Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Televizija

Televizija Sve što trebam jest komad kruha i TV
Podforumi: Serije, Sapunice, Turske serije, Reality TV, Eurosong, Igre & ostalo (Eurosong)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.11.2017., 00:26   #1
Trebamo li na javnoj tv gledati prizor samoubojstva?

Ne zanima me politicka pozadina ove price vec samo cinjenica. Covjek se otrovao. Pred kamerama. U prijenosu uzivo to nismo vidjeli. Ali, naravno, kasnije u dnevniku i dva ili tri puta. Cijeli cin. Jel ti stvarno potrebno?

Samo za usporedbu, da je u toj sudnici netko pokazao svoje genitalije, budite sigurni da ih ipak ne bi vidjeli u dnevniku. Usprkos tome sto bi o tome culi izvjestaj.

__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 03:01   #2
Koliko ja znam, puštena je ista snimka u Dnevniku, kao što je prikazano u prijenosu uživo. No što je je - nije mi prozor da se vrti deset puta u dnevniku od pola sata kao što je bilo na HTV-u. Ja bi osobno prikazao jednom, uz naznaku "uznemiravajući sadržaj". Brate moj, pa čovjek je počinio samoubojstvo, a i osobno mi je prešokantan prizor. Jedno je gluma u seriji ili filmu, a drugo zbilja.
mezzzzzo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 05:37   #3
a atentat na kenedija , streljanje čauseskua , masakr na tržnici u sarajevu https://www.youtube.com/watch?v=dvMDXcuvEfc ?

I valjda najšokantnije od svega viđenog - iskopane oči policajaca ubijenih u borovom naselju 1991 tijekom dnevnika 5 svibnja 1991

prevažno i prebitno da bi ikom bilo uskraćeno

ja bi da odlučujem pustio i onu kazetu s ovčare iz 20/11/1991
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 09:17   #4
nažalost prije će se u Dnevniku vidjeti nasilje nego kasnije u programu bilo šta erotsko
__________________
Confluence of sounds
manchild is online now  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:11   #5
Stvar je u tome da Praljak nije umro pred kamerama nego u bolnici nešto kasnije i što u prvi čas nije ni bilo jasno što je popio. Snimka je dotad već bila prikazana i u prijenosu uživo i u informativnim emisijama tako da ne vidim koji bi smisao bio cenzurirati je poslije.

Sam čin ispijanja jest dramatičan, ali nije toliko uznemirujuć koliko su neke druge stvari koje se također svakodnevno prikazuju u informativnim emisijama. Naravno, stvar je dobrog ukusa i jest pomalo degutantno taj isti prizor više puta prikazivati u istoj emisiji.
šišćevap is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 10:11   #6
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, puštena je ista snimka u Dnevniku, kao što je prikazano u prijenosu uživo. No što je je - nije mi prozor da se vrti deset puta u dnevniku od pola sata kao što je bilo na HTV-u. Ja bi osobno prikazao jednom, uz naznaku "uznemiravajući sadržaj". Brate moj, pa čovjek je počinio samoubojstvo, a i osobno mi je prešokantan prizor. Jedno je gluma u seriji ili filmu, a drugo zbilja.
slažem se u potpunosti. trebalo je pustiti samo jednom kao uznemirujući sadržaj, a ne na početku svakog priloga (biografskog, pa o reakcijama,u najavi...). a N1 je još gori, stavili su scenu u jingle ja bih odmah dala otkaz majmunu kojem je to palo napamet.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 14:14   #7
Quote:
mezzzzzo kaže: Pogledaj post
Koliko ja znam, puštena je ista snimka u Dnevniku, kao što je prikazano u prijenosu uživo.
Gledala sam prijenos iz sudnice prijepodneva. Nigdje se nije vidjelo što se točno dogodilo jer je ta kamera koju je prikazivao hrt1 u vrijeme događaja bila na sucu. Po njegovoj reakciji se vidjelo da se nešto događa i čulo se komešanje, ali se nije vidio niti Praljak niti što radi.

Da je cijela stvar zaista prikazana samo u vrijeme prijenos uživo, onda bih razumjela. Ne možeš znati što će se dogoditi. Ali scenu prikazati u snimci u bilo kojem kontekstu, a pogotovo u dnevniku nekoliko puta bez upozorenja... Nije mi to prihvatljivo.

Quote:
šišćevap kaže: Pogledaj post
Stvar je u tome da Praljak nije umro pred kamerama nego u bolnici nešto kasnije i što u prvi čas nije ni bilo jasno što je popio. Snimka je dotad već bila prikazana i u prijenosu uživo i u informativnim emisijama tako da ne vidim koji bi smisao bio cenzurirati je poslije.
To je točno, niti tamo nikome nije bilo jasno. Ali kad pokazuješ snimku, jako dobro znaš što prikazuješ.
Quote:
Sam čin ispijanja jest dramatičan, ali nije toliko uznemirujuć koliko su neke druge stvari koje se također svakodnevno prikazuju u informativnim emisijama. Naravno, stvar je dobrog ukusa i jest pomalo degutantno taj isti prizor više puta prikazivati u istoj emisiji.
Mislim da je u tome i problem. Mislim da smo desezitivizirani stalnim prisustvom scena nasilja da nam se ispijanje otrova ne čini strašnim. Kao, ionako se ništa ne vidi. Kao u starim britanskim serijama Poirota.

Ali ostaje činjenica da si je čovjek pred našim očima oduzeo život. Nije rezao vene, ali je napravio nešto drugo. Mislim da je to prilično strašna stvar, kad osvjestiš što točno gledaš.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 16:22   #8
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Gledala sam prijenos iz sudnice prijepodneva. Nigdje se nije vidjelo što se točno dogodilo jer je ta kamera koju je prikazivao hrt1 u vrijeme događaja bila na sucu. Po njegovoj reakciji se vidjelo da se nešto događa i čulo se komešanje, ali se nije vidio niti Praljak niti što radi.
Uzivo je prikazano sve sto se kasnije vrtilo po svim dnevnicima.
Solna Kiselina is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2017., 17:25   #9
Quote:
Solna Kiselina kaže: Pogledaj post
Uzivo je prikazano sve sto se kasnije vrtilo po svim dnevnicima.
Točno. Je.

Na to se, eto, nije moglo utjecati. Čemu ovo sve ostalo... nemam pojma.
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 09:12   #10
Ok, dobro.
Mislite li da se opcenito moze poduzeti nesto po pitabju kolicine nasilja i oduzimanja zivota koja gledamo na javnoj tv, bilo glumljenog, bilo stvarnog?
__________________
There is nothing noble in being superior to your fellow man; true nobility is being superior to your former self. E.H.
higijeničarka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 12:23   #11
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ok, dobro.
Mislite li da se opcenito moze poduzeti nesto po pitabju kolicine nasilja i oduzimanja zivota koja gledamo na javnoj tv, bilo glumljenog, bilo stvarnog?
zašto ti to smeta?
Sahta is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 13:16   #12
Priča o nasilju na Tv-u ( tu bih dodao i mnoge druge stvari ) je stara koliko je stara i sama televizija i to je tema na koju, čini mi se, nema jednostavnog odgovora.... neke zemlje su išle tako daleko da se branilo i emitiranje Toma i Jerrya zbog nasilnosti tog crtića.... ako se nešto ne prikazuje to može potegnuti pitanje zašto se nešto drugo prikazuje i onda se možemo vrtjeti u jednom beskonačnom krugu....
ULICA ULICE is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 17:35   #13
Quote:
higijeničarka kaže: Pogledaj post
Ne zanima me politicka pozadina ove price vec samo cinjenica. Covjek se otrovao. Pred kamerama. U prijenosu uzivo to nismo vidjeli. Ali, naravno, kasnije u dnevniku i dva ili tri puta. Cijeli cin. Jel ti stvarno potrebno?

Samo za usporedbu, da je u toj sudnici netko pokazao svoje genitalije, budite sigurni da ih ipak ne bi vidjeli u dnevniku. Usprkos tome sto bi o tome culi izvjestaj.

pa mi smo katolička zemlja, ubojstva i nasilje je oke, sex je grijeh.
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2017., 22:23   #14
Nije prikazano ništa dramatično. Druga je stvar što mi znamo kako je to završilo, pa stvaramo slike u glavi što se događalo neposredno nakon što su kamere bile ugašene. Dok snimka ispijanje nečega bez konteksta sama po sebi nije uznemiravajuća.
skyline77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 01:05   #15
Ja osobno taj dan nisam gledao vijesti samo zato jer nisam htio sto puta gledati tu scenu. Neovisno o tome što nije u tom trenutku umro, smatram da je video daleko uznemirujući. I te povijesne snimke se ne koriste svakih sekundi, kako znaju naši raditi kad se dogodi nešto izvanredno. Također se moram složiti da je žalosno da imamo sustav gdje gledatelje bolesno cenzuriramo od slike penise, al zato ovako strašni događaji se vrte bez problema i napomena
split1995 is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:16.