Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.12.2017., 22:07   #4621
bok,

Šta je s tim BUSHMILLS SINGLE MALT 10 YO 0,70 L, ?

ecuga : 237,00 kuna

promili hr. : 300,00 kuna

vrutak : 145,00 kuna

Neki veliki nesrazmijer u cijenama.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:29   #4622
Najrealnija cijena za taj viski je ova sa e cuga, ajmo rec da je to europski prosjek.
U rotu je isto tako negdje, oko 200, a prosle godine na sajmu je bio. 180-90.
Ovo na vrutku si vidio online ili u ducanu?
Jako fin irish whiskey, mekan, njezan, proljetan, ali opet konkretan i dovoljno karakteran.

EDIT: u Vrutku ti je Bushmills original 144, a 10ka je 254, tako da mislim da ecuga ili roto imaju najnize cijene za njega. Makar mi ide na zivce taj roto jer nemaju nigdje katalog cijelog asortimana na netu, a kad pitam djelatnike tamo, nisu od neke pomoci.

Zadnje uređivanje Phaedrus : 06.12.2017. at 11:09.
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 10:34   #4623
Quote:
Cehinja kaže: Pogledaj post
Decki isprike. Cesto pijemo u obitelji, tata, whisky. Ono Chivas Regal najvise. Ali sad ono jeftino Jack Daniels. No a ja isto zavoljela whisky, od Jacka pocela. Sad saM otkrila skotski whisky. Probao tata Red Label, gledao je i kao veli fuj smrdi po jajima pa ju je prolio
Ali ja sam probala i pocela u njoj uzivat. Vidjela sam da ima jos Black, blue, double black ili gold i onda jos skuplje za koje ne znaM i bas mi je gust pit.
Volim vinjake isto. I vino ali whisky je posebna prica.
Probaj za pocetak JW black label i mozes recimo kao uvod u single malt whisky kusati Glenfiddich 12 YO.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:05   #4624
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
Probaj za pocetak JW black label i mozes recimo kao uvod u single malt whisky kusati Glenfiddich 12 YO.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Hvala na preporuci.
Ne pijem cesto. Samo kad mi se pozeli. A sad je pitanje kako ga pit jer svi kazu nesto drugo. Naravno, niska casa s debelim dnom obavezna.
Neki dodaju kap vode, neki ju zagriju, neki piju hladnu... to je kao igra se meni cini.
Single malt... To mi je prvi put sto cujem. Jer nikad se nisam zanimala za termine i to.
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 15:16   #4625
Single malt je zapravo skraceni termin koji nam govori da je to zapravo whisky napravljen iskljucivo od jecma, tj jecmenog slada (malted barley) i koji dolazi iz jedne destilerije (single).

Casa - meni je najbolja Glencairn tasting casa za polagano uzivanje. Voda se dodaje kap po kap, po potrebi i zelji, ali to su vec finese, isto kao sto je i to zagrijavanje čaše.
Sto se tice leda, u finije whiskye nema ga smisla stavljati osim ako se ujedno i ne koriste u ozbiljnim koktelima, ali to je vec druga prica. Led je pozeljan u ovim osnovnim supermarket viskijima, kao Walker Red, Jim Beam, Jack, Famouse Grouse jer se oni rade tako da "trpe" odredenu dozu leda i postanu pitkiji. Meni je recimo u svim nabrojanim viskijima kocka leda obavezna, ali Walker Black ne bih nikad pio s ledom ( opet, osim ako ne radim neki koktel) .

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 16:35   #4626
Meni je i Black Label otišao u kategoriju "on the rocks". Nekako nije više kao što je bio, glavni malt se manje osjeti, više je grain komponenta dominantna (mada je kvalitetan grain u pitanju)... Prije je bio vino sad je bevanda. Stoji mi u vitrini i tu se šepuri Dobro ide neat uz princez krafne

Roto Centar ovdje ima skladište u kojem možeš parkirati Boeing 747, kažu da imaju SVE ali nemaju pojma šta imaju. Obećali mi poslati ponudu i cijenik single maltova... Nikad ništa nije stiglo. Imali su dućan u mom kvartu u kojem kad sam god došao dečki su igrali džepni biljar a na policama Ballantine's i JW... Eno taj dućan odnedavno zatvoren.
Sonic Clyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:16   #4627
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
Single malt je zapravo skraceni termin koji nam govori da je to zapravo whisky napravljen iskljucivo od jecma, tj jecmenog slada (malted barley) i koji dolazi iz jedne destilerije (single).

Casa - meni je najbolja Glencairn tasting casa za polagano uzivanje. Voda se dodaje kap po kap, po potrebi i zelji, ali to su vec finese, isto kao sto je i to zagrijavanje čaše.
Sto se tice leda, u finije whiskye nema ga smisla stavljati osim ako se ujedno i ne koriste u ozbiljnim koktelima, ali to je vec druga prica. Led je pozeljan u ovim osnovnim supermarket viskijima, kao Walker Red, Jim Beam, Jack, Famouse Grouse jer se oni rade tako da "trpe" odredenu dozu leda i postanu pitkiji. Meni je recimo u svim nabrojanim viskijima kocka leda obavezna, ali Walker Black ne bih nikad pio s ledom ( opet, osim ako ne radim neki koktel) .

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Eto, ja pijem Walker Red hlađen iz hladnjaka.
Nemam leda a ne da mi se ga radit. Zato uvijek flaša hlađena.
Probat ću dodat malo kapi... da vidim kakav će imati okus. Što mrzim, je dodavanje kole u raznorazne whisky. Ili u vino. Koje je kvalitetno. Ali što ćeš. Neki ljudi ne znaju ili ne podnose taj okus. Al onda ga ne bi trebali pit. Sviđa mi se Chivas Regal. To mi ali tata neće dat otvorit ak nema neku posebnu priliku i moj dragi to baš i ne pije. Pa moram sve sama.
Taj Black ću svakako probat nabavit. Ipak to ću za svoj rođendan poželit
Cehinja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 14:26   #4628
Pozdrav,

pretrazila sam temu koliko je moguce i nisam pronasla odgovor na pitanje. Zanima me gdje se u Hrvatskoj mogu kupiti glencairn case? Po mogucnosti Zagreb i okolica.

Malo mi je hica jer je poklon na koji sam malo zaboravila pa mi ovo sta sam gledala po amazonu i slicnim stranim online shopovima bas ne pase. Hvala!
_teja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 10:31   #4629
U Zagrebu, Vom Fass u Vlaškoj.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 15:13   #4630
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
U Zagrebu, Vom Fass u Vlaškoj.
Poslala sam im upit ali kazu da nemaju, citiram: "Pozdrav,
Nemamo. Prodajemo ulja,octe,viskije,rumove,likere i delikatese"
_teja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 17:09   #4631
a mislim da sam vidio tu casu tamo u izlogu, pred koji mjesec, cijena je bila 50kn ako se ne varam.
Najbolje se zaletit tamo ako je stvarno hitno.
Od ostalih ducana, uf rumeria no1 i gem shop, oba su na novoj vesi a imaju malo bolje viskije i pica pa mozda imaju i case.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:52   #4632
JOHNNY WALKER BLACK LABEL 0.70* KOM 197.99
JOHNNY WALKER RED 1L* KOM 122.49
GLENLIVET FOUNDERS RESERVE 0.7L* KOM 241.99
FOUR ROSSES 1/1* KOM 173.49
TULLAMORE DEW 0.70 * KOM 124.99
GLENFIDDICH 15y 0.7L* KOM 269.99
BALVENIE 12YO 0.7L* KOM 289.49
JAMESON IR.WHIS. 1/1* KOM 177.95
WHISKY FAMOUS GROUSE 0.70L* KOM 101.99
CHIVAS REGAL 0,70* KOM 209.49
JACK DANIE.0.70 GENTLE.* KOM 234.50
JACK DANIELS 0.70* KOM 154.99

Nešto od ponude iz KA-3, diskont koji ima poslovnice u okolici Karlovca. Vele da mogu naručit svašta al poslali su mi samo spisak 20-ak viskija koji im "više idu". Na prvu mi je upao u oko Glenfiddich 15yo koji je 20 kuna jeftiniji nego u Vrutku. Možda nekom dobro dođe info...
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 07:24   #4633
Ukoliko ne nadjes Glancairn, mozes uzeti spiegelau whiskey snifter, mislim da se njih da naci po zg, ili ISO tasting (ima ih u Vrutku, neki Ceski kristalin,set od 6 komada mozda 80kn)

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:04   #4634
Odlične čaše za Whisky su mi Luigi Barmioli Vinoteque Spirits Snifter. Komplet od 6 komada košta oko 130,00 kn , i mogu se kupiti u Zagrebu.
Glencairn čaše su savršene , ali ove su mi simpatičnije jer su na stalku.

http://eurooprema.com/index.php/shop...415-416-detail
zlatko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:17   #4635
Gdje ih ima za kupit?

Jeli itko koristio Rastal Bugatti Kelch
https://www.rastal.com/96.0.de.263.html

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 20:40   #4636
Eurooprema
Kruge 39
01/6147-359
zlatko55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:26   #4637
slično ovoj čaši sam vidio sad u KA-3 diskontu, samo malo uža pod nazivom čaša za rakiju ili ti grappu.

http://www.scorpio.hr/webshop/casa-grappa-095dcl/

ali mislim da je obični brandy snifter bolji za njuškanje.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2017., 10:30   #4638
gledajte na šta sam naeltio na njihovim stranicama u Hoferu u austriji:

https://www.hofer.at/de/angebote/ab-...y-probier-set/

-cijenom i nije nešto povoljno ali je super kao poklon..?

a imaju i jedan walker:

https://www.hofer.at/de/angebote/ab-...-double-black/

šteta da nije ista akcija i u sloveniji.
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 16:03   #4639
Hvala svima na prijedlozima,

cisto da vas obavjestim u Vom Fassu su dobili gleincairn case i moj poklon je uspjesno prosao
_teja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2017., 16:07   #4640
Posto su case?


Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.