sebe. To ti je dovoljno za sada

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 19:14   #97
Nebih se složila, ja sam samo jednom moju zamiju pošteno zalila i potpom ju pustila da se ocijedi, no više se nije mogla osušiti i to je rezultiralo požutjelim listovima... nebih više ponovila takvu akciju...

Sad kad sam ju presadila izgleda isto kao i prvog dana nakon presađivanja, još ju nisam zalila jer se ne usudim, a krajem mjeseca će dobiti tek par žlica vode...
GricGric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2012., 20:06   #98
Quote:
Daisy28 kaže: Pogledaj post
Ne znam tko ti je dao taj savjet- trgovac ili agronom? Uostalom, uvijek se mozes prosetati bespucima interneta i saznat ama bas sve sto te zanima. Vjeruj svojoj intuiciji i biljci ispred sebe. To ti je dovoljno za sada

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Boldano potpisujem! Ja istina nemam zamiju, ali ih imamo nekoliko u firmi i to na raznim mjestima: na stolu pred prozorom na kojem su trakaste zavjese, na stepeništu kojem je jedan zid ostakljen, na hodniku na kojem nema direktnog svjetla i sve su stvarno predivne, velike, jedre, zdrave biljke. Ona na hodniku je prije nekih mjesec dana procvala i izazvala sveopće čuđenje, nismo ni znali da cvate. Btw ima cvijet sličan adamu ili kali, svjetlo zelene boje sa velikim nježno žutim tučkom. E da, zajedničko svima je što rastu u velikim teglama i što ih se vrlo rijetko zalijeva, ali eto izgleda da im baš tak paše.
bella11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:18   #99
Da li se zamija smije tuširati kako bi se skinula prašina sa listova? ili je ipak moram brisati s krpicom , list po list?????
dudulica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 16:35   #100
Mozes je istusirati. Nece joj nista biti.

Sent from my HTC Desire using Tapatalk
Daisy28 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:41.