Natrag   Forum.hr > Društvo > Muški kutak > Pivnica

Pivnica Čisti hedonizam: O hrani, piću, duhanu, sportu, alatu, oružju i ostalim muškim užicima

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2017., 12:04   #4641
ovo su cijene čaša u von fass-u u njemačkoj, baš me zanima koliko su u HR.

https://www.vomfass.de/whiskyglas-glencairn-6-stuck
__________________
Onoga dana kada nauka počne proučavati nefizikalne (duhovne) pojave, u deset godina napredovat će više nego u ranijim stoljećima svoje povijesti.
Belliall is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2017., 17:44   #4642
49 kn po komadu.
_teja_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2017., 10:54   #4643
Quote:
zlatko55 kaže: Pogledaj post
Odlične čaše za Whisky su mi Luigi Barmioli Vinoteque Spirits Snifter. Komplet od 6 komada košta oko 130,00 kn , i mogu se kupiti u Zagrebu.
Glencairn čaše su savršene , ali ove su mi simpatičnije jer su na stalku.

http://eurooprema.com/index.php/shop...415-416-detail
Upravo kupio set ovih casa, 140kn (imaju i Glanceirn, set od 6 komada je 300)
Napomena: to je veleprodaja pa je placanje moguce jedino s racuna na racun (posta, online i slicno).

Osoblje je vrlo usluzno.


Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2017., 22:26   #4644
Nakon probe s Ardbegom 10 i Eliah Craig 12...meni su Luigi Barmioli Vinoteque Spirit Snifter bolje od Glancairn casa.

Alkohol burn mi je manji...mislim da je stvar kuta pod kojim se pije buduci da je otvor uzi a donji dio case siri no na Glancairn, potrebno je casu vise nagnuti kako bi se pilo...a samim tim se i tekucina drugacije rasporedjuje po jeziku.

Sent from my F5321 using Tapatalk
zlocko2002 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 12:30   #4645
Rumovi?

Pozdrav svima,
vidim ovdje dosta ozbiljne razgovore o maltovima, iz kojih se podosta da i naučiti, no nisam vidio neki forum o "finim" rumovima.
Nedavno sam probao neke odlične rumove (Cartavio XO i Quorhum 30YO) i otkrio da to mogu biti ekstra kompleksna pića.

Ima li netko iskustva s premium rumovima?
odrziv_razvoj is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2018., 15:26   #4646
Quote:
odrziv_razvoj kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
vidim ovdje dosta ozbiljne razgovore o maltovima, iz kojih se podosta da i naučiti, no nisam vidio neki forum o "finim" rumovima.
Nedavno sam probao neke odlične rumove (Cartavio XO i Quorhum 30YO) i otkrio da to mogu biti ekstra kompleksna pića.

Ima li netko iskustva s premium rumovima?
https://www.forum.hr/showthread.php?t=507489
ovdje su nešto tek načeli temu rumova, na Eno Gastro ppdfu.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 12:34   #4647
http://whiskyzagreb.com
Whiski sajam Zagreb, ove godine malo ranije i malo vece cijene za ulaz i radionice. Ima li netko popis i cjenik whiskija?
mravac77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2018., 23:17   #4648
Obicno objave ponudu i cjenik par dana prije sajma. Ove godine necu kao proteklih godina isprobavati do iznemoglosti, nego ciljano - radionica + koja čašica dolje.

Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2018., 21:12   #4649
Stavili su cijenik na face .. i vidim da je sada karta 75 kn.. valjda neće još dizati cijene ulaznice do petka ?
Kako sam relativna neznalica i novak u ovom svijetu ,volio bih vidjeti kako sve to izgleda a i prilika mi je probati japance ali i druge ,meni skupe marke.
Pušenje i dim je i dalje problem ili je to onako ,individualno ?
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 17:53   #4650
Vidio sam cjenik. ppd mi se čini skup. Kakve su ostale cijene? Nisam u zadnje vrijeme baš pratio pa neznam kako se kreću i šta bi se isplatilo uzet na sajamu?

Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
vidim da je sada karta 75 kn.. valjda neće još dizati cijene ulaznice do petka ?
Ja sam u subotu na sajmu i najvjerojatnije ću imati jednu kartu viška pa ako nekome treba nek se javi na pp
pero57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 18:46   #4651
Ppd je za neke stvari skuplji nego u ducanima, svi su generalno podigli cijene od prosle godine, i cijene su kao i u svakom drugom ducanu, tako da je sto se boca tice po meni sve neisplativo. Miva ima standardnih 10% off kao i uvijek, fine stvari isto tako.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 19:37   #4652
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
Ppd je za neke stvari skuplji nego u ducanima, svi su generalno podigli cijene od prosle godine, i cijene su kao i u svakom drugom ducanu, tako da je sto se boca tice po meni sve neisplativo. Miva ima standardnih 10% off kao i uvijek, fine stvari isto tako.


Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Baš gledam neke cijene i konzum zna biti jeftiniji no ovo mi je prilika probat više raznih vrsta pa se onda odlučiti za kupovinu ali da su mogli biti jeftinji mogli su .
Netko je spomenu i rumove na sajmu ili sam nešto zabrijao?
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 21:21   #4653
Quote:
pero57 kaže: Pogledaj post
Vidio sam cjenik. ppd mi se čini skup. Kakve su ostale cijene? Nisam u zadnje vrijeme baš pratio pa neznam kako se kreću i šta bi se isplatilo uzet na sajamu?



Ja sam u subotu na sajmu i najvjerojatnije ću imati jednu kartu viška pa ako nekome treba nek se javi na pp
Ja ću zgibati u petak ,nekako se nadam da će biti najmanja gužva.

Gledam cijene Nikka -e na e cugi i na sajmu,potonji je osjetno skuplji .cca 30%.
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2018., 23:38   #4654
Ja ne mogu u petak, pa sam osuđen na guzvanje a u subotu je na kraju i aukcija pa da vidim kako to izgleda, prošle godine nisam bio do kraja.
pero57 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 10:14   #4655
Quote:
djemba kaže: Pogledaj post
Ja ću zgibati u petak ,nekako se nadam da će biti najmanja gužva.

Gledam cijene Nikka -e na e cugi i na sajmu,potonji je osjetno skuplji .cca 30%.
Ma ecuga je bomba imaju talijanske, tj europske cijene i super ponudu, stalno dodaju novih stvari. Usporedi npr Walkera Platinum Label 18YO ili Talisker, Cragganmore, Dalwhinnie

I trebalo bi na sajmu biti i rumova i ginova, ali sluzbeno jos nista nisu objavili.

Btw svima preporucam da, ako imate vremena, umjesto solo ulaznice, ulozite u neku radionicu, bit će vam puno bolje iskustvo nego samo cuganje dolje, cujete nesto interesantno i probate viskije kojih na sajmu nema, tj samo su izvuceni za te radionice.
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 15:13   #4656
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
Ma ecuga je bomba imaju talijanske, tj europske cijene i super ponudu, stalno dodaju novih stvari. Usporedi npr Walkera Platinum Label 18YO ili Talisker, Cragganmore, Dalwhinnie

I trebalo bi na sajmu biti i rumova i ginova, ali sluzbeno jos nista nisu objavili.

Btw svima preporucam da, ako imate vremena, umjesto solo ulaznice, ulozite u neku radionicu, bit će vam puno bolje iskustvo nego samo cuganje dolje, cujete nesto interesantno i probate viskije kojih na sajmu nema, tj samo su izvuceni za te radionice.
Hvala na info, planirao sam otići na radionicu američkih viskija ali na žalost ne stignem .
Nedavno sam ušao u ovaj svijet pa mi je sve još strano i egzotično .
Zapravo zahvaljujući ovom pdf tj vašim opisima i komentarima sam krenuo

Čak ni neki rum pošteni nisam nikada probao
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2018., 21:25   #4657
Prvi put sam bio na sajmu i moram reći da mi se sviđa ,nije bilo gužve niti je bilo zadimljeno i da nisam bio sam rekao bih da je ambijent odličan .

Probao sam Jameson Black barell,Nikka blended ,Glenmorangie nectar d or ,Balvenie 12 i 14 god te Ardberg -a corryvreckan .
Balvenie 12 mi je bio najbolji po okusu ,ugodan ,pitak ,sladak te mi ima najbolji miris .
Što nisam očekivao .
Htio sam probati i dimljene viskije pa drmnuh Corrya, nije mi sjeo baš najbolje ali velika je šteta ne probati ga.
Najviše sam razočaran činjenicom da nisam skužio neku razliku između Nikke i Jamesona .Osim mirisa ..
Očito moram još puno iskustva skupiti .
__________________
Zatvori su odlučili; želimo Milana!
djemba is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 20:40   #4658
Glen grant

Pozz ljudi.
Posjedujem Glen grant 10 y 35 cl single malt.
O kakvom je whiskeyu rijec?
Lp
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 22:30   #4659
Lagani speyside stil, vjerojatno dosta voćnih i cvjetnih nota sa nesto orasastosti. Nisam probao taj glen grant 10 konkretno , ali jesam 5yo tako da je ovo okvirno sto bih ocekivao, a mozda je cak i kompleksniji.

U italiji je to br 1 single malt cini mi se, ima ga za kupiti posvuda.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
Phaedrus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2018., 23:37   #4660
Quote:
Phaedrus kaže: Pogledaj post
Lagani speyside stil, vjerojatno dosta voćnih i cvjetnih nota sa nesto orasastosti. Nisam probao taj glen grant 10 konkretno , ali jesam 5yo tako da je ovo okvirno sto bih ocekivao, a mozda je cak i kompleksniji.

U italiji je to br 1 single malt cini mi se, ima ga za kupiti posvuda.



Sent from my HUAWEI VNS-L21 using Tapatalk
__________________
اللعنة عليك الأم
front is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:23.