Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.11.2015., 10:59   #101
http://www.inozemstvo-posao.com/smf_...hp?board=118.0
evo korisnih informacija, od ljudi koji su bili ili još jesu na jahtama
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2016., 14:25   #102
koliko vrijede ove naše škole za dobivanje posla? https://diversoimpex.hr/obuka-skipera/
Mathasar is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2017., 15:46   #103
Pozdrav svima,
Uz pretpostavku da ste radili na jahtama i imas iskustvo s tim poslom zanima me sljedece:
Da li jahte plove samo na mirnom moru ili odlaze i na jace valovito more?
Ako da, koliko cesto? Postoje li neki limiti vezano za to? Npr., ne ide se na more ako su valovi odredene visine itd...
Da li jahta cesce odlazi na more kada je u charteru ili kada radis samo za vlasnika?

Naime, radi se o tome da patim od dosta izrazene morske bolesti a opet zbog drugih razloga (uglavnom financijskih) zelim raditi na jahtama. Pa nastojim saznati koliko cu se cesto morati suocavati s mucninom jer koliko mi je poznato jahte uglavnom stoje po lukama ili su u mirnim vodama... Zato se nastojim dobro informirati prije nego donesem odluku.

Bilo kakva pomoc i opis zivotnih uvjeta (posebno vezano uz ljuljanje broda) su jako dobrodosli!
elemantal is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2017., 21:02   #104
Quote:
elemantal kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,
Uz pretpostavku da ste radili na jahtama i imas iskustvo s tim poslom zanima me sljedece:
Da li jahte plove samo na mirnom moru ili odlaze i na jace valovito more?
Ako da, koliko cesto? Postoje li neki limiti vezano za to? Npr., ne ide se na more ako su valovi odredene visine itd...
Da li jahta cesce odlazi na more kada je u charteru ili kada radis samo za vlasnika?

Naime, radi se o tome da patim od dosta izrazene morske bolesti a opet zbog drugih razloga (uglavnom financijskih) zelim raditi na jahtama. Pa nastojim saznati koliko cu se cesto morati suocavati s mucninom jer koliko mi je poznato jahte uglavnom stoje po lukama ili su u mirnim vodama... Zato se nastojim dobro informirati prije nego donesem odluku.

Bilo kakva pomoc i opis zivotnih uvjeta (posebno vezano uz ljuljanje broda) su jako dobrodosli!
Jahte cesto plove i ne mare puno za vremenske uvijete. Dapace, puno puta su i jahta i posada izlozeni velikom moru, jer je gosti zele na drugoj lokaciji sto prije. Kad su gosti na jahti onda se plovi tako da se izbjegava lose more. Medjutim, nije pravilo.
Nema limita visine valova, ali svakako ce svaki kapetan odrediti put koji je najbolji za jahtu, posadu, potrosnju, vremeske uvijete i sl...

Ako patis od morske bolesti onda su (veliki) kruzeri bolji. Barem koji godinu dok se naviknes. Moras biti svjestan da su jahte u osnovi male i lagane (cak i one 100+), tako da ih valja dosta vise od teskih brodova. Fali more, drz se kraja

Ali kao utjeha, ima i jahti (pogotovo Bliski i Daleki istok) koje vlasnici vecinu vremena drze vezane u marinama (Kingdom 5 KR ili stari Dilbar.) Dakako da i one plove ali ne toliko, pa je posada manje izlozena valjanju.

No, kolike su vjerovatnosti da ces upasti na takvu jahtu, to je drga stvar?
__________________
by geza (c): Ako si ti pametan, a ja dva puta polupametan budi siguran da smo prividno isto, no ja sam ipak nešto pametniji od tebe. Dvije polovine su uvijek pametnije od JEDAN!
DonF is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 16:50   #105
Hvala puno DonF,
Nastojati cu se orijentirati na jahte koje su sto manje na moru.
E sad koliko cu uspjeti ali uz malo srece...
elemantal is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2020., 17:28   #106
Stewardessa

Narode, trebam savjet u vezi sertifikata EU priznatih.

Za posao stewardesse mi treba STCW I ENG1, kao i tečaj za stewardesse..
Jezik engleski solidno znam, kao i sposobnosti.

Treba mi uputnica, gdje uraditi ova dva sertifikata u HR a da mi ne oderu kožu sa ledja, a ako bi se moglo i tečaj za stewardessu...


Super ako se javi neko no već radi taj posao,,,

Tenkk juu
Ozzana is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.