Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.01.2019., 14:17   #1
Kuhinjska pomagala koja olaksavaju dohranu

izdvojeno sa teme super stvar/promasaj.


Mi smo za klinca kupili baš sve šta postoji na tržištu
Polovica je bila nepotrebna al eto zabavili smo se a i frendovi koji će uskoro dobiti bebu su presretni jer će sve naslijediti.

Najbolja moguća stvar, za koju mi nije ni najmanje žao, i svima preporučujem je Beaba babycook. Otkad smo krenuli na pravu hranu koristim samo ovo kuhalo i oduševljena sam.
Toliko sam brzo bila gotova, toliko su kašice super da je vrijedilo svake kune.

Zadnje uređivanje Monstera : 23.01.2019. at 23:56. Reason: uvodni post
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 16:08   #2
Quote:
BondWannabe kaže: Pogledaj post
Mi smo za klinca kupili baš sve šta postoji na tržištu
Polovica je bila nepotrebna al eto zabavili smo se a i frendovi koji će uskoro dobiti bebu su presretni jer će sve naslijediti.

Najbolja moguća stvar, za koju mi nije ni najmanje žao, i svima preporučujem je Beaba babycook. Otkad smo krenuli na pravu hranu koristim samo ovo kuhalo i oduševljena sam.
Toliko sam brzo bila gotova, toliko su kašice super da je vrijedilo svake kune.
Ali opet se može i bez toga. Ja sam za par minuta na štednjaku skuhala povrće, žitarice (to je toliko mala količina da se skuha za čas), a ako već imaš štapni mikser, sjeckalicu ili nešto slično nema potrebe kupovati još jedan sličan (isti) uređaj.
A i ja sam vrlo brzo počela samo gnječiti s vilicom.

Koje su tebi točno prednosti tog uređaja?
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 16:25   #3
Ja prednost vidim u tome da nema viska sudja ono, zasto si ne olaksat ak se vec moze, umjesto kuhanja i prebacivanja i miksanja sve obavi aparat jendim klikom mene jako privlace ti baby steameri, al mene osobno odbija to sto su od plastike. Mislim, kolko god to sve bilo BPA free, ipak se unutra steama hrana za bebu i tako svaki dan.... bas mi vristi "kancerogeno" lampica u mozgu.
Uspjela sam naci jedan jedini model da ima staklenu posudu i naravno da je em skup em nema najbolje reviewe..
Ugl lomim se. Jos imam 2 mj do starta dohrane, do tad cu se valjda odlucit.
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 16:42   #4
Meni je to iskreno bezveze. Nit jednom nisam miksala, a brzo sam pocela kombinirati stvati i ne kuhati sve odjednom
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 17:06   #5
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Meni je to iskreno bezveze. Nit jednom nisam miksala, a brzo sam pocela kombinirati stvati i ne kuhati sve odjednom
Također. I koliko vidim, ovaj uređaj ima 2 dijela. U jednom se grije hrana, u drugom miksa. Opet imas 2 dijela za pranje. A lakse mi je oprati loncic i zdjelicu i ne zauzimaju exta mjesto.
A da ne kazem da je preskupo.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 17:16   #6
Mene ova baby breeza privlaci, ona je staklena i samo 1 posuda za pranje
Al iskreno, najradje bih visekatni steamer na foru ovoga, ne samo za bebu nego za sve nas, ali naravno da visekatni elektiricni ne mogu naci a da nije plastika.... Zapela sam bas za to steamanje a da nije na mrezicu u loncu
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 18:06   #7
mi smo imali philipsovo avent kuhalo na paru za bebe - fenomenalna stvar koja je vrijedila svake lipe i jedna od rijetkih stvari koju bi uvijek bez razmisljanja ponovo uzela.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 18:14   #8
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
mi smo imali philipsovo avent kuhalo na paru za bebe - fenomenalna stvar koja je vrijedila svake lipe i jedna od rijetkih stvari koju bi uvijek bez razmisljanja ponovo uzela.
https://goo.gl/images/TmAL5W ovo ili nekaj drugo? Posuda je bila plasticna? Jesam li ja luda sto me ta plastika tolko muci?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 18:58   #9
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
https://goo.gl/images/TmAL5W ovo ili nekaj drugo? Posuda je bila plasticna? Jesam li ja luda sto me ta plastika tolko muci?
1. to, da.
2. jesi

salu na stranu, nisam ni ja fan plastike, ali BPA free pa sam zazmirila.
to mi je toooliko skratilo pripremu jela, smanjilo broj posuda, lako se pere, mozes u tom zmiksati, ali i ne moras (jedna je posuda, samo se okrene), kuha i povrce i meso i ribu... ma mrak.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 19:06   #10
Baby Breeza (al BPA, ne staklena) mi sjedi u Amazon kosarici vec neko vrijeme... Zna joj cijena nekad past na $70 sto mi je i vise neg prihvatljivo.. mislim da cu je uzet iduci put kad joj padne cijena, osim ako u medjuvremenu ne nadjem visekatni stakleni steamer ovu staklenu breezu sto sam zakeljila mi samo jedan jedini ducan drzi i nije bas dobro prosla na US Amazonu pa se nekak ne usudim pljunut duplo vise love samo zbog svoje fix ideje da je BPA no no
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 19:28   #11
A onda dobiješ bebu koja apsolutno ne želi nikakve kašice, već samo komade. To mi se dogodilo s obje kćeri. Tako da je to kuhalo super ako beba želi kašice, ako ne... Da se dobro prodati.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 19:30   #12
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
A onda dobiješ bebu koja apsolutno ne želi nikakve kašice, već samo komade. To mi se dogodilo s obje kćeri. Tako da je to kuhalo super ako beba želi kašice, ako ne... Da se dobro prodati.
pa ne moras ti miksati.
komadi ostaju komadi.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2019., 22:31   #13
Moj drugi je otpocetka jeo isto sto i mi

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 15:48   #14
Meni bi bilo super da otpočetka jede šta i mi. Al se baš ne hranimo tako zdravo.
Kad imam doma pečeno pile, sarmu ili pohano - kaj bi dala djetetu od 6-7mjeseci?

Beaba mi je super (btw. ima i sa staklenom posudom).
Voće se kuha 5 min., povrće 10, a meso 15. Narežem povrće i meso i lijepo na pari se sve skupa skuha u 15 minuta.
Ne moram paziti na vrijeme, aparatić se sam izgasi kad je gotovo.
BondWannabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 16:06   #15
nama bi to isto bilo nepotrebno. skuham tih par komadića povrća/mesa/žitarica za 15 min u najmanjem lončiću i gotovo.

nama općenito ništa od opreme nije bilo neophodno, niti puno korišteno, osim elastične marame i kasnije Tula nosiljke.
jojo21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 16:22   #16
mi se zdravo hranimo, ali nikad bebi od pocetka dohrane ne bi davala isto sto i mi jedemo.
svjeze voce, povrce kuhano na pari, kasnije meso i riba.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 16:42   #17
Ma meni je to da se ne filozofira oko dohrane i da se bebi daje svasta od pocetka fantasticno; tu gdje zivim cak su preporuke s velikim alergenima krenuti odmah i jedino sto se djetetu ne smije dati je med prije 1 god; sve drugo je okej. Al stvarno, pa ne jedemo svaki dan super duper skuhano, sto da dam bebi kad npr imamo Pizzu I upravo za takve dane mi baby steamer bude fantasticno posluzio, jer ne moram nista osim stisnut gumb.
A to jel neophodan ili nije, pa naravno da nije. Nista od opreme nije neophodno i bez svega se, realno, moze. Ali postoji cijela hrpa baby proizvoda koji sluze da roditeljima olaksaju neke stvari, pa zasto onda ne probati? Ova tema bi trebala sluzit da na temelju isprobanog kazemo sto je super a sto promasaj. Ako niste probale steamer, kak tvrdite da je promasaj?
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 17:22   #18
ne samo da se ne jede kuhano svaki dan nego odrasli ni ne jedu jednako cesto
kaj bi beba trebala cekati 18 sati da jede?
fora mi je ova stvarcica, jedino kaj sam ja pocela brzo kuhati normalno u rajnglici i dinstati pa mi ne bi dugo koristilo
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 18:27   #19
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
Ova tema bi trebala sluzit da na temelju isprobanog kazemo sto je super a sto promasaj. Ako niste probale steamer, kak tvrdite da je promasaj?
pa da.
ponavljam - meni je to drasticno pojednostavnilo i ubrzalo kuhanje bebinih obroka i isplatila se stvarno svaka lipa. nakon sto sam im pocela i peci i dinstati, uvijek sam im u steameru jos radila prilog (hrpu povrca). koristila sam ga do nekih godinu i pol. koristila bi ga i duze, ali je onda zapremnina postala premala
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2019., 18:55   #20
Ne kažem da je promašaj. Gledam stvar iz druge perspektive jer mi je starija počela jest tek s 10 mjeseci komade, beba jede od početka al isto samo komade. I ja sam htjela Avent kuhalo sa starijom pa sam bila sretna što ga nisam kupila jedan ga nisam iskoristila. I sad kad razmišljam, za taj novac kupim klasično veliko kuhalo na paru za cijelu obitelj i imam ga za nekoliko godina za cijelu obitelj.

Inače se slažem da je super što danas ima svega što roditeljima olakšava i nisam protiv toga, dapače.
BitterSweet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:09.