Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2013., 18:53   #821
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
ko bi nam mogla par zadnjih postova onda premjestiti na neku temu jer teško samo tako nastaviti pisati,a i nemam pojma u koju bi to temu svrstao.


Prvo vi obavite pregled LOM-a.
odgovorite mi na "želučana pitanja" gdje smo i pisali o tome ili privatnu poruku.....

Zadnje uređivanje vegga : 21.01.2013. at 18:59.
vegga is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2013., 15:46   #822
Vege ako imaš niz nepovezanih problema, slobodno otvori svoju temu pa tamo pišite. Dopuštamo mi mali off al ne možemo baš o totalno nečem desetom nevezano za temu pustiti.
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2013., 09:52   #823
Da ne tražim po stranicama ispred - je li netko bio na kolono nakon operacije raka rektuma, ja idem drugi tjedan i panika je - bojim se da mi ne probuše nešto jer je sve prekrojeno i da ne završim hitno u bolnici. Onak mi je totalna panika. Ne radi pretragu kirurg koji je operirao - operacija je bila prije skoro 2 godine i nisam još ni jednom bila.......samo vadim CEA svaka 3 mjeseca. Idem pod anestezijom, onak uspavaju me. A prvi puta sam isto tako bila i probudila se i urlala - kad su uuzimali uzorke. Uglavnom sve mi je u jako lošem sjećanju - i zbog dijagnoze i zbog bolova.
japuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2013., 19:11   #824
Moram hitno na kolonoskopiju, imate li prijedloge za dobrog privatnika? I dali je bolje raditi s anestezijom? Hvala.
girl3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 14:44   #825
hahahah rijetko pišem, ali kad pitam onda ni glasa.
Popila moviprep, ma kakvo šetanje 20 minuta, sreća da nisam išla nego stala na orbitrek, nakon 10 minuta je proradilo. Popila sam malo više jer sam ubacila u litru vodepa je sve skup bilo skoro litra i pol, ali popila sma sad još bistru juhu da si ti slatku gadost isperem. Ono što me veseli - NEMA GRČEVA, a prije su me ubijali grčevi i bolovi, ovo samo curi i mislim da sad već mogu o mlao i hoduckat po stanu i piti još tekućine da to ispirem.
Na večer još litra tog čuda, najgori dio je na koncu popiti to u sat vremena, ježiš se od pomisli na novu čašu, hlađenje nije popravilo okus, mada da je toplo, sigurna sam da bih se zrigala.

A sad - zašto plaćat kod privatnika kad možeš obaviti u bolnici s uputnicom, dosta platiš i ovako - 145 kn je moviprep, pa računaj ako nemaš nikoga da te vozi da ćeš možda htjet s taxi-jem, a kod privatnika ostaneš bez hrpe love. AKo je hitno, a dr u bolnici je u stanju procijeniti hitnost onda ćeš biti i hitno naručen, a ovako ako odeš privatniku, ako nešto naže opet ćeš doći u bolnicu, zato lijepo kreni normalnim putem - u bolnicu, ili kod kirurga ili gastroenterologa na pregled pa ako procijene da je hitno odmah će te naručiti. Štos i je u tome da netko može čekati,a netko ne može, a tete na naručivanju to ne znaju jer su one iz administracije.


Ja sam sve obavljala u bolnici i sve je bilo OK, malo se čeka, ali malo jer sam ja u hitnijima, rak debelog crijeva operiran prije 2 godine, a i prije je bilo hitno zbog koječega. Mada sma nakon kolono i dijagnoze čekala mjesec dana - jer sam čekala d ame zovu na PETCT - nadala se da će neto odustat.....pa dok to nije gotovo dotle nema dalje.

Ako je baš JAKO hitno onda idi na zaraznu, ali oni imaju princip da te prvo pregleda gastrić, na redu si odmah, nema naručivanja, ali oni traže da prvo skupiš stolicu doma par dana - 3 do 5, kako tko, onda to doneseš i taj dan radiš provokaciju - tamo popiješ gorku sol i kakaš i kad dođeš do vode, kakaš u kahlicu, tako da pregledaju na bakterije, jajašca, amebe sve žive parazite i ako je to u redu ideš na kolono, isto te jako jako brzo naruče i rade uz spasmex i dormicum pa sve odspavaš. JAko su ljubazni i stručni, to je njabrži način - oni su mi i postavili dijagnozu - mrma reći da su mi zauvijek u sjećanju po ljudskom pristupu.
japuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 16:23   #826
i veliš moviprep ti je ružnog okusa? a kakva ti je gorka sol?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2013., 20:54   #827
joj ma sve mi je odvratno, a probala sam sve, onaj sirup, pa dulcolax s čajem za čišćenje, Purex, gorku sol - sve je bilo odurno, a ovo ima jednu prednost - nema grčeva, samo curi, sad sam već na bistrom........., samo još zavija, pa znam da nije kraj. Glavno da nema više niš odurno za piti, pijem čaj i juhicu.
japuka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 01:27   #828
Quote:
girl3 kaže: Pogledaj post
Moram hitno na kolonoskopiju, imate li prijedloge za dobrog privatnika? I dali je bolje raditi s anestezijom? Hvala.
ejjjj.....
ja sam obavila 18.01 kolonoskopiju u Zagrebu na KBC-u Rebro,,,,,bez ikakve anestezije ili iceg drugog......bila sam gotova za 7 min....samo sam osjetila na pocetku nelagodu,,,bez ikakvih bolova mi je prosao cijeli pregled sve do cekuma , svih 1,5m.....tu i tamo sam osjetila grc mali pri sirenju crijeva zrakom.... svakome bi preporucila rebro.... jako su dobri,,njezni i tolerantni,,,,pretraga je uredna te,da moram opet bez ikakve dvojbe bi to bilo Rebro......cemu anestezija ..gore mi je ciscenje bilo doma 100 puta,,,...
limacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 01:33   #829
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
i veliš moviprep ti je ružnog okusa? a kakva ti je gorka sol?
,,,,ovako sto se tice ciscenja,,,meni osobno je najbolje ....2 cepica dulcolaxa i 2 case od 2 dcl... gorke soli i jako puno tekucine.....
ujutro u 8 sati staviti cepic ,,,te oko 9 popiti casu od 2 dcl vode sa jednom zlicicom gorke soli...... i konstanntno piti tekucinu.....sto vise pijes bolje se naravno cistis..... i to sve ponoviti navecer u 20 h cepic i 21 h gorku sol..... p bilasam ociscena odlicno ....bez sirupa ili bilo cega drugog i to sve kosta 20 kn,,,a najbolje,,,,,i najjednostavnije,,,,
limacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2013., 01:45   #830
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
kakve pripreme?

što se tiče kvalitete nalaza, nema razlike.
,,,nikakva anestezija , i icega drugog...obavila cijeli pregled do cekuma ...znaci sve u 7min,samo nelagoda ,,,, na Rebru...uz odličan tim....zasto slusate te price ,,,,meni su svasta napricali...boli,neces izdrat,,,bila sam uplasena toliko da sam iz cekaone htjela pobjec,,, i onda sam rekla pa halo ako me bude bolilo reci cu da stane i preskinut cu pretragu ,,,,sto ti oni na pocetku kazu ....ako nesto osjetite da vas boli ili ista drugo samo recite,,,, odlicni su....anestezija vam je gora nemrete znat kako ce utjecati na vas poslje....
limacica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 18:38   #831
Može pojašnjenje. Dosad mi je dijagonoza bila Ulcus recti, međutim ovaj put nakon kolonoskopije PHD nalaz kaže Colitis chronica activa. Što to znači? Jel čir i dalje prisutan ili se radi samo o upali debelog crijeva?
castor8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 19:51   #832
Evo da i ja podijelim svoje iskustvo.Pošto sam se naslušao svakakvih priča o bolovima i neugodi prilikom pregleda tražio sam da me pregledaju pod anestezijom.Jučer sam imao pregled.Uzeli su 5 uzoraka za biopsiju pa ćemo vidjeti što će reći nalazi.Nisam imao nikakvih polipa.Kaže mi doktorica da mi je još uvijek upaljeno tanko crijevo (prije mjesec dana su me otpustili iz bolnice).Nakon pregleda sam osjećao samo nadutost,nikakvih bolova nisam imao.Da nisam uzeo slobodan dan danas bih išao raditi.Moviprep me je okusom podsjetio na šumeće tablete,nije baš bilo grozno za popiti.
__________________
Reality is wrong. Dreams are for real.
vrba! is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2013., 21:16   #833
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje. Dosad mi je dijagonoza bila Ulcus recti, međutim ovaj put nakon kolonoskopije PHD nalaz kaže Colitis chronica activa. Što to znači? Jel čir i dalje prisutan ili se radi samo o upali debelog crijeva?
to znači da imaš aktivnu kroničnu upalu debelog crijeva.
kod takve upale vjerojatno imaš brojne ulceracije po sluznici, a ovaj dosadašnji ulkus može biti i ne mora biti prisutan i dalje.
što ti je gastroenterolog rekao?
meni se čini da bi se sad trebalo izdiferencirati o kakvom kolitisu se radi, tako da dobiješ adekvatnu terapiju.
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2013., 10:44   #834
Quote:
castor8 kaže: Pogledaj post
Može pojašnjenje. Dosad mi je dijagonoza bila Ulcus recti, međutim ovaj put nakon kolonoskopije PHD nalaz kaže Colitis chronica activa. Što to znači? Jel čir i dalje prisutan ili se radi samo o upali debelog crijeva?
Ja neodgovaram na takva pitanja.
Potrebno je navesti prvi nalaz kolono. i ev. taj PHD
A posebno sadašnji nalaz kolono. i PHD.
Nakon toga se može razgovarati,ostalo su naklapanja.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2013., 16:42   #835
hrvoje dr. - pomoć, savjet, bilo što...

dakle ovako - dugogodišnji problem sa zatvorom i povremenom nadutošću.
nakon poroda (cca 2 godine prošlo od tada) drastično pogoršanje - praktički konstantna nadutost (poslijepodne trbuh trudnice u 6. mjesecu trudnoće!) i nelagoda, bolan abdomen, izmjenjuju se razdoblja zatvora i proljeva, stolicu vrlo često mogu isprovocirati masiranjem/pritiskom abdomena, stalno "osjećam" abdomen ili u smislu boli ili nadutosti ili poriva za stolicom/puštanjem vjetrova, prisutn vanjski hemoroidi.

da li je preporuka kolonoskopija, gastroskopija ili nešto drugo?
da li zbog carskog reza i vanjskih hemoroida inzistirati na anesteziji za kolonoskopiju?
neli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2013., 22:14   #836
Quote:
neli5 kaže: Pogledaj post
hrvoje dr. - pomoć, savjet, bilo što...

dakle ovako - dugogodišnji problem sa zatvorom i povremenom nadutošću.
nakon poroda (cca 2 godine prošlo od tada) drastično pogoršanje - praktički konstantna nadutost (poslijepodne trbuh trudnice u 6. mjesecu trudnoće!) i nelagoda, bolan abdomen, izmjenjuju se razdoblja zatvora i proljeva, stolicu vrlo često mogu isprovocirati masiranjem/pritiskom abdomena, stalno "osjećam" abdomen ili u smislu boli ili nadutosti ili poriva za stolicom/puštanjem vjetrova, prisutn vanjski hemoroidi.

da li je preporuka kolonoskopija, gastroskopija ili nešto drugo?
da li zbog carskog reza i vanjskih hemoroida inzistirati na anesteziji za kolonoskopiju?
Trenutno nevidim indikaciju za endoskopiju (bez uvida u kl. stanje )
Prvenstveno bi trebalo učiniti nalaze KKS i opće biokem.-AST,ALT,GGT,ALP,GUK,bil. uk i dir.,CRP,ureja,kreat.,Fe,UIBC,
ev. EMA
te UZ abdomena.
Što se tiče drugog pitanja,indikacijom za anesteziju se ev. može smatrati dob.
Spazmolitika pp kod bolova
Simptomi odgovaraju SIC-u.
hrvoje dr. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 11:53   #837
Hvala!
KKS je bila OK, nešto sam i od ostale biokemije radila, moram pronaći nalaz i provjeriti, ali sve je bilo u granicama normale, znam da je dr. rekla da nema nikakvih znakova upalnog procesa...

krenut ću od ultrazvuka pa ćemo vidjeti kamo će me to odvesti...
što znači "spazmolitika pp kod bolova"?
neli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2013., 16:14   #838
Da popiješ po potrebi (znači kad te boli) nešto od spazmolitika - lijekova koji sprečavaju grčenje glatkih mišića (spazmex, buscopan i slični)
__________________
Ljubav je pobjeda mašte nad inteligencijom. H. L. Menken
...previše ljudi traži pravu osobu, umjesto da sami pokušaju biti prava osoba...
leeloo27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2013., 09:34   #839
hvala leeloo

Zadnje uređivanje neli5 : 20.02.2013. at 09:52.
neli5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2013., 21:30   #840
Quote:
limacica kaže: Pogledaj post
,,,nikakva anestezija , i icega drugog...obavila cijeli pregled do cekuma ...znaci sve u 7min,samo nelagoda ,,,, na Rebru...uz odličan tim....zasto slusate te price ,,,,meni su svasta napricali...boli,neces izdrat,,,bila sam uplasena toliko da sam iz cekaone htjela pobjec,,, i onda sam rekla pa halo ako me bude bolilo reci cu da stane i preskinut cu pretragu ,,,,sto ti oni na pocetku kazu ....ako nesto osjetite da vas boli ili ista drugo samo recite,,,, odlicni su....anestezija vam je gora nemrete znat kako ce utjecati na vas poslje....
kontrolni pregled,,10,15 min max,bol podnošljiva inteziteta,,više boli kvarni zub,,stisnuti zube,,dobro se ocistiti,,popiti jednu tabletu za bolove i dok si nabrojia do 50 pretraga izvrsena,,,dr trgo u SPLITU carica,,,na KRIŽINAMA,,
stipka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:53.