Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.05.2015., 11:42   #21
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ipak tko je brinuo o djeci dok je on radio....ako je i ostavljao klince s takvom ženom ima i njegove odgovornosti
Da. Trebao je dati otkaz i živjeti od zraka. Normalno da je kriv.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 11:44   #22
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
....
Djecu bih naravno našuškao protiv majke, razgovorom, primjerom, novcima, ostavljajući dojam brižnog oca.
...
nabijem svakog roditelja koji posljedice svojih odluka i izbora prebija djeci preko kičme našuškavanjem i nahuškavanjem protiv drugog roditelja, elem partnera kojeg je svojom voljom oženio
djeca su u stanju shvatiti i bez huškanja i trovanja mržnjom
btw, kako se ostavlja dojam brižnog oca?
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 11:48   #23
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Netočno. Ukoliko joj je ta sdresa na osobnoj kao boravište omogućit će joj ulazak u nekretninu.
Tko će joj to omogućiti?
Ovdje je jedina varijanta osim pravomoćne sudske presude- tzv "samopomoć" koja je doduše zabranjena, a svodi se na mijenjanja brava (može i stoput dnevno koliko se kome dan, ona promijeni pa on i tako.) Ako misliš da bi policija njoj omogućila da uđe u stan iz kojeg ju je muž izbacio- u krivu si, uputili bi je na tužbu. To je doduše teoretski moguće (iako ne baš legalno) a ima i raznih drugih načina da uđe ali bi morala pribjegavati lažima tipa- netko mi je provalio i sl.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ipak tko je brinuo o djeci dok je on radio....ako je i ostavljao klince s takvom ženom ima i njegove odgovornosti
Ja mislim da je njegova odgovornost malo veća nego što je spomenuto u priči. Ne bi dobio "izgon" iz kuće da je uzoran suprug i roditelj.

EDIT: ja nisam dobro shvatila onaj dio s krim dosjeom, jel se to odnosi na muža ili na ljubavnika, s obz da je nerazumljivo napisano a muž očito ima neku zabranu bivanja u kući.
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 11:49   #24
Djeci nije pametno govoriti protiv majke koliko god da je čovjek ljut, a što se tiče ove gospođe niti forum niti moderatori ne bi trpjeli ono što bih ja sad napisao.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:03   #25
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Tko će joj to omogućiti?
Ovdje je jedina varijanta osim pravomoćne sudske presude- tzv "samopomoć" koja je doduše zabranjena, a svodi se na mijenjanja brava (može i stoput dnevno koliko se kome dan, ona promijeni pa on i tako.) Ako misliš da bi policija njoj omogućila da uđe u stan iz kojeg ju je muž izbacio- u krivu si, uputili bi je na tužbu. To je doduše teoretski moguće (iako ne baš legalno) a ima i raznih drugih načina da uđe ali bi morala pribjegavati lažima tipa- netko mi je provalio i sl.
Znam za slučaj izbačene žene iz "njegove" nekretnine - on je zaradio prijavu, a ona je ušla u stanček...tak da samo razumno.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:13   #26
Quote:
1234321234 kaže: Pogledaj post
Da. Trebao je dati otkaz i živjeti od zraka. Normalno da je kriv.
Trebao je pokrenut rastavu.

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nabijem svakog roditelja koji posljedice svojih odluka i izbora prebija djeci preko kičme našuškavanjem i nahuškavanjem protiv drugog roditelja, elem partnera kojeg je svojom voljom oženio
djeca su u stanju shvatiti i bez huškanja i trovanja mržnjom
btw, kako se ostavlja dojam brižnog oca?
Baja jel ga i ja mogu nabit...
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 12:24   #27
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Znam za slučaj izbačene žene iz "njegove" nekretnine - on je zaradio prijavu, a ona je ušla u stanček...tak da samo razumno.
Vjerujem, ima svakakvih slučajeva. U ovom koji ti opisuješ vjerojatno se radilo o remećenju javnog reda i mira, popraćenom izbacivanjem itd. zato je lik zaradio prijavu. Ali u slučaju da netko promijeni bravu a drugom ne dopusti ulazak, mislim da bi se policija u većini slučajeva pozvala na nedostatak ovršnog naloga.
Ne znam jel ima tu neki član Živog zida da nam to bolje objasni

Tu moram editirati, ali ako je riječ samo o adresi na osobnoj, ne znam kako se to rješava kad su u pitanju neboderi sa 50-ak stanova Imaš na osobnoj da živiš tamo, a kako dokazati koji je stan tvoj kad pozoveš muriju?

A što se tiče ostalog, ja ne vidim potrebu da se na autoricu toliko obrušava. Oni se razvode. To je razime svega što se prije događalo.
Još bih spomenula da se ne mogu oteti dojmu da je to pisano iz drugog ugla i onda mi svi komentari u kojima bi joj netko radio ovo ili ono zvuče kao huškanje a osoba sklona paljenju auta mogla bi napraviti nešto još gore. Ako je pak stvarno žena to napisala, i sama kaže da snosi krivnju za razvod i gotovo.
Jučer sam pročitala slučaj gdje je lik ubio ženu i sebe i ostalo je dvoje male djece. Ne znam koji je bio razlog/povod, ali rješenje je ispalo najgore moguće.

Ovi se razvode i ne vidim u čemu je problem s nekim komentatorima.
Zbog kuće? Bit će kako sud odluči ma što netko ovdje mislio o bilo kome iz te priče. Jer "krivnja" za razvod nema veze s imovinom. Ali oboje bi moglo imati veze s povjeravanjem djece jednoj ili drugoj osobi tj tzv "skrbništvom".
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:35   #28
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
...
Baja jel ga i ja mogu nabit...
jašta, možemo pokrenuti i akciju 'dajte nam da nabijamo'
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:48   #29
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
jašta, možemo pokrenuti i akciju 'dajte nam da nabijamo'
Dobro s čim vi to nabijate ženske???
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 13:58   #30
Quote:
1234321234 kaže: Pogledaj post
Dobro s čim vi to nabijate ženske???
Ah taj red riječi u rečenici....valjda si mislio: "Dobro ženske s čim vi to nabijate"? Mozgom.

Na akciju su pozvani pripadnici oba spola samo da imaju mozak, također nabijaju se pripadnici oba spola bez mozga.
__________________
Znam, bio bi ponosan na mene. :)
Štokrlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:08   #31
Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Ah taj red riječi u rečenici....valjda si mislio: "Dobro ženske s čim vi to nabijate"? Mozgom.

Na akciju su pozvani pripadnici oba spola samo da imaju mozak, također nabijaju se pripadnici oba spola bez mozga.
Je. U pravu si. Ženske nabijaju mozgom i jebu isto tako u mozak. Da bi riječ reko.
1234321234 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 14:41   #32
Vidi se da je petak
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 19:50   #33
Quote:
Darkyn kaže: Pogledaj post
Da ovo ne bi otišlo u krivom smjeru-ništa kontra domaćica. Vođenje brige o kućanstvu je također posao. Ponekad vrlo iscrpljujući.
Autorica može potražiti i besplatan pravni savjet u vezi svoje situacije...
No, još uvijek stoji, barem imho, da je prilično nefer prema svom suprugu.
Zakon o bračnoj stečevini je jasan, ali, ako sam dobro shvatila, ona nekako naginje da bi ostala u toj nekretnini,k a njega tko šljivi.
I, btw, ne odobravam paljenje vozila. Ako je do toga i došlo, lik je, u bijesu, ušao u domenu autogola.
je, u pravu si vođenje brige o kucanstvu je također posao al, u ovom slucaju njih dvoje ne žive zajedno....tako da se baš na to nemre vaditi...
bojim se da je ona pokušala nadmudriti njega al, je on na kraju nadmudrio nju...
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 22:39   #34
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post

i, ono najbitnije, o kakvoj bracnoj stecevini je ovdje rijec?...između ostalog, covjek ne živi s tobom vec ti je dao svoj stan na korištenje
Stan kupljen za vrijeme trajanja bračne zajednice je bračna stečevina.

Članak 248.
Bračna stečevina je imovina koju su bračni drugovi stekli radom za vrijeme trajanja bračne zajednice ili potječe iz te imovine.
Članak 249.
(1) Bračni drugovi su u jednakim dijelovima suvlasnici u bračnoj stečevini, ako nisu drukčije ugovorili.

http://narodne-novine.nn.hr/clanci/sluzbeni/306171.html


Quote:
u svakom slucaju, bolje ti je da sama odeš kod tog komada jer samo na osnovu ovog što si ovdje napisala, možeš dobiti zabranu prilaska klincima ili klincu i parnicu za stan do kraja života koji u konacnici nikad nece biti tvoj...
Čak i kad bi bila osuđena za kakvo kazneno djelo, ne znam na temelju čega bi dobila zabranu prilaska djetetu.

Quote:
-honey- kaže:
Ovdje je jedina varijanta osim pravomoćne sudske presude- tzv "samopomoć" koja je doduše zabranjena, a svodi se na mijenjanja brava (može i stoput dnevno koliko se kome dan, ona promijeni pa on i tako.)
Ta samopomoć se smatra narušavanjem nepovredivosti doma, kazneno je djelo, i u tom se slučaju posjednik vraća u posjed a mjenjač brava dobiva kaznenu prijavu.

Tako barem rade ako netko iz svog stana nasilno izbaci podstanara, pa ne znam zašto bi bilo drugačije kada netko iz stana izbaci vlasnika pola stana.


Mislim da bi bilo jako lijepo kad ljudi ne bi izmišljali nove zakone na temelju američkih i španjolskih serija i vlastitih ideja o tome kako bi pravni sustav trebao funkcionirati, nego se drže hrvatskih zakona. Ako o njima ne znaju ništa, bilo bi krasno da ih prelistaju, ili da odu pisati o lakovima za nokte ili tako nečemu.

Quote:
di1970 kaže:
Rasmislja o prijavi i na policiju jer mi je prijatelj iz veze u drugoj drzavi, njegovi nisu omiljeni jer imaju svi kriminalnu proslost, i on me sumnjicavi da sam ucestovala u takvim radnjama
Teško mi je zamisliti da bi policija reagirala na to da prevareni muž dođe na policiju i prijavi ženu jer ga je varala s tipom čija obitelj ima kriminalnu prošlost, pa onda policija istražuje je li uopće bilo ikakvog kaznenog djela u kojem je dotična mogla sudjelovati.

Predlažem da, ako si stvarna osoba, nagovoriš muža da zajedno odete u kakvo savjetovalište, psihologu, nekamo, i uznastojite se razvesti civilizirano i uz minimum štete po dijete ili djecu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2015., 23:21   #35
Forumašica se igra s svojim životom, ako je čovjek bio sposoban zapaliti auto vjerujem da je sposoban ju strpat pod rubriku crne kronike. Njega neće spriječiti tam neka pišljiva zabrana pristupa/prilaska već bi morala imati zaštitara od 0-24h ko Kolinda.
Čovjek u bijesu nerazmišlja razumno ni 5% !
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 09:24   #36
Quote:
-honey- kaže: Pogledaj post
Da, samo što i ona može to isto napraviti- kad njega nema dovesti bravara i stavit novu bravu.
Ili sad dok njega nema dok je u tom "izgonu" može stavit protuprovalna vrata sa sto brava, postavit alarme po cijeloj kući itd. U ovom trenutku ona je u posjedu stana a on nije pa je time u nekoj "prednosti" po tom pitanju.

:
Hoćeš reći da postanar ima veća prava nad vlasnikom stana. Ima dok ga isti ne izbaci naglavačke van, tada se uloga mijenja pa sad on umjesto vlasnika godinama traži pravdu na sudu. Dakle on je vlasnik kuće, i ako je pametan uzet će djecu sebi a nesposobnu i nevjernu suprugu će izbaciti van jer je to zaslužila, pa neka traži pravdu na sudu, neka plaća odvjetnike a platiti ih neće jer nema od čega, parničenje je skupo ko sam vrag.

Quote:
Štokrlica kaže: Pogledaj post
Netočno. Ukoliko joj je ta sdresa na osobnoj kao boravište omogućit će joj ulazak u nekretninu.

Reci mi da se šališ...

Ipak tko je brinuo o djeci dok je on radio....ako je i ostavljao klince s takvom ženom ima i njegove odgovornosti
Policija nije nadležna da bez sudskog naloga upada u bilo čiji stan. Uputit će te na parničenje za dokazivanje vlasništva i pravo pristupa u nekretninu. Da naravno on je budala jer je rintao, trebao ju je maziti percem po guzi, tada se ne bi jebavala sastrane, a možda bi si našla neki solidno plaćen posao. Krasno ti je pitanje odgovornosti. Ima ona narodna, tko te kruhom hrani ocem ga zovi...

Quote:
baja kaže: Pogledaj post
nabijem svakog roditelja koji posljedice svojih odluka i izbora prebija djeci preko kičme našuškavanjem i nahuškavanjem protiv drugog roditelja, elem partnera kojeg je svojom voljom oženio
djeca su u stanju shvatiti i bez huškanja i trovanja mržnjom
btw, kako se ostavlja dojam brižnog oca?
On jest brizan otac, u stanju je školovati djecu i brinuti se o njihovim potrebama, hraniti ih oblačiti ih, platiti dadilju ako treba, nadam se i pružiti ljubav. Ne znam na kojoj ti planeti živiš, ali povuci-potegni je strategija koju primjenjuje većina roditelja. Rjetko koji rastavljeni bračni par ima skladne odnose, jest da se trude da jeci ništa ne fali ali su uglavnom na pas-mačka relaciji. Ako ćemo o skrbništvu i podjeli imovine pričati to je uglavnom svojevrsni rat...Da partneri znaju međusobno komunicirati ne bi se ni rastavljali..
__________________
Daj Mare pizde....
radical change is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 10:02   #37
Daj ženo bježi od toga lika mogao bi te ubiti, ako je već toliko agresivan da je išao zapaliti auto, nije to normalno, tvoja prevara nema opravdanja, ali to je život, jbga rastaneš se, ne ideš okolo paliti stvari, koliko se ljudi rastane pa ne radi to, moglo bi tu svašta biti još, zajebala si, ali ne vrijedi plakati za prolivenim mlijekom. A djeca trebaju oba roditelja i grozno je čitati postove gdje bi se trebalo huškati protiv majke, to mi je dno. I tko tako razmišlja ne bi ni trebao imati djecu, djeca trebaju biti na prvom mjestu, a ne sredstvo prebijanja dugova i osvete bivšem partneru s kojim si btw sam izabrao imati djecu!
black fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 14:19   #38
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
On jest brizan otac, u stanju je školovati djecu i brinuti se o njihovim potrebama, hraniti ih oblačiti ih, platiti dadilju ako treba, nadam se i pružiti ljubav.
Baš se čini brižna i nadasve stabilna osoba koja je u stanju zapaliti auto zbog povrijeđenog egića.

Žao mi je djece iz ove priče.
__________________
...Free your mind and the rest will follow...
mrafica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 15:24   #39
Quote:
radical change kaže: Pogledaj post
Hoćeš reći da postanar ima veća prava nad vlasnikom stana. Ima dok ga isti ne izbaci naglavačke van, tada se uloga mijenja pa sad on umjesto vlasnika godinama traži pravdu na sudu.
Ne. Tada policija vraća osobu koja je bila u posjedu u posjed, a vlasnik stana koji je podstanara izbacivao naglavačke dobiva kaznenu prijavu za narušavanje nepovredivosti doma.

Quote:
Dakle on je vlasnik kuće, i ako je pametan uzet će djecu sebi a nesposobnu i nevjernu suprugu će izbaciti van jer je to zaslužila, pa neka traži pravdu na sudu, neka plaća odvjetnike a platiti ih neće jer nema od čega, parničenje je skupo ko sam vrag.
Tvoj bijes na zle kurve koje se jebu nema nikakvog utjecaja na zakone RH. Nije mi samo jasno zašto još nisi popio parcijalu, kad ti se cjelokupni opus svodi na mizogino histeriziranje.


Quote:
On jest brizan otac, u stanju je školovati djecu i brinuti se o njihovim potrebama, hraniti ih oblačiti ih, platiti dadilju ako treba, nadam se i pružiti ljubav.
Čovjek koji se zbog ženine prevare iživljava na djeci i uništava imovinu nije "brižan otac".

Brižan bi otac nastojao zaštititi djecu od sranja u braku. Ovaj im ih je iskipao u usta.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2015., 16:10   #40
Nije mi jasno o kakvom izgonu autorica priča, prvi put čujem za to
Ako je nekretnina njegova ili se vodi kao bračna stečevina, kakav izgon iz kuće?
Dalje, on očito isto nije čist u glavi kad ide paliti auto i osvećivati se preko djece, ali opet, čovjek svašta napravi u naletu ljubomore i bijesa i shvaćanja da je bio rogonja godinama - ali nije to opravdanje.

Neću ulaziti u zakone RH i tvoja prava ali se iskreno nadam da će te izbaciti iz nekretnine, jer stvarno, moraš imati je*** obraz godinama ga varati, ne raditi ništa(osim jahati po drugome) i onda planirati kako čovjeka izbaciti iz njegovoga(ili vašeg zajedničkog, nebitno, ti si ta koja je razj***** varanjem i na tebi je da se povučeš ako imaš imalo srama). Lijepo odeš kod svog ljubavnika i neka ti sad on omogući da živiš u njegovome i usput ništa ne radiš. Ali nekako mislim da se to ipak neće dogoditi. Tako da, lijepo prihvati posljedice i sačuvaj bar malo dostojanstva, ako je to ikako moguće.

I koliko djece uopće imate, započela si s jednim djetetom od 14 god a završila na množini, tako da ništa ne kužim
Xtina727 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:17.