Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 23:27   #5281
Quote:
Blu11 kaže: Pogledaj post
Zvuci kao neka muljatorica: redoslijed sastojaka bez veze, nema emulgatora, konzervansa, "10000 prodanih kremica"... ja to na lice ne bih stavljala
Ma ni neću, streh me
Tallyy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:18   #5282
Imam 75%-tni pantenol. Kad bih ga razrjeđivala, s čim najbolje?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:30   #5283
Topiv je u vodi. Ali zašto bi ga razrjeđivala? Ionako ga treba u kremu/tonik staviti više nego 100%-tnog.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 13:49   #5284
Radim šampon... Svi recepti kažu da unutra ide pantenol rastvor, 5%-tni... Ali u biti ga ne bih razrjeđivala nego stavila toliko manju količinu. Ali čisto iz znatiželje... Jel bi voda morala biti destilirana, flaširana, jel ona iz špine ok (rekla bih da ova ipak ne)?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:15   #5285
Ako gledam dobar recept, piše 50ml pantenola na ukupno 570ml šampona. Znači nekih 9%. Ako to niti nije čisti pantenol nego 5%-tni, onda zbilja ne znam čemu uopće služi kad ga u konačnici bude mikro količina manja od 0,5%. A to nije djelotvorni udio.

Ako hoćeš 9% pantenola i imaš 75%-tni, stavi ga 12% na ukupnu količinu šampona.

Uglavnom, u destiliranoj vodi najbolje.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 10:54   #5286
Hvala!
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 11:24   #5287
Quote:
satin doll kaže: Pogledaj post
Ako gledam dobar recept, piše 50ml pantenola na ukupno 570ml šampona. Znači nekih 9%. Ako to niti nije čisti pantenol nego 5%-tni, onda zbilja ne znam čemu uopće služi kad ga u konačnici bude mikro količina manja od 0,5%. A to nije djelotvorni udio.

Ako hoćeš 9% pantenola i imaš 75%-tni, stavi ga 12% na ukupnu količinu šampona.

Uglavnom, u destiliranoj vodi najbolje.
tamo na topicu s tim receptom sam poslije i ja trabunjala o tom pantenolu. Imala sam namjeru napraviti taj šampon ali kako mi se nije dalo ići dr po recept za ad kapi sam odustala
Ali i ja mislim da je to jednostavno premali udio pantenola. Ja sam u tim propalim planiranjima mislila puknuti onaj čisti pantenol iz kemiga iako, doduše, uopće ne znam koliko bih ga smjela staviti.
Satin, koliko pantenola bi ti stavila? Znam da ga smije do max 5% što bi bilo vjerojatno nedobro Što kažeš na 2%?
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 12:42   #5288
Obično ide do 5% i to bi ti trebalo biti ok, neće se ništa dogoditi. Ja u tonike i kreme stavim 2% jer imam i hrpu drugih sličnih sastojaka, ali znala sam, iznimno, u jednostavnije kreme za bržu regeneraciju staviti do 7%. Samo imaj na umu da što ga je više, to se više osjeti ona ljepljivost. Iako, kad se o tome radi, i dalje mi je puno bolji od glicerina npr koji nikako ne volim. Mislim da Bepanthen krema ima 5% ako se dobro sjećam.

Samo nisam sigurna kakav je u konačnici efekt tog šampona ako ide onaj najjeftiniji šampon od koprive. Ne zbog cijene, jer skupo ne mora nužno biti i dobro, nego zato što su takvi šamponi obično jako agresivni i isušujući, bez nekih hidratantnih tvari, a koprive nisu ni vidjeli, pa ne znam da li pantenol uopće dođe do izražaja kad šampon ubije to sve. Vjerujem da nekim ljudima odgovara, ali ja sam par puta probala takav šampon od koprive, što se na litre prodaje, Afrodita možda, ne sjećam se više, i vlasište mi je skoro otpalo od isušenosti. Radije pantenol i ostalo staviti u neki dobar šampon koji već sadrži nešto njegujućih tvari.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:00   #5289
da, slažem se. to i je bio moj plan. Htjela sam neki neutralni šampon sensitive sastojaka i probat napucati te piz... unutra. Mislim, dodaje se ekstrakt koprive pa uopće ne vidim potrebu za šamponom od koprive u kojem vjerojatno ima svega samo ne koprive
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:04   #5290
I ja kasnije napisala da nisam sigurna da mora biti nužno šampon. Rečeno je da kopriva stimulira i prokrvljuje vlasište, ak dobro pamtim, pa zato šampon, al ako unutra ide ekstrakt koprive, možda je ok uzeti neki prirodniji šampon bez obzira dal ima koprivu ili ne...? Trentuno koristim od Lavere, a imam i Terra Naturi, i za koji dan mi stiže Maui Moisture. Svi su ofol prirodni, ne znam u kojeg bi najradije stavila miksturu. AD kapi recimo nemam, al sam izvukla s neta sastav, kupila zasebno A i D3 pa mislim smućkati. Naravno paziti na omjere, znam da prevelike količine mogu biti štetne... I tako. Nisam htela gnjavit ekipu s pitanjima, al Satin, ako imaš kakav savjet, drage volje prihvaćam, jer sam stvarno postala više očajna s rastom kose.


edit
lols, elly...
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2017., 13:49   #5291
A nemam ti neki savjet što se tiče kose i šampona. Prije par godina držalo me isprobavanje svega i svačega, od skupih prirodnih šampona, maski, tinktura, do indijskih biljaka. Uglavnom, od ničega nisam vidjela neki efekt, a s većinom toga iz više razloga nisam bila zadovoljna. Kosa mi se prirodno jako brzo masti i tanka je, ali sjajna. Nikakve fore ne pomažu oko brzog mašćenja, jednostavno takav mi je organizam.

Zato sad već duže koristim obične jeftinije šampone, ali da baš nisu agresivni jer od takvih dobijem prhut. Znači tipa terra naturri, balea, balea med... Rezultat isti ko i sa pet puta skupljima. Ponekad stavim eveline masku prije pranja, i to je to. Ulja ne koristim jer mi samo umaste kosu. Kod mene se na kraju pokazalo što jednostavnije to bolje. Ili bar isto.
satin doll is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 02:28   #5292
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
jer sam stvarno postala više očajna s rastom kose.
pa koliko ti brzo raste? tj. sporo?

prosjek je 1,5cm mjesečno

isperi kosu uvarkom korjena koprive. (uvrak ne ispireš)
izmasiraj tjeme, kad se kod sjetiš.
meni stalno neke antene strše na glavi (doduše, šampon ne koristim uopće, možda je i zato)
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 10:56   #5293
7-8 mm.

Uvrak -> tinktura?
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:22   #5294
Quote:
Lady_D kaže: Pogledaj post
7-8 mm.

Uvrak -> tinktura?
ne tinktura nego "čaj" od korjena korpive
samo što mi sve tekućine nastale kuhajem (potapanjem...) biljaka zovemo čajem, a čaj je zapravo biljka (Camellia sinensis), pa bi čaj bio samo čaj od čaja

lol nebitno
uvarak ili uvriježeno čaj kako oćeš

1 jušna žlica korijena koprive kuhati 10 minuta u 3 dcl vode
(pa kao trebaš više od 3deca onda staviš proporcioalno više)
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 12:50   #5295
Hvala, mogla bih i to isprobati.
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:05   #5296
to sam već stavljala na ovom topiku, to je od Stribora
i za preslicu

ovdje imaš sve Stribor Marković: O njezi kose I dio

na dnu stranice je link na dio II
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:12   #5297
Stvar po stvar. Sad već imam sve sastojke za šampon, ako on ne upali, isprobam i ovo ostalo. Thanks!
__________________
...something wicked this way comes...
Lady_D is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 13:20   #5298
imam i reepture (ne znam točno autore) za tinkturu protiv ispadanja kose
lonsion i šampon


i recepturu za šampon od koprive, ali bez korištenja šamponske baze
to nisam ništa još isprobala al 'ću

znam i tko ima sigurno dobar kruti šampon (godinama ga je usavršavala za svoje potrebe), Ana iz Sapunerije Rustika, sve smo je pitali ali recept nismo, to ne ipak ne možeš tražit znam samo da je koristina najmanje agresivne tenzide, sad možemo pogađat
nisam probala ali to bih baš mogla, treba mi nešto zgodno za putovanja. da ne mutim žumanjke i med i ocat baš posvukuda


Na terra organici ima tinktura koprive ali bezalkoholna, to me baš zanima kako se radi bezalkoholna tinktura
u recepturi koju ja imam koristi se 50% etanol, pa je prije primjene upare da alkohol ishlapi


Zna li tko zašto više nema saponina juke u prodaji?
neki naši propisi ili nešto drugo? baš me zanima :znatiželjna:
a opet definitivno znam da se kosa može oprat bilo čime da uopće ne treba bit pjene... da li saponini rade ikakvu štetu kosi/koži?


e ovaj mi je post baš nabacan, moran se spremat za put, bježim Ćao
(ako koga zanimaju recepture javite, pišemo se )
dragone is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2017., 23:08   #5299
Quote:
dragone kaže: Pogledaj post
imam i reepture (ne znam točno autore) za tinkturu protiv ispadanja kose
lonsion i šampon


i recepturu za šampon od koprive, ali bez korištenja šamponske baze
to nisam ništa još isprobala al 'ću

znam i tko ima sigurno dobar kruti šampon (godinama ga je usavršavala za svoje potrebe), Ana iz Sapunerije Rustika, sve smo je pitali ali recept nismo, to ne ipak ne možeš tražit znam samo da je koristina najmanje agresivne tenzide, sad možemo pogađat
nisam probala ali to bih baš mogla, treba mi nešto zgodno za putovanja. da ne mutim žumanjke i med i ocat baš posvukuda


Na terra organici ima tinktura koprive ali bezalkoholna, to me baš zanima kako se radi bezalkoholna tinktura
u recepturi koju ja imam koristi se 50% etanol, pa je prije primjene upare da alkohol ishlapi


Zna li tko zašto više nema saponina juke u prodaji?
neki naši propisi ili nešto drugo? baš me zanima :znatiželjna:
a opet definitivno znam da se kosa može oprat bilo čime da uopće ne treba bit pjene... da li saponini rade ikakvu štetu kosi/koži?


e ovaj mi je post baš nabacan, moran se spremat za put, bježim Ćao
(ako koga zanimaju recepture javite, pišemo se )
Ako je bez alkohola, možda je rađena u glicerolu.
anab789 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2017., 15:37   #5300
pozdrav, trebala bi pomoć! imam doma shea maslac, ulje avokada i ruzino ulje ( rosa canina)...mislila sam dodati još glicerina i smućkati nešto za suhu kožu tijela, usta, kose, a možda bi i za lice nekada koristila sada kada mi se jako suši od grijanja. imate li savjet šta bi još mogla dodati i u kojem omjeru ovo napraviti? imam doma još bademovo i kokosovo ulje, eukaliptus i čajevac. voljna sam jos nešto kupiti kako bi poboljšala efekt. uglavnom mi je bitno da ne bude komedogeno i da je vise namjensko. hvala puno!

Zadnje uređivanje darkilla : 16.12.2017. at 15:58.
darkilla is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:28.