Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2016., 10:07   #5181
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
...A ona je depresivna i u banani. Kontam obavit psihotest. I placat psihoterapeuta i pocet vjezbat i prominit prehranu.
mama je bila na psihijatriji prije nego sam se rodila.mjesec dana jer je imala napadaj histerije i pricala nepovezano. dobila je Leponex bila.
jednom je kad sam ja imala 16 ispred mene htjela skocit kroz prozor.
obe smo u banani.
znači i u obiteljskoj anamnezi imaš psih. poteškoća. zapravo onda nije toliko ni čudno da si pod povećim pritiskom odreagirala onako kako si odregairala. dobro je to što razmišljaš o promjenama i što imaš pozitivno mišljenje o sebi. i što je najbitnije, da imaš psihoterapeuta s kojim ćeš raditi...samo ne odustaj. nije to put koji se brzo prolazi, ali se na kraju isplati
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:09   #5182
Quote:
Azzura kaže: Pogledaj post
znači i u obiteljskoj anamnezi imaš psih. poteškoća. zapravo onda nije toliko ni čudno da si pod povećim pritiskom odreagirala onako kako si odregairala. dobro je to što razmišljaš o promjenama i što imaš pozitivno mišljenje o sebi. i što je najbitnije, da imaš psihoterapeuta s kojim ćeš raditi...samo ne odustaj. nije to put koji se brzo prolazi, ali se na kraju isplati
Da da. Iman. I to mi stvara odbojnost prema pijenju tableta.
Iako bi bilo bolje da popijen tabletu za smirenje koji put al bojin se da bih onda se navikla na tablete i da bi mi bilo tesko ostavit ih se.

Na koji tocno dio mislis da san odreagirala ?

Da, da.
Al bas razmisljam kako je dobro posjetiti nekoliko psihijatara i psihoterapeuta.
Cisto da vidis sta svaki od njih govori.
Jer jedan moze postavit jednu a drugi drugi dijagnozu.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 11:46   #5183
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Na koji tocno dio mislis da san odreagirala ?

.
mislila sam na dio kad si bila politička aktivna i zbog toga u posebnom stanju stresa.

lijekova se baš ne moraš tako bojati jer nisu to neke ovisnosti od danas do sutra, plus ako je ordinirano od strane šrinka - ne bi trebalo biti problema niti s uvođenje, niti sa skidanjem s lijeka. ja sam se skidala više puta i kad pratiš upute liječnika bude sve ok, nema neželjnih posljedica.
inače, ad ti ne stvara ovisnost, to se događa s anksioliticima (tabletama za smirenje koje djeluju odmah - xanax, normabel, helex...)

a to sa šrinkovima...ja ne bi na tvom mjestu mnogo hodočastila i tražila hoće li im se poklopiti dijagnoze. ti ionako nisi svoja dijagnoza, to je nešto što služi liječnicima da se znaju orjentirati.
u st ti znam nekoliko jako dobrih šrinkova, no nažalost svi su privatnici. od onih što sam imala prilike upoznati u bolnici - to jednostavno nije to. nisu tu krivi ti liječnici, već je stvar da se tamo jednostavno ne može odraditi normalna pt jer su oni zbog hzzo ograničeni vremenom i ne mogu držati duže pacijenta/klijenta kao što mogu privatnici.
__________________
Kad si sretan lupi glavom ti o dlan.
Azz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2016., 13:17   #5184
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Al bas razmisljam kako je dobro posjetiti nekoliko psihijatara i psihoterapeuta.
Cisto da vidis sta svaki od njih govori.
Jer jedan moze postavit jednu a drugi drugi dijagnozu.
Mislim da se istinski različita mišljenja i širi uvidi iz različitih kuteva mogu dobiti jedino ako se pacijent sjeti sve reči i jednom i drugom psihijatru/psihologu/psihoterapeutu, a da pri tome i jedan i drugi psihijatar ne znaju da je posjetila oba dva / oba dvije.

Ali to je danas zbog šparanja na uputnicama i zbog sveprisutnog Interneta praktički neizvedivo.

Taj drugi psihijatar/psiholog/psihoterapeut može pogledati pacijentov e-karton i saznati mišljenje onog prvog.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 02:32   #5185
Spličanka-nisam te baš shvatio,..dakle pišeš na temi o šizi, a kažeš kako ne želiš iči doktoru,unatoč svim simptomima koje si opisala te što si sve prošla. Kažeš da ti je mati bolesna , pa možeš imat nešto i genetski, te čemu se bojiš testiranja? Pa ako i imaš odbojnost spram pijenja tableta,možeš li piti čajeve na ljekovitoj bazi? (mislim,nisam ono,nekaki dušebrižnik,sada,ali o tebi se radi koja si ka u nekakoj ljušturi,zarobljena..).. poz.

Quote:
loreto kaže: Pogledaj post
.....
mogu i sebi reči da nisam neki veliki vjernik ali zanimljivo je to sve,meni je pok. zvjezdan linič samo kroz maleni razgovor stavio križ na čelo i samo je energija izletila iz mene i samo sam tražio vode da se napijem,.....

ljekove treba uzimat a ujedno ako ne djeluju ili debljaju ili mrsave treba se žalit da nije dobro ili imaju cudne nuspojave.......ljekovi koji su takvi moraju se mjenjat jer nsvaki od njih na neki način stabilizira stanje.....
iskreni očenaš i apostolsko vjerovanje+ ljekovi+bolesničko pomazanje svako 6 mjeseci.........


j Sm doživio sve i svašta zdrugari......
pozz. no Velečasni Zlatko Sudac je takođe odličan u svome radu ,te radu s populacijom branitelja... Sretno!

Zadnje uređivanje Azz : 13.09.2016. at 07:06. Reason: spajanje postova&edit quote
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 11:11   #5186
Šalica čaja za smirenje može biti sto puta slabija od jedne jedine tablete.

Tko ima simptome bilo kakve psihičke bolesti, trebaju mu tablete.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 15:53   #5187
Simptomi su u biti dokaz ,disbalnsa keimijkih procesa u mozgu, te na osnovu simptoma ,plus testovi se postavlja dijagnoza uz možebitne medikamente..
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 16:20   #5188
Hvala svima na savjetima.
Zakazala sam termin za psihotest, pa cemo viditi.

Ako moze informacija nakon koliko dana otprilike se sazna rezultat, kako je kod vas forumaša bilo?

definitivno planiram ustediti i uloziti u kvalitetnu psihoterapiju.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 22:40   #5189
Prijatelja koji ima shizofreniju nisam čula ni vidjela već dva mjeseca. Kada nazovem uvijek izmisli neki razlog zašto ne može izaći van ili me spriječi da ne dođem također nekim razlogom. Prije smo se posjećivali i pričali, a sada odjednom ništa. Mislim da čak uopće ne izlazi iz kuće. Je li poznato nekome ovo :/
cropatria is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:04   #5190
Quote:
cropatria kaže: Pogledaj post
Prijatelja koji ima shizofreniju nisam čula ni vidjela već dva mjeseca. Kada nazovem uvijek izmisli neki razlog zašto ne može izaći van ili me spriječi da ne dođem također nekim razlogom. Prije smo se posjećivali i pričali, a sada odjednom ništa. Mislim da čak uopće ne izlazi iz kuće. Je li poznato nekome ovo :/
Ti ga najbolje poznaješ da procijeniš. Zašto nisi pokušala doći do njega nenajavljeno? Znam nekoliko slučajeva shizofrenih osoba koji su u stanju akutne psihoze (halucinacije, derealizacija, disocijacija...) došli do faze da su se zatvorili u kuću, nisu išli na posao, ni obavljali higijenu, prekinuli kontakte sa svima i sl. Znam jednu ženu koja je osobno slično prošla i toliko je bila u toj psihozi da su ostali stanari i okolina reagirali, pa čak i policija došla i hitna izvlačiti iz stana.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2016., 23:23   #5191
Quote:
žaccko kaže: Pogledaj post
pozz. no Velečasni Zlatko Sudac je takođe odličan u svome radu ,te radu s populacijom branitelja... Sretno!
Zlatko Sudac je šarlatan, bježi od njega 300 kilometara, obični prevarant!
Cisco Kid is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 02:28   #5192
Quote:
cropatria kaže: Pogledaj post
Prijatelja koji ima shizofreniju nisam čula ni vidjela već dva mjeseca. Kada nazovem uvijek izmisli neki razlog zašto ne može izaći van ili me spriječi da ne dođem također nekim razlogom. Prije smo se posjećivali i pričali, a sada odjednom ništa. Mislim da čak uopće ne izlazi iz kuće. Je li poznato nekome ovo :/
Upadni mu s pricom da si ee zatvorila u kucu i da si depresivna da se lose osjecas.

Mozda glupa ideja al puno lakse ces ostvarit kontakt nego da navaljivas na njega da ide vanka.
Ili da mu hoces pomoc.
Jbg ako je se zabio u kucu vise ce mu pomoc da zna da je neko se zabio isto i prozivljava isto ka on.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 12:38   #5193
Quote:
kikakm kaže: Pogledaj post
Ti ga najbolje poznaješ da procijeniš. Zašto nisi pokušala doći do njega nenajavljeno? Znam nekoliko slučajeva shizofrenih osoba koji su u stanju akutne psihoze (halucinacije, derealizacija, disocijacija...) došli do faze da su se zatvorili u kuću, nisu išli na posao, ni obavljali higijenu, prekinuli kontakte sa svima i sl. Znam jednu ženu koja je osobno slično prošla i toliko je bila u toj psihozi da su ostali stanari i okolina reagirali, pa čak i policija došla i hitna izvlačiti iz stana.
Došla sam nenajavljeno i iako je auto bio ispred nitko od ukućana nije otvarao tijekom tih 15 min. Nazovem ga jučer i odmah kaže da je prehlađen, tj. izlika da ne dolazim a ja ga uopće ništa nisam ni pitala.
cropatria is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 18:15   #5194
Quote:
cropatria kaže: Pogledaj post
Došla sam nenajavljeno i iako je auto bio ispred nitko od ukućana nije otvarao tijekom tih 15 min. Nazovem ga jučer i odmah kaže da je prehlađen, tj. izlika da ne dolazim a ja ga uopće ništa nisam ni pitala.
Ako ne živi sam, onda kontaktiraj ljude s kojima živi (obitelj/ukućani), pa od toga možeš krenuti.
kikakm is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2016., 20:15   #5195
Ja osobno mislim da si ti pod velikim stresom. Bar to kad si bila u politici. To jednostavno ti nemožeš podnjet bila svjesna toga ili ne i to je uobičajni način kako ljudi pucaju i psiha im odlazi, od prevelikog stresa, previše obveza i stresnih situacija koju čovjek nemože podnjet. Pa meni je frendu počela padat kosa nakon par godina sa bankovnim poslovanjem. Imo čovjek 15 tisuća mječeno ali psiha otišla totalno. Po meni ti nisi ni nekaj bolesna i općenito ko može tu smislit dvije razumne rečenice nego stara ti sebi stvaraš preveliki pritisak i prevelika očekivanja daješ od sebe. Smanji malo čovjeće. Ovo kaj veliš da si u stanju se leć na beton kad ćekaš bus to je pomeni znak i uzbuna da tebi treba veliki odmor i to čovjeće u prirodi među cvjećem i to dobrih par mjeseci da se regeneriraš jer buš pukla do kraja. Ne mislim da buš si nekaj napravila već buš se totalno razbolila a od kroničnih psihičkih stanja bogme se i tijelo fizički razboli stoga smanji tempo. Učini dobro za sebe.
Vordas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:30   #5196
Quote:
Vordas kaže: Pogledaj post
Ja osobno mislim da si ti pod velikim stresom. Bar to kad si bila u politici. To jednostavno ti nemožeš podnjet bila svjesna toga ili ne i to je uobičajni način kako ljudi pucaju i psiha im odlazi, od prevelikog stresa, previše obveza i stresnih situacija koju čovjek nemože podnjet. Pa meni je frendu počela padat kosa nakon par godina sa bankovnim poslovanjem. Imo čovjek 15 tisuća mječeno ali psiha otišla totalno. Po meni ti nisi ni nekaj bolesna i općenito ko može tu smislit dvije razumne rečenice nego stara ti sebi stvaraš preveliki pritisak i prevelika očekivanja daješ od sebe. Smanji malo čovjeće. Ovo kaj veliš da si u stanju se leć na beton kad ćekaš bus to je pomeni znak i uzbuna da tebi treba veliki odmor i to čovjeće u prirodi među cvjećem i to dobrih par mjeseci da se regeneriraš jer buš pukla do kraja. Ne mislim da buš si nekaj napravila već buš se totalno razbolila a od kroničnih psihičkih stanja bogme se i tijelo fizički razboli stoga smanji tempo. Učini dobro za sebe.
Hvala ti..
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2016., 18:57   #5197
Splićankaa, sad sam i ja pročitao tvoju 'epizodu.'
Savjetujem ti ja također da 'usporiš' malo, postavi si izazovne, ali i dosegljive ciljeve. Fax je sasvim dovoljan. Mnogo nas bi htjelo promjeniti svijet na bolje, ali na kraju moć promjene svijeta se svodi na najčešće na našu bližu okolinu. I to je ok, ako si s time zadovoljna

Ispričat ću priču jedne svoje prijateljice.
Studirala je medicinu na četvrtoj godini kad je prekinula 3 godišnju vezu.
Nakon tjedan-dva uhvatila ju je slična epizoda. Zabrijala je da je poznata umjetnica (inače voli slikati) , nije spavala, čudno se ponašala, zvala hitnu da joj je tata u psihotičnoj epizodi, na kraju je hitna nju odvela na psihijatriju. Ostala je tamo 2 tjedna i dobila dijagnozu emocionalno nestabilne ličnosti. Super se oporavila, 3-4 mjeseca pila antipsihotik nakon čega je prestala uz dogovor s liječnikom i nikad joj se više nije vratilo. Završila je studij medicine, specijalizirala radilogiju i sad radi u jednoj bolnici kao specijalizant.
Tako da... sve će bit ok, samo se polako i sigurno.
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 21:39   #5198
Interesira je jedna stvar ako mi netko može pomoć. Sin mi se razbolio prije nekih godinu ipo. Sada je puno bolje, pije lijekove, ali još uvijek čuje glasove. I nema volje za išta radit. Što mislite, da li će to proči, oće li doć period kada će se riješiti tih simptoma.
Đeni Ferlopez is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2016., 22:00   #5199
Hoće. Oporavak od psihičke epizode može trajati godinama. Kako napretka ima, samo treba nastaviti piti lijekove i ići na kontrole. Meni je trebalo nekih godinu dana do potpunog oporavka, toliko sam imao osjećaj paranoje odnosno da me netko prati. kad sam se uključio u društvo, taj simptom je izblijedio.
Obično se halucinacija lakše riješiti uz lijekove nego ovih 'negativnih simptoma' kad ti se ništa ne radi i povlačiš se u sebe.
Teško je to jer je oporavak spor, ali treba ustrajati. I truditi se, raditi male pomake. Ako mu se ne da pospremati kuću, može pospremiti svoju sobu za početak. Ako mu se ne da učiti za fax, može čitati neki lakši roman. I tako..
__________________
“Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.”-Steve Jobs
Diego Rivera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2016., 11:45   #5200
Hvala puno dr. diego. Prošli smo jedan jako težak period, kako i sam kažeš sporo sve to ide. Ali, kad se sitim kako je bilo prije jedne godine... Ponekad pričamo o bolesti, možda jednom mjesečno, kaže da mu je više sve skupa dosadilo. Sretna sam što sada uzima lijekove svojom voljom, dugo vremena je samo glumio da uzima, nije surađivao. Ide na bolje, ali tako sam se bojala da će ovo stanje ostati zauvijek. Sada mi je puno lakše kada si me utješio.. Pozdrav
Đeni Ferlopez is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:22.