Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2017., 22:54   #8321
Windows 7 nije originalan?!

Kupila sam originalni Windows 7 key prije nekih 2 i pol godine.
Windows sam uspješno aktivirala i koristila te 2 i pol godine. Sve je bilo uredu, uredno sam mogla skidati updatee itd.

Ali prije par dana iz vedra neba mi se pojavila poruka da mi windows možda nije originalan i da moram skinut nekakav program za provjeru originalnosti.
I taj se program valjda kao skinuo i sve je bilo uredu. Danas sam ponovno uključila računalo i sad mi kaže da mi windows nije originalan, odnosno imam poruku u kutu zaslona '' Windows 7 build 7601 this copy of windows is not genuine''

Ono wtf, da mi nije originalan nebi ga nikako niti mogla aktivirati prije 2 i pol godine.
__________________
Gracielita, la rosa mas bella de la Casa Grande.....
Sumrak7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 10:57   #8322
Gdje si kupila key?
Mephisto is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2017., 13:30   #8323
Gledaj na ebayu, da kupiš key, imaš ih po cca 3$, gledaj feedback i vidjeti ces da je stopostotan, tako da ne brini nije nikakva muljaza jer bi ljudi prodavača "zakopali"
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:18   #8324
Nemam zvuka na win7. Restart pomaže. Mislim da je do antivirusa.
Ima tko ideju kako sa zadržim avg i zvuk?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 01:23   #8325
Legalno najjeftiniji key za win 7 - gdje ga se može kupiti?
Lyanna Stark is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2017., 18:29   #8326
https://www.ebay.com/sch/i.html?_fro...7+key&_sacat=0

sve zavisi koju verziju windowsa 7 trebas, ali vecinom ti varira od 2$ pa do 3-4$
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 22:28   #8327
Imala sam laptop Lenovo s predinstaliranima windowsima 7 home, i naljepnica je bila s product key nalijepljena ispod. Fino sam opalila sa slušalicama u ekran i napravila neku mrlju koja se s vremenom samo širila . Dosadilo mi to više pa kupila novi, opet Lenovo. Kaže prijatelj uzmi bez windowsa pa ćemo instalirati i upisati stari product key. Kad na kraju on instalira Windows 7 Ultimate i stari key naravno ne odgovara. Stalno moral paziti da mi ne instalira preko updatea ono što provjerava dali je izvorna kopija. To mi je tako išlo na živce jer sam navikla da on automatski radi update. Danas vidim ovaj link od Osmog i nađem na Ebayu za 1,99 GBP Genuine License Key Product Code za moju verziju. Čim sam kupila pisalo sold, kao nema više. Mislila neka prevara, ali ajdeza20-ak kn, neću propasti. On ubrzo poslao key. Gledala neki video kako promijeniti key preko commanda i uspjela promijeniti. Prilikom aktivacije kad je odradilo pisalo da je aktiviralo i da je genuine key. Sad mene interesira dali je to stvarno tako i mogu li staviti update na automatski i da ne brinem više? Pod System je sve kako je bilo osim što se pojavilo pored Product ID pa neki brojevi opcija Change product key, to prije nije bilo. Najviše me brine što je to tako jeftino jer ima ih raznih, uglavnom minimalno oko 10 dolara i više. Mislite li da je OK?
ffani is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:47   #8328
Quote:
ffani kaže: Pogledaj post
Imala sam laptop Lenovo s predinstaliranima windowsima 7 home, i naljepnica je bila s product key nalijepljena ispod. Fino sam opalila sa slušalicama u ekran i napravila neku mrlju koja se s vremenom samo širila . Dosadilo mi to više pa kupila novi, opet Lenovo. Kaže prijatelj uzmi bez windowsa pa ćemo instalirati i upisati stari product key. Kad na kraju on instalira Windows 7 Ultimate i stari key naravno ne odgovara. Stalno moral paziti da mi ne instalira preko updatea ono što provjerava dali je izvorna kopija. To mi je tako išlo na živce jer sam navikla da on automatski radi update. Danas vidim ovaj link od Osmog i nađem na Ebayu za 1,99 GBP Genuine License Key Product Code za moju verziju. Čim sam kupila pisalo sold, kao nema više. Mislila neka prevara, ali ajdeza20-ak kn, neću propasti. On ubrzo poslao key. Gledala neki video kako promijeniti key preko commanda i uspjela promijeniti. Prilikom aktivacije kad je odradilo pisalo da je aktiviralo i da je genuine key. Sad mene interesira dali je to stvarno tako i mogu li staviti update na automatski i da ne brinem više? Pod System je sve kako je bilo osim što se pojavilo pored Product ID pa neki brojevi opcija Change product key, to prije nije bilo. Najviše me brine što je to tako jeftino jer ima ih raznih, uglavnom minimalno oko 10 dolara i više. Mislite li da je OK?
Ne brini ono što si kupila na ebayu je dobra stvar. To je original licenca, znam da zvuči smješno jer košta samo 2-3$. Ja sam kupio par ključeva za prijatelje i sebi osobno za office 2016. I dalje radi bez ikakvih problema (i dalje su aktivirani). Ovo sto si napravila preko cmd-a iskreno nikada nisam radio, jer sam sam uvijek napravio format hard diska i nakon toga instalirao friške windowse te onda gore puknuo product key. Ali ako ti je aktiviralo, nemas frke, uzivaj.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 23:55   #8329
Osmi, super, hvala puno. Gledala sam feedback prodavača i stoji da je 100% pa instalirala sve updates. Na poslu koristim win 10 i nikako mi ne odgovara kao 7. Drago mi je da sam konačno uspjela moju 7-icu učiniti genuine i koristit ći je sve dok bude moguće
ffani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 16:43   #8330
Samo kratko da se nadovežem na ovu kupnju s ebaya. Jutros mi stiže mail od Ebaya da je account od kojeg sam kupila key bio ukraden od treće strane a radi prevare. Oni su sve poduzeli da se account vrati pravom vlasniku. Ja brzo palim laptop kad ono u kutu da Windowsi nisu genuine. Pitam se kako se uspjelo aktivirati kao izvorni i radili dan-dva kao izvorni. U svakom slučaju, ja sam gledala tko ima 100% ocjenu i od njega kupila, na kraju propalo. Nije problem to je oko 20 kn, mogu vratiti kad nazovem banku u ponedjeljak ali odakle ta ocjena 100%. Jutros toga nema, sve ocjene nestale. Vjerojatno taj što je upao u account sve lažirao pa i ocjenu. Sad sam tražila drugi key i uzela ovaj https://www.ebay.com/itm/122425554137 Gledala feedback i vidim da ima nekoliko mjeseci unazad i da je dosta kopija prodao pa se nadam da će biti sve OK
ffani is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 20:56   #8331
Jbg nisi imala sreće, sva sreca da se radi ipak samo o 20kn.
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2018., 11:23   #8332
ne želi mi više nikako update na adobe flash playeru???
alkatraz123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 21:59   #8333
Pozdrav svima,

Znam da je ova tema bila masu puta, ali nikako da nadjem rjesenje pa vas molim za pomoc. Instalirao sam ponovo windows 7, i kada sam krenuo instalirati drivere (imam orginal cd) odmah mi je javio Ethernet Controller not installed. Nikad prije mi se nije javio taj problem.

Nakon toga sam skinuo skroz nove drivere i opet ne pomaze. Pod Device Manager mi kaze da windows ne moze pronaci upravljacki program za moj uredjaj.

Nije da sam nesto vjest u ovakvim stvarima pa bi vas molio ako bi mi netko mogao pomoci. Sada sam spojen preko mobitela pa postoji mogucnost i da mi netko pokusa pomoci preko team viewera.

Unaprijed vam hvala
kota is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2018., 23:00   #8334
Neznamo koja je MBO u pitanju (proizvođač, tip i verzija/revizija) ?
Ukoliko imaš CD trebalo je osim setupa za čipset pokreniti i za network/ethernet ...... a i za ostali hardwer koji imaš na mbo.
Moguće je da drajveri na CD-u nisu za Win7 već XP ili Vistu?
Probaj drugim PC otići na stranicu proizođača MBO , izabrati svoju MBO (rev. ?) i pod "support/download" naći drajvere za Win7 i probati na svom PC instalirati.

ps: izbjegavaj uzimati drajvere sa drugih stranica ili uz razne "drajver menagere" jer se često pokupi razno smeće...
G/Duki is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 00:12   #8335
Sada sam ponovo pomocu cd-a obrisao sve drajvere i ponovo instalirao. Instalacija je bila uspjesna, a i dole u desnom kutu mi je bila poruka da je spremno za koristenje. Ali opet mi ne radi. Ujutro je sve normalno radilo. Ja se nadam samo da je do kabela. Jel postoji mogucnost da sam u BIOS-u nesto sprckao?

Radi se od ASRock H55M-LE
kota is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2018., 14:59   #8336
Upravo sam nanovo instalirao Windows 7 64-bitni (ultimate) na engleskom jeziku.

Kako u Windows 7 ultimate napraviti da mi gornja linija na prozorima bude tanka i crne boje? Jako sam slabovidan i stoga mi ako smeta glass opcija. Maknuo sam tgransparentnost. Ali to mi nije dovoljno. Probao sam to napraviti preko accessibility options i preko personalize, ali jednostavno ne vidim kako to napraviti.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 10:33   #8337
Palim laptop i izbacuje mi File: \Windows\system32\config\system
Status: 0×0000225
Piše da se ne može loadat jer nedostaje sistem registry file ili je corrupt. Da se riješi problem da ubacim instalacijski disk.
Ja taj disk nemam imam repair disk i kad ga ubacim ništa se ne događa. Imam verziju Ultimate. Imam original instalacijski disk od Home verzije. Dali bi ste to moglo koristiti? Ako ne kako da instaliram Home umjesto Ultimate. Nemam ništa na njemu vrijedno čuvanja tako da me nije briga ako sve izgubim.
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 12:43   #8338
Quote:
kateo kaže: Pogledaj post
Palim laptop i izbacuje mi File: \Windows\system32\config\system
Status: 0×0000225
Piše da se ne može loadat jer nedostaje sistem registry file ili je corrupt. Da se riješi problem da ubacim instalacijski disk.
Ja taj disk nemam imam repair disk i kad ga ubacim ništa se ne događa. Imam verziju Ultimate. Imam original instalacijski disk od Home verzije. Dali bi ste to moglo koristiti? Ako ne kako da instaliram Home umjesto Ultimate. Nemam ništa na njemu vrijedno čuvanja tako da me nije briga ako sve izgubim.
Koliko znam ne može se instalirati home preko ultimate. Najbolje pošto nemaš ništa vrijedno na laptopu instalirati na formatirani disk home verziju i to je to. Ionako, ako je taj home oriđiđi imaš pravo da ti budu instalirani na jednom kompu i jednom laptopu.
__________________
Neka svi grijesi odu od mene. Neka sva sreća, stečena pravednim sredstvima, dođe k meni. - Atharva Veda 10.1.10
piskavac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 14:43   #8339
Zahvaljujem. Da originalni Home koji je bio instaliran na laptopu koji se u međuvremenu pokvario. Da originalna verzija može biti na 2 kompa prvi put čujem, ali super je to. Da smo znali bili bi odmah stavili taj home na novi laptop
kateo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 22:14   #8340
Quote:
kateo kaže: Pogledaj post
Zahvaljujem. Da originalni Home koji je bio instaliran na laptopu koji se u međuvremenu pokvario. Da originalna verzija može biti na 2 kompa prvi put čujem, ali super je to. Da smo znali bili bi odmah stavili taj home na novi laptop
ne može se instalirati na dva kompa jedan product key, jer kada microsoft skuzi bude ti stavio kljuc na listu zabrane, moras formatirati hard disk na starom kompu, i tek onda instalirati tj aktivirati windowse sa kljucem na novom laptopu/kompu
__________________
ne znaš se ni oprat
Osmi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:38.