Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.04.2007., 17:03   #101
pih nek je on i na vodu ...kad je kod nas situacija da ni vode nema
 
Old 17.04.2007., 22:45   #102
neka netko nesto sazna o joe cell i neka mi kaze svoje misljenje jebo ovga dingela ako je istina ovo u vezi joe cell, ali pritom zanemarite orgon energiju kao duhovnu
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 00:06   #103
...ma princip rada takvog motora izuzetno je jednostavan, naime preliveni šaraf obrnuto je proporcionalan suhom šarafu........eto u tome je cijela tajna
brundo is offline  
Old 18.04.2007., 00:35   #104
Izgleda da je Alex Chiu uzeo novi identitet i išo fukat nove budale.
Giko is offline  
Old 18.04.2007., 01:24   #105
molim vas ako itko ista zna o nasemu miroslavu stabeku koji tvrdi da je izumio perpetuum mobile neka mi kaze kako taj stroj radi. on zna da je to nemoguce ali cinjenica je da ga je izumio
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 01:35   #106
Quote:
dox333 kaže:
neka netko nesto sazna o joe cell i neka mi kaze svoje misljenje jebo ovga dingela ako je istina ovo u vezi joe cell, ali pritom zanemarite orgon energiju kao duhovnu
ja sam ti se malo pozabavio time, možeš ovdje pročitati.
što se tiče štabeka, ne znam možeš li u BiH patentirati nešto što se kosi sa zdravim razumom i prirodnim zakonima, očito možeš. znam da se inače može patentirati nešto što uopće ne radi. to je činjenica.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.04.2007., 02:47   #107
hvala endimione legendo stvarno je dobra laž moram priznati. Na trenutak sam povjerovao jer je stvar vrlo jednostavna s instrukcijama koje dijete može sastaviti kao puzzle igru. Vidim da nesto znas o tome stabeku pa ipak molim te podijeli to sa mnom jer me jako zanima.
I jos me zanima tvoje mišljenje o uzgonskome motoru dragana mihalka iako znam da je i on sam rekao da to nije perpetuum mobile i perpetuum mobile tvrtke steorn koja je skoro službeno objavila svoj rad i koji je skoro službeno prihvaćen koliko ga je bilo na javnoj televiziji hvala mozgonja unaprijed
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 10:10   #108
da endimione i sto mislis o trojici indijaca koji su takoder izumili gravitacijski motor koji je skoro sluzbeno objavljen od strane vlade
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 10:11   #109
ne mozes samo ni vjerovati koliko ima ljudi sto tvrde da su ga izumili i to sve pametni svjesni ljudi
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 11:04   #110
kakva legenda bemti lol. ne znam kako ti motori izgledaju, ali ako se vrte oko riječi "free energy", i ako ne koriste gorivo, onda znaš da je varka. ili oni konstatno fale nešto pri izračunu ili jednostavno dižu prašinu, hvataju novac od ulagača, a kasnije će - ispariti.
recimo na antile ili neki zabačeni otočić
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.04.2007., 15:06   #111
sto se tice free energy i perpetuum mobilea moguce je da novinari prenapuhuju stvar svojim neznanjem. bas vole trpati te rijeci gdje god stignu

sto se tice ovog uzgonskog motora, moram priznati da sam i sam imao takvu stvar u glavi.
http://gau.psp.efos.hr/DesktopDefaul...ocumentID=1565
stavi li se umjesto vode neka gusca kapljevina moglo bi se cak i dosta dobiti iz toga svega.

e sad, jesam li nesto vazno previdio
grco is offline  
Old 18.04.2007., 15:09   #112
i kazu ovi tipovi iz steorna da ce srediom ove godine pustiti u javnost ili rad toga pereptuum mobilea ili ce otkriti jos nesto u vezi njega nisam siguran a sto on misli postici mehanickim putem kada misle za par desetaka godina pusiti fuzijsku elektranu u pogon, e to je vec prava stvar
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 15:18   #113
i jebli mamu oni svi, kada bih ja sada otkrio perpetuum mobile istrcao bih na cestu i svima bih rekao pa taman pripale zasluge nekome drugome, a ovi se jos sprdaju s time pa jos malo i sad će brzo ali nije jos................... i oni se sprdaju s tim vec sedam godina, a zasto odugovlace zato da im se napune dzepovi novcem, a jos veći panjevi su mi ove tvrtke i ostala tajna drustva koje to ne daju ako je moguce, jebeni menadžeri treba ih sve udušiti s parama, slaboumni nosaci aktovki ne daju zasluge dingelu kojemu vjerujem u sve sto je rekao. I onda sam u sebi rekao pa mozda nisam u pravu cim su sve zemlje rekle da rade na perpetualnoj energiji tj. fuzijskoj elektrani koju isto misle otvoriti u pogon za 50 godina tj kada nestane nafte, majko moja mila
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 15:28   #114
Quote:
grco kaže: Pogledaj post
sto se tice free energy i perpetuum mobilea moguce je da novinari prenapuhuju stvar svojim neznanjem. bas vole trpati te rijeci gdje god stignu

sto se tice ovog uzgonskog motora, moram priznati da sam i sam imao takvu stvar u glavi.
http://gau.psp.efos.hr/DesktopDefaul...ocumentID=1565
stavi li se umjesto vode neka gusca kapljevina moglo bi se cak i dosta dobiti iz toga svega.

e sad, jesam li nesto vazno previdio
isuse bože, ovo je stvarno dobilo patent?
u ime oca i sina i duha svetoga.

pa to je tipični wannabe perpetuum mobile i naravno, neće raditi. bože mili koja hrpa sranja. vidi se iz aviona da stvar ne može funkcionirati. pa tko daje te patente?


ajme tu imamo i gezu
ajme ajme koji LOL
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.04.2007., 15:37   #115
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
isuse bože, ovo je stvarno dobilo patent?
u ime oca i sina i duha svetoga.

pa to je tipični wannabe perpetuum mobile i naravno, neće raditi. bože mili koja hrpa sranja. vidi se iz aviona da stvar ne može funkcionirati. pa tko daje te patente?


ajme tu imamo i gezu
ajme ajme koji LOL
boze... od svih ljudi pa geza

po cemu je to perpetuum mobile?
i zbog cega stvar ne moze funkionirati?

ajde, kad smo vec na prirodnim pa neke argumente bar
grco is offline  
Old 18.04.2007., 16:35   #116
hahhahah kao prvo neće raditi zbog trenja a kao drugo kako staviti dvije tekućine u jednu stvar a da se pri tome ne miješaju ama bas ni malo a tvar mora proći kroz obje tekućine, nije ni meni jasno tko daje te patente
jel itko zna sto je s onim indijcima primitivcima koji su skoro službeno izumili gravitacijski motor ni manje ni više kutije padaj u na rotor s neba, iako je primitivno do daske ne znači da neće raditi
i ako netko još nešto zna o stabeku molim vas neka napiše, mislim bas na izum
i sto je s ovim steornom
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 16:41   #117
Quote:
grco kaže: Pogledaj post
boze... od svih ljudi pa geza

po cemu je to perpetuum mobile?
i zbog cega stvar ne moze funkionirati?

ajde, kad smo vec na prirodnim pa neke argumente bar
a eto, kud i svi...

ova stvar nije perpetuum mobile, jer to ne postoji. ovo samo pokušava to biti.
http://gau.psp.efos.hr/DesktopModule...ali/patent.jpg
možeš usporediti napravu s bilo kakvim neuravnoteženim kotačem. to je osnova mnogih pm-ova na koju se dadu svesti occamovom britvom.
naprava se neće pokretati, jer energiju ne možeš stvoriti iz ničega (što ona pokušava), a koliko vidim, toplinska razlika je nula, pa stoga ovo nije ni toplinski stroj. ovo ponajprije pokušava prekršiti prvi zakon termodinamike i stoga je osuđeno na uzaludnost.
ajde da je još neki magnetski rotor u vakuumu, onda bi se uložena energija sporo rasipala, pa bi jednom pokrenut, kotač mogao biti u rotaciji dosta dugo, i mogao bi se činiti kao pm, ali ovo su nekakve plutajuće i tonuće kugle. postoji medij, k tome dva, jedan rjeđi, jedan gušći.
ovo bi pokrenuto, stalo dok kažeš keks, jer bi se energija rasula u degradiranu toplinsku energiju medija, pa zatim i okoline.

btw, pogledaj "kvalitetni" engleski kojim je pisano. onako ne pišu ni djeca u nižoj osnovnoj.
čim vidiš stroj koji nema gorivo ili koji se ne odnosi na premošćivanje razlika potencijala u prirodi (kakvi god bili), odmah možeš zaključiti da je stvar samo jedna velika prevara.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.04.2007., 16:41   #118
hahahhahahhahhahhaha ovoga endimiona
dox333 is offline  
Old 18.04.2007., 16:47   #119
Quote:
dox333 kaže: Pogledaj post
hahhahah kao prvo neće raditi zbog trenja a kao drugo kako staviti dvije tekućine u jednu stvar a da se pri tome ne miješaju ama bas ni malo a tvar mora proći kroz obje tekućine, nije ni meni jasno tko daje te patente
jel itko zna sto je s onim indijcima primitivcima koji su skoro službeno izumili gravitacijski motor ni manje ni više kutije padaj u na rotor s neba, iako je primitivno do daske ne znači da neće raditi
i ako netko još nešto zna o stabeku molim vas neka napiše, mislim bas na izum
i sto je s ovim steornom
štabek ti je, koliko sam skužio, postao kao neki web-junak alternativaca na "našim prostorima"

steorn ljudima maže oči, jer nigdje ne govori kako stroj točno radi. navodno nešto s magnetima, a opet, vjerojatno se odnosi na neuravnoteženu rotaciju. iz magneta se ne može dobiti energija. dakle, bullshit.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Old 18.04.2007., 16:51   #120
ok ne slažem se s ovim uzgonskim motorom ama baš ni malo ali stalno spominjes gorivo i pa i voda je gorivo i energija u jednome stanju ili drugome mada znam da ovo sto pisem nema veze s nicim
i evo jos jedno glupo pitanje da li ti se pod tim gorivom podrazumijeva i električna energija
dox333 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.