Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Za napredne korisnike

Za napredne korisnike Hardcore geeks here
Podforumi: Linux, Programiranje, Networking

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2013., 00:23   #21
Kvantna računala su ponovno u modi (nakon što su iskazala svoju snagu u 'obračunu' s običnim >> link) pa bih ponovno postavio ono nezgodno pitanje: na koji način zapravo rade? Prvenstveno me zanima na koji način se informacija prenosi putem superpozicija? Što se događa u tom 'oblaku superpozicija' i na koji način se potrebna informacija ipak dobije na izlazu?

U izvrsnom specijalnom izdanju Scientific Americana Extreme Physics (može se kupiti na specijaliziranim kioscima TISKA) postoji i članak o kvantnom računarstvu. Tamo tip razliku između običnog i kvantnog računala svodi na frekvenciju pobude stanja elektrona (ako sam ga dobro razumio). Kod običnih računala elektron iz stanja 0 u stanje 1 treba pobudu koja iznosi spin-1 (premda je označena s Pi), onda ide opet iz stanja 1 u 0. Kod kvantnih ta pobuda iznosi spin-1/2, a elektron iz stanja 0 prelazi u superpoziciju (u kojoj je u isto vrijeme u oba stanja i 0 i 1) a onda nakon još jedne pobude od spin-1/2 prelazi u konačno stanje 1. Tip kaže da je to krucijalno za razumijevanje kvantnog računarstva, a ja i dalje ne razumijem zašto... ili sam se trebao pitati kako
__________________
U biti uma leži da više hoće no što može.
Magičar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 00:30   #22
Kvatna računala su još uvijek debelo u laboratorijskoj fazi, a mislim da iz te faze nikad neće ni izaći.
Stvar je principa na kojem rade, a koji je prekompleksan da bi bio dostupan širokim masama.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 19:53   #23
Quote:
MilkyWay kaže: Pogledaj post
iz te faze nikad neće ni izaći.
Isto su rekli i za PC prije 50ak godina.
__________________
Don't just call me a pessimist. Try and read between the lines.
Tool is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2013., 23:19   #24
http://znanost.geek.hr/clanak/postav...superpozicije/
__________________
"A common mistake that people make when trying to design something completely foolproof is to underestimate the ingenuity of complete fools"-Douglas Adams
ćumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 00:52   #25
http://www.novi-svjetski-poredak.com...eta-na-mjesec/
orah99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2017., 22:11   #26
Meh, osim što je vijest od, u najmanju ruku sumjivog izvora, odgovor je na temu još iz 2009, zadnji put ažurirane 2013., tak da vijest nije niš aktualnija od vremena kad je snimana Odiseja 2001 - vremena HAL-a...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 03:32   #27
de cim vidis URL sve ti je jasno
random101 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2017., 04:45   #28
Quote:
random101 kaže: Pogledaj post
de cim vidis URL sve ti je jasno
a dobro, vidi se neki napredak kvnatumne tehnologije u ajfona, recimo taj retina sken za dvorazinski dinamički upis, što je gotovo ravno izumu dinamičkih tipki na klaviru prije parsto godina, dakle - ipak se kreće...

ali dok na ajfonu nebuš mogal svirat klavir u punom dinamičkom rasponu - niš od toga...
__________________
There is absolutely no cause for alarm.
sotonik123 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:00.