Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.02.2016., 22:37   #61
Imam jedno retardirano pitanje.

Zašto proizvode super mega jake blendere (konkretno imam Vervitin Omniblend V) koji može u papar samljet sve živo, a onda na posudu od blendera ide poklopac koji se ne može pričvrstiti nego se samo utisne u posudu. I onda, obzirom da je tako jak, ako je posuda puna do pola, nema šanse da zadržim rukom poklopac da od pritiska ne odleti u nebo, a kuhinju pritom oboja prekrasnom bojom juhe od bundeve.

Ja sam tom problemu doskočila tako što igrom slučaja imam posudu u kojoj inače držim kavu koja mi taman stane između blendera i gornjeg kuhinjskog elementa pa tako onemogući zli poklopac da leti po kuhinji ali svejedno me zanima. A i malo me brine što ću kada / ako mi se ta posuda razbije. Kako ću onda blendati veću količinu odjednom?
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is online now  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 10:42   #62
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
A i malo me brine što ću kada / ako mi se ta posuda razbije. Kako ću onda blendati veću količinu odjednom?
Jednostavno.
Nađeš drugu adekvatnu posudu, nije važno kojih dimenzija i prema njoj prilagodiš visinu kuhinjskih elemenata.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2016., 23:29   #63
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Što se dogaða ?

Baci li sastojke na stijenke, a nož radi na prazno ?

Ne baca na stijenke. Sve zamuti i izgleda kao da je gotovo ali kad idem izlit skuzim da ima komadice pa vratim i tako par puta ili odustanem od vracanja.
Mozda redosljed namirnica treba bit drukciji? Na kojoj jacini mixat? I cemu sluzi pulsiranje uopce?
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 02:37   #64
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Ne baca na stijenke. Sve zamuti i izgleda kao da je gotovo ali kad idem izlit skuzim da ima komadice pa vratim i tako par puta ili odustanem od vracanja.
Mozda redosljed namirnica treba bit drukciji? Na kojoj jacini mixat? I cemu sluzi pulsiranje uopce?
Pulsiranje je za miksanje leda ali služi i kod ljepljenja smjese za stijenke.
Ako ti voće s mlijekom ili vodom ostavlja u komadićima onda je ili prespor ili mu ne valjaju noževi. Barem s voćem ni lošiji blenderi nemaju problema.
Kakav redoslijed za smoothie ? Staviš voće i vodu ako želiš led i miksaš. Što se tiče jačine miksanja, ako nisi zadovoljna ovim rezultatom, probaj na najjače.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 13:05   #65
Citala sam svojedobno da prvo treba tekuce pa onda tvrde namirnice Mozda prekratko blendam, koliko cca treba? Jel se smije u komadu par minuta? Na nekom mom starom je pisalo ne duze od minutu da se ne pregrije valjda
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 15:49   #66
Quote:
Lilit kaže: Pogledaj post
Citala sam svojedobno da prvo treba tekuce pa onda tvrde namirnice :ne z na: Mozda prekratko blendam, koliko cca treba? Jel se smije u komadu par minuta? Na nekom mom starom je pisalo ne duze od minutu da se ne pregrije valjda
Prije nego počneš blendati, važno je da je oko noža tekućina, a ne suhi sastojci ili zrak kako nož ne bi počeo na prazno. Sav ostali redoslijed je nevažan.


Krivo radiš !

Sve te male kućanske aparate odmah moraš maksimalno opteretiti, maltretiraj ih, u granicama koje su prema uputstvu dopuštene, koliko god možeš. Neka odmah pokažu mogući nedostatak jer po zakonu ako se nešto dogodi prvih 7 dana, trgovina mora aparat uzeti natrag i dati novi ili vratiti novac. Nema govora o popravcima, servisima i garancijama.

Ja sam prije dvije godine, jedan petak, skurio 3 Kenwoodova blendera. Elipso je na akciju stavio jedan model za koji sam mislio da bi mi zbog oblika vrča i dodatne posude za blendanje suhih sastojaka mogao odgovarati. To je tada bio najskuplji, neprofesionalni blender na našem tržištu i razveselilo me što je na vrlo dobroj akciji. Ujutro, oko 10 sati, kupio sam ga u Elipsu u Vukovarskoj. U 11 sati već je bio u pogonu. Blender je imao oznaku "Smart Engine", "aparat kojemu se motor ne može pregrijati jer će se u slučaju pregrijavanja sam isključiti na oko 15 minuta", stajalo je u uputstvima. Nakon miksanja 3-4 l paštete, Keny I se nije isključio nego je pregorio. Bez problema, zamjenim ga isti dan, oko 2 popodne i Kenyja II također skurim za cca 40 min blendanja. Oko 4 vraćam ja i drugoga, a prodavačica zove poslovođu. Pita me poslovođa da vi možda niste pregrijali aparat. Kažem mu, nisam ja, nego se sam. Pa, koliko ste dugo radili ? Dok nije uginuo. Gleda me poslovođa bijelo i kaže, pa morate odmoriti, ohladiti aparat. Ne može te spaljivati aparate i mijenjati ih. Pokažem mu ja uputstva i oznaku "Smart Engine", čita on i ode zvati Singuli servis za savjet. Ne znam što su mu rekli ali tužan je pospremio preminulog Kenyja II i dao mi Kenyja III . Kenyja III nisam stigao vratiti isti dan jer je uginuo nešto poslije 8 kad je Elipso već bio zatvoren.

Dolazim sutradan, u subotu, odmah ujutro, po otvaranju, ravno poslovođi koji pije kavicu. Niste valjda i trećeg skurili ? Jesam i neću Kenyja IV nego vratite mi novac. Problem je što mi je tih dana blender bio neophodan. Zato sam jedva dočekao poslovođin prijedlog da malo nadoplatim i uzmem jedan novi Philipsov model od 900W kojega su tek dobili. To su mu savjetovali u servisu kada im je opisao što radim i da sam pokopao i trećeg Kenyija. Odem ja sretan s novim Philipsom i u nedjelju ga stavim u pogon. Kod mene je radio 3-4 dana. Nisam ga ubio nego za njega jednostavno nisam imao živce makar je jako fino blendao. Taj se svaki put nakon što bi izblendao 4-5 vrčeva paštete što traje oko 15-20 minuta rada na najjačoj brzini, isključio i ne bi se uključio najmanje pola sata do 40 minuta. Pospremio sam ga i za mjesec dana skoro i zaboravio na njega jer već sam nabavio novi, profesionalni.

I tako, jednom prilikom pijemo kaficu jedna forumašica i ja, i pričam joj o ovom događaju, o mrtvim Kenyjima i uspavanom Philipsu, kad baš ona hitno treba dobar blender, a sigurno ne misli blendati odjednom 15 minuta, a ovaj moj ko naručen, ima sve, skoro nije radio, ima još 18 mjeseci garanciju i nadam se da je i danas zadovoljna s njim.


Nakon nekog vremena saznao sam da ta Kenwoodova serija greškom nije imala ugrađen dio koji bi isključio aparat kod pregrijavanja.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 17:13   #67
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Prije nego počneš blendati, važno je da je oko noža tekućina, a ne suhi sastojci ili zrak kako nož ne bi počeo na prazno. Sav ostali redoslijed je nevažan.


Krivo radiš ! :5 04:

Sve te male kućanske aparate odmah moraš maksimalno opteretiti, maltretiraj ih, u granicama koje su prema uputstvu dopuštene, koliko god možeš. Neka odmah pokažu mogući nedostatak jer po zakonu ako se nešto dogodi prvih 7 dana, trgovina mora aparat uzeti natrag i dati novi ili vratiti novac. Nema govora o popravcima, servisima i garancijama.

Ja sam prije dvije godine, jedan petak, skurio 3 Kenwoodova blendera. Elipso je na akciju stavio jedan model za koji sam mislio da bi mi zbog oblika vrča i dodatne posude za blendanje suhih sastojaka mogao odgovarati. To je tada bio najskuplji, neprofesionalni blender na našem tržištu i razveselilo me što je na vrlo dobroj akciji. Ujutro, oko 10 sati, kupio sam ga u Elipsu u Vukovarskoj. U 11 sati već je bio u pogonu. Blender je imao oznaku "Smart Engine", "aparat kojemu se motor ne može pregrijati jer će se u slučaju pregrijavanja sam isključiti na oko 15 minuta", stajalo je u uputstvima. Nakon miksanja 3-4 l paštete, Keny I se nije isključio nego je pregorio. Bez problema, zamjenim ga isti dan, oko 2 popodne i Kenyja II također skurim za cca 40 min blendanja. : D Oko 4 vraćam ja i drugoga, a prodavačica zove poslovođu. Pita me poslovođa da vi možda niste pregrijali aparat. Kažem mu, nisam ja, nego se sam. Pa, koliko ste dugo radili ? Dok nije uginuo. Gleda me poslovođa bijelo i kaže, pa morate odmoriti, ohladiti aparat. Ne može te spaljivati aparate i mijenjati ih. Pokažem mu ja uputstva i oznaku "Smart Engine", čita on i ode zvati Singuli servis za savjet. Ne znam što su mu rekli ali tužan je pospremio preminulog Kenyja II i dao mi Kenyja III . Kenyja III nisam stigao vratiti isti dan jer je uginuo nešto poslije 8 kad je Elipso već bio zatvoren.

Dolazim sutradan, u subotu, odmah ujutro, po otvaranju, ravno poslovođi koji pije kavicu. Niste valjda i trećeg skurili ? Jesam i neću Kenyja IV nego vratite mi novac. Problem je što mi je tih dana blender bio neophodan. Zato sam jedva dočekao poslovođin prijedlog da malo nadoplatim i uzmem jedan novi Philipsov model od 900W kojega su tek dobili. To su mu savjetovali u servisu kada im je opisao što radim i da sam pokopao i trećeg Kenyija. Odem ja sretan s novim Philipsom i u nedjelju ga stavim u pogon. Kod mene je radio 3-4 dana. Nisam ga ubio nego za njega jednostavno nisam imao živce makar je jako fino blendao. Taj se svaki put nakon što bi izblendao 4-5 vrčeva paštete što traje oko 15-20 minuta rada na najjačoj brzini, isključio i ne bi se uključio najmanje pola sata do 40 minuta. Pospremio sam ga i za mjesec dana skoro i zaboravio na njega jer već sam nabavio novi, profesionalni.

I tako, jednom prilikom pijemo kaficu jedna forumašica i ja, i pričam joj o ovom događaju, o mrtvim Kenyjima i uspavanom Philipsu, kad baš ona hitno treba dobar blender, a sigurno ne misli blendati odjednom 15 minuta, a ovaj moj ko naručen, ima sve, skoro nije radio, ima još 18 mjeseci garanciju i nadam se da je i danas zadovoljna s njim.


Nakon nekog vremena saznao sam da ta Kenwoodova serija greškom nije imala ugrađen dio koji bi isključio aparat kod pregrijavanja.
Pelle, cijela priča s 3 ubijena Kennyja u 1 dan mi je urnebesna, ali ovaj boldani dio je vrh!

A jel Kenny barem imao poklopac na navoj?
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 20:22   #68
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post

A jel Kenny barem imao poklopac na navoj?
Nije.

A koji blender ima potpuno fiksirani poklopac ? Ja mislim ni jedan. Bar ne od ovih jačih. Ne znam zašto ali neki razlog mora biti da baš ni jedan nema 100% fiksni poklopac.
Problem nije u poklopcu nego u načinu uključivanja. Da se može ručno podešavati jačina kao kod Vitamixa onda ne bi bilo problema, a Vitamix još ima i one kopče za poklopac pa ga se može više napuniti.
Koji vrč imaš na svom Omniblendu ? Okrugli ili Četvrtasti ? Kada radiš tu bundevastu juhu da li se strogo pridržavaš preporuke o razini punjenja ? Samo do pola ?
Ja ne baš.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 20:37   #69
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post
Nije.

A koji blender ima potpuno fiksirani poklopac ? Ja mislim ni jedan. Bar ne od ovih jačih. Ne znam zašto ali neki razlog mora biti da baš ni jedan nema 100% fiksni poklopac.
Problem nije u poklopcu nego u načinu uključivanja. Da se može ručno podešavati jačina kao kod Vitamixa onda ne bi bilo problema, a Vitamix još ima i one kopče za poklopac pa ga se može više napuniti.
Koji vrč imaš na svom Omniblendu ? Okrugli ili Četvrtasti ? Kada radiš tu bundevastu juhu da li se strogo pridržavaš preporuke o razini punjenja ? Samo do pola ?
Ja ne baš.
Ovo boldano si i ja mislim. I baš me muči što ne mogu shvatiti zašto je to tako. Iako, ja svog lijepo fiksiram posudom od kave i mir.

Imam četvrtastu posudu. Nemam pojma što piše u uputama ali kod mene poklopac leti u zrak čim je cca 2/3 pun. I to već kad ga uključim na low. Mislim da ga nikad nisam uključila na max. Stah me je.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2016., 21:33   #70
Quote:
coffeebreak kaže: Pogledaj post
Ovo boldano si i ja mislim. I baš me muči što ne mogu shvatiti zašto je to tako. Iako, ja svog lijepo fiksiram posudom od kave i mir.

Imam četvrtastu posudu. Nemam pojma što piše u uputama ali kod mene poklopac leti u zrak čim je cca 2/3 pun. I to već kad ga uključim na low. Mislim da ga nikad nisam uključila na max. Stah me je.


Piše da ga smiješ puniti maksimalno do 2/3 i da ga moraš pridržavati kada blendaš nešto kruto ali za takve guste juhe u kojima ima krutih komada preporuka je do pola.

Ja ne punim nikada više od pola pa svejedno kruti sastojak zna zalijepiti u poklopac.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 10:37   #71
Quote:
Pellaprat kaže: Pogledaj post

I tako, jednom prilikom pijemo kaficu jedna forumašica i ja, i pričam joj o ovom događaju, o mrtvim Kenyjima i uspavanom Philipsu, kad baš ona hitno treba dobar blender, a sigurno ne misli blendati odjednom 15 minuta, a ovaj moj ko naručen, ima sve, skoro nije radio, ima još 18 mjeseci garanciju i nadam se da je i danas zadovoljna s njim.


Nakon nekog vremena saznao sam da ta Kenwoodova serija greškom nije imala ugrađen dio koji bi isključio aparat kod pregrijavanja.

Prvo nije bila kava

Drugo, radi ko beba, prezadovoljna
__________________
Toliko briga oko viška kilograma. Niko da se brine za manjak pameti!
Tavanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 10:41   #72
Evo, s obzirom da ste odvje iskusni s korištenjem blendera i miskera, stavljam ovdje pitanje uz ovaj recept
http://www.coolinarika.com/recept/os...meta_refresh=1

što mi treba od aparat za napraviti ovakvu tortu?
Blender, multipraktik, sjeckalica?

Reklsa bih da se može sve s blenderom, samo me strah da će biti problem s marelicama ako nemam jaki blender?
__________________
Siromašna država se treba sramiti svojih bogataša a bogata država svojih siromaha
mačkonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 14:59   #73
Prica o Kennyu je

Moj nema to nesto protiv pregrijavanja Ali cu svejedno od sad blendad na najace pa sta bude
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:45   #74
Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post
Prvo nije bila kava
Ma dobro, to se tak kaže.

Quote:
Tavanka kaže: Pogledaj post

Drugo, radi ko beba, prezadovoljna
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.02.2016., 22:47   #75
Pozdrav svima,
gledam ove blendere ili blendere do maksimalno ovih cifri (1000kn), a volio bih proći što jeftinije (čudo).

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b...-JB-5160-crni/
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b.../BRAUN-JB3010/

Treba mi blender prvenstveno za kašice za bebu, smoothie, a možda kasnije i za nešto "naprednije" tipa paštete, maslace, namaze etc.
Za početak mi je najbitnije da "miksa kako treba", odnosno da mi ne ostaju mrvice jer sam na to ful alergičan.
Ne želim komadiće voća dok nešto jedem/pijem, nego kompaktnu smjesu nalik na puding bez ikakvih mrvica.

Savjeti/preporuke ? Valjaju li ova dva ili da gledam i nešto treće ?
Da idem na ovaj jači ili mi je dosta i ovaj jeftiniji ?

E da, naletio sam i ja na ovaj blender pa čekam recenziju
http://www.pikabooshop.com/proizvod/...onalniblender/

p.s znam da se ovi gorenavedeni blenderi daju naći i nešto jeftinije (nabava net), ali puštam linkove sa elipsa.
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 00:53   #76
KINEZ

2200W 45000 RPM Naručio sam jedno 5 mobitela iz Kine i uredno dobijam duple performanse i vrhunske mobitele za upola manje novaca od onoga što bi platio ovdje za iste performanse, ali uzimam provjerene marke i od provjerenih sellera. Ovo sa blenderima mi je nepoznanica i u HR, a kamoli u Kini, ali performanse za ovu cijenu izgledaju brutalne...
hardcoree is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 07:28   #77
hehe, kako su iskopirali dizajn od vitamixa
Pepica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 08:48   #78
Quote:
Pepica kaže: Pogledaj post
hehe, kako su iskopirali dizajn od vitamixa

hehe, ne samo dizajn, nego i ručno ravnanje brzine što od svih megablendera ima samo Vitamix.
Pellaprat is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 09:57   #79
Hoćete reć da bi vrijedilo? Frustrira me moj blender koji je dobar samo za juhe i nježne smutije, al par tisuća kuna za neki hard core nemerem dat. Al o ovom bi se dalo razmisliti...
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2016., 09:57   #80
Quote:
hardcoree kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
gledam ove blendere ili blendere do maksimalno ovih cifri (1000kn), a volio bih proći što jeftinije (čudo).

http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b...-JB-5160-crni/
http://www.elipso.hr/mali-kucanski/b.../BRAUN-JB3010/

Treba mi blender prvenstveno za kašice za bebu, smoothie, a možda kasnije i za nešto "naprednije" tipa paštete, maslace, namaze etc.
Za početak mi je najbitnije da "miksa kako treba", odnosno da mi ne ostaju mrvice jer sam na to ful alergičan.
Ne želim komadiće voća dok nešto jedem/pijem, nego kompaktnu smjesu nalik na puding bez ikakvih mrvica.
.
Imam ovaj drugi, u crnoj varijanti.
Do sad sam radila paštete, smudije i brašno od zobenih, mljela lan itd.
Za ono što meni treba je ok, ali kod pašteta zna bit problem da se lijepi za stjenke posude.

Bez problema sam napravila glatku paštetu, ali ostatak mojih voli komadiće...
__________________
Prvo reci ne, onda pregovaraj
Ange ou Demon is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:43.