Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2008., 00:35   #101
Čoban Tarzan i Blixa su klonovi!?

Sve vas je manje rodjace
grofDrakula is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 00:36   #102
Quote:
grofDrakula kaže: Pogledaj post
Čoban Tarzan i Blixa su klonovi!?

Sve vas je manje rodjace
Bistar si mnogo. Nastavi ti mlatiti, nedaj se ometati. Da ne idemo u offtopic.
Blixa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:19   #103
Nisam baš pratila sve, no odakle vam ideja da je Osijek HDZovski, županija da, ali grad nikada.
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:24   #104
Quote:
Nisam baš pratila sve, no odakle vam ideja da je Osijek HDZovski, županija da, ali grad nikada.
Nije hdz jedina desna stranka u Hrvatskoj.
Čoban Tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:28   #105
Quote:
Čoban Tarzan kaže: Pogledaj post
Nije hdz jedina desna stranka u Hrvatskoj.
Nije, nažalost
lescolxl is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:28   #106
Quote:
Blixa kaže: Pogledaj post
Bistar si mnogo. Nastavi ti mlatiti, nedaj se ometati. Da ne idemo u offtopic.
Dobro da smo prozvani samo klonovima ,a nije se kreulo u standardno njihovo etiketiranje (npr. ti si : kamenjarac ,Bosanac ,rodijak ,ustaša ,ratni profiter...)
Čoban Tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:43   #107
Quote:
Plavi Princ kaže: Pogledaj post
Ljevica nije isto kaj i komunizam, no problem ove države i je u premalom broju visoko obrazovanih ljudi. kada se obrazuješ, šire ti se pogledi, počinješ svijet doživljavati drugimm očima, pa vidiš da npr SDP nije komunistička stranka, HDZ nisu lopovi iz devedestih i slično. Činjenica je jedan a to je da se mi previše dijelimo na lijeve i desne a razlike gotovo da i nema. Ok, jedni bi uzeli tu dali tam a drugi suprotno, no sve kaj je važno općenito za Hrvatsku - monetarna politika, zdravstvo, europske integracije, obrazovanje... ako se i razlikuje, to su onda nijanse. Tvoj problem je što poistovjećuješ liberalne i socijalnodemokratske opcije sa komunizmom. To nije isto, ali nisi ti kriv. Ekstremni režimi, bili oni crveni ili crni, uvijek su krvavi jer jedino tako mogu opsta(ja)ti, isto kao što seu opcije desnog i lijevog centra veoma slične. Nije moja namjera pljuvati po nikome, ali gledaj stanje u Hrvatskoj: najrazvijeniji i definitivno grad sa najviše visoko i više obrazovanih ljudi u Hrvatskoj je Zagreb, u kojem je na vlasti SDP već 8 godina, bio bi i prije da nije bilo stvari o kojima se ne raspravlja u ovoj temi, bit će opet na sljedećim izborima. To je grad sa najvišim životnim standardom, najvećim primanjima građana (kao i izdacima), ali grad koji se razvija i otvara novim stvarima. Sjećam se kako je izgledao za vrijem dok je Dropulićka bila gradonačelnica i koliko god osobno ne volim Bandića, njegovo ponašanje i činjenicu da mi gradom vlada Hercegovac, realno je stanje stvari da se u Zagrebu radi i Zagreb ide naprijed, živi se većinom dobro i to je to. na drugoj strani, SDP i IDS su na vlasti u IStri valjda oduvijek, to je naša najrazvijenija regija, sa najvišim standardom i koja predvodi trendove turizma, što ljeti što sve više i van ljetne sezone. Može sada netko (kao lik iznad) pljuvati po njima i reći da istrom vladaju talijanski fašisti, no to je klasično ekstremno desničarsko baratanje glupostima kada se više ne može argumentirati. J (opet) osobno ne volim politikanstvo Damira Kajina i npr. zabranjivanje Thompsona dok je u istom gradu u isto vrijeme Lepa Brena počasni gost, jer to po nekom mom shvačanju nema veze sa demokracijom i liberalizmom, no to je opet drugi par rukava. U varaždinskoj županij koaj je opet primjer svim ne-morskim županijama, standard je sve veći i veći, na vlasti su bili HNS i HSLS kolko mi se čini, al nisam ziher. Ugl, poanta je da su najrazvijeniji dijelovi hrvatske "pod vlašću" lijevo orjentiranih stranaka, a slavonija, lika, dalmatinska zagora, dalmacija - dijelovi gdje je nizak postotak visoko obrazovanih, standardna su uporišta HDZ-a, HSP-a i ostalih desno orjentiranih stranaka. Problem je u mentalitetu tih dijelova jer su svi oni iskusili teška ratna stradavanja pa i dan danas glasaju "protiv komunista", dok im stranka koalira sa SDSS-om. To je stvar mentaliteta, bliske prošlosti i (ne)obrazovanja. Ne kažem ja da bi ih SDP preporodio, niti slučajno, no moram priznati da ne shvaćam um osobe koja, a znam ih mnogo takvih iz slavonije, već 14-15 godina (izuzmimo prve izbore jer se onda glasalo za slobodu ili propast, govorimo o poslijeratnim izborima) glasaju za jednu te istu stranku ne želeći niti čuti za njihovu opoziciju, a tih 15 godina kukaju kako se teško živi, kako nema posla, kako je nekada bilo bolje, ali kao telad stalno glasaju za jedne te iste. Moram priznati da ne razumijem.
kako čudno da je najuravnoteženiji post na ovako tendecioznom topicu ostao kompletno ignoriran.
__________________
A tout le monde
Apophis is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 13:42   #108
Quote:
Čoban Tarzan kaže: Pogledaj post
Evo zašto - stranke ljevice ne ostvaruju pobjede u urbanim sredinama Split ,Dubrovnik ,Zadar ,Osijek ,Karlovac ,Slavonski Brod...sve su to uporišta recimo hrvatske desnice. Rijeka i Zagreb su sdp - ovi ,od velikih gradova.

Jedan od najuglednijih ljevičarskih političara u Hrvatskoj je ujedno i najveći populist u Hrvatskoj koji nerijetko pribjegava i šovinizmu - Damir Kajin. Populizam obilježavaju građenje nekakvog kulta naroda i traženju neprijatelja za taj narod ,a u tom se Kajin iskazao ,a još se sa svojim izjavama o "Bandićevom Zagrebu" i - nije vam Istra ,Sinj ili Hercegovina- okrznuo o šovinizam-
Damir Kajin je ljevičarski šovinist koji mrzi sve što je hrvatsko.Uz to on je i najveći homofob od hrvatskih političara.Ali kod njega je interesantno da mu ne smetaju taljanski fašisti,nego isključivo hrvatska desnica.Sa taljanskim fašistima flirta,a u Puli je IDS čak bivše kino Zagreb nazvao po poznatoj fašistkinji Alidi Valli.Iako je dobro poznato što su sve taljanski fašisti radili po Istri hrvatskom narodu.Austrijskog ekstremnog desničara Haidera su u Istri srdačno dočekivali svi vodeći ljudi IDS-a na čelu sa Jakovčićem.Znači Kajina i njegovo društvo možemo svrstati u iridentu,koja mrzi sve što je hrvatsko!
babaluj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 22:21   #109
naslov glasi-"napredni ljudi su skloniji desnici".što to uopće znači-napredni ljudi i što znači-napredak;postoji li tako nešto uopće?
-no,ima jedna zanimljiva stvar-biolozi,medicinari su uglavnom skloni desnici a ljudi koji se bave književnošću,filozofijom,društvenim znanostima(a to nije prava znanost) naginju na lijevu stranu.dakle-oni koji razmišljaju realnije su skloniji desnici.
i mislim da nema smisla lamentiranje u stilu-"desničari kriminalci,lopovi,pljačkaši,kamenjarci.a nema isto previše smisla teorija da nam je za sve kriv komunizam. postoje različiti ljudi-postojali bi i da nije ljevice ni desnice.(nastavit ću).
cchater is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:54   #110
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Damir Kajin je ljevičarski šovinist koji mrzi sve što je hrvatsko.Uz to on je i najveći homofob od hrvatskih političara.Ali kod njega je interesantno da mu ne smetaju taljanski fašisti,nego isključivo hrvatska desnica.Sa taljanskim fašistima flirta,a u Puli je IDS čak bivše kino Zagreb nazvao po poznatoj fašistkinji Alidi Valli.Iako je dobro poznato što su sve taljanski fašisti radili po Istri hrvatskom narodu.Austrijskog ekstremnog desničara Haidera su u Istri srdačno dočekivali svi vodeći ljudi IDS-a na čelu sa Jakovčićem.Znači Kajina i njegovo društvo možemo svrstati u iridentu,koja mrzi sve što je hrvatsko!
pa po ovome kaj si ti napisal Kajin je totalni DESNIČAR,valjda istarski

ISTRA DO FAŽANE
sajo034 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 10:03   #111
Quote:
sajo034 kaže: Pogledaj post
pa po ovome kaj si ti napisal Kajin je totalni DESNIČAR,valjda istarski

ISTRA DO FAŽANE
ako ne i dalje!
blade-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 03:58   #112
Quote:
Apophis kaže: Pogledaj post
kako čudno da je najuravnoteženiji post na ovako tendecioznom topicu ostao kompletno ignoriran.
potpisujem
Gunner1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2008., 17:39   #113
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Kakva je razlika u politici Hdz-a i Sdp-a? Nikakva! Niti je SDP prava ljevica,a još manje HDZ desnica! To su obadvije stranke centra,Sdp je samo mrvicu lijeviji!
Sve hrvatske stranke bez razlike su tovljenici za na ražanj i za kobasice.
Gemischt is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 11:48   #114
Quote:
babaluj kaže: Pogledaj post
Damir Kajin je ljevičarski šovinist koji mrzi sve što je hrvatsko.Uz to on je i najveći homofob od hrvatskih političara.Ali kod njega je interesantno da mu ne smetaju taljanski fašisti,nego isključivo hrvatska desnica.Sa taljanskim fašistima flirta,a u Puli je IDS čak bivše kino Zagreb nazvao po poznatoj fašistkinji Alidi Valli.Iako je dobro poznato što su sve taljanski fašisti radili po Istri hrvatskom narodu.Austrijskog ekstremnog desničara Haidera su u Istri srdačno dočekivali svi vodeći ljudi IDS-a na čelu sa Jakovčićem.Znači Kajina i njegovo društvo možemo svrstati u iridentu,koja mrzi sve što je hrvatsko!
Aida Valli je najpoznatija kao Mussolinijeva ljubavnica koja se se sramila svog porijekla i Pule.
Čoban Tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 12:29   #115
Zanimljivo kako čovjek koji zagovara ideje o naprednosti desnih stranaka,sam sebe naziva Čobanom.
Valjda čovjek tako gleda na napredak,a po tome dokazuje samo ono što je ipak u sferi stereotipa ili...
boogyman is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:05   #116
Quote:
boogyman kaže: Pogledaj post
Zanimljivo kako čovjek koji zagovara ideje o naprednosti desnih stranaka,sam sebe naziva Čobanom.
Valjda čovjek tako gleda na napredak,a po tome dokazuje samo ono što je ipak u sferi stereotipa ili...
I ovo nije za pohvalu - svu pažnju usmjeriti samo na formu

Ja sam sebe ne nazivam čobanom ,niti sam igdje zagovarao "ideju o naprednosti desnih stranaka".
Čoban Tarzan is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:03   #117
na vlasti u dugopolju:

1. Stanko Balić HDZ predsjednik Općinskog vijeća
2. Andro Nazlić HDZ potpredsjednik Općinskog vijeća
3. Zvonko Bosančić HDZ
4. Ivica Božinović HDZ
5. Jurica Bradarić HDZ
6. Joško Čelan HDZ
7. Ivan Doždor HDZ
8. Mate Ðuderija HDZ
9. Slavko Kardum HDZ
10. Ivica Martinović HDZ
11. Nikola Radošević HDZ
12. Mladen Vukasović HDZ
13. Mijo Balić HSLS
14. Ivica Perković HSLS
15. Ivica Šimić HSS

__________________
Bob Rock: "Bjezimo, njih su dvojica, a mi smo sami!!!"
vviikkii is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:12   #118
Quote:
Napredni ljudi su skloniji desnici!?
Naravno, dok se desnica bori za okrupnjavanje kapitala, lijevica se bori za podijelu dobara i onima koji to nisu sposobni zaradit (profesionalni lijevo_orjentirani političari)
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:08   #119
Quote:
Plavi Princ kaže: Pogledaj post
Ljevica nije isto kaj i komunizam, no problem ove države i je u premalom broju visoko obrazovanih ljudi. kada se obrazuješ, šire ti se pogledi, počinješ svijet doživljavati drugimm očima, pa vidiš da npr SDP nije komunistička stranka, HDZ nisu lopovi iz devedestih i slično. Činjenica je jedan a to je da se mi previše dijelimo na lijeve i desne a razlike gotovo da i nema. Ok, jedni bi uzeli tu dali tam a drugi suprotno, no sve kaj je važno općenito za Hrvatsku - monetarna politika, zdravstvo, europske integracije, obrazovanje... ako se i razlikuje, to su onda nijanse. Tvoj problem je što poistovjećuješ liberalne i socijalnodemokratske opcije sa komunizmom. To nije isto, ali nisi ti kriv. Ekstremni režimi, bili oni crveni ili crni, uvijek su krvavi jer jedino tako mogu opsta(ja)ti, isto kao što seu opcije desnog i lijevog centra veoma slične. Nije moja namjera pljuvati po nikome, ali gledaj stanje u Hrvatskoj: najrazvijeniji i definitivno grad sa najviše visoko i više obrazovanih ljudi u Hrvatskoj je Zagreb, u kojem je na vlasti SDP već 8 godina, bio bi i prije da nije bilo stvari o kojima se ne raspravlja u ovoj temi, bit će opet na sljedećim izborima. To je grad sa najvišim životnim standardom, najvećim primanjima građana (kao i izdacima), ali grad koji se razvija i otvara novim stvarima. Sjećam se kako je izgledao za vrijem dok je Dropulićka bila gradonačelnica i koliko god osobno ne volim Bandića, njegovo ponašanje i činjenicu da mi gradom vlada Hercegovac, realno je stanje stvari da se u Zagrebu radi i Zagreb ide naprijed, živi se većinom dobro i to je to. na drugoj strani, SDP i IDS su na vlasti u IStri valjda oduvijek, to je naša najrazvijenija regija, sa najvišim standardom i koja predvodi trendove turizma, što ljeti što sve više i van ljetne sezone. Može sada netko (kao lik iznad) pljuvati po njima i reći da istrom vladaju talijanski fašisti, no to je klasično ekstremno desničarsko baratanje glupostima kada se više ne može argumentirati. J (opet) osobno ne volim politikanstvo Damira Kajina i npr. zabranjivanje Thompsona dok je u istom gradu u isto vrijeme Lepa Brena počasni gost, jer to po nekom mom shvačanju nema veze sa demokracijom i liberalizmom, no to je opet drugi par rukava. U varaždinskoj županij koaj je opet primjer svim ne-morskim županijama, standard je sve veći i veći, na vlasti su bili HNS i HSLS kolko mi se čini, al nisam ziher. Ugl, poanta je da su najrazvijeniji dijelovi hrvatske "pod vlašću" lijevo orjentiranih stranaka, a slavonija, lika, dalmatinska zagora, dalmacija - dijelovi gdje je nizak postotak visoko obrazovanih, standardna su uporišta HDZ-a, HSP-a i ostalih desno orjentiranih stranaka. Problem je u mentalitetu tih dijelova jer su svi oni iskusili teška ratna stradavanja pa i dan danas glasaju "protiv komunista", dok im stranka koalira sa SDSS-om. To je stvar mentaliteta, bliske prošlosti i (ne)obrazovanja. Ne kažem ja da bi ih SDP preporodio, niti slučajno, no moram priznati da ne shvaćam um osobe koja, a znam ih mnogo takvih iz slavonije, već 14-15 godina (izuzmimo prve izbore jer se onda glasalo za slobodu ili propast, govorimo o poslijeratnim izborima) glasaju za jednu te istu stranku ne želeći niti čuti za njihovu opoziciju, a tih 15 godina kukaju kako se teško živi, kako nema posla, kako je nekada bilo bolje, ali kao telad stalno glasaju za jedne te iste. Moram priznati da ne razumijem.
Odličan post. Vjerovatno i najbolji na svih 5 stranica do sada. Plavi Princ je adresirao problem točno tamo gdje i treba. Srž problema nije dakle lijevo ili desno, nego neobrazovanost. No smatram da se ne može govoriti da su npr. ljevičari više a desničari manje obrazovani ljudi, ili vice versa, dakle obrnuto. Nema tu neke šeme ili nečega što je već uhodano, dakle imamo npr. Dr. Tomislava Sunića koji je desno orijentiran, a priznat je kao mislilac i pisac najviše van granica Hrvatske u kojoj se uopće ništa praktički niti ne zna o njemu. U Hrvatskoj, kako je autor teksta koji sam gore citirao/naveo, već primjetio, nije problem zapravo, ustaše i partizani, lijevi ili desni, nego primitivizam i zatucanost (lijepo rečeno: neobrazovanost), koji se mogu naći u Hrvatskoj na svakome čošku. Ne kažem da toga primitivizma nema svugdje po svijetu, ali koncentracija tih o kojima pričam u Hrvatskoj je upravo nevjerovatna. Nije mi namjera sada biti neki Dežulović ili Jergović, nego objektivno gledam na Hrvatsku situaciju jer bih volio biti ponosan na svoju zemlju i ljude.
Nekima u Hrvatskoj treba nešto što će ih probuditi. Vjerujem da će to biti kada Hrvatska uđe (za sada znanstvena fantastika) u EU, i onda Istra polako i lukavo počne odlaziti od Hrvatske. Da bi se to spriječilo, kao i onda odron zemlje koji će odpočeti s Istrom, a nastaviti se s drugim županijama i regijama, političari trebaju sjesti i razgovarati te komunicirati drukčije s Hrvatskim narodom. Zauzvrat Hrvatski narod se treba politički više obrazovati a ne glasovati po jednopartijskom sistemu iz vremena Josipa Broza. Dakle ili HDZ ili SDP. Dok se to ne promjeni, te sijaset drugih problema kao: mito, korupcija, kriminal itd, Hrvatska će pušiti od jadnih ''igrača'' kao što je jedna Slovenija. Hrvati ne mogu više čekati na novog Tuđmana, Pavelića ili Josipa Broza, oni moraju shvatiti da su dostatni sami sebi i da se sami trebaju zrihtati, jer ak' se ne zrihtaju, badava sportski uspjesi, medicina, lijepo more, friški zrak, kad bu nas dovjeka bedaki kao Slovenija te budale kao Zmago Jelinčić vukli za nos. Mi svi ovdje pišemo, trudimo se, ali Hrvati se ne buju promijenili.
Petarde bu vam gruvale ispod nosa i uši od sada pa do 8 Siječnja, kriminal će i dalje biti zastupljen, mito i korupcija će i dalje biti prisutni, a zašto ? Jer sve ionako boli guzica, i jer svi sjede, žeste se (doma na svoje ukućane naravno, uz par prosvjeda po nekim gradovima) komentiraju uz kavu doma kak je sve u kurtzu, a onda odu na posel i smiju se jedni drugima, kao da ste na vrhu Europe po dostignućima u ekonomiji, kulturi, znanosti i privredi. A najbolja spika je: kak je strai? A čuj niš' nemam, sve je loše i nema se novci. A onda nakon par dana vidiš pajdu kak' kupuje novu telku i hi-fi. Odkuda mu novci? E to je već priča za Mandraka Mađioničara.
Waldteufel is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 22:23   #120
A evo svjedoci smo na koje je grane spala amerika nakon jedne dekade desnicara na vlasti. Ocjenjuju je kao najgoru vlast, americka je privreda pred kolapsom najvecih razjera u povijesti, pokrenuli su rat bez imalo opravdanja, sad grcaju u glibu rata kao i u Vietnamu nekad, a da je bilo jos godinu dana vremena zaratili bi jos jednom i protiv Irana. Tenkju desnicari iz inace desne Republikanske stranke.

A mozemo se jos osvrnut na koristi koje je Spanjolskoj donio desni rezim Caudilla Francisca Franca ili Portugalu Salazarov rezim.
__________________
I HATE THE PEOPLE WHO LOVE ME AND THEY HATE ME!
Halo Effect is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:02.