Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.04.2016., 00:19   #21
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Hm, nije nama problem je li imaju podatke ili ne, samo me nervira što konstantno lažu ili nemaju pojma o životu.

Hvala na informacijama.
Slazem se, u pravu si. Cak ni porezi nisu toliko veci u RH nego UK, ali je zato u UK sve jasno i nema iznenadjenja

Nema problema
Forumskaluda is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2016., 15:34   #22
Quote:
Forumskaluda kaže: Pogledaj post
ali je zato u UK sve jasno i nema iznenadjenja
TO.
To je ključ.

Nema jebene samovolje.

Najbolje mi je kad za prekršaj kod fiskalizacije propišu kaznu od 5.000-500.000.
Na stranu monstruoznost iznosa, ali nema nikakve tabele koja propisuje kada je 5.000 a kada 500.000 nego si prepušten na milost reketarenja tog čobana kojemu su dali da izigrava inspektora.

Naravno, žalba ne odgađa izvršenje, pa ti crkni dok se izvučeš iz 500.000 kn blokade.
MahnitiTapir is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 22:14   #23
jesam li dobro shvatila?

mogu otvoriti uk ltd. i normalno poslovati u hrvatskoj (imati u hr banci transakcijski račun), ali ne podliježem našim zakonima nego zakonima uk, što znači ne može mi upast inspekcija i naći neku nebulozu?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2016., 22:18   #24
kako se uopće kao uk firma registriram u hrvatskoj da mogu normalno poslovati ovdje?

ako poslujem ovdje, onda knjigovodstvo vodim ovdje, a u uk samo predajem izvještaje ili...kako?

što je sa (samo)zapošljavanjem, kako se to regulira?
Lindelia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 10:22   #25
Quote:
titirlica kaže: Pogledaj post
i mene ovo zanima , ali svi su toliko škrti na informacijama
Treba pitati Prpića koja je caka s tim, ali očito je povoljnije u odnosu na hrvatske pojmove.
kivimi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2016., 10:46   #26
Quote:
Lindelia kaže: Pogledaj post
jesam li dobro shvatila?

mogu otvoriti uk ltd. i normalno poslovati u hrvatskoj (imati u hr banci transakcijski račun), ali ne podliježem našim zakonima nego zakonima uk, što znači ne može mi upast inspekcija i naći neku nebulozu?
Ti posluješ u UK, eventualno posluješ *sa* HR (prodaja usluga i proizvoda), a račun u HR je dio imovine firme (teoretski mogla bi račun imati u bilo kojoj državi). Knjigovodstvo, inspekcije, itd, ništa od toga nema veze s HR. Naravno, ovo sve podrazumijeva da u HR nemaš poslovnice, proizvodne pogone, zaposlenike, ili što slično, gdje bi HR zakonodavstvo bilo primjenjivo.
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2016., 20:53   #27
Pozdraz ekipa, imam u planu otvoriti web shop koji bi bio na principu drop shippinga . Znaci surađivao bi sa par firmi koje imaju proizvode, na mojoj stranici kupac naruči, dobavljač direkto salje proizvod na adresu, a meni kupac plati putem PAYPAL ili kreditnom karticom.
E sad mislim da je idealno za ovaj posao imati firmu u UK, jer kod nas bi bio pod milijun kontrola inspekcije, pa kao sto je netko gore naveo prekršaj kod fiskalizacije itd itd.
Dali je legalno da imam račun u RH sa firmom UK za ovaj tip posla

LP!
miranma is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 19:27   #28
Pratim tvoj post...
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 23:12   #29
Quote:
miranma kaže: Pogledaj post
Pozdraz ekipa, imam u planu otvoriti web shop koji bi bio na principu drop shippinga . Znaci surađivao bi sa par firmi koje imaju proizvode, na mojoj stranici kupac naruči, dobavljač direkto salje proizvod na adresu, a meni kupac plati putem PAYPAL ili kreditnom karticom.
E sad mislim da je idealno za ovaj posao imati firmu u UK, jer kod nas bi bio pod milijun kontrola inspekcije, pa kao sto je netko gore naveo prekršaj kod fiskalizacije itd itd.
Dali je legalno da imam račun u RH sa firmom UK za ovaj tip posla

LP!
Ne vidim uopće što će ti račun u Hrv?
To ti je još 100 papira i 15 upitnika.

Možeš uredno poslovati preko engleske banke.
Transakcije danas idu puno brže i EU transferi su najčešće već sljedeći dan.
Uskoro će se uspostaviti SEPA (europski sustav bankarskog plaćanja) pa praktički više neće biti razlika u brzini transakcija.

Mene bi više zanimalo/brinulo koliko košta dobar knjigovođa u UK?
__________________
Rutherford B. Hayes (11 March 1888).
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:30   #30
Da , ali citao sam mnogo iskustava ljudi da otvaranje racuna u UK treba doći osobno i nije sigurno dali ce dozvoliti otvaranje istog.
Tako da je mnogo lakse sa racunom u RH.

Npr . vidim MONIKA POSREDOVANJE radi na slican nacin, Firma UK, racun u PBZ

http://www.monika-posredovanje.hr/o-nama
miranma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:36   #31
Quote:
lee_chan kaže: Pogledaj post
Mene bi više zanimalo/brinulo koliko košta dobar knjigovođa u UK?
imaš po oglasima, rade i za 300 kuna.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 10:49   #32
Quote:
all_or_nothing kaže: Pogledaj post
imaš po oglasima, rade i za 300 kuna.

Jel može link, ili inbox.

Hvala
miranma is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:05   #33
Zasto u Engleskoj? Ja imam firmu u BVI sa adresom u Londonu i bancni racun u Sloveniji.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 11:20   #34
Quote:
miranma kaže: Pogledaj post
Jel može link, ili inbox.

Hvala
šala. sorry.
__________________
stres je zdrav.
all_or_nothing is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 16:31   #35
Quote:
miranma kaže: Pogledaj post
Da , ali citao sam mnogo iskustava ljudi da otvaranje racuna u UK treba doći osobno i nije sigurno dali ce dozvoliti otvaranje istog.
Tako da je mnogo lakse sa racunom u RH.

Npr . vidim MONIKA POSREDOVANJE radi na slican nacin, Firma UK, racun u PBZ

http://www.monika-posredovanje.hr/o-nama
Vjeruj mi, one komplikacije koje ti slijede otvaranjem računa u Hrvatskoj, poželjela bi da si išla pješke do Londona, usput i preplivala La Manche.

Sve agencije koje ti nude otvaranje firme u UK, nude i otvaranje bankovnog računa. Barem one koje su ozbiljne.

Što se tiče prebacivanja, paypal neka ti bude poveznica, račun u Engleskoj - paypal - račun u Hrvatskoj.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 16:36   #36
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi, one komplikacije koje ti slijede otvaranjem računa u Hrvatskoj, poželjela bi da si išla pješke do Londona, usput i preplivala La Manche.

Sve agencije koje ti nude otvaranje firme u UK, nude i otvaranje bankovnog računa. Barem one koje su ozbiljne.

Što se tiče prebacivanja, paypal neka ti bude poveznica, račun u Engleskoj - paypal - račun u Hrvatskoj.
Ne moze se otvoriti PayPal racun bez racuna u Hrvatskoj sa firmom izvan Hrvatske. Prosto ne moze.
Buka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 17:14   #37
Nisi me shvatio.

Račun u Hrvatskoj povežeš sa paypalom, koji je povezan sa računom u UK ili otvoriš 2 paypala, jedan povezan s jednim, drugi s drugim računom i prebacivanje s jednog na drugi paypal ti je ionako free.

Šta će ti firma u UK ako ti je račun u Hrvatskoj? Ne vidim nekog smisla, znači, potrošiš pare za firmu vani, a Hrvatske te snage mogu jebat u mozak i dalje. Kakvo je to jebeno rješenje?
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 11:00   #38
Pozdrav,
da li firma osnovana u Velikoj Britaniji može zapošljavati ljude u Hrvatskoj na način da plaće i doprinose plaća u Hrvatskoj? Naravno sve to bez da se osnuje podružnica u Hrvatskoj.

Konkretno znam da:
1) mogu osnovati firmu u UK za dva sata.
2) ta firma može raditi preko bankovnog računa u Hrvatskoj
3) Računovodstvo se radi u Hrvatskoj, a u UK se plaća eventualno samo razlika poreza na dobit i Corporate tax.

Iz određenog razloga moram biti zaposlen u Hrvatskoj (tj jer ne želim prolaziti proceduru odjavljivanja na Poreznoj upravi - em je komplicirano em ću raditi iz Hrvatske pa bi odjava bila nelegalna).
wes craven is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2017., 13:21   #39
U teoriji može, u praksi na žalost ne. Problem u praksi su stotine naših pravila i obrazaca koje moraš ispunjavati te UK računovođi jednostavno ne možeš objasniti što je to e-fina, e-porezna, naši putni nalozi, JOPPD obrasci itd. U teoriji opet može računovodstvena firma iz HR raditi računovodstvo UK firme, ali to neće ići vezano za poslovanje UK firme jer HR računovodstvo ne poznaje opet UK propise, obrasce itd.
U praksi to ljudi rješevaju otvaranjem HR podružnice (ali ne firme!!!) od strane UK firme. Razlika je što je podružnica samo žiro račun koji služi za plaćanje lokalnih troškova u HR, ona ne smije izdavati račune niti prodavati, nema svoj RDG nego je čisti troškovni centar. Eto.
miho70 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 11:05   #40
Quote:
wes craven kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
da li firma osnovana u Velikoj Britaniji može zapošljavati ljude u Hrvatskoj na način da plaće i doprinose plaća u Hrvatskoj? Naravno sve to bez da se osnuje podružnica u Hrvatskoj.

Konkretno znam da:
1) mogu osnovati firmu u UK za dva sata.
2) ta firma može raditi preko bankovnog računa u Hrvatskoj
3) Računovodstvo se radi u Hrvatskoj, a u UK se plaća eventualno samo razlika poreza na dobit i Corporate tax.

Iz određenog razloga moram biti zaposlen u Hrvatskoj (tj jer ne želim prolaziti proceduru odjavljivanja na Poreznoj upravi - em je komplicirano em ću raditi iz Hrvatske pa bi odjava bila nelegalna).
mogao bi možda otvoriti firmu u uk i paušalni obrt ovdje. isplaćivati si "plaću" tako da obrt izda fakturu firmi u uk. ako bi se isplatilo tako, naravno. ovisi o kojim iznosima se tu uopće radi.
__________________
Patience is the companion of wisdom.
Chloe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:23.