Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Vrt

Vrt Sobne i vrtne biljke, kantice i lopatice, vaši zeleni ljubimci.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.03.2010., 18:34   #81
Sa SoNa sa ljubavlju
__________________
It is cruel, you know, that music should be so beautiful. It has the beauty of loneliness of pain: of strength and freedom. The beauty of disappointment and never-satisfied love. The cruel beauty of nature and everlasting beauty of monotony.
Göttspöđä is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 19:05   #82
ne znam, da probas mozda mbm u luckom? vidjala sam njihov kamion u vise gradova, valjda opskrbljuju dosta cvjecarni.

btw, znam da ne pomazem, ali imas u osijeku cvjecarnu koja se zove alstromeria.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 16:33   #83
Smile

Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
ne znam, da probas mozda mbm u luckom? vidjala sam njihov kamion u vise gradova, valjda opskrbljuju dosta cvjecarni.

btw, znam da ne pomazem, ali imas u osijeku cvjecarnu koja se zove alstromeria.


hvala ti puno,a jel možda znaš kako da dođem tamo? pretpostavljam sa Držićeve da krenem tram 7 do Novog Zagreba? dalje neznam
__________________
...Zato jer je to tako i to vrijedi za sve; nikada ne doznamo zašto i čime nerviramo ljude, zbog čega smo im dragi, zbog čega smiješni, naša vlastita slika za nas je najveća tajna...
lovemusic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 11:44   #84
Quote:
lovemusic kaže: Pogledaj post
hvala ti puno,a jel možda znaš kako da dođem tamo? pretpostavljam sa Držićeve da krenem tram 7 do Novog Zagreba? dalje neznam
nisam nikad isla javnim prijevozom u mjesta oko zagreba tak' da ne znam, ali imas autobusnu liniju savski most - lucko. dakle, moras prvo do savskog mosta. peticom, sedmicom, sto ti je vec blize... imas i na pdf-u zagreb top-temu "forumski elektricni tramvaj za nesnalazljive" ili tako nesto pa mozes tamo za daljnje detalje.
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2010., 20:25   #85
Thumbs up Rasadnici i savjetnici

Unaprijed se ispričavam ako je bilo ovakvih pitanja, pročitao sam dosta postova u ovoj temi i više nemam snage jer nisam našao konkretan odgovor. Dakle, konkretno zna li netko rasadnik (vrtni centar) u okolici Zagreba koji ima osobu koja je voljna dati savjet kako urediti komad vrta - okućnice, koje biljke odabrati i kako ih posaditi. Onaj u Lučkom se ne broji jer tamo gospodin koji to radi isključivo daje savjete za novac (po odluci direktora) pa je uzalud bilo što pitati.
Unaprijed hvala
X3M is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2010., 13:04   #86
Quote:
X3M kaže: Pogledaj post
Unaprijed se ispričavam ako je bilo ovakvih pitanja, pročitao sam dosta postova u ovoj temi i više nemam snage jer nisam našao konkretan odgovor. Dakle, konkretno zna li netko rasadnik (vrtni centar) u okolici Zagreba koji ima osobu koja je voljna dati savjet kako urediti komad vrta - okućnice, koje biljke odabrati i kako ih posaditi. Onaj u Lučkom se ne broji jer tamo gospodin koji to radi isključivo daje savjete za novac (po odluci direktora) pa je uzalud bilo što pitati.
Unaprijed hvala
Pozdrav! Ja sam prošla dosta rasadnika i jedino u Zrinjevcu( mislim da je to Remetinačka cesta kod savskog mosta) sam naišla na čovjeka koji je pitao za što mi treba određena biljka i vrlo stručno i korektno objasnio sve o toj biljci.Bila sam vrlo zadovoljna i izborom bilja tim više što na njihovoj stranici ima sav popis sadnog materijala. Pokušaj tamo i sretno!
ivanka.b is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2010., 11:21   #87
Prije dvije godine smo preselili u kuću i počeli pomalo uređivati okućnicu. Obilasci rasadnika postali su dio naše gotovo svakodnevice.

Od svih rasadnka koje smo obišli i gdje smo kupovali, na počasno prvo mjesto, potpuno odgovorno i suvereno tvrdim, stavljam Rasadnik Jovanovac u blizini Županje. Mjestašce se zove Gradište.

Ooooogroman izbor biljaka, biljke su toliko uredne i kvalitetne, da čovjek poželi ostati tamo danima, samo da bi promatrao te ljepote.
Cijene su razumne.
Osoblje je komunikativno, posebno ističem gospodina Matu koji tamo radi, a koji je beskrajno strpljiv i odgovara na sva pitanja, daje savjete, pomaže u odabiru....

Iako je rasdnik udaljen 250 km od mjesta gdje mi živimo, odgovorno tvrdim da više nikad i nigdje drugdje neću kupiti ni jednu jedinu biljku, osim tamo. Toliko smo oduševljeni. Ove godine smo već bili dva puta!!

Moje iskrene preporuke.
damir9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 11:59   #88
zašto laprdate o peglama na pdf-u Vrt?

mene zanima zna li tko gdje se može nabaviti Cestrum nocturnum iliti
Night-blooming Jasmine
nuder slija -
__________________
čak i sunce ima pjege
Dalje krunice od moje vunice
:Serek:
The White Rabbit is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2010., 15:30   #89
Dobra cvjećarnica u Zagrebu

Nemam pojma gdje postaviti ovo pitanje, a ovdje mi se čini kao najprikladnije, pa ako nije nek moderatori premjeste.

Zanima me znate li u Zagrebu kakvu dobru cvjećarnicu u kojoj zamataju i poklone, a da ženskica/muškić/ekipa koja radi zaista imaju "smisla" ?
Osoba sam od takvih detalja i jako volim kupovati poklone, no još više od svega volim kada je taj poklon lijepo upakiran i kakav cvjetić ukomponiran u čitavu priču.

Jedna forumašica javila mi je za cvjećarnicu La Marco u Travnom, no svaki dodatni savjet/iskustvo su dobro došli!

Hvala

p.s. pri tom ne mislim na one turbo razvikane tipa onaj Saša Š. i sl., već male, lokalne umjetnike/umjetnice koji su skriveni od očiju javnosti.

Zadnje uređivanje Frea : 04.06.2010. at 15:39.
Frea is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2010., 00:43   #90
Snježana Majurec u Ožujskoj na Vrbanima.. malo prepotentna, ali super radi
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2010., 16:04   #91
Mene zanima di se može nabaviti STRELICIJA ili RAJSKA PTICA? http://www.cvjecarnica-runolist.hr/U...e/use%2001.jpg
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:47   #92
Ja sam ih vidla u Konzumovim vrtnim odjelima tak početkom 5. mjeseca, isto kad su počeli i sa hibiskusima i jagodama. Ne znam hoće li ih još nabavljati pa se raspitaj.
pizza is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.06.2010., 10:50   #93
Quote:
pizza kaže: Pogledaj post
Ja sam ih vidla u Konzumovim vrtnim odjelima tak početkom 5. mjeseca, isto kad su počeli i sa hibiskusima i jagodama. Ne znam hoće li ih još nabavljati pa se raspitaj.
Hvala ti!
__________________
Kad narastem bi'ću televizor, kad narastem bi'ću teve!!
envoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2010., 18:56   #94
bobica - velika ostrna, kraj dugog sela

oprostite, al sam tak oduševljena da ću na svim topicima ostavit ovu poruku.

naime, muž i ja nemamo pojma o stablima, a sad smo pod hitno morali nabavit drvo pa smo se nekoliko puta našli u rasadnicima oko zg-a. bili u mbm-u, raspitali se za zrinjevac i još neke.
na kraju smo otišli u rasadnik Bobica u Velikoj ostrni kraj Dugog Sela. sve u svemu javor ili likvidambar od otprilike 4 m bi nas s dostavom u mbm košto 1300. u Bobici smo kupili prekrasan likvidambar od 5 m. s dostavom nas je košto 600 kn. znači mbm- bi nas košto više od duplo. čovjek ga je dovezo s kompanjonom i još su ga i posadili. ono ga krasnog. plus toga smo dobili sve žive savjete kaj nas je zanimalo i identifikaciju stabala po vrtu, jer nismo bili sigurni kaj je kaj. i račun ljep ko slika :-).
u svakom slučaju, preporučamo Bobicu za nabavku stabala, a valjda su i s ostalim biljem dobri, vidli smo hrpu začinskog bilja, neke žbunove i kaj ja znam kaj je sve to drugo kaj raste tam.
vidal is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 13:08   #95
Patuljaste voćke

Zna li netko u kojem rasadniku u ZG ili blizu ima za kupiti trešnje stellu i višnje ali da su patuljaste? Bio sam u Kaliji i onom rasadniku u Veslačkoj ali nemaju.
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 11:01   #96
Evo upravo ja kopam po net-u.Ja sam ju kupil pred par godina u Samoboru ali kad je kipal drva mi ju je ogulil i ne raste vise,ali mi se cini da to nije patuljasta sorta.Probati treba.rasadnik Jankovic V.Gorica
V.centar Ivkovic Savska ZG
Fragaria Ravnice
Agro DeltA Sv,duh
rasadnik Kerestinec
vladic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2010., 19:54   #97
Quote:
vladic kaže: Pogledaj post
Evo upravo ja kopam po net-u.Ja sam ju kupil pred par godina u Samoboru ali kad je kipal drva mi ju je ogulil i ne raste vise,ali mi se cini da to nije patuljasta sorta.Probati treba.rasadnik Jankovic V.Gorica
V.centar Ivkovic Savska ZG
Fragaria Ravnice
Agro DeltA Sv,duh
rasadnik Kerestinec
Hvala, budem pogledao.
sined is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 23:38   #98
Exclamation Cvjećarna koja dostavlja nedjeljom

Ovako, hitno mi treba broj telefona ili web adresa neke cvjećarne koja je voljna dostaviti cvijeće u nedjelju ujutro na području zagreba (špansko-malešnica)...

I to mi treba dovoljno brzo da bi to cvijeće bilo dostavljeno do ove nedjelje ujutro, 28.11...

Hvala vam!
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2010., 09:35   #99
Problem riješen
Karlovsky120 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2011., 12:15   #100
zna li netko gdje se u zgu može kupiti bonsai? ja sam našla samo fikus
__________________
i bet you look good on the dance floor
anabell_lee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:40.