Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.12.2017., 13:26   #661
Quote:
Patkicakvakva kaže: Pogledaj post
Jesu li i prosle godine fritule bile 20 kn? Meni se nesto cini da su bile po 15.

Opcenito, za dosta toga mi se cijene cine prevelike s obzirom na ono sto se nudi.
Ima i po 15. Ja našla na izlazu s Fuliranja sa Strossmeyerevog trga (pod izlaz mislim na smjer prema jugu). Bile su friške i baš fine (ali ja nisam zahtjevna publika za fritule, to mi je slastica za raju i volim da je obična s malo čokolade).
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:47   #662
Quote:
VeronaM kaže: Pogledaj post
Ima i po 15. Ja našla na izlazu s Fuliranja sa Strossmeyerevog trga (pod izlaz mislim na smjer prema jugu). Bile su friške i baš fine (ali ja nisam zahtjevna publika za fritule, to mi je slastica za raju i volim da je obična s malo čokolade).
Tamo sam i ja uzeo, i bile mi katastrofalne
__________________
"Do I wanna know?"
L3go is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:07   #663
Quote:
L3go kaže: Pogledaj post
Tamo sam i ja uzeo, i bile mi katastrofalne
Kažem, ja sam skroz nezahtjevna
VeronaM is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:19   #664
ponuda ove godine nikad bogatija i nikad kvalitetom izrade losija. kobasice necu ni komentirat jer su sve podriguse i jeftinjola. burgeri jos prolaze, ovisno koje doba dana a pizdarije poput sarme u kruhu i pulled pork sendvica su jestive ali samo jednom.
__________________
ad arma! ad arma!
7nationarmy is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 14:37   #665
Probala višku pogaču. Nikad je prije nisam jela pa ne mogu biti objektivna, ali meni je to malo presiromašno i prekruhasto, baš kao da si pomazao već pomazano dno posude. Luk mi malo previše dominira. No bilo je toplo i mekano, podgriju u mikrovalki. 25 kn. Bolje čvaknut' quiche il' dva u Amelie.

Čujem da kod Klovićevih (ako sam dobro zapamtila) imaju kavu u kornetu, je li netko probao?
__________________
you're so vain - i bet you think this song is about you
sympathy for the devil
*jezebel* is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 18:22   #666
Quote:
*jezebel* kaže: Pogledaj post
Probala višku pogaču. Nikad je prije nisam jela pa ne mogu biti objektivna, ali meni je to malo presiromašno i prekruhasto, baš kao da si pomazao već pomazano dno posude. Luk mi malo previše dominira. No bilo je toplo i mekano, podgriju u mikrovalki. 25 kn. Bolje čvaknut' quiche il' dva u Amelie.
ovo kao da sam ja pisala jučer, isto sve sve iliti evo još jedan +1
ma.nx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 19:46   #667
Vratio se iz Zg sa adventa , lipo je to sve osmisljeno ali se ne mogu oteti dojmu da svaka kucica nudi isto . Kad vidis ponudu jedne kucice , ko da si vidio svih 100 na svim drugim lokacijama. Dominiraju jeftine pik hrenovke i podrigusa kobasice , lose kiselo kuhano vino sa tonom cukra . Fritule koje se pecu u užegnutom ulju od proslog tjedna . Niti malo nema raznovrsnosti ni orginalnosti .
__________________
Figli di una vecchia mentalità...
wob is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 20:38   #668
Sto ljudi, sto ćudi. Neki dan se netko žalio da nema kobasica.

Sent from CocoNut Galaxy using Tapatalk
Coco_Nut is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 21:35   #669
Preporuka za dobar kuhanac? Više vrsta od samo crno/bijelo? Naši bi trebali malo do susjeda nam mađara po koju lekciju o tome. Tamo nema lošeg kuhanog vina...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:37   #670
Germknedla kod Amelie, HNK - malo žilava, dobar omjer tijesta i punjenja (koje je fino), umak kao juha rijedak. Nešto je manja od ostalih, ali i cijena je povoljnija od ostalih (25 kn), a meni je dovoljno velika za najesti se. Tak da samo malo manje razrijediti umak ubuduće i sve pet.

Germknedla kod Herciga (početak Gajeve, odmah kod Trga) - odlična. Nije kruhasta, nije žilava, ima dovoljno punjenja koje je ukusno. Umak ko umak, meni su oni svi na isti kalup, i ima ga dovoljno. I ogromna je, ako je nekome bitno. 32 kn. Imaju i varijantu punjenu s Nutellom, gore prelivenu s umakom od vanilije i opet prelivenu Nutellom pa posipano lješnjacima. 35 kn. Nju sam probala od frendice, ajme meni, šećerna bomba. Ne paše mi, fali mi neki kiselkasti balans i sve je nabrijano. Ali dosta ljudi uzima baš tu varijantu tako da ja očito nisam neko mjerilo.

Lička kuća, isto Gajeva/Trg - kobasica od jelena. Dobije se s nešto kiselog zelja, pecivo ili u što je već stave je tostirano. Od dodataka si sam stavljaš po želji hren, senf, kečap, prženi luk. Kobasa je fina, blagi okus, nije masna, nema žlundre, nema podrigivanja kasnije. Buncek (isto poslužen kao i kobasa) im je isto sasvim ok. Oboje je 25 kn. Meni oboje sasvim ok vrijednost za novac.

Nadine fritule, odmah do ličke kuće - malo žvakaste, neloše, ali ja nisam neki stručnjak za fritule i ne kužim pretjerano razliku između tih štandovskih, sve mi je to isto ili slično. Meni je i prošle godine hvaljeni Ružmarin bio ništa posebno. Ove su 20 kn. Nisam ih jela s čokoladom pa ne znam kakav je preljev.
Istarske fritule, kod Sunca u Bogovićevoj - hrskave su, neke su imale neke pretvrde dijelove. Valjda ti hrskavi dijelovi postanu takvi čim se malo ohlade, ne znam. 18 kn.

Usput, dok smo jučer čekali germknedlu, iza nas su cura i dečko komentirali da im je The Fritula imala zaleđenu jezgru.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 23:43   #671
Quote:
charmed84 kaže: Pogledaj post
Preporuka za dobar kuhanac? Više vrsta od samo crno/bijelo? Naši bi trebali malo do susjeda nam mađara po koju lekciju o tome. Tamo nema lošeg kuhanog vina...
Na adventu? Mora da se šališ
Em lošeg, em je sve toliko skupo da mi se Timeova fritula od 25kn čini kao odličan deal
__________________
And I'm waiting all the day, love
For my dear, dear Irish boy...
xavierkat is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 04:35   #672
Quote:
xavierkat kaže: Pogledaj post
Na adventu? Mora da se šališ
Ni najmanje. Ove godine čak i malo mjesto kao Šiofok rastura s kuhanim vinima...
charmed84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 11:52   #673
"Timeova" fritula- tko je Time?

Parput vidim spominjanje po imenu. Jel to onaj forumas Justin Thyme koji radi cudesa?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
__________________
A snaha bijaše jezičljiva, (guzičljiva) nazlobna, proždrljiva i goropadna.
katjes is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:13   #674
Time je slastičarnica u Teslinoj.
https://www.jutarnji.hr/domidizajn/i...ulici/6595653/
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:38   #675
Zabrijao da je Pierre Herme..
kako uopće radi ta slastičarna sa ovak povoljnim cijenama za kolače?
Zašto je ta fritula tako posebna u odnosu na neke druge?
__________________
So never refuse an invitation, never resist the unfamiliar, never fail to be polite and never outstay the welcome. Just keep your mind open and suck in the experience. And if it hurts, you know what? It's probably worth it.
Cesc is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:44   #676
Quote:
Cesc kaže: Pogledaj post
Zabrijao da je Pierre Herme..
kako uopće radi ta slastičarna sa ovak povoljnim cijenama za kolače?
Zašto je ta fritula tako posebna u odnosu na neke druge?
prvenstveno zato sto to nije fritula, iako tako izgleda

isto kao sto takenoko 70kn springrola nije springrola
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 12:47   #677
Quote:
VK Girl kaže: Pogledaj post
Europski trg jučer - hamburger porchetta, ne znam ime štanda, 38 kuna, crno pecivo, fino ali presuho. Gomila mesa i salate, a dve kapi umaka...

Uz to zanimljiv mi je bio Viški štand s pogačom i hibom te churrosi na Amelie štandu (25 kuna, ne znam kolika je porcija) To ću slijedeće
na viškom štandu je kuhani plavac fenomenalan
općenito je viški plavac vrh

germknedla u spizzi - ok.
honeychild is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 15:30   #678
Quote:
katjes kaže: Pogledaj post
"Timeova" fritula- tko je Time?

Parput vidim spominjanje po imenu. Jel to onaj forumas Justin Thyme koji radi cudesa?

Sent from my SM-G928F using Tapatalk
Quote:
Pringles kaže: Pogledaj post
Nekako sam mislio da se katjes zapravo zeza jezikom, a ne da pita za info o restoranu.


Što me sjetilo, nekidan me jedna djevojka pita u poruci, referirajući se na Instagram Story na kojem je bila objavljena fotka s Adventa Zagreb (s tom lokacijom): 'Tko je Advent?'



Imao sam filing da sam ja operater T Com kompanije koji će odgovoriti nešto ozbiljno, a ona će ga tinejdžerica posprdno izvrijeđati u idućem odgovoru.
Deedy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:50   #679
Mundoaka, plato Gradec
Šiš kobasa

Em su digli cijenu u odnosu na prošlu godinu (sad košta 40kn, dam ruku u vatru da sam prošle godine platila manje) em imaju bezvezno pecivo.
Ok, okusom solidno, ali ne vrijedi tih para da se na trepavice postave. Pecivo bezveznjikavo, prošle godine su imali zaista prefina peciva.
Njah.

prije par dana chorizo kobasa u Rougemarinu
Pecivo nedovoljno zgrijano na grillu. Kobasa fina, karamelizirani luk super, salse od tomatilla nije vise bilo pa sam dobila neku zamjenu po izboru. Ok, ali nista specijalno. Omjer cijene i dobivenog isto upitan
Zla patka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 23:00   #680
Quote:
Zla patka kaže: Pogledaj post
...(sad košta 40kn, dam ruku u vatru da sam prošle godine platila manje)...
Jesi. Imali su dvije cijene, za svinjsku i juneću, koja je jedina ove godine u ponudi. Ova druga je bila skuplja, ali nije bila 40. Mislim da 35. A 30 svinjska.
__________________
Mornari na zvijezdama
sa slomljenim jedrima,
signale šalju u noć...
Pringles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:01.